Wybielanie zębów w Niemczech – oto ile kosztuje u dentysty i jak zrobić to taniej!

  Naturalne zęby zmieniają kolor z wiekiem. Przyczyny przebarwień to często np. barwniki z żywności i używek, skutki uboczne leków czy obumarcie nerwu zębowego.

  Zęby stają się ciemniejsze i zwykle przybierają plamisty, żółtobrązowy lub – w przypadku martwych nerwów – szarawy kolor. Czyszczenie przykładowo pastami polerskimi daje jedynie bardzo powierzchowny efekt i jest prawie całkowicie nieskuteczne w przypadku przebarwień zębów spowodowanych martwymi nerwami zębowymi.

  Wybielanie zębów w Niemczech

  Wiele osób, których zęby straciły swój naturalny kolor, udaje się do dentystym aby je wybielić. Stomatolog nakłada skoncentrowany środek wybielający bezpośrednio na ząb, chroniąc jednocześnie jego otoczenie i aktywuje go na krótko światłem lub delikatnym laserem. Powoduje to, że nadtlenek ulega rozkładowi, a powstały aktywny tlen rozwija swoje działanie wybielające. Ponieważ w gabinecie stomatologicznym można stosować silniejsze stężenia, wybielanie odbywa się zwykle w jednej lub dwóch sesjach.

  Ponadto na rynku istnieją systemy wybielające, które wykorzystują plastikową tackę załadowaną środkiem wybielającym.

  Ile kosztuje wybielanie zębów w Niemczech?

  W przypadku wybielania zębów w domu pod nadzorem dentysty należy liczyć się z koniecznością zapłacenia około 200 do 400 euro. Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym w Niemczech kosztuje około 30-70 euro za ząb. Tzw. „power bleaching” zastosowaniem lampy to koszt około 600 do 800 euro.

  Do tego dochodzą koszty profesjonalnego czyszczenia zębów, które zwykle wynoszą od 50 do 100 euro.

  Wybielanie zębów w domu 

  Obecnie zestawy do wybielania zębów można zamówić do domu. Zestawy do wybielania w domu, jak i drogie wybielanie u dentysty mogą prowadzić do podobnych rezultatów. Skuteczność wybielania zębów na bazie gliceryny zależy przede wszystkim od dwóch czynników: Stężenia gliceryny i czasu kontaktu składnika aktywnego z zębami. Jedną z wiodących marek na rynku niemieckim, która oferuje tego typu metodę wybielania zębów, jest firma DiamondSmile.

  DiamondSmile stosuje w zestawie wybielającym zęby maksymalną ilość gliceryny dozwoloną w Niemczech, aby wybielić zęby. Na stronie internetowej firmy można zamówić zestaw do wybielania zębów, który został stworzony we współpracy ze stomatologami i inżynierami. Jego cena jest równocześnie znacznie niższa, niż wybielanie zębów u dentysty:

  www.diamondsmileteeth.com/home-bleaching-kit

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj
  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x