Wypowiedzenie umowy w Niemczech – Tak zrobisz to szybko i sprawnie przez internet!

W niniejszym artykule dowiecie się, jak szybko i sprawnie, ale w szczególności skutecznie wypowiecie umowę w Niemczech. Rodzaj usługi, którą chcecie wypowiedzieć nie ma większego znaczenia, bowiem za pośrednictwem platformy aboalarm, którą przedstawimy w tym poradniku, można wypowiedzieć wiele różnych rodzajów umów.

Aboalarm (www.aboalarm.de) to usługa online, która pomaga użytkownikom szybko i łatwo rozwiązać umowę, a także przypomina o terminach wypowiedzenia w odpowiednim czasie. Baza adresowa aboalarm zawiera ponad 25.000 dostawcówi firm – od firm telekomunikacyjnych, poprzez kluby fitness, aż po towarzystwa ubezpieczeniowe. Jeśli brak danej firmy w bazie danych, można skorzystać z szablonu, co pokażemy Wam w dalszej części tego artykułu.

Wypowiedzenie umowy w Niemczech za pośrednictwem aboalarm

Aby wypowiedzieć umowę za pośrednictwem aboalarm, wystarczy znaleźć firmę, z którą chce się zerwać umowę, a aboalarm utworzy wstępnie sformułowane pismo wypowiedzenia z właściwym adresem.

Firmę, z którą umowę chcecie wypowiedzieć, możecie wybrać klikając w propozycje pod wyszukiwarką (www.aboalarm.de):

Lub wpisując jej nazwę w wyszukiwarkę:

Możecie tam również wpisać każdą inną nazwę firmy lub jeśli jej nie ma w bazie danych, to wystarczy wpisać rodzaj umowy, którą chcemy wypowiedzieć (np. “Mietvertrag” – umowa najmu albo “Fitnessstudio”). W tym wypadku trzeba samemu wpisaćnazwę firmy:

W związku z tym, że wiele osób pyta o wypowiedzenie mieszkania oraz siłowni, podajemy bezpośrednie linki do wypowiedzenia tych umów:

W dalszej kolejności należy uzpełnić dane takie jak adres, datę urodzenia (2.) oraz przykładowo numer telefonu (1.) w przypadku umowy na telefon:

Dodatkowo, możecie zaznaczyć, że nie chcecie otrzymywać więcej ofert od danej firmy (3.), w tym przykładzie Vodafone, aby zostało to uwzględnione w piśmie wypowiedzenia.

Po wpisaniu danych możecie wygenerować wypowiedzenie i pobrać je za darmo. W tym celu musicie przewinąć stronę nieco w dół:

Jeśli wybierzecie tą opcję, wygenerowane pismo będziecie musieli wysłać na własną rękę do firmy, z którą zamierzacie zerwać umowę.

Istnieje jednak również opcja odpłatnego wysłania wypowiedzenia z potwierdzeniem za pośrednictwem aboalarm, co daje gwarancję dostarczenia go do firmy. W tym celu należy kliknąć w przycisk:

Oraz wprowadzić maila, na którego ma zostać przesłane potwierdzenie wypowiedzenia umowy:

Po dokonaniu płatności otrzymacie potwierdzenie na maila.

Ile kosztuje wypowiedzenie umowy za pośrednictwem aboalarm?

Większość usług oferowanych przez aboalarm, takich jak wygenerowanie pisma wypowiedzenia, książka adresowa wypowiedzianych umów, czy przypomnienie o wypowiedzeniu umowy jest bezpłatna (dwie ostatnie usługi dostępne po założeniu konta).

W przypadku wypowiedzenia umowy za pośrednictwem aboalarm cena wynosi od 3,99 do 4,99 euro za wysłanie wypowiedzenia z potwierdzeniem. Cena ta zależy od sposobu płatności. Oprócz tego niektóre firmy nie akceptują wypowiedzenia faxem, w związku z czym w tym wypadku wysyła w Waszym imieniu list z pismem wypowiedzenia do wybranej firmy.

Dostępne metody płatności to aktualnie:

  • PayPal
  • Amazon
  • Karta kredytowa
  • Polecenie zapłaty
  • Rachunek

Czy sam muszę coś wysłać do dostawcy?

Nie. Zaletą aboalarm jest to, że korzystając z serwisu, oddajecie wypowiedzenie w ich ręce i nie musicie się o nic martwić. Należy jedynie zwrócić uwagę na to, aby dostawca przesłał potwierdzenie wypowiedzenia. Mimo, iż zgodnie z niemieckim prawem nie są oni do tego zobowiązani, większość z nich przesyła je bez żadnych problemów. Jeśli nie otrzymacie potwierdzenia anulowania rezerwacji, powinniście zapytać o to u operatora.

Czy wypowiedzenie umowy poprzez aboalarm jest akceptowane przez dostawców?

Tak. Wypowiedzenia umów wysyłane przez aboalarm są prawnie wiążące, a adresy poszczególnych firm są aktualizowane na bieżąco przez redakcję portalu. Firma powołuje się na swoje wieloletnie doświadczenie i ponad 8,5 milionów pomyślnie wysłanych wypowiedzeń.

Ile czasu zajmuje wysłanie wypowiedzenia przez aboalarm?

Czas wysłania wypowiedzenia umowy przez aboalarm zależy od teg, czy konieczna jest rezygnacja w formie listu, czy też można to zrobić przez faks.

Czas trwania transmisji faksowej zależy w szczególności od tego, czy faksy operatorów są obecnie zajęte, czy osiągalne. Aboalarm nie podaje w związku z tym dokładnej informacji o czasie wysłania wypowiedzenia. W większości przypadków faks jest przesyłany jednak maksymalnie w dwie godziny. W każdym przypadku firma gwarantuje jednak, że faks zostanie wysłany do dostawcy w ciągu 24 godzin. Jako potwierdzenie otrzymacie dowód dostarczenia w mailu.

Wypowiedzenie listownie zajmuje oczywiście trochę więcej czasu. Również w tym wypadku zostaniecie jednak poinformowani, ile czasu prawdopodobnie zajmie ten proces. terminu odwołania.

Wasze pytania odnośnie korzystania z aboalarm

Jeśli macie pytania dotyczące korzystania z aboalarm, piszcie w komentarzach, a postaramy się Wam pomóc.

Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

Nauka języka niemieckiego? Babbel.com – wypróbuj przez 7 dni za darmo!

3 KOMENTARZE

Obserwuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy najpopularniejszy
Inline Feedbacks
View all comments
Damian

Czy aboalarm zadziałał by przy wypowiedzeniau umowy najmu mieszkania z prywatnym najemcom??Czy to tylko odnośnie wypowiedzeń o prace

Łukasz

A jak wygląda wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony?? Aktualnie pracuje w tej firmie gdzie chce się zwolnić. Jak to wygląda??

188,242FaniLubię
5,205ObserwującyObserwuj

Na start w Niemczech

3
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x