13.08.2020

6 niemieckich portali randkowych, których jeszcze nie znasz… A warto!

Samotność w Niemczech

Życie na obczyźnie, to nie zawsze fajerwerki. Fakt, zarobki w Niemczech są najczęściej wyższe niż w Polsce, a co za tym idzie osoby tutaj mieszkające mogą się w większości pochwalić wyższym standardem życia, jednak ma to również swoje gorsze strony. Ci, którzy wyjechali za granicę z rodzinami, mają najczęściej w nich oparcie i w chwilach zwątpienia mogą liczyć na słowa otuchy, czy jakąś pomoc. Gorzej mają się osoby, które są na obczyźnie same, w szczególności, jeśli nie zdołały jeszcze nawiązać żadnych znajomości. Samotność w Niemczech może być czasem przytłaczająca. Szczególnie, że Niemcy nie należą do najbadziej otwartych narodów. Czasem barierę stanowi słaba znajomość języka niemieckiego albo nieśmiałość, czasem wyczerpująca praca na pełnym etacie nie oferująca zbyt wiele wolnego czasu.

Niemieckie portale randkowe – dla każdego coś odpowiedniego

Na szczęście w dzisiejszych czasach, w dobie internetu, o wiele łatwiej nawiązywać nowe znajomości. Oprócz popularnego Facebooka, w internecie można znaleźć wiele portali randkowych, za pośrednictwem których można poznać nowych ludzi. Jeśli chodzi o niemieckie portale randkowe, to oprócz tych znanych z reklam telewizyjnych, jak przykładowo (bardzo drogi) FriendScout24, istnieje jeszcze kilka innych, mniej popularnych, ale również wartych uwagi. Poniżej postaramy się przybliżyć Wam te portale.

Parship – jedyny taki test osobowości!

Parship.de jest od roku 2016 częścią grupy ProSiebenSat1 Media SE. Każdego roku na Parship rejestruje się ponad 1,8 miliona nowych użytkowników. Parship słynie przede wszystkim z testu osobowości, na podstawie którego członkowie otrzymują naukowo uzasadnione sugestie. Około 80 pytań rzuca światło na różne aspekty osobowości danej osoby, dzięki czemu wiele aspektów może być branych pod uwagę przy wyborze odpowiednich partnerów. To, o co trzeba by mozolnie wypytać i doświadczyć w praktyce, zastępuje tutaj algorytmu – wskaźniki sukcesu mówią same za siebie.

Parship oferuje darmowe konto próbne oraz konta premium, które kosztują:

6 miesięcy za 449,40 € (74,90 € miesięcznie)
12 miesięcy za 790,80 € (65,90 € miesięcznie)
24 miesiące za 1.101,60 € (45,90 € miesięcznie)

eDarling – nowe profile są kontrolowane odręcznie

eDarling DE to jeden z najpopluarniejszych niemieckich portali randkowych. Nowe profile są akceptowane odręcznie, co sprawia, że ryzyko wystąpienia profili fakeowych jest praktycznie zerowe. Platforma ta szczyci się tym, że przeprowadza test osobowościowy, który jest poparty badaniami naukowymi i w ten sposób ułatwia znalezienia partnera/partnerki, którzy pasują do nas najlepiej. Decydując się na członkostwo roczne, zapłacimy 37,90 euro miesięcznie. Portal można przetestować za darmo. W samych Niemczech portal liczy około 650.000 aktywnych użytkowników (tygodniowo).

DatingCafe.de – jeden z najstarszych niemieckich portali randkowych

DatingCafe to jeden z najstarszych niemieckich portali randkowych, działa już bowiem od 1999 roku! Portal ten jest zaliczany do najbardziej godnych zaufania w Niemczech. Charakteryzuje się on bezpłatną rejestracją, quizami służącymi zapoznawaniu innych użytkowników, czy wirtualnymi pozdrowieniami, które również można wysyłać za darmo. Minusem DatingCafe jest fakt, iż aby korzystać z możliwości wysyłania wiadomości należy wykupić płatne członkostwo. To kosztuje 18,90 euro przy członkostwie trwającym 6 miesięcy. DatingCafe liczy sobie mniej więcej 1.500.000 użytkowników.

Aktualnie możecie przetestować portal przez miesiąc za darmo, rejestrując się przez następujący link: Dating Cafe Jetzt 1 Monat kostenlos testen!

LovePoint.de – dla różnych grup docelowych

LovePoint.de to portal randkowy skierowany do dwóch różnych grup docelowych. Można się na nim zarejestrować w poszukiwaniu przygód miłosnych, albo partnera. W zależności od tego, na jaki rodzaj konta się zdecydujecie, takie będziecie otrzymywali propozycje nowych kontaktów. Oczywiście istnieje możliwość wybrania obydwóch opcji, ale członkostwo jest wtedy droższe. Również w przypadku tego portalu randkowego kobiety nie muszą za nic płacić. Mężczyźni z kolei muszą się zdecydować na płatne członkostwo już przy rejestracji. LovePoint.de gwarantuje przy tym, że jeśli podczas trwania członkostwa nie zostanie zaproponowany kontakt, będzie można otrzymać zwrot pieniędzy. Oprócz tego członkostwo nie przedłuża się automatycznie, więc nie trzeba się martwić o to, że zapomni się z niego zrezygnować i będzie się zmuszonym zapłacić ratę za kolejny okres członkostwa. Na LovePoint.de zarejestrowanych jest około 500.000 użytkowników.

Bildkontakte.de – niemiecki portal randkowy z bezpłatną możliwością kontaktu!

Pierwszym niemieckim portalem randkowym, na który chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę jest Bildkontakte.de. Uczestnictwo w tym niemieckim portalu randkowym wymaga posiadania zdjęcia w profilu. Tylko wtedy można nawiązać kontakt z innymi użytkownikami. Portal ten wygrywa w wielu zestawieniach rankingowych ze względu na przejrzystość i ilość funkcji, a także fakt, iż pisanie wiadomości do innych użytkowników jest bezpłatne. W przypadku wielu innych niemieckich portali randkowych trzeba za to niestety zapłacić. Jedynie dla funkcji dodatkowych, takich jak „Ostatni odwiedzający”, czy „Pokaż zdjęcia z galerii użytkownika” trzeba wykupić konto premium. Jednak również i pod tym względem Bildkontakte wygrywa z konkurencją: członkostwo premium wynosi bowiem przykładowo 14,90 euro miesięcznie przy okresie członkostwa wynoszącym 6 miesięcy. Poza tym po zarejestrowaniu się użytkownicy otrzymują ofertę zakupu konta premium po cenie 4,90 euro miesięcznie, która jest jednak ograniczona czasowo (warto z niej skorzystać, jeśli bierzecie pod uwagę członkostwo premium). Bildkontakte liczy aktualnie około 3.000.000 aktywnych użytkowników.

Lovescout24 – największy portal randkowy w Niemczech

Lovescout24.de to jeden największych niemieckich portali randkowych, który dzięki aplikacji mobilnej znacznie ułatwia możliwość flirtu i zabawy podczas podróży. Portal posiada ponad 24 mln zarejestrowanych użytkowników. Do serwisu dziennie dołącza ponad 10.000 nowych użytkowników, dzięki czemu Twoje szczęście na znalezienie właściwej osoby wzrasta! Ten portal oferuje podobną funkcję jak Tinder, czyli Boost-Funktion. Funkcja ta daje Ci możliwość bycia jednym z najpopularniejszych profili w Twojej okolicy przez wyznaczony czas, na przykład 30 minut. Używając Boost’a, otrzymasz nawet do 10 razy więcej wyświetleń profilu, co zwiększa Twoje szanse na utworzenie par. Strona jest dla osób powyżej 18-stego roku życia.

Rejestracja odbywa się za pośrednictwem adresu e-mail, następnie należy wpisać swoją nazwę użytkownika, miejsce zamieszkania i datę urodzenia. Po wykonaniu tych czynności możesz korzystać z portalu Lovescout24.de. W darmowej wersji są wyświetlane reklamy, jest możliwość wymiany wiadomości tylko z wybranymi użytkownikami. Jeśli chcecie uniknąć reklam i mieć możliwość czatowania ze wszystkimi użytkownikami wystarczy przejść na wersję premium. Koszt to 19,90 € za miesiąc przy wykupieniu opcji premium na 6 miesięcy.

Nasza redakcja poleca

Tanie bilety do parków rozrywki w całej Europie (np. Europa Park, Area 47, Disneyland Paris), na musicale i inne eventy, ciekawe wycieczki, a także atrakcyjne oferty hoteli znajdziecie na www.travelcircus.de!

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).
Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x