Więcej

  Wypowiedzenie umowy w Niemczech – Tak zrobisz to szybko i sprawnie przez internet!

  polski supermarket w Niemczech

  W niniejszym artykule dowiecie się, jak szybko i sprawnie, ale w szczególności skutecznie wypowiecie umowę w Niemczech. Rodzaj usługi, którą chcecie wypowiedzieć nie ma większego znaczenia, bowiem za pośrednictwem platformy aboalarm, którą przedstawimy w tym poradniku, można wypowiedzieć wiele różnych rodzajów umów.

  Aboalarm (www.aboalarm.de) to usługa online, która pomaga użytkownikom szybko i łatwo rozwiązać umowę, a także przypomina o terminach wypowiedzenia w odpowiednim czasie. Baza adresowa aboalarm zawiera ponad 25.000 dostawcówi firm – od firm telekomunikacyjnych, poprzez kluby fitness, aż po towarzystwa ubezpieczeniowe. Jeśli brak danej firmy w bazie danych, można skorzystać z szablonu, co pokażemy Wam w dalszej części tego artykułu.

  Wypowiedzenie umowy w Niemczech za pośrednictwem aboalarm

  Aby wypowiedzieć umowę za pośrednictwem aboalarm, wystarczy znaleźć firmę, z którą chce się zerwać umowę, a aboalarm utworzy wstępnie sformułowane pismo wypowiedzenia z właściwym adresem.

  Firmę, z którą umowę chcecie wypowiedzieć, możecie wybrać klikając w propozycje pod wyszukiwarką (www.aboalarm.de):

  Lub wpisując jej nazwę w wyszukiwarkę:

  Możecie tam również wpisać każdą inną nazwę firmy lub jeśli jej nie ma w bazie danych, to wystarczy wpisać rodzaj umowy, którą chcemy wypowiedzieć (np. „Mietvertrag” – umowa najmu albo „Fitnessstudio”). W tym wypadku trzeba samemu wpisaćnazwę firmy:

  W związku z tym, że wiele osób pyta o wypowiedzenie mieszkania oraz siłowni, podajemy bezpośrednie linki do wypowiedzenia tych umów:

  W dalszej kolejności należy uzpełnić dane takie jak adres, datę urodzenia (2.) oraz przykładowo numer telefonu (1.) w przypadku umowy na telefon:

  Dodatkowo, możecie zaznaczyć, że nie chcecie otrzymywać więcej ofert od danej firmy (3.), w tym przykładzie Vodafone, aby zostało to uwzględnione w piśmie wypowiedzenia.

  Po wpisaniu danych możecie wygenerować wypowiedzenie i pobrać je za darmo. W tym celu musicie przewinąć stronę nieco w dół:

  Jeśli wybierzecie tą opcję, wygenerowane pismo będziecie musieli wysłać na własną rękę do firmy, z którą zamierzacie zerwać umowę.

  Istnieje jednak również opcja odpłatnego wysłania wypowiedzenia z potwierdzeniem za pośrednictwem aboalarm, co daje gwarancję dostarczenia go do firmy. W tym celu należy kliknąć w przycisk:

  Oraz wprowadzić maila, na którego ma zostać przesłane potwierdzenie wypowiedzenia umowy:

  Po dokonaniu płatności otrzymacie potwierdzenie na maila.

  Ile kosztuje wypowiedzenie umowy za pośrednictwem aboalarm?

  Większość usług oferowanych przez aboalarm, takich jak wygenerowanie pisma wypowiedzenia, książka adresowa wypowiedzianych umów, czy przypomnienie o wypowiedzeniu umowy jest bezpłatna (dwie ostatnie usługi dostępne po założeniu konta).

  W przypadku wypowiedzenia umowy za pośrednictwem aboalarm cena wynosi od 3,99 do 4,99 euro za wysłanie wypowiedzenia z potwierdzeniem. Cena ta zależy od sposobu płatności. Oprócz tego niektóre firmy nie akceptują wypowiedzenia faxem, w związku z czym w tym wypadku wysyła w Waszym imieniu list z pismem wypowiedzenia do wybranej firmy.

  Dostępne metody płatności to aktualnie:

  • PayPal
  • Amazon
  • Karta kredytowa
  • Polecenie zapłaty
  • Rachunek

  Czy sam muszę coś wysłać do dostawcy?

  Nie. Zaletą aboalarm jest to, że korzystając z serwisu, oddajecie wypowiedzenie w ich ręce i nie musicie się o nic martwić. Należy jedynie zwrócić uwagę na to, aby dostawca przesłał potwierdzenie wypowiedzenia. Mimo, iż zgodnie z niemieckim prawem nie są oni do tego zobowiązani, większość z nich przesyła je bez żadnych problemów. Jeśli nie otrzymacie potwierdzenia anulowania rezerwacji, powinniście zapytać o to u operatora.

  Czy wypowiedzenie umowy poprzez aboalarm jest akceptowane przez dostawców?

  Tak. Wypowiedzenia umów wysyłane przez aboalarm są prawnie wiążące, a adresy poszczególnych firm są aktualizowane na bieżąco przez redakcję portalu. Firma powołuje się na swoje wieloletnie doświadczenie i ponad 8,5 milionów pomyślnie wysłanych wypowiedzeń.

  Ile czasu zajmuje wysłanie wypowiedzenia przez aboalarm?

  Czas wysłania wypowiedzenia umowy przez aboalarm zależy od teg, czy konieczna jest rezygnacja w formie listu, czy też można to zrobić przez faks.

  Czas trwania transmisji faksowej zależy w szczególności od tego, czy faksy operatorów są obecnie zajęte, czy osiągalne. Aboalarm nie podaje w związku z tym dokładnej informacji o czasie wysłania wypowiedzenia. W większości przypadków faks jest przesyłany jednak maksymalnie w dwie godziny. W każdym przypadku firma gwarantuje jednak, że faks zostanie wysłany do dostawcy w ciągu 24 godzin. Jako potwierdzenie otrzymacie dowód dostarczenia w mailu.

  Wypowiedzenie listownie zajmuje oczywiście trochę więcej czasu. Również w tym wypadku zostaniecie jednak poinformowani, ile czasu prawdopodobnie zajmie ten proces. terminu odwołania.

  Wasze pytania odnośnie korzystania z aboalarm

  Jeśli macie pytania dotyczące korzystania z aboalarm, piszcie w komentarzach, a postaramy się Wam pomóc.

  Podobne artykuły

  Wybrane dla Ciebie

  3 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  3 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Damian

  Czy aboalarm zadziałał by przy wypowiedzeniau umowy najmu mieszkania z prywatnym najemcom??Czy to tylko odnośnie wypowiedzeń o prace

  Łukasz

  A jak wygląda wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony?? Aktualnie pracuje w tej firmie gdzie chce się zwolnić. Jak to wygląda??

  188,272FaniLubię
  5,934ObserwującyObserwuj
  155ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Niemcy zmieniły przepisy dotyczące szczepionki Johnson&Johnson. Jedna dawka to za mało

  Pojedyncza dawka szczepionki Johnson&Johnson to za mało. Niemcy zmieniły swoje przepisy. Osoby, które przyjęły preparat jednodawkowy utraciły status w pełni zaszczepionych. Według szacunków dotyczy...

  Ministrowie zdrowia w Niemczech zdecydowali: Nowe przepisy dotyczące testów na koronawirusa!

  Ministrowie zdrowia krajów związkowych w Niemczech spotkali się dzisiaj, aby zdecydować o kolejnych krokach w walce z pandemią koronawirusa. Jak ustalono, w przyszłości nie...

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2022 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Zasiłek dla bezrobotnych w Niemczech w 2022 roku. Stawki, terminy wypłat i najważniejsze informacje

  Zasiłek dla bezrobotnych w Niemczech to Arbeitslosengeld II, zwany potocznie również Hartz IV. Zasiłek ten wypłacany jest według stałych stawek, tzw. podstawowych stawek świadczeń...

  Niemcy: co piąta emerytura poniżej 500 euro

  Około jedna piąta emerytów w Niemczech, a przede wszystkim emerytek, otrzymuje bardzo niską emeryturę. Jednak według Federalnego Ministerstwa Spraw Społecznych jej wartość tylko na...
  3
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x