Porówajcie poniżej oferty niemieckich ubezpieczalni samochodowych i znajdźcie tą najkorzystniejszą:

Ważne informacje dotyczące ubezpieczenia samochodu w Niemczech oraz powyższego formularza:

Wskazówki dotyczące wypełniania powyższego formularza

W powyższym formularzu należy na początek wpisać tablice rejestracyjną miejscowości zamieszkania (np. M dla Monachium, E dla Essen, K dla Kolonii, ME dla Mettmann, HH dla Hamburga, itp). Następnie należy wybrać model samochodu wpisująć dane z dowodu rejestracyjnego albo wybierając markę i model z menu. Dalej należy zaznaczyć czy samochód jest już zarejestrowany na nasze nazwisko – „ist bereits auf Ihren Namen versichert (Versicherungswechsel, pol. zmiana ubezpieczyciela)”, czy chodzi o nowe zarejestrowanie samochodu: – wird jetzt zugelassen (Fahrzeugkauf oder Halterwechsel, pol. zakup samochodu lub zmiana właściciela)”. Dalsze kroki to między innymi podanie szacowanej wartości pojazdu, zaznaczenie jego właściciela (ubezpieczający, małżonka, dziecko, itp.), wpisanie daty pierwszej rejestracji pojazdu oraz rozpoczęcia ważności ubezpieczenia.

Ubezpieczenie auta w Niemczech

Chcecie zarejestrować w Niemczech samochód i nie wiecie na jakie ubezpieczenie samochodowe się zdecydować? Porównajcie poniżej aktualne oferty niemieckich ubezpieczalni i wybierzcie tą najkorzystniejszą! Oprócz tego warto przeczytać, w jaki sposób można zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu w Niemczech i na co należy zwrócić uwagę podczas zmiany firmy ubezpieczeniowej:

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodowym w Niemczech?

Dobrze wiedzieć: ubezpieczenia oferowane przez internet są z reguły tańsze od tych zawartych w biurze (brak kosztów personelu). Oprócz tego mogą one zostać wypowiedziane do 14 dni od ich zawarcia bez podawania powodów i ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji finansowych (§ 312 ff., 355 BGB). Prawo to ma na celu zapewnienie ochrony konsumentom przed nierzetelnymi firmami i zminimalizowanie ich ryzyka.

Ubezpieczenie auta w Niemczech – numer eVB

Po zamówieniu ubezpieczenia przez internet otrzymacie numer ubezpieczenia, z niemieckiego eVB-Nummer, który należy podać przy rejestracji pojazdu. Numer wystarczy mieć zapisany na kartce. W przypadku wykupienia ubezpieczenia przez internet numer ubezpieczenia zostanie przesłany mailem lub sms-em. Warto wiedzieć, że dopóki samochód nie zostanie zarejestrowany, można zrezygnować z ubezpieczenia. Numer eVB należy wtedy zniszczyć i wybrać ewentualnie innego ubezpieczyciela. Dopiero wraz z rejestracją umowa z ubezpieczycielem nabiera mocy prawnej, lecz jeśli załatwiliśmy je przez internet, to mamy 14 dni na wypowiedzenie (patrz wyżej).