Więcej

  Wypowiedzenie umowy w Niemczech – Tak zrobisz to szybko i sprawnie przez internet!

  W niniejszym artykule dowiecie się, jak szybko i sprawnie, ale w szczególności skutecznie wypowiecie umowę w Niemczech. Rodzaj usługi, którą chcecie wypowiedzieć nie ma większego znaczenia, bowiem za pośrednictwem platformy aboalarm, którą przedstawimy w tym poradniku, można wypowiedzieć wiele różnych rodzajów umów.

  Aboalarm (www.aboalarm.de) to usługa online, która pomaga użytkownikom szybko i łatwo rozwiązać umowę, a także przypomina o terminach wypowiedzenia w odpowiednim czasie. Baza adresowa aboalarm zawiera ponad 25.000 dostawcówi firm – od firm telekomunikacyjnych, poprzez kluby fitness, aż po towarzystwa ubezpieczeniowe. Jeśli brak danej firmy w bazie danych, można skorzystać z szablonu, co pokażemy Wam w dalszej części tego artykułu.

  Wypowiedzenie umowy w Niemczech za pośrednictwem aboalarm

  Aby wypowiedzieć umowę za pośrednictwem aboalarm, wystarczy znaleźć firmę, z którą chce się zerwać umowę, a aboalarm utworzy wstępnie sformułowane pismo wypowiedzenia z właściwym adresem.

  Firmę, z którą umowę chcecie wypowiedzieć, możecie wybrać klikając w propozycje pod wyszukiwarką (www.aboalarm.de):

  Lub wpisując jej nazwę w wyszukiwarkę:

  Możecie tam również wpisać każdą inną nazwę firmy lub jeśli jej nie ma w bazie danych, to wystarczy wpisać rodzaj umowy, którą chcemy wypowiedzieć (np. „Mietvertrag” – umowa najmu albo „Fitnessstudio”). W tym wypadku trzeba samemu wpisaćnazwę firmy:

  W związku z tym, że wiele osób pyta o wypowiedzenie mieszkania oraz siłowni, podajemy bezpośrednie linki do wypowiedzenia tych umów:

  W dalszej kolejności należy uzpełnić dane takie jak adres, datę urodzenia (2.) oraz przykładowo numer telefonu (1.) w przypadku umowy na telefon:

  Dodatkowo, możecie zaznaczyć, że nie chcecie otrzymywać więcej ofert od danej firmy (3.), w tym przykładzie Vodafone, aby zostało to uwzględnione w piśmie wypowiedzenia.

  Po wpisaniu danych możecie wygenerować wypowiedzenie i pobrać je za darmo. W tym celu musicie przewinąć stronę nieco w dół:

  Jeśli wybierzecie tą opcję, wygenerowane pismo będziecie musieli wysłać na własną rękę do firmy, z którą zamierzacie zerwać umowę.

  Istnieje jednak również opcja odpłatnego wysłania wypowiedzenia z potwierdzeniem za pośrednictwem aboalarm, co daje gwarancję dostarczenia go do firmy. W tym celu należy kliknąć w przycisk:

  Oraz wprowadzić maila, na którego ma zostać przesłane potwierdzenie wypowiedzenia umowy:

  Po dokonaniu płatności otrzymacie potwierdzenie na maila.

  Ile kosztuje wypowiedzenie umowy za pośrednictwem aboalarm?

  Większość usług oferowanych przez aboalarm, takich jak wygenerowanie pisma wypowiedzenia, książka adresowa wypowiedzianych umów, czy przypomnienie o wypowiedzeniu umowy jest bezpłatna (dwie ostatnie usługi dostępne po założeniu konta).

  W przypadku wypowiedzenia umowy za pośrednictwem aboalarm cena wynosi od 3,99 do 4,99 euro za wysłanie wypowiedzenia z potwierdzeniem. Cena ta zależy od sposobu płatności. Oprócz tego niektóre firmy nie akceptują wypowiedzenia faxem, w związku z czym w tym wypadku wysyła w Waszym imieniu list z pismem wypowiedzenia do wybranej firmy.

  Dostępne metody płatności to aktualnie:

  • PayPal
  • Amazon
  • Karta kredytowa
  • Polecenie zapłaty
  • Rachunek

  Czy sam muszę coś wysłać do dostawcy?

  Nie. Zaletą aboalarm jest to, że korzystając z serwisu, oddajecie wypowiedzenie w ich ręce i nie musicie się o nic martwić. Należy jedynie zwrócić uwagę na to, aby dostawca przesłał potwierdzenie wypowiedzenia. Mimo, iż zgodnie z niemieckim prawem nie są oni do tego zobowiązani, większość z nich przesyła je bez żadnych problemów. Jeśli nie otrzymacie potwierdzenia anulowania rezerwacji, powinniście zapytać o to u operatora.

  Czy wypowiedzenie umowy poprzez aboalarm jest akceptowane przez dostawców?

  Tak. Wypowiedzenia umów wysyłane przez aboalarm są prawnie wiążące, a adresy poszczególnych firm są aktualizowane na bieżąco przez redakcję portalu. Firma powołuje się na swoje wieloletnie doświadczenie i ponad 8,5 milionów pomyślnie wysłanych wypowiedzeń.

  Ile czasu zajmuje wysłanie wypowiedzenia przez aboalarm?

  Czas wysłania wypowiedzenia umowy przez aboalarm zależy od teg, czy konieczna jest rezygnacja w formie listu, czy też można to zrobić przez faks.

  Czas trwania transmisji faksowej zależy w szczególności od tego, czy faksy operatorów są obecnie zajęte, czy osiągalne. Aboalarm nie podaje w związku z tym dokładnej informacji o czasie wysłania wypowiedzenia. W większości przypadków faks jest przesyłany jednak maksymalnie w dwie godziny. W każdym przypadku firma gwarantuje jednak, że faks zostanie wysłany do dostawcy w ciągu 24 godzin. Jako potwierdzenie otrzymacie dowód dostarczenia w mailu.

  Wypowiedzenie listownie zajmuje oczywiście trochę więcej czasu. Również w tym wypadku zostaniecie jednak poinformowani, ile czasu prawdopodobnie zajmie ten proces. terminu odwołania.

  Wasze pytania odnośnie korzystania z aboalarm

  Jeśli macie pytania dotyczące korzystania z aboalarm, piszcie w komentarzach, a postaramy się Wam pomóc.

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  3 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  3 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Damian

  Czy aboalarm zadziałał by przy wypowiedzeniau umowy najmu mieszkania z prywatnym najemcom??Czy to tylko odnośnie wypowiedzeń o prace

  Łukasz

  A jak wygląda wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony?? Aktualnie pracuje w tej firmie gdzie chce się zwolnić. Jak to wygląda??

  Dołącz do nas!

  188,272FaniLubię
  15,600ObserwującyObserwuj
  266ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  10 zabytków i atrakcji turystycznych Norymbergi, które koniecznie musicie zobaczyć!

  Ogromny zamek cesarski, zapierające dech w piersiach tereny zjazdów nazistowskiej partii NSDAP i sklejone w długi labirynt „lochy”. Zabytki w Norymberdze to niesamowita mieszanka....

  Terminy wypłat Kindergeld w 2023 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

  Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...

  Życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne po niemiecku – 20 propozycji!

  Święta Bożego Narodzenia to święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa, a także okres radości i spotkań z rodziną oraz bliskimi. „Frohe Weihnachten”, czyli „Wesołych Świąt”,...

  16 najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech!

  Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Niemczech W okresie przedświątecznym w wielu niemieckich miastach odbywają się jarmarki bożonarodzeniowe. Większość z nich rozpoczyna się pod koniec listopada. Poniżej...
  3
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x