Więcej >>

  Praca w Niemczech

  Porównywarka niemieckich ubezpieczeń emerytalnych!

  Poniżej możecie porównać oferty niemieckich ubezpieczeń emerytalnych. W tym celu należy wypełnić poniższy formularz. Oprócz tego zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi tego rodzaju ubezpieczenia, które znajdziecie pod formularzem.

  Dobrze wiedzieć: ubezpieczenia oferowane przez internet są z reguły tańsze od tych zawartych w biurze (brak kosztów personelu). Oprócz tego mogą one zostać wypowiedziane do 14 dni od ich zawarcia bez podawania powodów i ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji finansowych (§ 312 ff., 355 BGB). Prawo to ma na celu zapewnienie ochrony konsumentom przed nierzetelnymi firmami i zminimalizowanie ich ryzyka.

  Ubezpieczenie emerytalne w Niemczech

  Ustawowa emerytura nie rzadko nie pokrywa potrzeb finansowych na starość. Tak wynika z ustaleń niemieckiego Focusa, o czym pisaliśmy tutaj: 700€ emerytury za 35 lat pracy – Niemcy obawiają się ubóstwa na starość!. Z dodatkowym prywatnym ubezpieczeniem emerytalnym zapewnicie sobie dodatkowy zastrzyk finansowy na emeryturze. Zawierając ubezpieczenie tego typu sami możecie zdecydować, czy będziecie otrzymywać miesięczne wypłaty, czy jednorazową wypłatę całej emerytury. Przy podejmowaniu decyzji jaką formę prywatnego ubezpieczenia emerytalnego wybrać, pomoże Wam na pewno indywidualne, bezpłatne doradztwo.

  Co oferuje prywatne ubezpieczenie emerytalne?

  Prywatne ubezpieczenie emerytalne jest w dzisiejszych czasach nieodłącznym dopełnieniem świadczeń państwowych. Dużym plusem tego ubezpieczenia jest jego niezawodność: od początku wiecie ile emerytury zostanie Wam wypłacone. Ponadto istnieje możliwość, że z tytułu nadwyżek Wasza emerytura będzie tak naprawdę wyższa.

  Kiedy opłaca się prywatne ubezpieczenie emerytalne?

  Tak jak w przypadku innych form oszczędzania na przyszłość, także w przypadku ubezpieczenia emerytalnego warto odpowiednio wcześnie zacząć na nie wpłacać. W ten sposób ubezpieczony przed osiągnięciem wieku emerytalnego, wpłaca znacznie więcej kapitału. Skutkuje to wyższą dodatkową emeryturą. Czy prywatne ubezpieczenie emerytalne się opłaca, zależy poza tym od tego, jak dobrze wybrane towarzystwo ubezpieczeniowe gospodaruje pieniędzmi. Z tego powodu warto śledzić i porównywać aktualne oferty ubezpieczeń emerytalnych (zwłaszcza należy zwrócić uwagę na tzw. Testsieger, czyli firmy plasujące się na pierwszych miejscach wśród towarzystw ubezpieczeniowych). Powyższa porównywarka pomoże Wam zorientować się w ofertach niemieckich ubezpieczalni.

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  5 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Katarzyna Debska

  Która ubezpieczalnia jest najlepsza?

  mara

  Mam pytanie ile trzeba miesięcznie płacić np czy 100 euro starczy i jak wygląda procedura papiery?Pozdrawiam

  Kamil

  Skladke wybiera Pani sama orientujac sie pod osobista sytuacje emerytalna. Jezeli potrzebuje pani wiecej informacji, moze pani sie do mnie odezwac Mailem. ([email protected])

  Anna

  Witam, czy można do Pana napisać po niemiecku?

  Bożena

  Witam, jeśli mieszkam w Niemczech od prawie 5 lat, i mam pełną umowę o pracę i wszystkie składki. :a w Polsce mam uznane przez moje składki, z racji pracy /ok 17 lat… Jaka ewentualnie emerytura mi przysługuje?

  5
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x