Najkorzystniejszy kredyt samochodowy w Niemczech!

Poniżej możecie porównać oferty niemieckich kredytów samochodowych. W tym celu należy wypełnić poniższy formularz. Oprócz tego zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi kredytu samochodowego w Niemczech, znajdującymi się pod formularzem.

W poniższym formularzu należy podać następujące informacje: kwotę kredytu netto (Nettodarlehensbetrag); termin spłaty kredytu (Kreditlaufzeit); przeznaczenie (Verwendungszweck). Następnie należy kliknąć na przycisk „Autokredit vergleichen”, aby wyświetlić oferty kredytowe odpowiadające Waszym preferencjom.

Kredyt samochodowy w Niemczech

Jeśli planujecie kupno samochodu w Niemczech, to opłaca się wziąć kredyt samochodowy, ponieważ w przypadku natychmiastowej spłaty całej kwoty, salony samochodowe proponują czasami różnego rodzaju bonusy, jak np. dodatkowe wyposażenie. Ponadto teraz, gdy oprocentowanie jest niskie, można wziąć kredyt na bardzo korzystnych warunkach.

W przypadku szybkiego kredytu, decydująca jest wysokość pożyczki, okres trwania umowy i efektywna stopa procentowa. W większości przypadków chodzi o pożyczki bez zabezpieczenia, czyli w umowie ustalana jest kwota, jaka będzie ściągana z wypłaty i nie są potrzebne żadne dodatkowe zabezpieczenia.

Podobnie jak w przypadku innych kredytów, również jeśli chodzi o szybki kredyt samochodowy istnieją różnice w oprocentowaniu. Poza tym niektórzy kredytodawcy żądają dodatkowych opłat. Oprócz tego nie każdy szybki kredyt wiąże się z wpisem do systemu Schufa. Zanim się więc zdecydujecie na kredyt, powinniście zawsze najpierw zrobić porównanie dostępnych opcji (porównywarka na dole strony), żeby mieć aktualne informacje odnośnie najlepszych kredytów. Tylko wtedy znajdziecie kredyt, który będzie dla Was najbardziej odpowiedni.

Co należy wiedzieć o kredycie samochodowym w Niemczech?

Generalnie kredyty samochodowe są korzystniejsze niż standardowe kredyty ratalne, ponieważ auto stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla banku. Na okres trwania kredytu samochodowego, a więc do czasu spłacenia ostatniej raty, zaświadczenie o dopuszczeniu do ruchu część 2 (niem. Zulassungs­bescheinigung Teil 2), nazywane wcześniej kartą pojazdu (niem. Fahrzeugbrief) zostaje zdeponowane w banku. Jest to swego rodzaju zabezpieczenie dla banku, gdyż w przypadku, kiedy kredyt nie zostanie spłacony bank ma prawo sprzedać samochód, żeby w ten sposób odzyskać należne pieniądze.

Dotyczy to nie tylko nowych samochodów, lecz także używanych oraz modernizacji pojazdów, na przykład ulepszenia instalacji gazowej. Jeśi kredyt samochodowy nie został jeszcze spłacony, a zakupiony samochód wymaga modernizacji, również w tym wypadku można starać się o kredyt, który może zostać „podpięty” pod ten aktualny.

Kredyt samochodowy alternatywą do leasingu

Podstawową różnicą pomiędzy samochodem zakupionym na kredyt, a tym na leaseing, jest taka, że po spłacie pierwszej raty kredytu samochód należy do Was. W przypadku leasingu samochód musi zostać zwrócony po ustalonym czasie i wtedy zostajecie praktycznie z pustymi rękoma.

Inne rodzaje kredytów w Niemczech

W zależności od przedsięwzięcia, które chcecie sfinansować, będziecie potrzebowali innego kredytu. Jeśli np. zastanawiacie się nad kupnem domu, potrzebujecie na to więcej pieniędzy. Finansowanie budowy powinno zostać zaplanowane długoterminowo. W tym wypadku nie obejdzie się bez kredytu na budowę domu, który po niemiecku nazywa się „Baufinanzierung”. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj: Jak funkcjonuje pożyczka budowlana w Niemczech (Baufinanzierung)?). Oprócz tego, na poniższej stronie znajdziecie instrukcję krok po kroku, która pomoże Wam w zdobyciu kredytu ratalnego w Niemczech dla osób prywatnych: Jak zdobyć kredyt w Niemczech?

5 KOMENTARZE

  • Generalnie bank powinien sam z siebie odesłać „Brief”. Niektóre banki czynią to nawet zanim nastąpi całkowita spłata kredytu, na przykład przed wpłaceniem ostatniej raty. Jeżeli raty są spłacane przez „Lastschrift”, czyli bank sam pobiera kwotę raty z naszego konta, to my jako konsument mamy teoretycznie 8 tygodni na ewentualne cofnięcie operacji pobrania opłaty z naszego konta. W związku z tym banki często czekają, aż upłynie ten okres czasu i dopiero wtedy odsyłają dokument. Oprócz tego zawsze można zadzwonić do banku i zapytać jak to wygląda w tym konkretnym przypadku.

 1. Witam, mam trzy pytania do państwa :
  Jak wygląda sprawa z modyfikacjami auta (szyby koła części karoseryjne) ?
  Jaka jest procedura po wypadku jeśli auto zostało zniszczone czy w tym przypadku kiedy bank traci zabezpieczenie, rośnie oprocentowanie kredytu?
  Czy jeśli kwota pożyczki wynosi np. 20000 mogę kupić auto za 18 500 ?
  Pozdrawiam.

  • Witam, tak, samochód zakupiony na kredyt, można sprzedać przed spłatą kredytu. Jedną z możliwości jest spłacenie reszty kredytu, np. za uzyskane ze sprzedaży pieniądze. W tym celu należy skontaktować się z bankiem i zapytać, czy zgodzi się na przedwczesną spłatę kredytu. W takiej sytuacji bank może jednak naliczyć opłatę manipulacyjną. W przypadku jeśli bank się zgodzi, po spłaceniu kredytu i otrzymaniu dowodu rejestracyjnego, należy go niezwłocznie przekazać kupującemu. Inną opcją będzie przejęcie kredytu przez kupującego. W tym wypadku trzeba mieć na to zgode banku. W takiej sytuacji to bank przesyła najczęściej dokumenty (Brief) do odpowiedniego urzedu lecz może zarządać za to uiszczenia opłaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika