Konto w Targobanku w Niemczech – instrukcja krok po kroku

  Targobank jest czwartym co do wielkości bankiem w Niemczech. Jest to spółka zależna francuskiego banku BNP Paribas. Targobank ma ponad 360 oddziałów w Niemczech i oferuje również usługi bankowości internetowej i mobilnej.

  Ile kosztuje konto w Targobanku?

  Internetowe konto bankowe w Targobanku w Niemczech jest bezpłatne, jeśli co miesiąc ma miejsce wpływ gotówki w wysokości min. 600 euro, przykładowo jako wynagrodzenie, emerytura i inne. W przeciwnym razie prowadzenie konta kosztuje 5,95 euro miesięcznie.

  Jakie są korzyści z posiadania konta w Targobanku?

  Internetowe konto w Targobanku niesie za sobą następujące korzyści:

  • Bezpłatne wypłaty gotówki za pomocą karty debetowej Targobank w 716 bankomatach
  • Dzięki karcie debetowej Targobank możecie oprócz tego wypłacić u wielu sprzedawców detalicznych do 200€ bezpłatnie  przy zakupach powyżej 20 €. Przegląd sprzedawców można znaleźć w sekcji tutaj.

  Instrukcja otwarcia internetowego konta w Targobanku w Niemczech krok po kroku

  Aby otworzyć internetowe konto bankowe w Targobanku, należy się udać na jego stronę: Targobank (kliknij tutaj) oraz kliknąć na przycisk “Jetzt beantragen” (niem. złóż teraz wniosek), aby przejść do wniosku o otwarcie konta osobistego:

  W dalszej części należy odpowiedzieć na pytanie, czy chcemy otworzyć konto indywidualne (Einzelkonto) czy wspólne (Gemeinschaftskonto):

  Następnie możemy zaznaczyć, czy chcemy posiadać kredyt w rachunku bieżącym (bank przyznaje daną kwotę, o jaką można przekroczyć rachunek) – jeśli tak, to zaznaczamy „Ja, ich möchte ein Online-Konto mit Dispo-Kredit beantragen”. Kwota wolna od opłat wynosi 50 euro. Oprócz tego zaznaczamy, czy życzymy sobie kartę, która umożliwia płatności zbliżeniowe (koszt 10 euro, ważność karty 4 lata):

  Dalej podajemy dane osobowe wraz z posiadanym obywatelstwem. Dodatkowo jako obywatele Polski, należy podać od kiedy mieszkamy w Niemczech (patrz „Sie leben in Deutschland seit”):

  Następnie zaznaczamy, w jakim kraju mamy rezydencję podatkową („Steuerpflichtig in”) oraz czy jesteśmy rezydentami podatkowymi USA. Jeśli pracujecie w Niemczech przez cały rok, to wybieracie z listy „Deutschland”:

  W kolejnym kroku należy podać adres meldunkowy oraz zaznaczyć, czy mieszkamy w tym miejscu dłużej niż dwa lata („Mehr als 2 Jahre?”). Jeśli mieszkamy w tym miejscu krócej niż dwa lata, to będzie trzeba podać nasze poprzednie miejsce zamieszkania:

  Następnie podajemy nasz numer telefonu oraz email:

  Dalej należy potwierdzić, że konto będzie używane w celach prywatnych (punkt pierwszy), dodatkowo, że zdajemy sobie sprawę z tego, że Targobank będzie mógł sprawdzić naszą zdolność kredytową w SCHUFA (punkt 2) i na koniec, że przeczytało się informacje o ochronie danych osobowych (punkt 3):

  Następnie należy zaznaczyć, że zapoznało się z informacjami handlowymi Targobanku i zapisało te inforamcje na komputerze lub wydrukowało:

  W przedostatnim kroku możemy skontrolować wprowadzone przez nas dane i jeśli wszystko się zgadza, to należy kliknąć w przycisk „Antragsunterlagen erstellen”, aby złożyć wniosek:

  Po wysłaniu wniosku możemy go pobrać (punkt 1.). W punkcie 2. mamy możliwość przesłać do Targobank nasze dwa ostatnie rozliczenia z pracy (Lohnabrechnung) oraz pobrany wniosek, klikając w link „hier hochladen”. W punkcie 3. możemy dokonać weryfikacji wideo. W tym celu należy kliknąć w link „Hier klicken”. Oprócz tego poniżej znajdują się informacje o weryfikacji na poczcie. W tym celu należy się udać z wydrukowanym wnioskiem oraz dwoma ostatnimi rozliczeniami z pracy do najbliższej filii poczty:

  W razie jakichkolwiek pytań dotyczących otwierania konta bankowego w Targobanku w Niemczech, piszcie w komentarzach, a z pewnością na nie odpowiemy!

  Oprócz tego, w tym artykule znajdziecie więcej informacji na temat konta w Niemczech.

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,377FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  316ObserwującyObserwuj

  2 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  2 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Jerzy

  Czy mogę założyć konto w Targobank na terenie Niemiec będąc obywatelem polskim i mieszkając na stałe w Polsce lub innym kraju EU ?

  2
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x