Konto w Postbanku w Niemczech – instrukcja krok po kroku

  Postbank jest największym bankiem w Niemczech pod względem liczby klientów. Jest częścią Deutsche Post AG, niemieckiego przedsiębiorstwa pocztowego i logistycznego. Postbank oferuje szeroką gamę produktów i usług finansowych, w tym konta osobiste, konta firmowe, kredyty, karty kredytowe i ubezpieczenia. Konta osobiste Postbank są dostępne dla wszystkich osób, bez względu na narodowość. Postbank ma ponad 7000 oddziałów w Niemczech i oferuje również usługi bankowości internetowej i mobilnej.

  Poniżej dowiecie się jak otworzyć konto w Postbanku w Niemczech!

  Ile kosztuje konto w Postbanku w Niemczech?

  Konto w Postbanku jest od jakiegoś czasu bezpłatne jedynie dla osób uczących się i poniżej 22 roku życia (“Postbank Giro start direkt” – patrz niżej). Konto to jest tak zwanym kontem bez pokwitowania (“beleglos”), co oznacza, że wszelkie transakcje przeprowadzane są przez internet, telefon lub w terminalach Postbanku. W tym celu otrzymacie dostęp do internetowego panelu klienta oraz dostęp do bankowości telefonicznej, za pośrednictwem których będziecie mogli wszystko kontrolować i dokonywać przelewów oraz innych transakcji, jak choćby doładowanie konta telefonu komórkowego. Oprócz tego bezpłatne jest konto komfort (“Postbank Giro extra plus”), ale tylko wtedy, kiedy miesięczne wpływy na nie wyniosą min. 3000 euro, w przeciwnym razie konto to kosztuje aż 10,90 euro na miesiąc!

  Aktualnie Postbank oferuje następujące rodzaje kont (poniżej tłumaczymy jak otworzyć standardowe konto Postbank Giro direkt):

  • Postbank Giro direkt, które jest kontem internetowym i kosztuje 1,90 euro miesięcznie, a dla studentów i osób uczących się zawodu (Ausbildung) jest bezpłatne
  • Postbank Giro plus, które kosztuje 4,90 euro miesięcznie i jest skierowane w szczególności do osób, które nie mają regularnych przychodów
  • Postbank Giro extra plus, które jest bezpłatne, jeśli minimalny wpływ miesięczny wynosi 3.000 euro (w przeciwnym razie kosztuje 10,90 euro miesięcznie)
  • Postbank Giro start direkt, które jest skierowane do młodych osób i jest bezpłatne dla wszystkich poniżej 22 roku życia oraz kiedy konto jest kontem bez pokwitowania

  Swego czasu otrzymaliśmy poradę jednego z czytelników (wtedy konto w Postbanku było darmowe przy wpływach 1000 euro miesięcznie):

  „[…] warto dodać, że przy wpływie poniżej 1000e wystarczy wypłacić pieniądze w bankomacie i wpłacić je ponownie wpłatomatem. Bank uzna to za wpływ i nie policzy żadnej opłaty za konto. Nie wiem na ile to legalne, ale działa. Sprawdzałem, wypłacając i wpłacając w tym samym urządzeniu w ostępie kilku minut. ;)” – dziękujemy panie Rafale!

  Niestety nie sprawdzaliśmy, czy wypłacając i wpłacając co miesiąc 3000 euro na konto, będzie ono darmowe, ale jest duże prawdopodobieństwo, że w tym wypadku działa ten sam mechanizm.

  Jakie są korzyści z posiadania konta w Postbanku w Niemczech?

  Posiadanie konta bankowego w niemieckim Postbanku niesie za sobą następujące korzyści:

  • Bezpłatna karta Visa przez przez pierwszy rok posiadania konta (opcjonalnie), potem 29 euro/rok
  • Bezpłatna karta bankomatowa Postbanku
  • Bezpłatne podejmowanie pieniędzy na terenie Niemiec w ponad 10 000 bankomatach
  • Bezpłatna bankowość telefoniczna oraz internetowa
  • Bezpłatne zlecenia stałe

  Instrukcja otwarcia konta w Postbanku w Niemczech krok po kroku

  Aby otworzyć konto bankowe w Postbanku, należy się udać na jego stronę: Postbank Giro direkt (kliknij tutaj) oraz kliknąć na przycisk “Online abschließen” (niem. zawrzeć przez internet), aby przejść do wniosku o otwarcie konta osobistego:

  Następnie zaznaczamy, że nie jesteśmy jeszcze klientami banku i następnie czy konto otwieramy wyłącznie dla siebie, czy ma to być konto wspólne. W naszym przykładzie zaznaczyliśmy opcję pierwszą, czyli konto zakładamy wyłącznie dla nas samych oraz dalej )(otworzy się dodatkowe pytanie), że nie pracujemy na własny rachunek:

  Po przejściu dalej (przycisk „Weiter”), otrzymujemy najważniejsze informacje na temat wybranego konta oraz koszt jego prowadzenia (1,90 euro). Na tej samej stronie możemy zaznaczyć:

  • czy chcemy otrzymać kartę kredytową („Möchten Sie die Postbank Card plus (Debitkarte) bestellen?”) za kwotę 18 euro rocznie

  … i dalej

  • czy konto będzie używane jako konto, na które będzie wpływało nasze wynagrodzenie („Ich benutze dieses Konto als Gehaltskonto.”)
  • czy chcemy być kontaktowani przez pracowników Deutsche Bank AG (patrz „Produkt- und Serviceangebote”) i jeśli tak, to w jaki sposób (Telefon lub E-Mail):

  Na następnej stronie wniosku należy podać w pierwszej kolejności dane osobowe („Persönliche Angaben”):

  Następnie adres zameldowania w Niemczech („Meldeadresse”) oraz ewentualnie adres, na który mają zostać przesłane dokumenty („Versandadresse”):

  A także numer telefonu oraz adres e-mail. Oprócz tego, jeśli nie macie żadnego związku z USA („Bezug zu den USA”), to w tej sekcji wniosku nie zaznaczacie nic:

  Oprócz tego na tej samej stronie należy zaznaczyć miejsce naszej rezydencji podatkowej („Steuerliche Ansässigkeit”) i jeśli posiadacie Steuer-Id (więcej na ten temat tutaj), to możecie go wpisać, ale nie jest to konieczne:

  Na koniec należy zapoznać się z informacjami prawnymi i zaznaczyć, że się to zrobiło:

  Oprócz tego należy zaznaczyć, że zapoznało się z informacjami dotyczącymi SCHUFA (ze względu na obowiązujące regulacje prawne, obydwa dokumetny należy pobrać na komputer, aby przejść dalej!):

  Oprócz tego opcjonalnie możemy zaznaczyć, iż życzymy sobie otwarcie cyfrowej skrzynki pocztowej („Digitales Postfach”). Oznacza to, że ważne informacje bankowe będziecie otrzymywali na wasze konto w bankowości internetowej (w Niemczech „Online-Banking”). Dodatkowo należy zaznaczyć porozumienie dotyczące przechowywania na Waszym koncie pieniądzy („Vereinbarung zum Verwahrentgelt”), co może się wiązać z dodatkową opłatą (jednak dopiero od kwoty 50 000 euro):

  Na koniec należy się zapoznać się z informacjami dotyczącymi nagrywania rozmów telefonicznych oraz papierów wartościowych. Klikając w przycisk „Weiter” oświadczamy, że zapoznaliśmy się z tymi informacjami:

  Na stronie podsumowania mamy możliwość skontrolowania podanych danych i jeśli wszystko się zgadza klikamy na przycisk „Jetzt kostenpflichtig beantragen”:

  Na następnej stronie otworzy nam się możliwość rozpoczęcia weryfikacji wideo (bez niej konto nie zostanie otwarte). Po kliknięciu w przycisk „Jetzt Videosession starten” otrzymamy na podanego we wniosku maila link do wideoweryfikacji. Ten jest ważny 14 dni, a weryfikacji można dokonać codziennie w godzinach od 7 do 22:

  W razie jakichkolwiek pytań dotyczących otwierania konta bankowego w Postbanku w Niemczech, piszcie w komentarzach, a z pewnością na nie odpowiemy!

  Oprócz tego, w tym artykule znajdziecie więcej informacji na temat konta w Niemczech.

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,377FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  316ObserwującyObserwuj

  1 KOMENTARZ

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Grzegorz

  Czy postbank wymaga abym miał adres zameldowania w Niemczech? co jesli nie mam (dopiero planuję) a chciałbym już mieć konto?
  mowa też w artykule o nie prowadzeniu własnej działalności (na rzecz klientów) – czy to dotyczy JDG czy spółek ?

  1
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x