Karty kredytowe oferowane są w Niemczech przez niezliczoną ilość instytucji finansowych. Te współpracują z kolei z różnymi firmami. Najbardziej znane są MasterCard, Visa i American Express (Amex). Visa i MasterCard współpracują z bankami, natomiast American Express rozprowadza swoje karty metodą bezpośrednią.

Wszystkie karty kredytowe wyposażone są w podstawową funkcję płatności bezgotówkowych. Jednak w wielu aspektach różnią się między sobą – różnią się zasady kredytowania, opłaty za korzystanie z karty czy świadczenia dodatkowe. Dla użytkowników, którzy używają swojej karty nieregularnie albo tylko przy zakupach w internecie czy na urlopie, wystarczające są z reguły bezpłatne karty kredytowe. Jeśli jednak chcielibyście w dłuższej perspektywie czasu zaoszczędzić pieniądze na dodatkowych usługach, które mogą być zawarte w umowie o kartę, wtedy powinniście zastanowić się nad płatną kartą kredytową.

Niemiecka karta kredytowa dla Polaka – wymagania

Aby móc otrzymać niemiecką kartę kredytową, wymagane jest posiadanie meldunku na terenie Niemiec, jak również rachunku bankowego w jednym z niemieckich banków. Podanie niemieckiego numeru konta jest wymagane podczas składania wniosku, gdyż rachunek ten będzie wykorzystywany następnie przez wydawcę karty kredytowej do regulowania comiesięcznych należności, jakie generowane są na koncie karty kredytowej. Możecie również wybrać opcję karty kredytowej prepaid, gdzie osobiście będziecie odpowiedzialni, żeby ją doładować (przelać na nią sumę, którą będziecie chcieli wykorzystać w płatnościach kartą kredytową).

Warto porównać różne karty kredytowe w Niemczech

Karty kredytowe można podzielić na karty klasyczne, karty obciążeniowe czyli tzw. karty „charge”, karty debetowe oraz karty prepaid, czyli przedpłacone. Ponadto firmy oferują też kombinację karty debetowej z  kartą „charge”, tzw. Daily-Chargekarte. Dostępne są również wirtualne karty kredytowe, które działają podobnie, czyli na zasadzie zasilenia poprzez przelew bankowy.

Tylko w przypadku klasycznych kart kredytowych i kart „charge”, właściciel karty faktycznie otrzymuje kredyt. Natomiast w przypadku karty debetowej, bezpośrednio po transakcji obciążane jest konto właściciela karty. Mając kartę przedpłaconą (prepaid), płatność następuje na podstawie salda dodatniego, czyli środków, które wcześniej zostały wpłacone na kartę. Jak już wyżej wspomniano, także wirtualne karty kredytowe z reguły działają w podobny sposób, czyli na zasadzie przedpłaty.

Różne karty kredytowe przeznaczone są dla różnych odbiorców. Np. istnieją karty biznesowe dla przedsiębiorców, karty dla osób często podróżujących samolotem lub dla studentów i młodzieży. Zawierają one zazwyczaj usługi dodatkowe, przygotowane właśnie pod kątem konkretnej grupy docelowej.

Bogata oferta nie ułatwia klientom znalezienia idealnej karty kredytowej, która odpowiadałaby ich indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom. Na pomoc przychodzi nasza porównywarka niemieckich kart kredytowych, z której możecie skorzystać poniżej!

Jak korzystać z porównywarki kart kredytowych w Niemczech?

Aby otrzymać pełną informację odnośnie kosztów prowadzenia, musicie uzupełnić następujące dane:

  • przybliżoną roczną sumę transakcji w strefie Euro
  • przybliżoną roczną sumę transakcji poza strefą Euro (np. w Polsce)

Jeśli nie znacie Waszych przybliżonych wydatków, bądź nie chcecie uzależniać od nich wysokości opłat za kartę, w obu przypadkach należy podać 0 Euro.

W dalszych opcjach mamy możliwość ograniczenia wyników do konkretnej firmy wydającej karty (Visa, Mastercard lub American Express) oraz do pokazania wyników jedynie dla złotych bądź platynowych kart.

W ostatnim kroku możecie wskazać sposób działania karty kredytowej, który Was interesuje:

  • sofortiger Einzug vom Konto – transakcje rozliczane będą na bieżąco z Waszego konta bankowego
  • monatliche Rechnung – w tym przypadku będziecie otrzymywali miesięczne rozliczenie transakcji, wówczas możecie zdecydować się na spłatę zadłużenia w całości bądź rozłożenia płatności na raty
  • Teilzahlungsfunktion – domyślna spłata zadłużenia w ratach
  • Prepaid – karty z funkcją prepaid, czyli przelewacie daną kwotę na kartę, którą możecie potem dysponować za pomocą karty

Jeśli nie chcecie ograniczać wyników wyszukiwania i chcecie pokazać wszystkie, musicie wybrać odpowiedź „alle” lub „alle inkl. Prepaid” (aby otrzymać również wyniki dla kart płatniczych prepaid).

Po wybraniu oferty, zostaniecie przekierowani na stronę banku, na którym będzie można wypełnić wniosek o wydanie karty. W większości przypadku po wypełnieniu wniosku otrzymacie dpowiedź, czy możecie otrzymać kartę kredytową.

Zalety płacenia kartą kredytową w Niemczech

Płacenie kartą kredytową ma wiele plusów: płatność tzw. „plastikiem” jest bardzo wygodna i bezpieczna. Można płacić w ten sposób na całym świecie, bezgotówkowo – w sumie w około 35 milionach punktów, czasami nawet zupełnie bezpłatnie. W przypadku niektórych kart kredytowych, wypłata gotówki lub zagraniczne płatności nie podlegają żadnym dodatkowym opłatom. Także pozostając w kraju macie całkiem sporo korzyści związanych z płaceniem kartą kredytową – można np. zbierać punkty w programach lojalnościowych, programach typu „cashback” lub otrzymywać rabaty na zakupy u wybranych dostawców.

W przypadku programów lojalnościowych, zbiera się punkty, które potem można wymienić, np. na jakieś produkty, usługi czy rabaty. Z kolei w programach typu „Cash back” za każdą płatność kartą kredytową, otrzymuje się  zwrot części zapłaconej kwoty. W zależności od instytucji finansowej, która wydała kartę, może to być jakaś stała kwota (np. 10 centów) lub wartość procentowa (np. 2% od kwoty na rachunku). Szczególnie często wynagradzane są w ten sposób płatności internetowe.

W przypadku zakupów internetowych, właściciele kart mają jeszcze więcej plusów: specjalne dodatkowe świadczenia często są już wliczone w kartę, jak np. dodatkowe ubezpieczenie dostawy zamówienia. Dzięki temu, wiadomo, że paczka bezpiecznie dotarła do klienta. A jeśli tak by się nie stało – wtedy w przypadku utraty, kradzieży bądź uszkodzenia paczki, w sprawę włączana jest firma ubezpieczeniowa. Jeśli planujecie wyjazd na urlop, wtedy macie kolejny powód, aby płacić kartą kredytową: niektóre z nich oferują bowiem właścicielom ochronę ubezpieczeniową za granicą, jak np. zagraniczne ubezpieczenie zdrowotne czy ubezpieczenie bagażu.

Dzięki najnowszym technologiom, płatność kartą kredytową jest też bezpieczna. Systemy bezpieczeństwa „SecureCode” w przypadku Mastercard i „Verified by” w przypadku kart Visa, zabezpieczają dane karty poprzez hasło, tak, że tylko prawomocny właściciel karty jest w stanie dokonać płatności. Aby zapewnić możliwie najlepszą ochronę, nie należy w żadnym wypadku przechowywać hasła razem z kartą kredytową. Niektóre firmy jak np. MasterCard oferują też dodatkowo tzw. „serwis charge back”. Mając taką usługę, zyskujecie gwarancję bezpieczeństwa, gdyż można cofnąć bezprawnie wykonane przelewy.

Karty kredytowe w Niemczech – opłaty

W przypadku wielu ofert, wydanie jak i prowadzenie karty kredytowej jest całkowicie darmowe. Podobnie jak w przypadku kart kredytowych wydawanych przez polskie banki, musicie liczyć się z dodatkową prowizją w przypadku spłaty salda karty w terminie późniejszym niż kredyt bezodsetkowy.

Płacenie niemiecką kartą kredytową w Polsce

Zdobywając niemiecką kartę kredytową możecie mieć pewność, że bezproblemowo dokonacie zapłaty za zakupy również podczas pobytu w Polsce – wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności kartą Visa oraz Mastercard.

Większość instytucji kredytowych nie pobiera opłat za przewalutowanie. Oznacza to, że transakcja w PLN zapisana zostanie na Waszym koncie po aktualnym kursie wymiany PLN / EUR. Pamiętajcie jednak, aby w przypadku pytania o walutę transakcji podczas płacenia w sklepie zawsze wybierać PLN. Oferowany przez firmy obsługujące płatności kurs EUR jest zazwyczaj zaniżony, co może skutkować pobraniem z Waszego konta wyższej kwoty, aniżeli byłoby to w przypadku kursu banku.

Kredyt w Niemczech?

Oprócz tego zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym objaśniamy jak zdobyć kredyt w Niemczech:

Kredyt w Niemczech

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!
Admin
Profesjonalny marketing internetowy dla drobnych firm, jak i przedsiębiorstw. Sprawdź powyższego linka, zapoznaj się z naszą ofertą i daj się znaleźć w internecie :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika