Więcej >>

  Schufa

  Niemcy rezerwują jak szaleni wakacje na rok 2021!

  Schufa Niemcy

  Pandemia koronawirusa wstrząsnęła tegorocznymi planami podróży wielu ludzi. Dlatego Niemcy rezerwują teraz wakacje na 2021 rok. Dobra wiadomość: może to być szczególnie tani okres urlopowy.

  Tanie podróżowanie w 2021 roku

  Wczasowicze korzystający z wycieczek pakietowych w biurach podróży, mogą liczyć na niskie ceny w 2021 roku, na skutek pandemii koronawirusowej. „Podróżowanie będzie tanie w 2021 roku” – powiedział Ingo Burmester, szef na Europę Środkową w DER Touristik. 80% ceny wycieczek zorganizowanych zależy od kosztów przelotów i hoteli. Koszty powinny spaść zwłaszcza w miejscach, na które nie ma dużego popytu.

  Lider w branży, Tui, mówi o „atrakcyjnych” cenach. „Doświadczenia tego lata pokazują, że biznes stał się bardziej krótkoterminowy. Ponieważ jednak latem 2021 r. będzie można ponownie aktywować dużą liczbę lotów, będzie wystarczająco dużo dostępnych opcji wyjazdowych po atrakcyjnych cenach”.

  Dyrektor zarządzający FTI Group, Ralph Schiller, zwraca uwagę na „bardzo stabilne” ceny

  Konsekwencje pandemii koronawirusowej pogrążyły branżę w głębokim kryzysie. Mało jest nowych rezerwacji, a wycieczki zorganizowane, które zostały już wcześniej zarezerwowane, zostały anulowane z powodu ostrzeżeń dotyczących podróży. Zaliczki od klientów musiały zostać zwrócone, chyba że wczasowicze zmienili rezerwację lub przyjęli vouchery.

  Dużo rezerwacji na 2021 rok – szczególnie popularne są Niemcy i Grecja

  Obecnie część rezerwacji na lato 2021 pochodzi z przeniesienia terminu wyjazdu z tego roku. Ponadto w tym momencie jest już wiele nowych rezerwacji, szczególnie w destynacjach, które były bardzo popularne już w tym roku, powiedział kierownik grupy FTI Schiller. Wśród nich były Niemcy i sąsiednie kraje, do których można dojechać samochodem lub pociągiem, ale także Grecja.

  Przedstawiciel Tui dodaje: „Rezerwacji na lato 2021 jest znacznie więcej niż w poprzednim roku, z jednej strony goście przełożyli wyjazdy z tego lata na kolejny rok, z drugiej strony odnotowano wiele nowych rezerwacji ze względu na korzystne akcje marketingowe w ostatnich tygodniach”.

  Ze względu na skrócony czas pracy, liczba rezerwacji prawdopodobnie pozostanie w granicach normy

  Z punktu widzenia branży jest mało prawdopodobne, aby w następnym lecie w popularnych miejscach docelowych zabrakło miejsc dla wczasowiczów. Jednym z powodów jest to, że wiele osób w Niemczech wciąż cierpi z powodu przejścia na pracę krótkoterminową, argumentował na przykład Rüttgers z Schauinsland-Reisen.

  Innymi słowy: niepewna przyszłość, a nawet konkretne problemy finansowe mogą skłonić wielu obywateli Niemiec do rezygnacji z wakacji w 2021 r. lub sprawić, że będą one nieco krótsze, a tym samym tańsze.

  W TUI Cruises 60% wszystkich pracowników nadal pracuje krótkoterminowo

  Jak wyjaśniła dla „Welt am Sonntag” szefowa firmy, Wybcke Meier, w TUI Cruises, około 60% wszystkich pracowników jest nadal zatrudnionych w skróconym wymiarze czasu pracy.

  Po tym, jak rejsy zostały wstrzymane z powodu pandemii koronawirusa, TUI Cruises ulokowało prawie całą swoją flotę na Morzu Północnym. Od końca czerwca bieżącego roku, firma ponownie oferuje rejsy po Morzu Północnym i Bałtyckim. W ten weekend kolejny statek w Grecji ma znów zacząć przyjmować gości. TUI obsługuje statki „Mein Schiff” o numerach od 1 do 6 oraz „Mein Schiff Herz”.

  Wszystkie statki wycieczkowe TUI wznowią rejsy dopiero na wiosnę

  W sezonie zimowym firma chce oferować wycieczki do kolejnych miejsc, nawet jeśli aktualnie nadal mają do nich zastosowanie obostrzenia lub ostrzeżenia ze strony rządu. Firma jest przekonana, że wycieczki na Wyspy Kanaryjskie w zimie będą możliwe.

  Od wiosny TUI Cruises będzie ponownie oferować wycieczki na wszystkich statkach swojej floty. „Mamy nadzieję, że najpóźniej wiosną 2021 r. będziemy ponownie pływać wszystkimi siedmioma statkami, przy nieco mniejszym obłożeniu i zachowaniu reżimu sanitarnego” – dodaje Meier.
  Przedsiębiorstwo żeglugowe Aida Cruises planuje, po kilku przesunięciach terminów, ponownie wznowić rejsy wraz z początkiem listopada.

  Źródło: www.focus.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x