Konto w DKB w Niemczech – instrukcja krok po kroku!

  DKB, czyli Deutsche Kreditbank, to popularny w Niemczech bank internetowy, który charakteryzuje się atrakcyjnymi stopami procentowymi i przyjazną dla użytkownika bankowością internetową. Oferuje szeroki zakres usług bankowych i specjalizuje się w szczególności w potrzebach klientów prywatnych.

  Ile kosztuje konto bankowe w DKB w Niemczech?

  Konto bankowe w DKB w Niemczech jest bezpłatne, jeśli co miesiąc ma miejsce wpływ gotówki w wysokości min. 700 euro, przykładowo jako wynagrodzenie, emerytura i inne. Oprócz tego konto to jest darmowe dla osób poniżej 28 roku życia. W przeciwnym razie prowadzenie konta kosztuje 4,50 euro miesięcznie.

  Jakie są korzyści z posiadania konta w DKB?

  Konto w banku DKB niesie za sobą następujące korzyści:

  • Bezpłatna karta debetowa Visa: Dzięki karcie debetowej Visa możecie wygodnie i bezpiecznie płacić za pomocą polecenia zapłaty z rachunku bieżącego.

  • Bezpłatne wypłaty pieniędzy: w Niemczech, w strefie euro i z aktywnym statusem (aby utrzymać aktywny status, należy utrzymać stałe wpływy na konto w wysokości min. 700 €/miesiąc), możecie używać swojej karty debetowej Visa do bezpłatnego wypłacania pieniędzy z bankomatów niemal na całym świecie.

  Instrukcja otwarcia konta w DKB w Niemczech krok po kroku

  Aby otworzyć internetowe konto bankowe w DKB, należy się udać na jego stronę: DKB (kliknij tutaj) oraz kliknąć na przycisk “Konto eröffnen” (niem. otwórz konto), aby przejść do wniosku o otwarcie konta osobistego:

   

  W pierwszej kolejności należy wpisać dane osoby, dla której ma zostać otwarte konto. Geburtsname, czyli nazwisko rodowe, to pole dobrowolne (optional):

  Następnie należy wpisać dane kontaktowe, czyli adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego:

  Dalej należy podać adres oraz zaznaczyć jakiego rodzaju jest to status mieszkaniowy (Wohnstatus). Do wyboru mamy: Eigentum (mieszkanie własnościowe lub własny dom), Zur Miete (najem), Sonstiges (inne). Oprócz tego należy podać od kiedy mieszkamy w tym lokum (Wohnhaft seit), wpisując rok:

  Jeśli pod aktualnym adresem nie mieszkacie wystarczająco długo, będzie trzeba wpisać poprzedni adres (Bitte ergänze eine Voranschrift aus den letzten 3 Jahren):

  W następnym kroku wpisujemy datę oraz miejsce urodzenia (Geburtsdatum, Geburtsort), stan cywilny (Familienstand) oraz obywatelstwo (Staatsangehörigkeit):

  Następnie należy uzupełnić dane dotyczące naszego zatrudnienia i wybrać jego rodzaj (Tätigkeit bitte wählen). Jeśli jesteście zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę, to wybierzcie z listy „Angestellter”. Oprócz tego należy wpisać miesięczny dochód netto (Nettoeinkommen pro Monat EUR), wpisać od kiedy jesteście zatrudnieni (Tätigketisbeginn) oraz wybrać z listy branżę, w jakiej działa Wasz pracodawca (Branche).

  Dodatkowo należy zaznaczyć, czy płacicie podatki wyłącznie w Niemczech (Ist die Person ausschließlich in Deutschland steuerlich ansässig?):

  Jeśli chcecie założyć konto współnie z inną osobą, np. małżonkiem, to w następnym kroku zaznaczacie opcję „Ja”:

  Dalej możecie się zapoznać z regulacjami dotyczącymi ochrony danych i warunkami. DKB prosi tutaj o zwolnienie banku z tajemnicy bankowej, aby móc zasięgnąć informacji o Waszej zdolności kredytowej w Schufa:

  Generalnie Wasz wniosek będzie bardziej wiarygodny, jeśli się na to zgodzicie, choć nie jest to obowiązkowe. Oprócz tego należy zaznaczyć, że zapoznało się z warunkami handlowymi i się z nimi zgadza:

  Na koniec zaznaczamy, że zapoznaliśmy się z arkuszem informacyjnym dla deponentów:

  Następnie zaznaczamy w jaki sposób chcemy być kontaktowani przez DKB, mailem (per elektronischer Post) lub telefonicznie (per Telefon) i zaznaczamy, że wyrażamy na to zgodę:

  Kolejny krok to podsumowanie, w którym możecie skontrolować wszystkie wprowadzone dane. Po przejściu dalej klikamy w przycisk „Girokonto eröffnen (kostenpflichtig):

  Po przesłaniu elektronicznego wniosku, otrzymacie od DKB dwa maile. W jednym z nich znajdziecie informacje o weryfikacji tożsamości (Identitätsfeststellung), a w drugim link do Waszego konta.

  W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości piszcie w komentarzach pod tym artykułem!

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj
  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x