Więcej

  Najlepsze ubezpieczenia na wypadek niezdolności do pracy w Niemczech!

  Po wypełnieniu poniższego formularza, otrzymacie porównanie oferty niemieckich ubezpieczeń na wypadek niezdolności do pracy. Oprócz tego zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi tego rodzaju ubezpieczenia, które znajdziecie pod formularzem.

  Dobrze wiedzieć: ubezpieczenia oferowane przez internet są z reguły tańsze od tych zawartych w biurze (brak kosztów personelu). Oprócz tego mogą one zostać wypowiedziane do 14 dni od ich zawarcia bez podawania powodów i ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji finansowych (§ 312 ff., 355 BGB). Prawo to ma na celu zapewnienie ochrony konsumentom przed nierzetelnymi firmami i zminimalizowanie ich ryzyka.

  Ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy w Niemczech

  „Ubezpieczenie od niezdolności do pracy” i „ubezpieczenie od niezdolności do wykonywania zawodu” oznaczają to samo. Chodzi tutaj o bardzo ważne zabezpieczenie, które w przypadku długotrwałej niezdolności do pracy stanowi pomoc finansową. Bez tego zabezpieczenia może Wam grozić życie na skraju ubóstwa, ponieważ świadczenia państwowe przy niezdolności do pracy są znikome. Ubezpieczyciel wypłaca rentę, której wysokość ubezpieczony ustala sam.

  Dlaczego tak ważne jest ubezpieczenie od niezdolności do pracy?

  Co czwarty pracujący w Niemczech staje się niezdolny do pracy przed pójściem na emeryturę. Ponieważ nie może wykonywać zawodu z powodu choroby lub wypadku, odpada mu regularne wynagrodzenie za świadczoną pracę. Ponadto państwo wypłaca bardzo niewielką pomoc finansową, która uzależniona jest od spełnienia wielu warunków. Te świadczenia na pewno nie wystarczą, aby utrzymać dotychczasowy poziom życia. Jeśli dodatkowo do zobowiązań finansowych dojdzie też przykładowo spłata kredytu, wtedy osoba dotknięta tą sytuacją ma nie tylko zdrowotne problemy, ale też finansowe.

  Odpowiednia umowa ubezpieczenia od niezdolności do pracy lub ubezpieczenia od niezdolności do wykonywania zawodu gwarantuje wystarczającą ochronę finansową.

  Ile kosztuje ubezpieczenie od niezdolności do pracy w Niemczech?

  Koszty ubezpieczenia od niezdolności do pracy/niezdolności do wykonywania zawodu mocno zależą od indywidualnych czynników. Np. w jakim wieku jest osoba zainteresowana w momencie podpisywania umowy i jaki zawód aktualnie wykonuje? Czy istnieją jakieś wcześniejsze zachorowania, które mogą prowadzić do dodatkowych opłat związanych ze zwiększonym ryzykiem albo nawet do odrzucenia wniosku przez ubezpieczyciela? Jaką wysokość renty życzy sobie klient? Czy umowa ma trwać aż do przejścia na emeryturę czy ma się zakończyć wcześniej?

  Z reguły obowiązuje zasada: im wcześniej zawrzecie taką umowę, tym mniejsze będą koszty ubezpieczenia, ponieważ ludzie młodzi są zazwyczaj zdrowi. Dla osób, które pracują fizycznie i mają ciężką pracę, składki są z reguły wyższe niż w przypadku osób, które pracują przy biurku, ponieważ raczej ci pierwsi są ze względu na fizyczne dolegliwości bardziej narażeni na wykluczenie z pracy.

  Ponieważ koszty ubezpieczenia zależą od wielu kryteriów, indywidualne porównanie cen i ofert jest bardzo wskazane, żeby znaleźć dla siebie najbardziej odpowiednią taryfę.