Konto w Norisbanku w Niemczech – instrukcja krok po kroku

  Norisbank jest bankiem, który oferuje szeroką gamę produktów i usług finansowych dla klientów indywidualnych i firm. Jest to spółka zależna Deutsche Bank AG. Norisbank ma ponad 1000 oddziałów w Niemczech i oferuje również usługi bankowości internetowej i mobilnej.

  Ile kosztuje konto w Norisbanku?

  Konto w Norisbank jest darmowe, jeśli co miesiąc ma miejsce wpływ gotówki w wysokości 500 euro lub więcej. W przypadku niespełnienia tego wymogu, naliczana jest opłata w wysokości 3,90 € za każdy miesiąc, w którym wpływy są mniejsze niż 500 euro. Miesiąc, w którym zostało otwarte konto jest bezpłatny, aby dać nowemu klientowi czas na poinformowanie swoich partnerów płatniczych o nowym połączeniu z kontem w Norisbanku.

  Jakie są korzyści z posiadania konta w Norisbanku?

  Konto w Norisbanku niesie za sobą następujące korzyści:

  • Bezpłatne wypłaty gotówki za pomocą karty Maestro (karty debetowej) w 6 000 bankomatach należących do Cash Group (Deutsche Bank, Postbank, Commerzbank i HypoVereinsbank), a także na 1 300 uczestniczących stacjach benzynowych Shell lub przy kasie w ponad 22 000 supermarketach (np. Rewe, Aldi, Lidl, Penny i wiele innych). Tutaj można skorzystać z wyszukiwarki bankomatów: www.norisbank.de
  • Bezpłatna karta kredytowa w pierwszym roku. Od 13. miesiąca obowiązuje opłata roczna w wysokości 24 euro
  • Wpłatomaty na terenie całych Niemczech, wyszukiwarka (jak wyżej): www.norisbank.de. Bezpłatnie z kartą Maestro w bankomatach Deutsche Bank
  • Bezpłatne wypłaty gotówki za granicą we wszystkich bankomatach z logo Mastercard

  Instrukcja otwarcia konta w Norisbanku w Niemczech krok po kroku

  Aby otworzyć konto bankowe w Norisbanku, należy się udać na jego stronę: Norisbank (kliknij tutaj) oraz kliknąć na przycisk “Jetzt eröffnen” (niem. otwórz teraz), aby przejść do wniosku o otwarcie konta osobistego:

  W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, czy jesteście już klientami Norisbanku:

  Jeśli nie, zaznaczamy „Nein, noch nicht” i klikamy w przycisk „Weiter”, aby wyświetlić kolejne opcje.

  W dalszej części należy odpowiedzieć na pytanie, czy chcemy otworzyć konto indywidualne (Einzelkonto) czy wspólne (Gemeinschaftskonto):

  Jeśli otwieracie konto wyłącznie dla siebie, zaznaczacie „Einzelkonto” i klikacie w przycisk „Weiter”. Dalej Norisbank chce wiedzieć, czy pracujecie na własny rachunek – „Arbeiten Sie als Selbständiger?”.

  Po wybraniu z jednej opcji wyświetli Wam się kolejna strona, na której należy zdecydować o dodatkowych opcjach.

  W pierwszej kolejności należy zdecydować, czy chcemy posiadać kredyt w rachunku bieżącym (bank przyznaje daną kwotę, o jaką można przekroczyć rachunek) – jeśli tak, to zaznaczamy „Ja” przy „Dispositionskredit” i wybieramy kwotę:

  W punkcie dwa należy zdecydować, czy zamawiamy kartę kredytową. Do wyboru mamy dwa rodzaje kart kredytowych:

  • Maestro Card direkt (wymagana zdolność kredytowa), która jest w pierwszym roku darmowa, a w kolejnych kosztuje 24 euro rocznie. Jej zaletą jest możliwość bezpłatnej wypłaty pieniędzy na całym świecie 12 razy w roku. Oprócz tego nieograniczona ilość wypłat gotówki w bankomatach banków partnerskich, np. Barclays, Bank of America i inne. Dodatkowo pieniądze można wypłacać bezpłatnie na terenie Niemiec w bankomatach banków należących do tzw. „Cash Group”, do których należą między innymi Postbank czy Deutsche Bank. Pieniądze można również wypłacać w partnerskich supermarketach na terenie Niemiec, np. ALDI SÜD, Lidl, Netto-Markendiscount, PENNY, REWE, toom Baumarkt i innych. Karta dostępna również bez regularnych wpływów.
  • Maestro Card która jest całkowicie bezpłatna, lecz wymagane są regularne wpływy na konto. Podobnie jak w przypadku karty Maestro direct wypłaty pieniędzy są bezpłatne na terenie Niemiec w bankomatach należących do „Cash Group”, a także w supermarketach partnerskich.

  W punkcie 3 należy zdecydować czy chcemy otworzyć konto oszczędnościowe (Tagesgeldkonto), które będzie figurowało jako podkonto.

  Dalej na tej samej stronie można zaznaczyć opcje dodatkowe:

  W punkcie 4 zaznaczamy czy konto będzie używane jako konto firmowe (wtedy zaznaczamy). W punkcie zaznaczamy, czy chcemy włączyć dodatkową funkcję monitorowania naszych wydatków (jeśli tak, to zaznaczamy, jeśli nie, to zostawiamy puste). Na koniec należy zaznaczyć, czy zgadzamy się na otrzymywanie informacji o aktualnych promocjach banku (jeśli tak, to zaznaczamy w jaki sposób – telefonicznie czy mailowo).

  Klikamy w przycisk „Weiter”, aby przejść dalej. W dalszej części formularza należy podać dane osobowe:

  Następnie należy uzupełnić informacje o adresie meldunkowym (Meldeadresse) oraz podać dane numer telefonu oraz adres mailowy, na który zostaną przesłane dokumenty. W punkcie „Bezug zu den USA” należy zaznaczyć, czy urodziło się w USA (opcja pierwsza) oraz czy posiada się amerykańskie obywatelstwo (opcja druga):

  Na koniec w punkcie steuerliche Ansässigkeit należy zaznaczyć czy podlegamy opodatkowaniu w Niemczech (opcja pierwsza), w Niemczech i innym kraju (opcja druga), nie w Niemczech a innym kraju (opcja trzecia). Należy również wyrazić zgodę na sprawdzenie naszej wiarygodności przez SCHUFA oraz kliknąć w przycisk „Weiter”, aby przejść dalej:

  Kolejny krok to zbiór różnych informacji, z którymi należy się zapoznać i potwierdzić zapoznanie się z nimi (przyciski „Ja” obok poszczególnych sekcji informacyjnych:

  Jednym z ostatnich kroków jest podsumowanie:

  Należy w nim wybrać PIN oraz kliknąć w przycisk „Jetzt verbindlich beantragen” (patrz wyżej), aby złożyć wniosek o otwarcie konta bankowego w Norisbanku.

  Aktywacja konta w Norisbanku

  Aby aktywować konto w Norisbanku należy się wylegitymować. Norisbank oferuje dwa sposoby:

  • legitymacja wideo w ciągu około 5 minut
  • można również potwierdzić swoją tożsamość w filii Deutsche Post za pomocą procedury Postident – w tym celu potrzebny jest kupon Postident Coupon, który otrzymuje się wraz z wnioskiem o otwarcie konta (poniżej znajdziecie instrukcję krok po kroku jak to zrobić przez internet) oraz ważny dokument tożsamości. Podpisany wniosek należy przesłać na adres: norisbank GmbH, 10910 Berlin. Wskazówka: Najlepiej złożyć go w oddziale Deutsche Post

  W razie jakichkolwiek pytań dotyczących otwierania konta bankowego w Norisbanku w Niemczech, piszcie w komentarzach, a z pewnością na nie odpowiemy!

  Oprócz tego, w tym artykule znajdziecie więcej informacji na temat konta w Niemczech.

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,377FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  316ObserwującyObserwuj

  2 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  2 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Karol

  Szkoda czasu i pieniedzy. Mam konto w Sparkasse i chcialem cos taniej. Zmarnowalem czas i pieniadze na wyslanie online a pozniej przez poczte swoich danych.Po czym otrzymalem poczta smiec bez podania przyczyny i podpisu.( do wgladu ).Jezeli mam konto w Sparkasse to jaka mogla byc przyczyna odmowy zalozenia rachunku ?
  Naprawde szkoda nerwow. Bezradnosc wobec bezczelnosci i bezkarnosci Norisbanku.

  2
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x