Porównywarka niemieckich ubezpieczeń emerytalnych!

Poniżej możecie porównać oferty niemieckich ubezpieczeń emerytalnych. W tym celu należy wypełnić poniższy formularz. Oprócz tego zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi tego rodzaju ubezpieczenia, które znajdziecie pod formularzem.

Dobrze wiedzieć: ubezpieczenia oferowane przez internet są z reguły tańsze od tych zawartych w biurze (brak kosztów personelu). Oprócz tego mogą one zostać wypowiedziane do 14 dni od ich zawarcia bez podawania powodów i ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji finansowych (§ 312 ff., 355 BGB). Prawo to ma na celu zapewnienie ochrony konsumentom przed nierzetelnymi firmami i zminimalizowanie ich ryzyka.

Ubezpieczenie emerytalne w Niemczech

Ustawowa emerytura nie rzadko nie pokrywa potrzeb finansowych na starość. Tak wynika z ustaleń niemieckiego Focusa, o czym pisaliśmy tutaj: 700€ emerytury za 35 lat pracy – Niemcy obawiają się ubóstwa na starość!. Z dodatkowym prywatnym ubezpieczeniem emerytalnym zapewnicie sobie dodatkowy zastrzyk finansowy na emeryturze. Zawierając ubezpieczenie tego typu sami możecie zdecydować, czy będziecie otrzymywać miesięczne wypłaty, czy jednorazową wypłatę całej emerytury. Przy podejmowaniu decyzji jaką formę prywatnego ubezpieczenia emerytalnego wybrać, pomoże Wam na pewno indywidualne, bezpłatne doradztwo.

Co oferuje prywatne ubezpieczenie emerytalne?

Prywatne ubezpieczenie emerytalne jest w dzisiejszych czasach nieodłącznym dopełnieniem świadczeń państwowych. Dużym plusem tego ubezpieczenia jest jego niezawodność: od początku wiecie ile emerytury zostanie Wam wypłacone. Ponadto istnieje możliwość, że z tytułu nadwyżek Wasza emerytura będzie tak naprawdę wyższa.

Kiedy opłaca się prywatne ubezpieczenie emerytalne?

Tak jak w przypadku innych form oszczędzania na przyszłość, także w przypadku ubezpieczenia emerytalnego warto odpowiednio wcześnie zacząć na nie wpłacać. W ten sposób ubezpieczony przed osiągnięciem wieku emerytalnego, wpłaca znacznie więcej kapitału. Skutkuje to wyższą dodatkową emeryturą. Czy prywatne ubezpieczenie emerytalne się opłaca, zależy poza tym od tego, jak dobrze wybrane towarzystwo ubezpieczeniowe gospodaruje pieniędzmi. Z tego powodu warto śledzić i porównywać aktualne oferty ubezpieczeń emerytalnych (zwłaszcza należy zwrócić uwagę na tzw. Testsieger, czyli firmy plasujące się na pierwszych miejscach wśród towarzystw ubezpieczeniowych). Powyższa porównywarka pomoże Wam zorientować się w ofertach niemieckich ubezpieczalni.

Obserwuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy najpopularniejszy
Inline Feedbacks
View all comments
Katarzyna Debska

Która ubezpieczalnia jest najlepsza?

mara

Mam pytanie ile trzeba miesięcznie płacić np czy 100 euro starczy i jak wygląda procedura papiery?Pozdrawiam

Kamil

Skladke wybiera Pani sama orientujac sie pod osobista sytuacje emerytalna. Jezeli potrzebuje pani wiecej informacji, moze pani sie do mnie odezwac Mailem. ([email protected])

Anna

Witam, czy można do Pana napisać po niemiecku?

Kamil

tak mozna, prosze sie odezwac Mailem

Bożena

Witam, jeśli mieszkam w Niemczech od prawie 5 lat, i mam pełną umowę o pracę i wszystkie składki. :a w Polsce mam uznane przez moje składki, z racji pracy /ok 17 lat… Jaka ewentualnie emerytura mi przysługuje?

Halszka

Nikt tutaj pani tego nie powie. Wysokośc emerytury zależy wyłacznie od ustalonego kapitału poczatkowego czyli odłożonych składek na fundusz emerytalno-rentowy – w czasie zatrudnienia.

Max Neumann

Alles Was Ich Lese.- Głupota.

Wysokośc emerytury zależy wyłacznie od ustalonego kapitału poczatkowego czyli odłożonych składek na fundusz emerytalno-rentowy – w czasie zatrudnienia.

Agnieszka

Witam. Mam pytanie. Oboje z mężem od 7 lat pracujemy w Niemczech. Mamy umowę o pracę i dość wysokie składki emerytalne. W Polsce przez 20 lat oglądaliśmy KRUS. Nie zamierzamy wracać do Polski, jednak chciałabym wiedzieć czy te lata składowe z Polski zostaną nam wliczone do niemieckiej emerytury.? Mąż ma jeszcze 15 lat do wieku emerytalnego, ja 20.

Małgorzata

Mam podwójne obywatelstwo polsko-niemieckie, jestem już na emeryturze i w Polsce i w Niemczech; płacę składki zdrowotne i do NFZ i do niem. ubezpieczalni i chcę to kontynuować. Czy jest taka możliwość?

janusz

Witam
A ja mam takie pytanie. Od 2018r pracuję w niemieckiej firmie. Mam umowę o pracę zameldowanie i wszystkie świadczenia w Niemczech. Podatek płacę też w Niemczech. Czy to prawda, że po pięciu latach przepracowanych coś dojdzie mi do polskiej emerytury i mniej więcej jak to jest liczone? A gdybym przepracował 13 lat jak zdrowie dopisze czy ten dodatek wzrośnie?

Ewa

Ja dostałam informacje z Rentenversicherung iż po pięciu latach pracy w Niemczech należy mi się 107€ oczywiście gdy osiągnę wiek emerytalny
Wszystko zależy od wysokości płaconych składek
Pozdrawiam

12
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x