Szybki kredyt w Niemczech – najważniejsze informacje oraz zestawienie ofert banków!

1
25742

Szybki kredyt, zwany w Niemczech „Minikredit” albo „Schnellkredit”, to kredyt o krótkim terminie spłaty, który jest najczęściej wykorzystywany w nagłych sytuacjach, jak przykładowo niespodziewanie wysoki rachunek albo w przypadku konieczności dokonania nagłej naprawy. Szybki kredyt w Niemczech opłaca każdemu, kto pilnie potrzebuje gotówki.

Czym charakteryzuje się szybki kredyt w Niemczech?

Szybki kredyt, to pożyczka, której wysokość może wynieść poniżej 1.000 euro. To odróżna go od kredytu gotówkowego, którego suma musi być najczęściej wyższa. Szybki kredyt jest z reguły zawierany przez internet (patrz ponizej). Dzięki temu banki nie ponoszą wysokich kosztów administracyjnych i są w stanie zaoferować atrakcyjne warunki (patrz niżej: spłata szybkiego kredytu w wysokości 1.000 euro wyniesie jedynie około 1.010 euro). Szybkie kredyty nadają się zatem w szczególności dla studentów czy emerytów, którzy dzięki temu mogą szybko zwiększyć swój dochód. W związku z tym, że sumy takich kredytów są z reguły relatywnie niskie, wiele banków oferuje przelew natychmiastowy (Sofortüberweisung). Oznacza to, iż kredytobiorca będzie dysponował pieniędzmi krótko po złożeniu wniosku.

Szybki kredyt czy kredyt odnawialny w ROR?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy w przypadku niewielkich sum, rzędu 200 albo 1000 euro nie byłby bardziej opłacalny kredyt odnawialny w ROR (niem. Dispositionskredit). W tym wypadku główną rolę odgrywa wysokość oprocentowania. Średnia wysokość oprocentowania kredytów odnawialnych w ROR wynosi w Niemczech około 10 procent (Stiftung Warentest, sierpień 2016). W przeciwieństwie do tego wiele szybkich kredytów ma o wiele niższe oprocentowanie. Często oscyluje ono bowiem wokół 5-ciu procent. Oprócz tego nakład administracyjny związany ze składaniem wniosku o taki kredyt, jest w przypadku szybkiego kredytu przez internet o wiele niższy, niż miało to miejsce w przeszłości. W związku z tym szybki kredyt zdaje się być lepszym rozwiązaniem niż kredyt odnawialny w ROR. Jedyny problem w uzyskaniu szybkiego kredytu może stanowić umowa o pracę. Jej brak dyskwalifikuje Was praktycznie na starcie. W takim wypadku kredyt w ROR będzie prawdopodobnie jedynym rozwiązaniem.

Kto może starać się o szybki kredyt w Niemczech?

Szybki kredyt w Niemczech otrzyma każdy, kto posiada regularny dochód, a co za tym idzie umowę o pracę albo zgłoszoną działalność gospodarczą w Niemczech z udokumentowanymi dochodami (wyciąg z konta). Również osoby z negatywnym wpism w SCHUFA mogą się starać o szybki kredyt w Niemczech.

Jaki szybki kredyt w Niemczech? Porównywarka ofert!

Jeśli potrzebujecie pilnie gotówki, to poniżej możecie porównać oferty niemieckich banków i złożyć wniosek o szybki kredyt przez internet:

Admin
Profesjonalny marketing internetowy dla drobnych firm, jak i przedsiębiorstw. Sprawdź powyższego linka, zapoznaj się z naszą ofertą i daj się znaleźć w internecie :)

1 KOMENTARZ

  1. witam potrzebuje informacji szukam kredytu ale mam zła SCHUFE i nie wiem zabradzo co robić .znalazłem kredyt SMAVA wie ktoś coś o tym . albo jakis inny bank .pozdrawiam i czekam na jakom kolwiek odpowiedz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika