Najlepsze niemieckie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków!

  Poniżej możecie porównać oferty niemieckich ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków. W tym celu należy wypełnić poniższy formularz. Oprócz tego zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi tego rodzaju ubezpieczenia, które znajdziecie pod formularzem.

  Dobrze wiedzieć: ubezpieczenia oferowane przez internet są z reguły tańsze od tych zawartych w biurze (brak kosztów personelu). Oprócz tego mogą one zostać wypowiedziane do 14 dni od ich zawarcia bez podawania powodów i ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji finansowych (§ 312 ff., 355 BGB). Prawo to ma na celu zapewnienie ochrony konsumentom przed nierzetelnymi firmami i zminimalizowanie ich ryzyka.

  Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w Niemczech (Unfallversicherung)

  Jeśli chodzi o wypadki w ramach Waszej pracy, które mają miejsce w Niemczech, jesteście chronieni państwowym ubezpieczeniem wypadkowym. Jednak znacznie częściej wypadki przytrafiają się w czasie wolnym. W takim przypadku tylko prywatne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków może Wam zapewnić wsparcie finansowe. Zwłaszcza wtedy, jeśli wypadek spowodował inwalidztwo i niesie za sobą wysokie koszty np. remontu domu czy mieszkania w celu przystosowania go do potrzeb i możliwości osoby niepełnosprawnej. W takiej sytuacji prywatne ubezpieczenie wypadkowe pomoże Wam uniknąć dużych wydatków.

  Komu opłaca się ubezpieczenie wypadkowe w Niemczech?

  Prywatne ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków opłaca się właściwie każdemu – zarówno dorosłym, jak i dzieciom oraz młodzieży. Ubezpieczenie wypadkowe jest bowiem w stanie wypełnić lukę, która powstała przez państwowe ubezpieczenie. Dodatkowe ubezpieczenie wypadkowe może zaoferować świadczenia, które są bardzo ważne dla Waszego zabezpieczenia – i to na całym świecie, 24 godziny na dobę.

  Jakie luki wynikają z państwowego ubezpieczenia wypadkowego?

  Ubezpieczenie państwowe gwarantuje ochronę tylko w pracy oraz w drodze do i z pracy. Jednak w związku  z tym, że ok. 70 % wszystkich wypadków ma miejsce w czasie wolnym, potrzebujecie dodatkowego ubezpieczenia wypadkowego, jeśli chcecie być odpowiednio zabezpieczeni. Dzieci do lat trzech nie mają żadnej państwowej ochrony wypadkowej. Dopiero jak idą do przedszkola lub szkoły są chronione państwowym ubezpieczeniem – w przedszkolu/szkole oraz w drodze tam i z powrotem.

  Dla studentów i praktykantów obowiązują te same warunki. Ubezpieczenie państwowe gwarantuje ochronę bezrobotnym tylko wtedy, jeśli są zgłoszeni do Federalnej Agencji Pracy (Bundesagentur für Arbeit). Ponadto ubezpieczenie państwowe wypłaca bardzo małe kwoty, z których utrzymanie inwalidy jest praktycznie niemożliwe.

  Świadczenia w ramach ubezpieczenia wypadkowego – co oferuje ubezpieczenie prywatne?

  Prywatne ubezpieczenie wypadkowe w Niemczech może zapewnić Wam lub Waszym bliskim pomoc finansową w przypadku inwalidztwa lub nawet śmierci na skutek wypadku. Ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie w wysokości sumy gwarantowanej i/lub w formie renty. W prywatnym ubezpieczeniu wypadkowym można ustalić następujące świadczenia:

  • świadczenia pieniężne w związku z pobytem w szpitalu
  • pieniądze na wyzdrowienie
  • natychmiastowa płatność przy ciężkich urazach
  • wypłata renty do końca życia