18.03.2018

Porównywarka niemieckich ubezpieczeń emerytalnych!

Poniej porównywarki znajdziecie wiele przydatnych informacji dotyczących niemieckich ubezpieczeń emerytalnych. Warto się z nimi zapoznać.

Dobrze wiedzieć: ubezpieczenia oferowane przez internet są z reguły tańsze od tych zawartych w biurze (brak kosztów personelu). Oprócz tego mogą one zostać wypowiedziane do 14 dni od ich zawarcia bez podawania powodów i ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji finansowych (§ 312 ff., 355 BGB). Prawo to ma na celu zapewnienie ochrony konsumentom przed nierzetelnymi firmami i zminimalizowanie ich ryzyka.

Ważne: Jeśli po porównaniu powyżej ofert niemieckich ubezpieczalni zdecydujecie się na któreś ubezpieczenie, to po odesłaniu formularza przez internet zgłosi się do Was doradca (w języku niemieckim), który pomoże załatwić wszelkie dalsze formalności i udzieli odpowiedzi na trapiące Was pytania! Pomoc doradcy jest bezpłatna! Współpracujemy z poważnymi niemieckimi firmami. Jeśli będziecie niezadowoleni z pomocy doradcy poinformujcie nas o tym: kontakt@dojczland.info, abyśmy mogli odpowiednio zareagować.

Ubezpieczenie emerytalne w Niemczech

Ustawowa emerytura nie rzadko nie pokrywa potrzeb finansowych na starość. Z dodatkowym prywatnym ubezpieczeniem emerytalnym zapewnicie sobie dodatkowe wpływy na emeryturze. Zawierając ubezpieczenie tego typu sami możecie zdecydować, czy będziecie otrzymywać miesięczne wypłaty, czy jednorazową wypłatę całej emerytury. Przy podejmowaniu decyzji jaką formę prywatnego ubezpieczenia emerytalnego wybrać, pomoże Wam na pewno indywidualne, bezpłatne doradztwo.

Co oferuje prywatne ubezpieczenie emerytalne?

Prywatne ubezpieczenie emerytalne jest w dzisiejszych czasach nieodłącznym dopełnieniem świadczeń państwowych. Dużym plusem tego ubezpieczenia jest jego niezawodność: od początku wiecie ile emerytury zostanie Wam wypłacone. Ponadto istnieje możliwość, że z tytułu nadwyżek Wasza emerytura będzie tak naprawdę wyższa.

Kiedy opłaca się prywatne ubezpieczenie emerytalne?

Tak jak w przypadku innych form oszczędzania na przyszłość, także w przypadku ubezpieczenia emerytalnego warto odpowiednio wcześnie zacząć na nie wpłacać. W ten sposób ubezpieczony przed osiągnięciem wieku emerytalnego, wpłaca znacznie więcej kapitału. Skutkuje to wyższą dodatkową emeryturą. Czy prywatne ubezpieczenie emerytalne się opłaca, zależy poza tym od tego, jak dobrze wybrane towarzystwo ubezpieczeniowe gospodaruje pieniędzmi. Z tego powodu warto śledzić i porównywać aktualne oferty ubezpieczeń emerytalnych (zwłaszcza należy zwrócić uwagę na tzw. Testsieger, czyli firmy plasujące się na pierwszych miejscach wśród towarzystw ubezpieczeniowych). Poniższa porównywarka pomoże Wam znaleźć najlepszego ubezpieczyciela.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco!
Dołączam do was