Rozwiązanie umowy w Niemczech – Tak zrobisz to szybko i skutecznie przez internet!

  W niniejszym artykule dowiecie się, jak szybko i sprawnie, ale w szczególności skutecznie wypowiecie umowę w Niemczech. Rodzaj usługi, którą chcecie wypowiedzieć nie ma większego znaczenia, bowiem za pośrednictwem platformy aboalarm, którą przedstawimy w tym poradniku, można wypowiedzieć wiele różnych rodzajów umów.

  Aboalarm (www.aboalarm.de) to usługa online, która pomaga użytkownikom szybko i łatwo rozwiązać umowę, a także przypomina o terminach wypowiedzenia w odpowiednim czasie. Baza adresowa aboalarm zawiera ponad 25.000 dostawcówi firm – od firm telekomunikacyjnych (Vodafone, Telekom, O2 i inne), poprzez kluby fitness (np. McFit), aż po towarzystwa ubezpieczeniowe (Axa, Ergo i inne). Jeśli brak danej firmy w bazie danych, można skorzystać z szablonu, co pokażemy Wam w dalszej części tego artykułu.

  Wypowiedzenie umowy w Niemczech za pośrednictwem aboalarm

  Aby wypowiedzieć umowę za pośrednictwem aboalarm, wystarczy znaleźć firmę, z którą chce się zerwać umowę, a aboalarm utworzy wstępnie sformułowane pismo wypowiedzenia z właściwym adresem.

  Firmę, z którą umowę chcecie wypowiedzieć, możecie wybrać wpisując jej nazwę w wyszukiwarce na stronie www.aboalarm.de:

   

  Wypowiedzenie umowy o mieszkanie albo z siłownią w Niemczech

  W związku z tym, że wiele osób pyta o wypowiedzenie mieszkania oraz siłowni, podajemy bezpośrednie linki do wypowiedzenia tych umów:

  W przypadku powyższych umów proces ich wypowiedzenia jest niemal identyczny do poniżej opisywanego (wypowiedzenie umowy abonamentowej na telefon).

  Wracając do naszej instrukcji, po wybraniu firmy (w naszym przykładzie umowa abonamentowa na telefon w Vodafone), klikamy na przycisk „Jetzt kündigen”, aby przejść dalej:

  Następnie wpisujecie Wasze dane osobowe:

  Ważne: Na wpisany w formularzu adres e-mail aboalarm prześle potwierdzenie wypowiedzenia!

  Dalej wybieracie rodzaj wypowiedzenia:

  • Regulär zum nächstmöglichen Zeitpunkt – regularne wypowiedzenie
  • Kündigung aufgrund Telekommunikationsgesetz – wypowiedzenie na podstawie ustawy telekomunikacyjnej (np. z powodu przeprowadzki albo niekorzystnych zmian w umowie ze strony firmy telekomunikacyjnej)
  • Sonderkündigung aufgrund Preiserhöhung – nadzwyczajne wypowiedzenie z powodu podwyżki ceny
  • Sonderkündigung aufgrund Preissenkung – nadzwyczajne wypowiedzenie z powodu podwyżki ceny
  • Sonderkündigung aufgrund Sterbefall – nadzwyczajne wypowiedzenie z powodu śmierci

  …oraz wpisujecienumer telefonu dla którego wypowiadacie umowę (Vodafone-Handynummer) oraz datę urodzenia (Geburtsdatum):

  Zostanie wygenerowane pismo i oprócz tego w przypadku tego rodzaju wypowiedzenia (telefonia komórkowa) możecie zaznaczyć:

  • Chcę przenieść numer telefonu (Ich möchte meine Rufnummer mitnehmen)
  • Nie chcę otrzymać żadnej oferty lub reklam od Vodafone – firmy telekomunikacyjne w Niemczech często oferują lepszą ofertę, po wpłynieciu wypowiedzenia (Ich will keine Angebote oder Werbung von Vodafone Mobilfunk erhalten)

  Następnie zostaniecie przekierowaniu do podglądu pisma. Po przejściu dalej wystarczy uiścić opłatę wybierając rodzaj wysyłki pisma:

  • Direktversand – 5,99 euro – standardowa przesyłka, potwierdzenie wysyłki otrzymacie na maila
  • Einschreiben – 8,99 euro – list polecony, jak tylko zostanie wrzucony do skrzynki firmy, otrzymacie potwierdzenie o dostarczeniu pisma
  • Einschreiben Plus – 11,90 euro – kopię pisma otrzymuje również prawnik, który figuruje jako świadek w sprawie

   

  Dostępne metody płatności to aktualnie:

  • PayPal
  • Karta kredytowa
  • Rachunek

  Czy sam muszę coś wysłać do dostawcy?

  Nie. Zaletą aboalarm jest to, że korzystając z serwisu, oddajecie wypowiedzenie w ich ręce i nie musicie się o nic martwić. Należy jedynie zwrócić uwagę na to, aby dostawca przesłał potwierdzenie wypowiedzenia. Mimo, iż zgodnie z niemieckim prawem nie są oni do tego zobowiązani, większość z nich przesyła je bez żadnych problemów. Jeśli nie otrzymacie potwierdzenia anulowania rezerwacji, powinniście zapytać o to u operatora.

  Czy wypowiedzenie umowy poprzez aboalarm jest akceptowane przez dostawców?

  Tak. Wypowiedzenia umów wysyłane przez aboalarm są prawnie wiążące, a adresy poszczególnych firm są aktualizowane na bieżąco przez redakcję portalu. Firma powołuje się na swoje wieloletnie doświadczenie i ponad 8,5 milionów pomyślnie wysłanych wypowiedzeń.

  Ile czasu zajmuje wysłanie wypowiedzenia przez aboalarm?

  Czas wysłania wypowiedzenia umowy przez aboalarm zależy od teg, czy konieczna jest rezygnacja w formie listu, czy też można to zrobić przez faks.

  Czas trwania transmisji faksowej zależy w szczególności od tego, czy faksy operatorów są obecnie zajęte, czy osiągalne. Aboalarm nie podaje w związku z tym dokładnej informacji o czasie wysłania wypowiedzenia. W większości przypadków faks jest przesyłany jednak maksymalnie w dwie godziny. W każdym przypadku firma gwarantuje jednak, że faks zostanie wysłany do dostawcy w ciągu 24 godzin. Jako potwierdzenie otrzymacie dowód dostarczenia w mailu.

  Wypowiedzenie listownie zajmuje oczywiście trochę więcej czasu. Również w tym wypadku zostaniecie jednak poinformowani, ile czasu prawdopodobnie zajmie ten proces. terminu odwołania.

  Wzory niemieckich pism

  Oprócz tego na naszej stronie można znaleźć wzory wypowiedzeń, a także innych pism: Wzory pism.

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,377FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  316ObserwującyObserwuj

  4 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  4 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Damian

  Czy aboalarm zadziałał by przy wypowiedzeniau umowy najmu mieszkania z prywatnym najemcom??Czy to tylko odnośnie wypowiedzeń o prace

  Łukasz

  A jak wygląda wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony?? Aktualnie pracuje w tej firmie gdzie chce się zwolnić. Jak to wygląda??

  4
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x