Karta kredytowa w Niemczech

0
3838

Karty kredytowe oferowane są w Niemczech przez niezliczoną ilość instytucji finansowych. Te współpracują z kolei z różnymi firmami. Najbardziej znane są MasterCard, Visa i American Express (Amex). Visa i MasterCard współpracują z bankami, natomiast American Express rozprowadza swoje karty metodą bezpośrednią.

Wszystkie karty kredytowe wyposażone są w podstawową funkcję płatności bezgotówkowych. Jednak w wielu aspektach różnią się między sobą – różnią się zasady kredytowania, opłaty za korzystanie z karty czy świadczenia dodatkowe. Dla użytkowników, którzy używają swojej karty nieregularnie albo tylko przy zakupach w internecie czy na urlopie, wystarczające są z reguły bezpłatne karty kredytowe. Jeśli jednak chcielibyście w dłuższej perspektywie czasu zaoszczędzić pieniądze na dodatkowych usługach, które mogą być zawarte w umowie o kartę, wtedy powinniście zastanowić się nad płatną kartą kredytową.

Warto porównać różne karty kredytowe w Niemczech

Karty kredytowe można podzielić na karty klasyczne, karty obciążeniowe czyli tzw. karty „charge”, karty debetowe oraz karty prepaid, czyli przedpłacone. Ponadto firmy oferują też kombinację karty debetowej z  kartą „charge”, tzw. Daily-Chargekarte. Dostępne są również wirtualne karty kredytowe, które działają podobnie, czyli na zasadzie zasilenia poprzez przelew bankowy.

Tylko w przypadku klasycznych kart kredytowych i kart „charge”, właściciel karty faktycznie otrzymuje kredyt. Natomiast w przypadku karty debetowej, bezpośrednio po transakcji obciążane jest konto właściciela karty. Mając kartę przedpłaconą (prepaid), płatność następuje na podstawie salda dodatniego, czyli środków, które wcześniej zostały wpłacone na kartę. Jak już wyżej wspomniano, także wirtualne karty kredytowe z reguły działają w podobny sposób, czyli na zasadzie przedpłaty.

Różne karty kredytowe przeznaczone są dla różnych odbiorców. Np. istnieją karty biznesowe dla przedsiębiorców, karty dla osób często podróżujących samolotem lub dla studentów i młodzieży. Zawierają one zazwyczaj usługi dodatkowe, przygotowane właśnie pod kątem konkretnej grupy docelowej.

Bogata oferta nie ułatwia klientom znalezienia idealnej karty kredytowej, która odpowiadałaby ich indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom. Na pomoc przychodzi nasza porównywarka niemieckich kart kredytowych, z której możecie skorzystać poniżej!

Nasza porównywarka pozwoli Wam na znalezienie karty, która najbardziej pasuje do Waszych oczekiwań:

Zalety płacenia kartą kredytową w Niemczech

Płacenie kartą kredytową ma wiele plusów: płatność tzw. „plastikiem” jest bardzo wygodna i bezpieczna. Można płacić w ten sposób na całym świecie, bezgotówkowo – w sumie w około 35 milionach punktów, czasami nawet zupełnie bezpłatnie. W przypadku niektórych kart kredytowych, wypłata gotówki lub zagraniczne płatności nie podlegają żadnym dodatkowym opłatom. Także pozostając w kraju macie całkiem sporo korzyści związanych z płaceniem kartą kredytową – można np. zbierać punkty w programach lojalnościowych, programach typu „cashback” lub otrzymywać rabaty na zakupy u wybranych dostawców.

W przypadku programów lojalnościowych, zbiera się punkty, które potem można wymienić, np. na jakieś produkty, usługi czy rabaty. Z kolei w programach typu „Cash back” za każdą płatność kartą kredytową, otrzymuje się  zwrot części zapłaconej kwoty. W zależności od instytucji finansowej, która wydała kartę, może to być jakaś stała kwota (np. 10 centów) lub wartość procentowa (np. 2% od kwoty na rachunku). Szczególnie często wynagradzane są w ten sposób płatności internetowe.

W przypadku zakupów internetowych, właściciele kart mają jeszcze więcej plusów: specjalne dodatkowe świadczenia często są już wliczone w kartę, jak np. dodatkowe ubezpieczenie dostawy zamówienia. Dzięki temu, wiadomo, że paczka bezpiecznie dotarła do klienta. A jeśli tak by się nie stało – wtedy w przypadku utraty, kradzieży bądź uszkodzenia paczki, w sprawę włączana jest firma ubezpieczeniowa. Jeśli planujecie wyjazd na urlop, wtedy macie kolejny powód, aby płacić kartą kredytową: niektóre z nich oferują bowiem właścicielom ochronę ubezpieczeniową za granicą, jak np. zagraniczne ubezpieczenie zdrowotne czy ubezpieczenie bagażu.

Dzięki najnowszym technologiom, płatność kartą kredytową jest też bezpieczna. Systemy bezpieczeństwa „SecureCode” w przypadku Mastercard i „Verified by” w przypadku kart Visa, zabezpieczają dane karty poprzez hasło, tak, że tylko prawomocny właściciel karty jest w stanie dokonać płatności. Aby zapewnić możliwie najlepszą ochronę, nie należy w żadnym wypadku przechowywać hasła razem z kartą kredytową. Niektóre firmy jak np. MasterCard oferują też dodatkowo tzw. „serwis charge back”. Mając taką usługę, zyskujecie gwarancję bezpieczeństwa, gdyż można cofnąć bezprawnie wykonane przelewy.

Kredyt w Niemczech?

Oprócz tego zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym objaśniamy jak zdobyć kredyt w Niemczech:

Kredyt w Niemczech


Rodzaje ubezpieczeń zdrowotnych w Niemczech
Które ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika