Konto w ING w Niemczech – instrukcja krok po kroku

  ING-DiBa jest największym bankiem internetowym w Niemczech. Jest to spółka zależna holenderskiej grupy finansowej ING Group. W związku z tym, że ING-DiBa jest bankiem internetowym, nie posiada on własnych filii w Niemczech.

  Ile kosztuje konto bankowe w ING w Niemczech?

  Konto bankowe w ING w Niemczech jest bezpłatne, jeśli co miesiąc ma miejsce wpływ gotówki w wysokości min. 700 euro, przykładowo jako wynagrodzenie, emerytura i inne. W przeciwnym razie prowadzenie konta kosztuje 4,90 euro miesięcznie. Bank daje nowym klientom 3 miesięczny okres karencji. Tylko w przypadku braku wpływu odpowiedniej kwoty w trzecim miesiącu od założenia konta, po raz pierwszy zostanie pobrana opłatę za prowadzenie konta.

  Oprócz tego konto jest darmowe dla osób, które mają mniej niż 28 lat.

  Jakie są korzyści z posiadania konta w ING?

  Konto w banku ING niesie za sobą następujące korzyści:

  • Bezpłatne wypłaty gotówki za pomocą karty VISA (karta debetowa) w każdym bankomacie z symbolem VISA – od 50 euro w Niemczech i we wszystkich krajach strefy euro. To prawie wszystkie bankomaty, ponad 97% w Niemczech. Oprócz tego za pomocą karty girocard (karta debetowa) można bezpłatnie wypłacać pieniądze z bankomatów ING w Niemczech. W Niemczech jest ich około 1000. Można je znaleźć głównie na stacjach benzynowych ARAL lub w Kauflandzie. Tutaj również obowiązuje minimalna kwota wypłaty w wysokości 50 euro.
  • Oprócz tego gotówkę w wysokości do 200 euro można wypłacić przy kasie podczas dokonywania zakupów. Jest to możliwe w wielu supermarketach, drogeriach lub marketach budowlanych, zwykle przy zakupach wynoszących od 5 do 20 euro: na przykład w dm, Netto Marken-Discount, ALDI SÜD, REWE, PENNY Markt i toom Baumarkt. Aby to zrobić, należy mieć przy sobie kartę girocard i kod PIN. Wypłata gotówki w punktach sprzedaży detalicznej nic nie kosztuje.

  Instrukcja otwarcia konta w ING w Niemczech krok po kroku

  Aby otworzyć konto bankowe w ING, należy się udać na jego stronę: ING (kliknij tutaj) oraz kliknąć na przycisk “Einzelkonto eröffnen” (niem. otwórz konto indywidualne), aby przejść do wniosku o otwarcie konta osobistego:

  Następnie zaznaczamy, że jesteśmy nowymi klientami:

  Dalej należy podać dane osobowe (numer telefonu oraz email są polami wymaganymi):

  W kolejnym kroku należy podać nasz adres zameldowania w Niemczech wraz z datą meldunku (miesiąc oraz rok), patrz „Wohnhaft seit”:

  Jeśli w tym miejscu nie mieszkacie zbyt długo, to należy dodatkowo podać porzednie miejsce zamieszkania („Frühere Anschrift”):

  Następnie zostaną wyświetlone wprowadzone przez nas dane, które należy skontrolować pod kątem ich poprawności:

  W następnym kroku zaznaczamy czy wystarczy nam jedna karta, czy potrzebujemy dwóch (karta girocard kosztuje 0,99 euro miesięcznie):

  Dalej należy podać datę oraz miejsce urodzenia, obywatelstwo, stan cywilny oraz zawód. Jeśli wybraliśmy opcję „Angestellt” (sekcja „Beruf”), czyli zatrudniony w oparciu o umowę o pracę, będzie trzeba dodatkowo podać od kiedy („Bei aktuellem Arbeitgber seit”) oraz o jaką branżę chodzi („Branche”):

  Następnie należy odpowiedzieć na pytanie, czy macie przy sobie Wasz Steuer-Id (więcej na ten temat tutaj) oraz czy jesteście rezydentami podatkowymi w USA lub innym kraju (jeśli tak, należy wybrać z listy, w którym):

  Dalej należy zdecydować, czy chcemy posiadać kredyt w rachunku bieżącym. Bank przyznaje daną kwotę, o jaką można przekroczyć rachunek, w tym wypadku 500 euro. Oprócz tego należy podać wysokość naszego wynagrodzenia netto oraz zaznaczyć, czy jesteśmy ubezpieczeni prywatnie:

  W ostatnim kroku potwierdzamy, że zapoznaliśmy się z warunkami umowy oraz informacjami dotyczącymi ochrony danych osobowych i klikamy w przycisk „Konto eröffnen (kostenpflichtig)”:

  Następnie mamy możliwość zidentyfikowania się online:

  • przez czat wideo
  • z dowodem osobistym z włączoną funkcją online oraz PINem
  • z wnioskiem w filii poczty

  Po dokonaniu identyfikacji zostaną Wam przesłane pocztą dokumenty wraz z kartą.

  W razie jakichkolwiek pytań dotyczących otwierania konta bankowego w ING w Niemczech, piszcie w komentarzach, a z pewnością na nie odpowiemy!

  Oprócz tego, w tym artykule znajdziecie więcej informacji na temat konta w Niemczech.

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,377FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  316ObserwującyObserwuj

  10 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  10 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Joanna

  Witam,czy przy zakłądaniu konta przejdzie polski nr tel?

  Marcin

  Cześć.
  Czy każdy z małżonków powinien osiadać osobne konto, czy wystarczy jedno wspólne ?
  Jak dużo się wtedy zmienia ?
  Czy ING oferuje takie konta ?
  Dziękuję za pomoc, Marcin.

  Sebastian

  W jaki sposób można sprawdzić stan konta w tym banku jestem ich klientem już długo ale nie mogę korzystać z bankowości online ponieważ nie mogę doprosić się o hasła pozdrawiam

  Mariusz klimczak

  Otworzyłem konto przyszły mi dwie karty jedna zjadł bankomat druga nie działa oco chodzi z tymi kartami. Próbowałem zrobić przelew sprawdzic konto pisze mi że nie posiadam wystarczających środków na koncie gdyż posiadam srodki

  Renata

  Chciałabym założyć konto, ale mieszkam i pracuję w Polsce. Nigdy w Niemczech nie pracowałam i nie byłam zameldowana. Z tego co widzę w INSTRUKCJI należy podać adres zameldowania w Niemczech. Czyli jednak nie można założyć konta bez meldunku w Niemczech?

  10
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x