ProRecognition

Kredyt samochodowy w Niemczech

Poniżej porównywarki znajdziecie wiele przydatnych informacji dotyczących niemieckich kredytów samochodowych. Warto się z nimi zapoznać.

W poniższym formularzu należy podać następujące informacje: kwotę kredytu netto (Nettodarlehensbetrag); termin spłaty kredytu (Kreditlaufzeit); przeznaczenie (Verwendungszweck). Następnie należy kliknąć na przycisk „Autokredit vergleichen”, aby wyświetlić oferty kredytowe odpowiadające Waszym preferencjom.

Kredyt samochodowy w Niemczech

Jeśli planujecie kupno samochodu w Niemczech, to opłaca się wziąć kredyt samochodowy, ponieważ w przypadku natychmiastowej spłaty całej kwoty, salony samochodowe proponują czasami różnego rodzaju bonusy, jak np. dodatkowe wyposażenie. Ponadto teraz, gdy oprocentowanie jest niskie, można wziąć kredyt na bardzo korzystnych warunkach.

W przypadku szybkiego kredytu, decydująca jest wysokość pożyczki, okres trwania umowy i efektywna stopa procentowa. W większości przypadków chodzi o pożyczki bez zabezpieczenia, czyli w umowie ustalana jest kwota, jaka będzie ściągana z wypłaty i nie są potrzebne żadne dodatkowe zabezpieczenia.

Podobnie jak w przypadku innych kredytów, również jeśli chodzi o szybki kredyt samochodowy istnieją różnice w oprocentowaniu. Poza tym niektórzy kredytodawcy żądają dodatkowych opłat. Oprócz tego nie każdy szybki kredyt wiąże się z wpisem do systemu Schufa. Zanim się więc zdecydujecie na kredyt, powinniście zawsze najpierw zrobić porównanie dostępnych opcji (porównywarka na dole strony), żeby mieć aktualne informacje odnośnie najlepszych kredytów. Tylko wtedy znajdziecie kredyt, który będzie dla Was najbardziej odpowiedni.

Co należy wiedzieć o kredycie samochodowym w Niemczech?

Generalnie kredyty samochodowe są korzystniejsze niż standardowe kredyty ratalne, ponieważ auto stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla banku. Na okres trwania kredytu samochodowego, a więc do czasu spłacenia ostatniej raty, zaświadczenie o dopuszczeniu do ruchu część 2 (niem. Zulassungs­bescheinigung Teil 2), nazywane wcześniej kartą pojazdu (niem. Fahrzeugbrief) zostaje zdeponowane w banku. Jest to swego rodzaju zabezpieczenie dla banku, gdyż w przypadku, kiedy kredyt nie zostanie spłacony bank ma prawo sprzedać samochód, żeby w ten sposób odzyskać należne pieniądze.

Dotyczy to nie tylko nowych samochodów, lecz także używanych oraz modernizacji pojazdów, na przykład ulepszenia instalacji gazowej. Jeśi kredyt samochodowy nie został jeszcze spłacony, a zakupiony samochód wymaga modernizacji, również w tym wypadku można starać się o kredyt, który może zostać „podpięty” pod ten aktualny.

Kredyt samochodowy alternatywą do leasingu

Podstawową różnicą pomiędzy samochodem zakupionym na kredyt, a tym na leaseing, jest taka, że po spłacie pierwszej raty kredytu samochód należy do Was. W przypadku leasingu samochód musi zostać zwrócony po ustalonym czasie i wtedy zostajecie praktycznie z pustymi rękoma.

Inne rodzaje kredytów w Niemczech

W zależności od przedsięwzięcia, które chcecie sfinansować, będziecie potrzebowali innego kredytu. Jeśli np. zastanawiacie się nad kupnem domu, potrzebujecie na to więcej pieniędzy. Finansowanie budowy powinno zostać zaplanowane długoterminowo. W tym wypadku nie obejdzie się bez kredytu na budowę domu, który po niemiecku nazywa się „Baufinanzierung”. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj: Jak funkcjonuje pożyczka budowlana w Niemczech (Baufinanzierung)?). Oprócz tego, na poniższej stronie znajdziecie instrukcję krok po kroku, która pomoże Wam w zdobyciu kredytu ratalnego w Niemczech dla osób prywatnych: Jak zdobyć kredyt w Niemczech?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika