Kredyt w niemieckim Postbanku – instrukcja krok po kroku

  Popularny w Niemczech Postbank oferuje kredyt przez internet. Obok Sparkasse, jest to bank cieszący się dużym zaufaniem w Niemczech. W związku z tym poniżej opisujemy krok po kroku, jak złożyć wniosek o kredyt w Postbank.

  Kredyt w Postbanku – najważniejsze informacje

  Zacznijmy od najważniejszych informacji dotyczących kredytu w Postbanku:

  • Postbank udziela kredytów w wysokości od 3.000 do 80.000 euro na okres od 12 do 120 miesięcy
  • Oprocentowanie nominalne waha się od 3,20% do 11,95% i zależy od zdolności kredytowej
  • Efektywna roczna stopa oprocentowania wynosi od 3,25% do 12,63%
  • Postbank oferuje elastyczną spłatę kredytu (Flexible Rückzahlung), co oznacza, że możliwe są dodatkowe wpłaty w ramach spłaty kredytu oraz raz do roku istnieje możliwość spłacenia do 50 proc. należnej sumy. Im szybciej kredyt zostanie spłacony, tym mniejsza stopa procentowa

  Przykład (podany przez Postbank):

  • Wysokość kredytu netto: 10.000 euro
  • Termin spłaty 60 miesiący (równoznaczne z ilością rat)
  • Wysokość pojedyńczej raty 192 euro
  • Pełna suma: 11.497 euro
  • Efektywna roczna stopa oprocentowania wynosi w tym wypadku 5,63%, a oprocentowanie nominalne 5,63%. Na takie warunki może liczyć minimum 2/3 klientów, którzy wypełnili wniosek przez internet

  Tak wypełnisz wniosek o kredyt w Postbanku – instrukcja krok po kroku!

  W pierwszej kolejności należy się udać na stronę Postbanku: www.postbank.de i kliknąć na przycisk Online Anfrage stellen, aby przejść do wypełniania wniosku o kredyt online:

  Następnie należy zaznaczyć, czy posiadamy konto w Postbanku, czy w innym banku. Jeśli posiadamy konto w Postbanku, można się zalogować, aby przyśpieszyć procedurę. W przypadku posiadania konta bankowego w innym banku, Postbank daje możliwość zalogowania się do niego, co również ma na celu przyśpieszenie całej procedury. W naszym przykładzie wybieramy jednak opcję wprowadzenia danych manualnie:

  W związku z tym podajemy najpierw ile osób składa wniosek o kredyt (w naszym przykładzie jedna) i dalej rodzaj zatrudnienia (Beschäftigung), rodzaj wykonywanej pracy (Berufsbezeichnung), pracodawca (Arbeitgeber) oraz od kiedy jesteśmy zatrudnieni (Beschäftigt seit). W przypadku pracy tymczasowej zaznaczamy dodatkowo „Ich bin befristet tätig”:

  Następnie Postbank chce wiedzieć jaki jest nasz stan cywilny (Familienstand), ile zarabiamy miesięcznie (Monatliche Einnahmen) oraz jak wysoki jest nasz czynsz, jeśli wynajmujemy w Niemczech mieszkanie (zur Miete):

  W dalszej części wniosku podajemy nasze dane osobowe i adres zamieszkania. Jeśli w przeciągu ostatnich trzech lat miała miejsce przeprowadzka, to należy zaznaczyć „Ich bin in den letzten drei Jahren umgezogen” i wpisać poprzedni adres:

  Dalej podajemy dane kontaktowe i dodatkowo zaznaczamy, w jaki sposób Postbank może się z nami skontaktować (telefon lub email) oraz że zapoznaliśmy się z informacjami o Schufie i o ochronie danych osobowych:

  Następnie podajemy IBAN konta, z którego będzie spłacany kredyt oraz kiedy mają być pobierane raty (Anfang des Monats – na początku miesiąca, Mitte des Monats – w połowie miesiąca). Oprócz tego należy zaznaczyć, czy posiadamy ubezpieczenie na wypadek bezrobocia:

  Na koniec klikamy w przycisk „Angaben überprüfen”, aby przesłać wniosek. Ten zostanie manualnie sprawdzony przez jednego z pracowników Postbanku, który zgłosi się do nas z konkretną ofertą kredytową, po pozytywnym rozpatrzeniu naszego wniosku:

  W razie jakichkolwiek pytań dotyczących kredytu w Niemczech, prosimy zadawać je w komentarzach, a z pewnością na nie odpowiemy!

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,377FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  316ObserwującyObserwuj

  5 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  5 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Tomasz

  Mam pytanie dostałem już gotowy wniosek z banki do podpisania i mam go wysłać przez pocztę. Pracownica poczty ma potwierdzić moją tożsamość ale okazuje się że muszę mieć niemiecki dokument tożsamości. Ja posiadam niemiecki dokument o zameldowaniu w Niemczech.Jestem tutaj zameldowany od 2015 r i od tego samego roku pracuję uvtego samego pracodawcy i nie wiem co robić możecie pomóc?

  shogunteam

  Jestes pewien, ze dobrze ja zrozumiales? Zaswiadczenie o zameldowaniu i polski dowod osobisty powinien byc wystarczajacy.

  Adam

  Pracuje rok w niemczech dopiero niedawno zmienilem konto z polski na,niemieckie ileczasu mußte czekac by wziasc kredit prace mam na stale

  Mirosław

  Pracuję na Gewerbe i chciałbym kredyt w banku powiedzieli mi że nie mogę wziąć kredytu ponieważ pracuję na gewerbie postbanku nie wiem czy to prawda czy na gewerby mogę dostać kredyt w postbanku lub w innym banku

  shogunteam

  Jeśli masz odpowiednią historię, w sensie masz tą Gewerbe już jakiś czas (np. rok) i możesz przedłożyć zaświadczenie o dochodach, jakie uzyskujesz w ramach działalności, to nie powinno być problemu.

  5
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x