Więcej

  Konto w Norisbanku w Niemczech – instrukcja krok po kroku

  Norisbank jest bankiem, który oferuje szeroką gamę produktów i usług finansowych dla klientów indywidualnych i firm. Jest to spółka zależna Deutsche Bank AG. Norisbank ma ponad 1000 oddziałów w Niemczech i oferuje również usługi bankowości internetowej i mobilnej.

  Ile kosztuje konto w Norisbanku?

  Konto w Norisbank jest darmowe, jeśli co miesiąc ma miejsce wpływ gotówki w wysokości 500 euro lub więcej. W przypadku niespełnienia tego wymogu, naliczana jest opłata w wysokości 3,90 € za każdy miesiąc, w którym wpływy są mniejsze niż 500 euro. Miesiąc, w którym zostało otwarte konto jest bezpłatny, aby dać nowemu klientowi czas na poinformowanie swoich partnerów płatniczych o nowym połączeniu z kontem w Norisbanku.

  Jakie są korzyści z posiadania konta w Norisbanku?

  Konto w Norisbanku niesie za sobą następujące korzyści:

  • Bezpłatne wypłaty gotówki za pomocą karty Maestro (karty debetowej) w 6 000 bankomatach należących do Cash Group (Deutsche Bank, Postbank, Commerzbank i HypoVereinsbank), a także na 1 300 uczestniczących stacjach benzynowych Shell lub przy kasie w ponad 22 000 supermarketach (np. Rewe, Aldi, Lidl, Penny i wiele innych). Tutaj można skorzystać z wyszukiwarki bankomatów: www.norisbank.de
  • Bezpłatna karta kredytowa w pierwszym roku. Od 13. miesiąca obowiązuje opłata roczna w wysokości 24 euro
  • Wpłatomaty na terenie całych Niemczech, wyszukiwarka (jak wyżej): www.norisbank.de. Bezpłatnie z kartą Maestro w bankomatach Deutsche Bank
  • Bezpłatne wypłaty gotówki za granicą we wszystkich bankomatach z logo Mastercard

  Instrukcja otwarcia konta w Norisbanku w Niemczech krok po kroku

  Aby otworzyć konto bankowe w Norisbanku, należy się udać na jego stronę: Norisbank oraz kliknąć na przycisk “Jetzt eröffnen” (niem. otwórz teraz), aby przejść do wniosku o otwarcie konta osobistego:

  W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, czy jesteście już klientami Norisbanku:

  Jeśli nie, zaznaczamy „Nein, noch nicht” i klikamy w przycisk „Weiter”, aby wyświetlić kolejne opcje.

  W dalszej części należy odpowiedzieć na pytanie, czy chcemy otworzyć konto indywidualne (Einzelkonto) czy wspólne (Gemeinschaftskonto):

  Jeśli otwieracie konto wyłącznie dla siebie, zaznaczacie „Einzelkonto” i klikacie w przycisk „Weiter”. Dalej Norisbank chce wiedzieć, czy pracujecie na własny rachunek – „Arbeiten Sie als Selbständiger?”.

  Po wybraniu z jednej opcji wyświetli Wam się kolejna strona, na której należy zdecydować o dodatkowych opcjach.

  W pierwszej kolejności należy zdecydować, czy chcemy posiadać kredyt w rachunku bieżącym (bank przyznaje daną kwotę, o jaką można przekroczyć rachunek) – jeśli tak, to zaznaczamy „Ja” przy „Dispositionskredit” i wybieramy kwotę:

  W punkcie dwa należy zdecydować, czy zamawiamy kartę kredytową. Do wyboru mamy dwa rodzaje kart kredytowych:

  • Maestro Card direkt (wymagana zdolność kredytowa), która jest w pierwszym roku darmowa, a w kolejnych kosztuje 24 euro rocznie. Jej zaletą jest możliwość bezpłatnej wypłaty pieniędzy na całym świecie 12 razy w roku. Oprócz tego nieograniczona ilość wypłat gotówki w bankomatach banków partnerskich, np. Barclays, Bank of America i inne. Dodatkowo pieniądze można wypłacać bezpłatnie na terenie Niemiec w bankomatach banków należących do tzw. „Cash Group”, do których należą między innymi Postbank czy Deutsche Bank. Pieniądze można również wypłacać w partnerskich supermarketach na terenie Niemiec, np. ALDI SÜD, Lidl, Netto-Markendiscount, PENNY, REWE, toom Baumarkt i innych. Karta dostępna również bez regularnych wpływów.
  • Maestro Card która jest całkowicie bezpłatna, lecz wymagane są regularne wpływy na konto. Podobnie jak w przypadku karty Maestro direct wypłaty pieniędzy są bezpłatne na terenie Niemiec w bankomatach należących do „Cash Group”, a także w supermarketach partnerskich.

  W punkcie 3 należy zdecydować czy chcemy otworzyć konto oszczędnościowe (Tagesgeldkonto), które będzie figurowało jako podkonto.

  Dalej na tej samej stronie można zaznaczyć opcje dodatkowe:

  W punkcie 4 zaznaczamy czy konto będzie używane jako konto firmowe (wtedy zaznaczamy). W punkcie zaznaczamy, czy chcemy włączyć dodatkową funkcję monitorowania naszych wydatków (jeśli tak, to zaznaczamy, jeśli nie, to zostawiamy puste). Na koniec należy zaznaczyć, czy zgadzamy się na otrzymywanie informacji o aktualnych promocjach banku (jeśli tak, to zaznaczamy w jaki sposób – telefonicznie czy mailowo).

  Klikamy w przycisk „Weiter”, aby przejść dalej. W dalszej części formularza należy podać dane osobowe:

  Następnie należy uzupełnić informacje o adresie meldunkowym (Meldeadresse) oraz podać dane numer telefonu oraz adres mailowy, na który zostaną przesłane dokumenty. W punkcie „Bezug zu den USA” należy zaznaczyć, czy urodziło się w USA (opcja pierwsza) oraz czy posiada się amerykańskie obywatelstwo (opcja druga):

  Na koniec w punkcie steuerliche Ansässigkeit należy zaznaczyć czy podlegamy opodatkowaniu w Niemczech (opcja pierwsza), w Niemczech i innym kraju (opcja druga), nie w Niemczech a innym kraju (opcja trzecia). Należy również wyrazić zgodę na sprawdzenie naszej wiarygodności przez SCHUFA oraz kliknąć w przycisk „Weiter”, aby przejść dalej:

  Kolejny krok to zbiór różnych informacji, z którymi należy się zapoznać i potwierdzić zapoznanie się z nimi (przyciski „Ja” obok poszczególnych sekcji informacyjnych:

  Jednym z ostatnich kroków jest podsumowanie:

  Należy w nim wybrać PIN oraz kliknąć w przycisk „Jetzt verbindlich beantragen” (patrz wyżej), aby złożyć wniosek o otwarcie konta bankowego w Norisbanku.

  Aktywacja konta w Norisbanku

  Aby aktywować konto w Norisbanku należy się wylegitymować. Norisbank oferuje dwa sposoby:

  • legitymacja wideo w ciągu około 5 minut
  • można również potwierdzić swoją tożsamość w filii Deutsche Post za pomocą procedury Postident – w tym celu potrzebny jest kupon Postident Coupon, który otrzymuje się wraz z wnioskiem o otwarcie konta (poniżej znajdziecie instrukcję krok po kroku jak to zrobić przez internet) oraz ważny dokument tożsamości. Podpisany wniosek należy przesłać na adres: norisbank GmbH, 10910 Berlin. Wskazówka: Najlepiej złożyć go w oddziale Deutsche Post

  W razie jakichkolwiek pytań dotyczących otwierania konta bankowego w Norisbanku w Niemczech, piszcie w komentarzach, a z pewnością na nie odpowiemy!

  Oprócz tego, w tym artykule znajdziecie więcej informacji na temat konta w Niemczech.

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Dołącz do nas!

  188,272FaniLubię
  15,600ObserwującyObserwuj
  266ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  10 zabytków i atrakcji turystycznych Norymbergi, które koniecznie musicie zobaczyć!

  Ogromny zamek cesarski, zapierające dech w piersiach tereny zjazdów nazistowskiej partii NSDAP i sklejone w długi labirynt „lochy”. Zabytki w Norymberdze to niesamowita mieszanka....

  Terminy wypłat Kindergeld w 2023 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

  Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...

  Życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne po niemiecku – 20 propozycji!

  Święta Bożego Narodzenia to święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa, a także okres radości i spotkań z rodziną oraz bliskimi. „Frohe Weihnachten”, czyli „Wesołych Świąt”,...

  16 najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech!

  Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Niemczech W okresie przedświątecznym w wielu niemieckich miastach odbywają się jarmarki bożonarodzeniowe. Większość z nich rozpoczyna się pod koniec listopada. Poniżej...
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x