Więcej

  Najlepsze ubezpieczenia ochrony prawnej w Niemczech!

  Poniżej możecie porównać oferty niemieckich ubezpieczeń ochrony prawnej. W tym celu należy wypełnić poniższy formularz. Oprócz tego zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi tego rodzaju ubezpieczenia, które znajdziecie pod formularzem.

  Dobrze wiedzieć: ubezpieczenia oferowane przez internet są z reguły tańsze od tych zawartych w biurze (brak kosztów personelu). Oprócz tego mogą one zostać wypowiedziane do 14 dni od ich zawarcia bez podawania powodów i ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji finansowych (§ 312 ff., 355 BGB). Prawo to ma na celu zapewnienie ochrony konsumentom przed nierzetelnymi firmami i zminimalizowanie ich ryzyka.

  Potrzebujecie pomocy z ubezpieczeniem ochrony prawnej w Niemczech?

  Chętnie pomożemy Wam za darmo wypełnić powyższy formularz i doradzimy, które ubezpieczenie będzie najlepsze dla Waszych potrzeb. W tym celu wyślijcie do nas maila na: [email protected] i wpiszcie w tytule „Ubezpieczenie ochrony prawnej w Niemczech”. Odpowiadamy wyłącznie na maile, które będą zawierały w tytule „Ubezpieczenie ochrony prawnej w Niemczech”. Oprócz tego zaznaczamy, że szanujemy nasz czas i pomagamy wyłącznie osobom, które są zdecydowane w danym momencie zakupić ubezpieczenie. Wiele informacji dotyczących ubezpieczenia prawnego w Niemczech znajdziecie na tej stronie.

  Ubezpieczenie ochrony prawnej w Niemczech (Rechtsschutzverischerung)

  Spór prawny może kosztować całkiem sporo pieniędzy. Nigdy nie można też dokładnie przewidzieć, jaki będzie jego finał. Ubezpieczenie ochrony prawnej oferuje Wam finansowe i prawne wsparcie – i to nawet wtedy, jeśli spór został wytoczony przeciwko Wam. Bez ochrony ubezpieczeniowej musielibyście liczyć się ze znacznymi kosztami sądowymi. W przypadku porażki może się nawet zdarzyć, że będziecie musieli ponieść koszty strony przeciwnej.

  Świadczenia ubezpieczenia ochrony prawnej w Niemczech

  Ubezpieczenie ochrony prawnej ponosi w przypadku sporu prawnego ryzyko finansowe, tak abyście nie musieli ponosić dużych kosztów. Koszty prawnika i sądowe, koszty strony przeciwnej i wiele innych wydatków przejmuje wtedy ubezpieczyciel. Także koszty postępowania arbitrażowego czy mediacyjnego zostają pokryte z tego ubezpieczenia. Zazwyczaj ubezpieczenie ochrony prawnej ogranicza się do określonych dziedzin. Możecie wykorzystać takie ubezpieczenie, żeby się np. zabezpieczyć w przypadku sporów ze sprzedawcami czy usługodawcami. Ochrona prawa pracy (Berufsrechtsschutz) pomoże Wam w przypadku sporu z pracodawcą. Z kolei jeśli pojawią się konflikty związane z pojazdami, w grę wchodzi ubezpieczenie ochrony prawnej w sprawach komunikacyjnych (Rechtsschutzversicherung für Verkehr). Jeśli jesteście najemcą lub wynajmującym, istnieje dla Was także specjalne ubezpieczenie ochrony prawnej. Również przedsiębiorstwa mogą się zabezpieczyć finansowo.

  Warianty ochrony prawnej:

  • Prywatna ochrona prawna
  • Ochrona prawa pracy
  • Ochrona prawa mieszkaniowego dla najemców i wynajmujących
  • Ochrona prawna w sprawach komunikacyjnych
  • Ochrona prawna dla przedsiębiorców i firm
  • Ochrona prawna  w zakresie prawa rodzinnego

  Koszty ubezpieczenia ochrony prawnej w Niemczech

  Często zadawane przez Was pytanie brzmi: „Ile kosztuje ubezpieczenie ochrony prawnej w Niemczech?“. Ubezpieczenie ochrony prawnej powinniście zawrzeć tylko wtedy, jeśli rzeczywiście możecie sobie pozwolić na taką ochronę. Dobre pakiety łączące prywatną ochronę prawną, ochronę prawa pracy, ochronę prawną w zakresie prawa mieszkaniowego i komunikacyjnego kosztują między 300 a 400 euro rocznie. Jeśli potrzebne Wam są tylko pojedyncze elementy, zapłacicie oczywiście mniej. Jeśli zawrzecie umowę z udziałem własnym, możecie zaoszczędzić trochę pieniędzy: ubezpieczyciele ochrony prawnej zażądają od Was 100 euro mniej w skali roku, jeśli się zdecydujecie zapłacić 150 euro z własnej kieszeni w przypadku wystąpienia szkody. Ubezpieczyciele oferują też ustalenie samemu kwoty udziału własnego (do pewnego limitu) w przypadku zaistnienia jakiegoś zdarzenia prawnego. Im wyższy udział własny, tym niższe miesięczne składki.

  Ubezpieczenie ochrony prawnej: tak czy nie?

  Zawarcie ubezpieczenia ochrony prawnej może okazać się sensowne, zarówno dla singli jak i dla rodzin, aby uniknąć kłopotów prawnych, a przede wszystkim wysokich kosztów prawnika i procesu w przypadku sporu prawnego. Żebyście nie musieli rezygnować ze względów finansowych z Waszych praw, pomoże Wam ubezpieczenie ochrony prawnej – obojętne, czy chodzi o kłótnię z powodu najmowanego obiektu, umowę o pracę czy wypadek drogowy.