Więcej

  Konto w Targobanku w Niemczech – instrukcja krok po kroku

  Targobank jest czwartym co do wielkości bankiem w Niemczech. Jest to spółka zależna francuskiego banku BNP Paribas. Targobank ma ponad 360 oddziałów w Niemczech i oferuje również usługi bankowości internetowej i mobilnej.

  Ile kosztuje konto w Targobanku?

  Internetowe konto bankowe w Targobanku w Niemczech jest bezpłatne, jeśli co miesiąc ma miejsce wpływ gotówki w wysokości min. 600 euro, przykładowo jako wynagrodzenie, emerytura i inne. W przeciwnym razie prowadzenie konta kosztuje 5,95 euro miesięcznie.

  Jakie są korzyści z posiadania konta w Targobanku?

  Internetowe konto w Targobanku niesie za sobą następujące korzyści:

  • Bezpłatne wypłaty gotówki za pomocą karty debetowej Targobank w 716 bankomatach
  • Dzięki karcie debetowej Targobank możecie oprócz tego wypłacić u wielu sprzedawców detalicznych do 200€ bezpłatnie  przy zakupach powyżej 20 €. Przegląd sprzedawców można znaleźć w sekcji tutaj.

  Instrukcja otwarcia internetowego konta w Targobanku w Niemczech krok po kroku

  Aby otworzyć internetowe konto bankowe w Targobanku, należy się udać na jego stronę: Targobank oraz kliknąć na przycisk “Jetzt beantragen” (niem. złóż teraz wniosek), aby przejść do wniosku o otwarcie konta osobistego:

  W dalszej części należy odpowiedzieć na pytanie, czy chcemy otworzyć konto indywidualne (Einzelkonto) czy wspólne (Gemeinschaftskonto):

  Następnie możemy zaznaczyć, czy chcemy posiadać kredyt w rachunku bieżącym (bank przyznaje daną kwotę, o jaką można przekroczyć rachunek) – jeśli tak, to zaznaczamy „Ja, ich möchte ein Online-Konto mit Dispo-Kredit beantragen”. Kwota wolna od opłat wynosi 50 euro. Oprócz tego zaznaczamy, czy życzymy sobie kartę, która umożliwia płatności zbliżeniowe (koszt 10 euro, ważność karty 4 lata):

  Dalej podajemy dane osobowe wraz z posiadanym obywatelstwem. Dodatkowo jako obywatele Polski, należy podać od kiedy mieszkamy w Niemczech (patrz „Sie leben in Deutschland seit”):

  Następnie zaznaczamy, w jakim kraju mamy rezydencję podatkową („Steuerpflichtig in”) oraz czy jesteśmy rezydentami podatkowymi USA. Jeśli pracujecie w Niemczech przez cały rok, to wybieracie z listy „Deutschland”:

  W kolejnym kroku należy podać adres meldunkowy oraz zaznaczyć, czy mieszkamy w tym miejscu dłużej niż dwa lata („Mehr als 2 Jahre?”). Jeśli mieszkamy w tym miejscu krócej niż dwa lata, to będzie trzeba podać nasze poprzednie miejsce zamieszkania:

  Następnie podajemy nasz numer telefonu oraz email:

  Dalej należy potwierdzić, że konto będzie używane w celach prywatnych (punkt pierwszy), dodatkowo, że zdajemy sobie sprawę z tego, że Targobank będzie mógł sprawdzić naszą zdolność kredytową w SCHUFA (punkt 2) i na koniec, że przeczytało się informacje o ochronie danych osobowych (punkt 3):

  Następnie należy zaznaczyć, że zapoznało się z informacjami handlowymi Targobanku i zapisało te inforamcje na komputerze lub wydrukowało:

  W przedostatnim kroku możemy skontrolować wprowadzone przez nas dane i jeśli wszystko się zgadza, to należy kliknąć w przycisk „Antragsunterlagen erstellen”, aby złożyć wniosek:

  Po wysłaniu wniosku możemy go pobrać (punkt 1.). W punkcie 2. mamy możliwość przesłać do Targobank nasze dwa ostatnie rozliczenia z pracy (Lohnabrechnung) oraz pobrany wniosek, klikając w link „hier hochladen”. W punkcie 3. możemy dokonać weryfikacji wideo. W tym celu należy kliknąć w link „Hier klicken”. Oprócz tego poniżej znajdują się informacje o weryfikacji na poczcie. W tym celu należy się udać z wydrukowanym wnioskiem oraz dwoma ostatnimi rozliczeniami z pracy do najbliższej filii poczty:

  W razie jakichkolwiek pytań dotyczących otwierania konta bankowego w Targobanku w Niemczech, piszcie w komentarzach, a z pewnością na nie odpowiemy!

  Oprócz tego, w tym artykule znajdziecie więcej informacji na temat konta w Niemczech.

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Dołącz do nas!

  188,272FaniLubię
  15,600ObserwującyObserwuj
  266ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  10 zabytków i atrakcji turystycznych Norymbergi, które koniecznie musicie zobaczyć!

  Ogromny zamek cesarski, zapierające dech w piersiach tereny zjazdów nazistowskiej partii NSDAP i sklejone w długi labirynt „lochy”. Zabytki w Norymberdze to niesamowita mieszanka....

  Terminy wypłat Kindergeld w 2023 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

  Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...

  Życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne po niemiecku – 20 propozycji!

  Święta Bożego Narodzenia to święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa, a także okres radości i spotkań z rodziną oraz bliskimi. „Frohe Weihnachten”, czyli „Wesołych Świąt”,...

  16 najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech!

  Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Niemczech W okresie przedświątecznym w wielu niemieckich miastach odbywają się jarmarki bożonarodzeniowe. Większość z nich rozpoczyna się pod koniec listopada. Poniżej...
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x