Sieci komórkowe w Niemczech – tutaj znajdziesz najlepszą taryfę!

  Ilość telefonów komórkowych wypuszczanych na rynek światowy wzrasta z każdym rokiem. W dzisiejszych czasach coraz częściej zdarza się, iż zepsuty telefon nie ląduje w serwisie, lecz w jego miejsce kupuje się nowy. W związku z powyższym również operatorzy komórkowi prześcigają się w ofertach. Biorąc pod uwagę wzrost popularności internetu mobilnego i smartfonów warto porównać oferty operatorów komórkowych, aby wybrać tą najlepiej pasującą do naszych preferencji.

  Którą sieć komórkową w Niemczech wybrać? Porównaj aktualne oferty!

  Zanim dokonacie ostatecznego wyboru operatora telefonii komórkowej w Niemczech, warto się wcześniej zastanowić w jaki sposób chcecie korzystać z telefonu (telefonowanie, a może głównie internet?) i porównać dostępne oferty. Poniżej możecie skorzystać z naszej porównywarki, którą dostarcza nasz partner – Check24. Dzięki niej znajdziecie oferty najbardziej odpowiadające Waszym preferencjom! Porównywarka posiada liczne filtry, które pozwalają wybrać kryteria spełniające Wasze oczekiwania, jak na przykład:

  • wybór operatorów sieci (Netz)
  • ilość internetu (Datenvolumen ab)
  • ilość darmowych minut (Inklusivminuten ab)
  • przeniesienie numeru (Rufnummernmitnahme)
  • okres trwania umowy (Vertragslaufzeit)
  • szybkość transferu internetowego (Datengeschwindigkeit ab)

  Porównywarka wyświetla faktyczną cenę końcową (niem. Effektivpreis), która uwzględnia już wszystkie koszty, jak na przykład aktywację, itp. Oto krótka instrukcja składania zamówienia za pośrednictwem naszego portalu i poniższej pórwnywarki (Check24):

  Krok 1
  Krok 2
  Krok 3
  Krok 4
  Krok 5

  Aby zamówić ofertę, należy w pierwszej kolejności kliknąć w przycisk "Weiter" obok wybranej taryfy:

  Na następnej stronie należy zaznaczyć, czy chcemy przenieść nasz obecny numer do nowego operatora (Rufnummer mitnehmen) lub nie (Rufnummer nich mitnehmen). Aby przenieść numer należy wybrać dotychczasowego operatora z listy, aby sprawdzić, czy jest to możliwe (Jetzt bisherigen Anbieter wählen und prüfen):

  Poniżej należy wybrać rodzaj karty SIM, mianowicie kartę fizyczną (SIM-Karte) lub eSIM:

  Następnie przewijamy na dół formularza, aby złożyć zamówienie (zur Bestellung):

  Na koniec należy wpisać dane osobowe, numer IBAN konta, z którego zostanie pobrana należność oraz numer telefonu i nazwę dotychczasowego operatora, jeśli chcemy przenieść obecny numer telefonu. Aby złożyć zamówienie, klikamy na przycisk "Bestellung abschließen":

  Sieci komórkowe w Niemczech:

  Na co należy zwrócić uwagę podpisując umowę abonamentową z wybraną siecią telefonii komórkowej w Niemczech?

  Jak powrzechnie wiadomo, każdy kto zdecyduje się na podpisanie umowy abonamentowej zobowiązuje się do regularnego uiszczania w ustalonych w niej opłat. Warto jednak zwrócić dodatkowo uwagę na następujące punkty:

  • Jakie koszty powstają w wyniku podpisania umowy abonamentowej z wybranym operatorem komórkowym w Niemczech?

  Podobnie jak w Polsce, również w Niemczech istnieje tak zwana „opłata aktywacyjna” (niem. Aktivierungsgebühr). Niektórzy operatorzy zwracają jednak jej wysokość po przesłaniu SMSa na określony numer. Warto się dowiedzieć, czy wybrany operator oferuje taką ulgę.

  Oprócz tego polecamy sprawdzić, czy wybrany niemiecki operator stosuje tzw. „Datenautomatik”. Ten mechanizm może bowiem spowodować wzrost miesięcznych kosztów. Polega on bowiem na tym, iż po wykorzystaniu ustalonego w umowie limitu internetu, jest on odpłatnie odnawiany (najczęściej trzykrotnie za każdorazowo 2-3 euro – choć kwoty te mogą się różnić). Jeśli w danym przypadku operator stosuje taką praktykę, to musi o tym wyraźnie poinformować – wzmianka w AGB (warunki handlowe) lub informacja podana w drobnym druku „pod gwiazdką” są tutaj niewystarczające!

  • Jakie usługi są zawarte w wybranej taryfie?

  Zanim podpiszecie umowę koniecznie dowiedzcie się jakie usługi zawiera wybrana przez Was taryfa. Czy możecie bezpłatnie telefonować do wszystkich sieci, czy tylko do jednej? Czy internet jest bez limitu oraz jaka jest jego szybkość? Czy sieć umożliwia korzystanie z komunikatorów, VoIP (Skype, Google Talk) i Peer-to-Peer (model komunikacji w sieci komputerowej wykorzystywany np. przez torrenty)? Warto zwrócić także uwagę na akcje promocyjne związane z udostępnieniem bezpłatnie jakiegoś programu (np. programy antywirusowe albo dostęp do serwera z muzyką, itp.). Te są zazwyczaj darmowe wyłącznie przez pewien okres czasu i jeśli nie zrezygnujecie z nich w porę, to obciążą dodatkowo Wasz abonament.

  • Za jakie usługi należy płacić ekstra?

  Dodatkowo dobrze jest się poinformować jakie koszty powstają po wykorzystaniu dostępnych limitów na SMSy, rozmowy i internet oraz ile kosztują rozmowy zagraniczne albo podczas pobytu za granicą. Warto wiedzieć, iż jeśli operator nie wywiązuje się z umowy dostarczając przykładowo zbyt wolny internet (za wyjątkiem krótkotrwałych zakłóceń), to użytkownikowi przysługuje wypowiedzenie w trybie nadzwyczajnym.

  • Jakie warunki obowiązują?

  Ostatnią rzeczą, na którą chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę jest zapoznanie się z obowiązującymi w umowie warunkami. W tym kontekście ważne jest, aby wiedzieć jaki jest okres obowiązywania umowy oraz jej wypowiedzenia. Oprócz tego warto się upewnić u operatora czy istnieją opcje dodatkowe (Zusatzoptionen albo Zusatzleistungen), które należy wypowiedzieć osobno.

  WAŻNE: Z umowy abonamentowej na usługi telekomunikacyjne można w Niemczech zrezygnować do 14 dni od jej zawarcia bez podawania powodów!

  Co oznaczają określenia stosowane przez operatorów komórkowych w Niemczech?

  Operatorzy komórkowi w Niemczech stosują różne sformułowania, które nie są do końca jasne dla wszystkich użytkowników. Często można się spotkać z następującymi określeniami:

  • Datenvolumen – to nic innego jak ilość danych zużywanych podczas korzystania z przeglądarki internetowej, aplikacji mobilnej albo ściągania plików z internetu
  • Megabyte i Gigabyte – megabajt i gigabajt to jednostki miary wykorzystywane przy obliczaniu zużywanych w internecie danych. Im więcej z niego korzystacie tym większą ilość internetu będziecie potrzebowali (min. 1 GB albo więcej)
  • MBit/s – megabity na sekundę to określenie szybkości z jaką przekazywane są dane przez internet. Wiele taryf sieci komórkowych oferuje internet o szybkości 7,2 MBit/s
  • LTE/4G – to nowy rodzaj połączenia internetowego, które jest o wiele szybsze, niż wspomniane wyżej 7,2 MBit/s. Połączenie to umożliwia teoretycznie połączenie pozwalające na pobieranie danych z internetu z szybkościa nawet do 300 MBit/s
  • Taktung – odnosi się do sposobu naliczania czasu trwania rozmowy. Najczęściej stosowane są naliczenia sekundowe albo minutowe
  • Portierung – oznacza przeniesienie aktualnego numeru telefonu do nowego operatora

  Jak działa przeniesienie aktualnego numeru telefonu do nowego operatora w Niemczech?

  Przy okazji zmiany operatora komórkowego w Niemczech istnieje możliwość przeniesienia aktualnego numeru telefonu do nowego operatora (niem. Rufnummermitnahme). Operatorzy są do tego prawnie zobowiązani! Dotyczy to również ofert na kartę. O przeniesienie aktualnego numeru telefonu należy poprosić nowego operatora, do którego ma on zostać przeniesiony – najlepiej na 10-14 dni roboczych przed upływem ważności starej umowy abonamentowej. Tylko wtedy nowy operator będzie miał wystarczającą ilość czasu na skontaktowanie się ze starym operatorem. Były operator może zarządać uiszczenia opłaty manipulacyjnej, która waha się pomiędzy 25-30 euro. W większości przypadków nowy operator pokrywa te koszty poprzez zapisanie kwoty na konto rachunku. Osoby przeprowadzające przeniesienie numeru z oferty na kartę muszą zadbać o posiadanie na koncie odpowiedniej ilości środków – opłata manipulacyjna pobierana jest bowiem z karty. Oprócz tego należy pamiętać, iż prośbę o przeniesienie numeru należy wyrazić najpóźniej do 31 dni od upłynięcia ważności umowy abonamentowej.

  Więcej na temat przeniesienia numeru w Niemczech przeczytacie tutaj: Tak zmienisz operatora telefonii komórkowej w Niemczech!.

  Sieci komórkowe w Niemczech – jakie istnieją i którą wybrać?

  Na niemieckim rynku telekomunikacyjnym można wyróżnić czterech głównych graczy: T-Mobile (D1), Vodafone (D2), O2 oraz E-Plus (E-Netz). Wszystkie oferują stosunkowo dobry i stabilny zasięg. Jedynie na terenach wiejskich mogą wystąpić ewentualnie problemy. Osoby, które przywiązują dużą wagę do szybkiego internetu oraz dobrego zasięgu w budynkach powinny zdecydować się na T-Mobile lub Vodafone, gdyż te są w tym aspekcie najczęściej nieznacznie lepsze od konkurencji. Z drugiej strony pozostali operatorzy stale pracują nad rozbudową własnych sieci i niejednokrotnie różnica w jakości zasięgu jest znikoma. Oprócz tego na rynku działa wielu „pośredników” korzystających z sieci powyższych operatorów, np.:

  • Telekom: Klarmobil, congstar, callmobile, Penny mobil, ja! mobil
  • Vodafone: Bild mobil, Fyve, Edeka mobil, allmobil,
  • O2: Lidl, fonic, Discotel, Tschibo, Simfly, Maxxim
  • E-Plus: Aldi, Blau, Simyo, Base, Solomo, Vybemobile, mp3.de

  Poniżej aktualna promocja w ALDI Talk (instrukcja zakupu startera AldiTalk przez internet):

  Aldi Talk

  Oprócz tego zachęcamy do zajrzenia na Deinhandy.de, gdzie często można znaleźć naprawdę atrakcyjne oferty, szczególnie jeżeli zależy Wam na nowym telefonie!

  Sieci komórkowe i dodatkowe informacje

  Specjalnie dla Was przygotowaliśmy dodatkow informacje w temacie sieci komórkowych w Niemczech. Mamy nadzieję, że okażą się one pomocne:

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj

  50 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  50 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Kamil

  nie polecam vodafone podpisalem 3 miesiace temu umowe ostatnio dostalem rachunek prawie 200 euro gdzie mialo byc okolo 30 rachunek wyniknal z tego ze telefonowalem do pl doladmie przy zawiwraniu umowy pytalismy czy polaczenia do pl sa bezplatne i uslyszalismu ze tak ze roaming do pl jest wz,niesiony wyjasniajac wczoraj sprawe w salonie vodafone uslyszelismy ze tak jest bezplatnie do polski tylko ze uwaga: Z KAZDEGO ZEWNETRZNEGO KRAJU PO ZA NIEMCAMI!!!!! Czyli bedac w anglii czy czechach dzwonie do pl za darmo a z niemiec nie a rachunek zaplacic musze i nie mam podstaw do wypowiedzenia umowy przestrzegam przed vodafone… Czytaj więcej »

  Bozena

  my właśnie też zostaliśmy nabici w butelkę miało być tak fajnie place za 2 abonamenty 120 € zero darmowym minut do pl plus internet 35 € to jest jakaś masakra . A i pierwsza faktura wyniosła nas 290 €

  Sebastian

  A ja mam prepaid od Vodafone i mam 500 darmowych minut do całej UE oraz nielimitowany internet 5G.

  Leszek

  jak nie rozumiesz słowa roaming to kup sobie słownik angielsko-polski

  Teresa

  Z tego co piszesz to niby znasz roaming ? to dziwne ja jestem w Niemczech nie powinni pobierac brak rozmow miedzynarodowych z plska czy innym krajem karta 30€ 6 GB danych bo musi byc wlaczone brak kresek i ogonkow niemiecka klawiatura + roaming =12€ brak w umowie wiec nie pisz o znaczeniu slowa i internecie pisze powinni brac 5 cent za smsa byle co … w wydrukowaniu ale na stronie kwota jest inna to poczytaj sobie ile kosztuje i bzdur nie pisz wiecej a jesli piszesz i jestes obeznany w w polsko Angielskim to napisz jak unikac kwot a nie… Czytaj więcej »

  Andi

  To jest właśnie problem jak ktoś nie rozumie dobrze po niemiecku i nie wie co znaczy słowo Roaming i by chciał wszystko za darmo

  Kasia

  Normalne jest to że można dzwonić do Polski ale na Niemiecki numer

  Sebastian

  Co w tym zabawnego. Jeżeli dzwonisz z niemieckiego numeru na niemiecki numer, który aktualnie jest w Polsce, to jest to zwykłe połączenie krajowe.
  Ponad 90% Polaków nie wie co to jest Roaming.

  Sebastian

  Roaming i połączenia do Polski z Niemiec, to całkiem co innego. Jeżeli dzwonisz z Niemiec do Polski, to nie korzystasz z Roamimgu ‐ jest to połączenie międzynarodowe. Z Roamimgu korzystasz wtedy jak niemiecka karta SIM zaloguje się do operatora innego kraju.

  Patryk

  Roaming jest zniesiony, ale taka informacja na przyszłość: Dzwonienie z numeru niemieckiego na polski to nie jest połączenie roamingowe, tylko międzynarodowe, a te są niestety bardzo drogie

  Majka

  Zgadza się😄

  Sebastian

  Vodafone w ofercie na kartę ma darmowe polaczenia międzynarodowe do całej UE oraz EOG.

  ArturS70

  Zgadza sie ,Vodavone omijac szerokim lukiem.Polecam 1und 1,,bardzo dobry zasieg na wsiach….

  pawel

  najgorsza mozliwa siec w drezden nie ma kompletnie zasiegu a w mannheim przy lekko zachmurzonym niebie to samo masakra nigdy wiecej

  Artur

  1&1 tonajgorszs scierwo w Niemczech,maja tylko dobre telefony..poza miastem nie ma kompletnie internetu i bardzo często zasiegu sieci!! Z Hamburga do flensburga potrafi rozłączyć połączenie 8 razy,pokazując i formacje błąd połączenia 1&1TRAGEDIA!!

  kiki

  wiekszej głupoty nie słyszałem…( ;;bardzo dobry zasięg na wsiach ;;) ,,1&1 w terenie jest : BEZNADZIEJNY !!

  ferdek

  jeszcze wieksze szambo, internet chodzi jak mu sie chce i prawie 80% czasu poza zasiegiem sieci, przerywanie w trakcie rozmowy to juz norma-jeszcze rok temu dobra siec dzisiaj warto sie zastanowic . jak ktos ma telefon by pochwalic sie znajomym to oki ,ale jak chce sie byc dostepnym i rozmawiac to juz nie jest tak slodko

  Robert

  Widocznie posiadasz ofertę 1&1 w innej sieci niż D2

  NIKO

  do Kamila..
  Ty nie rozumiesz widzę tego… biorąc niemiecki nr i jak jestes w kraju czyli niemcy do pl i kazdego innego kraju płacisz, gdy pojedziesz do pl to juz jestes w romingu czyli nie płacisz wtedy na zadne nr w tym pl czy czechy anglia itp bo roming jest zniesiony..
  proste jest jesli wezmiesz polski nr to jak wyjedziesz do niemiec to za poł do pl nie płacisz i na odwrót, bo jestes wtedy w romingu…kumasz czacze

  somsiad

  tak to się kończy jak zacofane Janusze w świat pojadą 🙂

  Hrabia

  A ty od razy byłeś kumaty

  jurek

  Nie wiesz chyba co to jest” Polityka uczciwego korzystania z roamingu”.Dzwoń w niemczech do polski z polskiego nr w ramach roamingu to cie ze skóry obedrą

  Sebastian

  No mnie tak zdzierają że szok. Płacę astronomiczne 0,05 zł za nawet nie wiem ile minut. Muszę kredyt wziąć na opłacenie rachunku.

  CICHY

  1 und 1 DNO I JESZCZE RAZ DNO.
  Bedac w domu (Essen) zasieg na full i dzoniac na nuner stacjonarny potrafi rozlaczyc ze dwa razy. Rekord przez 1 MINUTE rozbilo 4 RAZY. Nie ma mowy o winie aparatu. Jeszcze 2 miesiace i ZEGNAM. PZDR

  ferdek

  1 und 1 to juz przeszłość, kiedys dobra sieć teraz porażka servis coraz gorszy , zasięg też i nie ważne dnetz czy enetz jednakowe owno tylko drozsze

  Przemo

  deinhandy co o tym myślicie? Jest to na kartę?

  Mikesz

  29-09-2018r.podpisałem umowę na usługi telekomunikacyjne ,w salonie Vodafone w miejscowości Senden – Bawaria – Niemcy.Zaznaczę ze nie znam języka niemieckiego,o czym pracownik salonu wiedział..5 – go października,czyli zaledwie kilka dni od podpisania umowy zaczęły się problemy z wykonywaniem połączeń telefonicznych ,następnie zanikł internet.Przy próbie połączenia ,odzywał sie początkowo kobiecy głos w j.niemieckim ,być może próbując mnie poinformować o przyczynach braku połączeń.W drukach umowy jest sporo szczegółów napisanych drobnym drukiem, co nie pomaga w znalezieniu danych kontaktowych,czy adresu email pod który mógł bym wysłać maila tłumaczonego np.przez google. Nie wiem gdzie szukać pomocy ,by sprawę wyjaśnić ew.odstąpić od umowy. Dodam że… Czytaj więcej »

  Ryszard

  Witajcie. Jezeli chodzi o karty na doladowanie( nie abonamenty czy tam miksy, poprostu zwykla karta ze sklepu) to osobiscie polecam karte ” LEBARA”. Fajne pakiety, np. Za 20€ mam 500 darmowych min. Do Polski oraz 1gb internetu z ktorego i tak nie kozystam bo mam wi-fi w domu, zreszta chyba jak większość w Niemczech. Jezeli moglem komus pomoc to super, kazdy z nas byl kiedys tu pierwszy raz. Pozdrawiam. Rysiek z Bleckede

  Sebastian

  LEBARA? Mam telefon z 5G i chcę korzystać z sieci 5G.

  Filip

  A co daje ci 5G podczas rozmowy? Masz dzięki temu Dolby Stereo w słuchawce?

  Bika

  Do Ryszard …
  Za 20 E tylko 1gb to jakaś kpina. W ofercie 1und1 za 15 E oferta z telefonem bey limitu do wszystkich i 5gb LTE. To jest oferta Rysiu …

  rrob

  Vodafon to porażka mam LTE tylko na papierze internet jest na poziomie polskiego z przed 10 lat nawet w mieście

  Sebastian

  Ja w LTE mam do 100Mb/s, a przez 5G nawet do 800Mb/s. Średnio w 5G mam w okolicach 200Mb/s.

  Andrzej

  Nikt nie pisze na temat Lebary, do jakiej sieci jest podpięta

  Filip

  O2

  camyl

  Aldi talk bez umowy 3 GB internetu i rozmowy bez limitu do każdej sieci za 7.99 euro i działa na sieci eplus.. lub sam internet za 25 euro 7 GB. A jak ktoś jest na stałe to ten pakiet za 7.99 styka plus w domu stała sieć np dobry jest 1&1. Mam ich ofertę od 6 lat i działa elegancko już w drugim mieście. Doładowania w aldi już można kupić za 5 euro a nie jak w niektórych sieciach minimum za 15. A z zasięgiem w Niemczech jest tak że lipa i nie ma litości.. często w dużym mieście nie… Czytaj więcej »

  Ryszard K.

  użytkowanie mobilnego telefonu na terenie Niemiec to czysta udręka pod każdym względem. Zasięgi mobilne czy na telefon, czy na internet to czysty dramat. Zapytałem o to w salonie O2 i otrzymałem idiotyczną odpowiedź: względy bezpieczeństwa. Przynajmniej nie informują o tym, że tak jest przed zakupem karty prepaidowej. A może tak ma wyglądać sprawa połączeń mobilnych w każdym „demokratycznym” kraju EU?

  Robert

  Wszyscy, albo prawie wszyscy piszą o operatorach, zapominając o sieci. Ja polecam SIEĆ D2 . Operatora 1&1 – ale w sieci D2 . SIECI TELEFONICA unikajcie jak ognia. Nie dotrzymują obiecanych zasiegów i parametrów. Umowa jest trudna do wypowiedzenia. Nawet po jej wypowiedzeniu nie ma gwarancji, że nadal nie będą przysyłać rachunków i straszyć windykacją. Nie odpowiadają na pisma, ponaglenia i reklamacje. Serwis tak beznadziejny, że w zasadzie go nie ma. Oczekiwanie 40 MIN na połączenie z serwisem to standard. Nie rzadko operator rozłącza rozmowę przed uzyskaniem połączenia lub przedstawieniem sprawy i trzeba czekać od nowa. Obsługa serwisu często nie… Czytaj więcej »

  Paulina

  Witam,
  Czy moze ktos mi pomoc. Potrzebuje kodu do Vodafone na karte na minuty do polski.

  falcon

  Mam Vodafone prepaid Callya 14,99€ co 28 dni doladowanie (mimo ze doladujesz troche pozniej i tak ci zje dni wiec sie nie oplaca pozniej doladowywac bo przepadna dni). Polaczenia w ramach vodafone bez limitu, do EU 200 minut w cenie. Internet nie pamietam, trzeba sprawdzic. Problem z zasiegiem internetu w malych miejscowosciach.
  Lepiej tutaj wyglada t-mobile ale jest drozszy. Dlatego wybralem vodafone i dsl takze od nich.

  Jacek

  Jak zezygnowac z umowy na telefon ??? czy trzeba poniesc przy tym jakies koszta ???

  Ryszard K.

  Jeśli chodzi o rozmowy komórkowe i korzystanie z mobilnego internetu na terenie Niemiec, to jako turysta mogę powiedzieć, że on nie istnieje. Zasięgi sieci w większości przypadków zmuszają do wychodzenia przed budynek, bo te stanowią bariery i uniemożliwiają swobodne korzystanie z rozmów. Internet mobilny to już jakiś luksus w Niemczech. W większości przypadków jego działanie przypomina lata 90-te w Polsce, kiedy biegało się po mieście i szukało tzw. pola. A przepustowość internetu wymaga maximum cierpliwości, aby doczekać jak cokolwiek przetrawi w telefonie. Nie mówiąc już o tym, że turysta będący w Niemczech jako gość, nie ma możliwości zarejestrowania karty Pre… Czytaj więcej »

  Anna

  Potrzebuje sprawdzic nr tel.z jakiej jest sieci

  Matis

  ..moim skromnym zdaniem, generalnie rzecz biorąc, to cała telekomunikacja internetowa w DE jest do DU…

  Sebastian

  I nie tylko to. Banki jeszcze większa katastrofa.

  Filip

  Dlatego ja mam konta w Polsce. Ale ode mnie pracodawca nie wymagał niemieckiego konta. Niestety polskie banki nie chcą dewiz. Byłem w PKO, ale jak okazało się, że za wypłatę z bankomatu w Niemczech liczą 4 proc., to przerzuciłem się na Aliora. Teraz bankomaty mam gratis. I dostęp do kantoru internetowego.

  Filip

  A ja ma polską kartę T-Mobile i mam darmowe rozmowy i sms na Niemcy oraz UE za 30zł/mc. Płacę jedynie, gdy jestem w Polsce i dzwonię do Niemiec. Internet w Polsce pakiet 10GB (plus bonusy nawet do 100GB jak aktywuję), a także streaming bez ograniczen Netflix, VODpl. (SuperNet za 5zł). W Niemczech jedynie 5,8GB. Ale za 30 złotych co ja w Niemczech znajdę. Jedyna wada, że dzwoniący z niemieckich numerów do mnie sporo bulą ;p Jest na to sposób… zwie się WhatApp. Albo czekają aż oddzwonię. Po co mi niemiecka karta???

  Tomasz

  Moim skromnym zdaniem Aldi Talk roczny pakiet jest najkorzystniejszy – przykladowo w kwietniu byla promocja 99,99 Euro za 365 dni, bez ograniczen rozmowy i smsy, tez 5G, internet 120GB . Wychodzi to 8,33 Euro na miesiac ! nie nie jestes narazony na zadne sztuczki typu teraz ma pan znizje na to na tamto , okres abonamentu sie konczy i robisz na czas wypowiedzenia i przepierd…a z grubej rury .

  Tomasz

  Mialo byc : nie robisz na czas wypowiedzenia …

  50
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x