Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) w Niemczech

  Ludzkie życie jest bardzo przewrotne. Jeżeli w wyniku wypadku dozna się trwałego uszczerbku na zdrowiu, ubezpieczalnia wypłaci osobie ubezpieczonej od NNW jednorazowe odszkodowanie i/lub dożywotnią rentę inwalidzką. W razie śmierci ubezpieczonego, ubezpieczoną kwotę otrzyma natomiast osoba wskazana w polisie.

  Celem tego świadczenia jest zabezpieczenie finansowe na nieoczekiwane zdarzenia w razie wypadku. To również zabezpieczenie w razie trwałej niezdolności do pracy (dożywotnia renta inwalidzka) czy śmierci (koszty pogrzebu).

  Jeśli chodzi o wypadki w ramach wykonywanej pracy, które mają miejsce w Niemczech, jest się chronionym państwowym ubezpieczeniem wypadkowym. Jednak znacznie częściej wypadki przytrafiają się w czasie wolnym – podczas wycieczek, na urlopie, w sytuacji, gdy wykonuje się duży remont. W takim przypadku tylko prywatne ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków może zapewnić ewentualne wsparcie finansowe. Zwłaszcza wtedy, jeśli wypadek spowodował inwalidztwo i niesie za sobą wysokie koszty np. remontu domu czy mieszkania w celu przystosowania go do potrzeb i możliwości osoby niepełnosprawnej.

  Od czego zależna jest wysokość składek na ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków?

  Wysokość składek na ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w Niemczech zależy od następujących czynników:

  • Zależna jest od branży, w której jest się zatrudnionym.
  • Skali zagrożenia wynikającej z klasyfikacji ryzyka.
  • Kosztów administracyjnych.
  • Kosztów prewencji.
  • Indywidualnie wybranego zakresu ubezpieczenia.

  Szacując, można przyjąć, że dobry pakiet ubezpieczenia wypadkowego w Niemczech dla dzieci i osób niepracujących fizycznie można uzyskać już od kilku/kilkunastu euro miesięcznie. Z kolei dla osób wykonujących pracę fizyczną, dobra i sensowna polisa to koszt od ok. 30€ miesięcznie. Nie wydaje się to mimo wszystko wysokim kosztem jak na takie zabezpieczenie.

  Co pokrywa ubezpieczenie od NNW w Niemczech?

  Może ono zawierać następujący zestaw świadczeń:

  • Operacje kosmetyczne (np. ukruszony ząb).
  • Dopłata do ambulatoryjnych zabiegów rehabilitacyjnych.
  • Koszty ratunkowe (np. gdy ratownicy medyczni/strażacy, muszą wydobyć osobę, która utknęła podczas wypadku w aucie, itp.).
  • Pomoc przy organizacji procesu rehabilitacyjnego.
  • Dopłata do zabiegów rehabilitacyjnych.
  • Ubezpieczenie może być podwyższone także o dożywotnią rentę wypadkową.
  • Dodatkowe odszkodowanie dla wskazanych w umowie w razie śmierci.
  • Zabezpieczenie w postaci dniówek wypadkowych albo w przypadku złamania.

  Komu opłaca się ubezpieczenie wypadkowe w Niemczech?

  Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków opłaca się praktycznie każdemu. Nigdy nie można być pewnym, czy podczas wyjazdu, spaceru, wycieczki, a nawet we własnym domu – nie zdarzy się jakiś nawet drobny incydent, który może skutkować pogorszeniem sprawności. Oczywiście lepiej nie być czarnowidzem, jednak przezorny zawsze ubezpieczony. Takie ubezpieczenie wypadkowe jest bowiem w stanie wypełnić lukę, która powstała przez państwowe ubezpieczenie. Dodatkowe ubezpieczenie wypadkowe może zaoferować świadczenia, które są bardzo ważne dla zabezpieczenia – i to na całym świecie, przez 24 godziny na dobę.

  Jakie luki wynikają z państwowego ubezpieczenia wypadkowego?

  Ubezpieczenie państwowe gwarantuje ochronę tylko w pracy oraz w drodze do i z pracy. Jednak w związku z tym, że ok. 70 % wszystkich wypadków ma miejsce w czasie wolnym, dobrze jest posiadać dodatkowe ubezpieczenie wypadkowe, szczególnie jeśli chce się być odpowiednio zabezpieczonym. Niestety, dzieci do lat trzech nie mają żadnej państwowej ochrony wypadkowej. Dopiero gdy idą do przedszkola lub szkoły są chronione państwowym ubezpieczeniem – w przedszkolu/szkole oraz w drodze tam i z powrotem. Studentów i praktykantów obowiązują te same warunki. Ubezpieczenie państwowe gwarantuje ochronę bezrobotnym tylko wtedy, jeśli są zgłoszeni do Federalnej Agencji Pracy (Bundesagentur für Arbeit). Ponadto ubezpieczenie państwowe wypłaca bardzo małe kwoty, z których utrzymanie inwalidy jest praktycznie niemożliwe.

  Poniżej można wypełnić formularz, aby otrzymać idywidualną ofertę ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków w Niemczech prosto na skrzynkę mailową!

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj
  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x