Konto w ING w Niemczech – instrukcja krok po kroku

  ING-DiBa jest największym bankiem internetowym w Niemczech. Jest to spółka zależna holenderskiej grupy finansowej ING Group. W związku z tym, że ING-DiBa jest bankiem internetowym, nie posiada on własnych filii w Niemczech.

  Ile kosztuje konto bankowe w ING w Niemczech?

  Konto bankowe w ING w Niemczech jest bezpłatne, jeśli co miesiąc ma miejsce wpływ gotówki w wysokości min. 700 euro, przykładowo jako wynagrodzenie, emerytura i inne. W przeciwnym razie prowadzenie konta kosztuje 4,90 euro miesięcznie. Bank daje nowym klientom 3 miesięczny okres karencji. Tylko w przypadku braku wpływu odpowiedniej kwoty w trzecim miesiącu od założenia konta, po raz pierwszy zostanie pobrana opłatę za prowadzenie konta.

  Oprócz tego konto jest darmowe dla osób, które mają mniej niż 28 lat.

  Jakie są korzyści z posiadania konta w ING?

  Konto w banku ING niesie za sobą następujące korzyści:

  • Bezpłatne wypłaty gotówki za pomocą karty VISA (karta debetowa) w każdym bankomacie z symbolem VISA – od 50 euro w Niemczech i we wszystkich krajach strefy euro. To prawie wszystkie bankomaty, ponad 97% w Niemczech. Oprócz tego za pomocą karty girocard (karta debetowa) można bezpłatnie wypłacać pieniądze z bankomatów ING w Niemczech. W Niemczech jest ich około 1000. Można je znaleźć głównie na stacjach benzynowych ARAL lub w Kauflandzie. Tutaj również obowiązuje minimalna kwota wypłaty w wysokości 50 euro.
  • Oprócz tego gotówkę w wysokości do 200 euro można wypłacić przy kasie podczas dokonywania zakupów. Jest to możliwe w wielu supermarketach, drogeriach lub marketach budowlanych, zwykle przy zakupach wynoszących od 5 do 20 euro: na przykład w dm, Netto Marken-Discount, ALDI SÜD, REWE, PENNY Markt i toom Baumarkt. Aby to zrobić, należy mieć przy sobie kartę girocard i kod PIN. Wypłata gotówki w punktach sprzedaży detalicznej nic nie kosztuje.

  Instrukcja otwarcia konta w ING w Niemczech krok po kroku

  Aby otworzyć konto bankowe w ING, należy się udać na jego stronę: ING oraz kliknąć na przycisk “Einzelkonto eröffnen” (niem. otwórz konto indywidualne), aby przejść do wniosku o otwarcie konta osobistego:

  Następnie zaznaczamy, że jesteśmy nowymi klientami:

  Dalej należy podać dane osobowe (numer telefonu oraz email są polami wymaganymi):

  W kolejnym kroku należy podać nasz adres zameldowania w Niemczech wraz z datą meldunku (miesiąc oraz rok), patrz „Wohnhaft seit”:

  Jeśli w tym miejscu nie mieszkacie zbyt długo, to należy dodatkowo podać porzednie miejsce zamieszkania („Frühere Anschrift”):

  Następnie zostaną wyświetlone wprowadzone przez nas dane, które należy skontrolować pod kątem ich poprawności:

  W następnym kroku zaznaczamy czy wystarczy nam jedna karta, czy potrzebujemy dwóch (karta girocard kosztuje 0,99 euro miesięcznie):

  Dalej należy podać datę oraz miejsce urodzenia, obywatelstwo, stan cywilny oraz zawód. Jeśli wybraliśmy opcję „Angestellt” (sekcja „Beruf”), czyli zatrudniony w oparciu o umowę o pracę, będzie trzeba dodatkowo podać od kiedy („Bei aktuellem Arbeitgber seit”) oraz o jaką branżę chodzi („Branche”):

  Następnie należy odpowiedzieć na pytanie, czy macie przy sobie Wasz Steuer-Id (więcej na ten temat tutaj) oraz czy jesteście rezydentami podatkowymi w USA lub innym kraju (jeśli tak, należy wybrać z listy, w którym):

  Dalej należy zdecydować, czy chcemy posiadać kredyt w rachunku bieżącym. Bank przyznaje daną kwotę, o jaką można przekroczyć rachunek, w tym wypadku 500 euro. Oprócz tego należy podać wysokość naszego wynagrodzenia netto oraz zaznaczyć, czy jesteśmy ubezpieczeni prywatnie:

  W ostatnim kroku potwierdzamy, że zapoznaliśmy się z warunkami umowy oraz informacjami dotyczącymi ochrony danych osobowych i klikamy w przycisk „Konto eröffnen (kostenpflichtig)”:

  Następnie mamy możliwość zidentyfikowania się online:

  • przez czat wideo
  • z dowodem osobistym z włączoną funkcją online oraz PINem
  • z wnioskiem w filii poczty

  Po dokonaniu identyfikacji zostaną Wam przesłane pocztą dokumenty wraz z kartą.

  W razie jakichkolwiek pytań dotyczących otwierania konta bankowego w ING w Niemczech, piszcie w komentarzach, a z pewnością na nie odpowiemy!

  Oprócz tego, w tym artykule znajdziecie więcej informacji na temat konta w Niemczech.

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  5 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  5 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Joanna

  Witam,czy przy zakłądaniu konta przejdzie polski nr tel?

  Marcin

  Cześć.
  Czy każdy z małżonków powinien osiadać osobne konto, czy wystarczy jedno wspólne ?
  Jak dużo się wtedy zmienia ?
  Czy ING oferuje takie konta ?
  Dziękuję za pomoc, Marcin.

  Sebastian

  W jaki sposób można sprawdzić stan konta w tym banku jestem ich klientem już długo ale nie mogę korzystać z bankowości online ponieważ nie mogę doprosić się o hasła pozdrawiam

  Mariusz klimczak

  Otworzyłem konto przyszły mi dwie karty jedna zjadł bankomat druga nie działa oco chodzi z tymi kartami. Próbowałem zrobić przelew sprawdzic konto pisze mi że nie posiadam wystarczających środków na koncie gdyż posiadam srodki

  Dołącz do nas!

  196,777FaniLubię
  25,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj

  Popularne

  10 zabytków i atrakcji turystycznych Norymbergi, które koniecznie musicie zobaczyć!

  Ogromny zamek cesarski, zapierające dech w piersiach tereny zjazdów nazistowskiej partii NSDAP i sklejone w długi labirynt „lochy”. Zabytki w Norymberdze to niesamowita mieszanka....

  Niemcom grozi wprowadzenie ogólnokrajowego zakazu jazdy na wszystkich drogach w weekendy!

  Ministra transportu w Niemczech Volker Wissing (53, FDP) ostrzegł liderów grup parlamentarnych koalicji, że jeśli ustawa o ochronie klimatu nie zostanie przyjęta, istnieje groźba...

  Niemcy: Poszukiwani ochotnicy – 60 dni leżenia za 18 000 euro!

  Spanie dla nauki: Niemieckie Centrum Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (DLR) poszukuje teraz ochotników, którzy zrobią to w ramach badania w Kolonii."Ziemscy astronauci" mają symulować...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Niemcy: 1,5 miliona osób pobiera zasiłek od 5 lat, choć mogłoby pracować

  Ponad 1,5 miliona osób w Niemczech mogłoby pracować, ale pobiera zasiłek od ponad pięciu lat. Kim są długotrwale bezrobotni w Niemczech? Ekspert gospodarczy z ramienia CDU,...
  5
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x