Konto w Commerzbanku w Niemczech – instrukcja krok po kroku

  Commerzbank jest drugim co do wielkości bankiem w Niemczech pod względem aktywów. Jest to bank uniwersalny, który oferuje szeroką gamę produktów i usług finansowych dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. Commerzbank ma ponad 1000 oddziałów w Niemczech i oferuje również usługi bankowości internetowej i mobilnej. Commerzbank jest popularnym wyborem dla klientów w Niemczech, ponieważ oferuje szeroką gamę produktów i usług finansowych w konkurencyjnych cenach.

  Ile kosztuje konto w Commerzbanku w Niemczech?

  Aktualnie Commerzbank oferuje w Niemczech następujące rodzaje kont:

  • Konto „Basic” (o nim więcej poniżej)
  • Extra Klassik (6,90€ / miesięcznie)
  • Extra Premium (12,90 € / miesięcznie)

  Konto „Basic” jest bezpłatne pod następującymi warunkami:

  • Z rachunku bieżącego korzystacie prywatnie
  • Minimalny miesięczny wpływ 700 euro
  • Rachunkiem bieżącym zarządzacie cyfrowo (bez użycia papieru) i korzystacie z bankomatów Commerzbanku lub banków należacych do Cash Group

  Dodatkowe opłaty:

  • 2,50 EUR za transakcję/czek w przypadku przelewów krajowych/SEPA w formie papierowej, za inkaso czeków krajowych wystawionych w euro oraz za wypłatę gotówki i wpłatę gotówki w kasach Commerzbanku
  • Jeśli w danym miesiącu na Wasze konto wpłynie mniej niż 700 euro, za ten miesiąc zostanie naliczona opłata za zarządzanie kontem w wysokości 9,90 euro

  Jakie są korzyści z posiadania konta w Commerzbanku?

  Konto w Commerzbank niesie za sobą następujące korzyści:

  • Jest bezpłatne przy miesięcznych wpływach na konto powyżej 700 euro
  • 50 euro premii na start. Aby ją otrzymać należy otworzyć konto online (patrz nasza instrukcja krok po kroku), a także korzystać z niego przez co najmniej 3 miesiące i zgodzić się na otrzymywanie oferty reklamowej drogą mailową oraz telefoniczną. Osoby, które w przeciągu ostatnich dwóch lat posiadały już konto w Commerzbank, nie mogą skorzystać z tej promocji
  • Bezpłatne wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów Commerzbanku i Cash Group w Niemczech. Oprócz Commerzbanku, do Cash Group należą również Deutsche Bank, UniCredit Bank, Postbank oraz wszystkie banki zależne tych instytucji. W sumie ponad 9000 bankomatów
  • Gotówkę można również bezpłatnie wypłacić na około 1300 stacjach benzynowych Shell oraz w uczestniczących w programie oddziałach Rewe, Penny, Toom, Aldi Süd, Lidl, Edeka, DM, Netto, Norma, Famila i Galeria Kaufhof. Minimalna wartość zakupu wynosi od 5 do 20 euro, w zależności od sklepu

  Instrukcja otwarcia konta w Commerzbanku w Niemczech krok po kroku

  Aby otworzyć konto bankowe w Commerzbank, należy się udać na jego stronę Commerzbank (kliknij tutaj) oraz kliknąć na przycisk “Kostenloses Girokonto eröffnen” (niem. otwórz darmowe konto), aby przejść do wniosku o otwarcie konta osobistego:

  W pierwszej kolejności należy uzupełnić dane osobowe:

  W dalszej cześci wniosku należy podać nasz adres zameldowania w Niemczech oraz jak długo już tam mieszkamy („wohnhaft seit”). Oprócz tego opcjonalnie można wpisać Steuer-Id (więcej na ten temat tutaj) oraz zaznaczyć, czy podlegamy opodatkowaniu w innymi państwie niż Niemcy („Ich bin neben Deutschland auch in anderen Ländern steuerlich ansässig und/oder in den USA unbeschränkt steuerpflichtig.”):

  Dalej należy podać rodzaj zatrudnienia. Jeśli jesteście zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę, zaznaczacie „Angestellte/Angestellter”. Oprócz tego możecie zaznaczyć, czy posiadacie stanowisko kierownicze („Position” i dalej „Leitend”) lub też nie („Keine Angaben”):

  Następnie należy podać dane kontaktowe. Commerzbank zwraca uwagę na to, że informacje te są dobrowolne, lecz niezbędne do otwarcia konta przez internet. Kto nie chce ich udzielać, może otworzyć konto w filii banku:

  Dalej należy wybrać nazwę użytkownika oraz PIN, które będą służyły do logowania w bankowości internetowej:

  W dalszej części wniosku należy podać przewidywane wpływy na konto oraz trasakcje. Oprócz tego można zaznaczyć, czy otrzymujemy lub wysyłamy regularnie pieniądze za granicę („Ich tätige/erhalte regelmäßig Überweisungen ins/aus dem Ausland.”):

  Jeśli chcecie z karty kredytowej, to możecie zaznaczyć w następnym kroku, że chcecie ją otrzymać (3,50 euro/miesiąc):

  Jeśli zamierzacie nabywać za pośrednictwem Waszego konta bankowego w Commerzbanku papiery wartościowe, to należy aktywować tą opcję aktywując „DirektDepot” i zaznaczając ją na wniosku („Ja, ich möchte ein DirektDepot eröffnen.”):

  Dalej należy zapoznać się z warunkami umowy i jeśli chcecie je otrzymać na maila, to należy to zaznaczyć:

  Następnie należy zaznaczyć, że działamy we własnym imieniu oraz zapoznaliśmy się z pozostałymi informacjami:

  Dalej należy podać numer telefonu lub adres email, aby otrzymywać od Commerzbanku aktualne informacje (jest to warunek otrzymania premii w wysokości 50 euro!):

  Następnie możecie zgodzić się na przesyłanie waszych danych do partnerów Commerzbanku (opcjonalnie), a w dalszej części znajdziecie informacje między innymi o SCHUFA:

  Na stronie podsumowania macie możliwość skontrolowania Waszych danych i pobrania wszelkich informacji na komputer („Unterlagen herunterladen”):

  Aby złożyć wniosek, należy na dole strony kliknąć w przycisk „Antrag stellen”:
  Po wysłaniu wniosku, będziecie mogli go przesłać na maila („Antrag per E-Mail senden”) lub pobrać na komputer („Antrag herunterladen”):

  Na koniec otrzymacie informacje o metodach weryfikacji. Po złożeniu wniosku, na numer telefonu, który w nim podaliście, otrzymacie SMSa z ID waszego wniosku oraz link do aplikacji „IDENT App”, za pomocą której można dokonać weryfikacji. Oprócz tego weryfikacji można dokonać w filii banku. Konto zostanie aktywowane dopiero po dokonaniu przez Was weryfikacj!

  W razie jakichkolwiek pytań dotyczących otwierania konta bankowego w Commerzbanku w Niemczech, piszcie w komentarzach, a z pewnością na nie odpowiemy!

  Oprócz tego, w tym artykule znajdziecie więcej informacji na temat konta w Niemczech.

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,377FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  316ObserwującyObserwuj
  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x