Sieci komórkowe w Niemczech – tutaj znajdziesz najlepszą taryfę!

  W dzisiejszych czasach swobodny dostęp do telefonu komórkowego to praktycznie podstawa. Wiele osób używa go nie tylko do kontaktu z rodziną czy przyjaciółmi, ale również do pracy. Aby móc z satysfakcją w pełni korzystać z funkcji telefonu służących do komunikacji ze światem, warto zastanowić się jaka sieć komórkowa będzie w danym przypadku najlepszym wyborem. Mogłoby się wydawać, że wszyscy operatorzy posiadają oferty „na jedno kopyto” – otóż nie. Poza tym niektórzy będą potrzebować wariantu skupiającego się na korzystnych pakietach sms, inni na połączeniach, a jeszcze następni na dobrym pakiecie internetu. Jakie sieci komórkowe są dostępne w Niemczech i które cieszą się najlepszą popularnością? Na to pytanie odpowiedź w poniższym artykule.

  Najpopularniejsze sieci komórkowe w Niemczech

  Istnieją trzy bardzo dobrze znane mieszkańcom Niemiec sieci komórkowe. To Vodafone, Telekom (T-mobile) oraz Telefonica.

  • Telekom (Klarmobil, congstar, callmobile, Penny mobil, ja! Mobil) – w Polsce znany jako T-mobile, to najstarszy operator w Niemczech, przez co jest też najczęściej wybierany. Ta sieć faktycznie może pochwalić się dobrą jakością swoich usług, ponieważ każdego roku zyskuje wysokie notowania w lokalnych rankingach i dba o najlepszy zasięg LTE w kraju.
  • Telefonica/O2 (Lidl, fonic, Discotel, Tschibo, Simfly, Maxxim) – to co prawda hiszpańska sieć, ale przyłączono do niej dwie niemieckie marki, tj. O2 i E-Plus. O2 wciąż działa pod własnym szyldem, oferując całkiem ciekawe rozwiązania. Niestety poza miastem mogą być problemy z zasięgiem.
  • Vodafone (Bild mobil, Fyve, Edeka mobil, allmobil) – ten operator stawia w głównej mierze na świetny zasięg LTE. W Niemczech ma do zaoferowania bezpłatny starter oraz darmowe rozmowy i sms-y do osób z tej samej sieci. Może być to rozsądny wybór dla całej rodziny.

  Czym kierować się przy wyborze sieci komórkowej w Niemczech?

  Przede wszystkim, w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad indywidualnymi potrzebami – z jakich usług operatora korzysta się najczęściej. To co w jednej sieci będzie oferowane bezpłatnie, w innej może kosztować spore pieniądze, więc nie jest to taki oczywisty wybór. Co ważne, niektórzy mogą szukać współpracy z danym operatorem krótkoterminowo, inni z kolei na stałe – dobrze zwrócić uwagę na czas trwania umowy. Niektóre korporacje oferują łączenie usług, np. internet + telefon, dzięki czemu można zaoszczędzić, więc jeśli ten manewr wchodzi w grę, rozsądnie będzie się przyjrzeć takiej ofercie. Dobrze wiedzieć, że najniższa cena mimo wszystko nie powinna być jedynym i głównym kryterium – lepiej kierować się realną jakością przełożoną do kosztów.

  Gdzie kupić niemiecki numer telefonu?

  Karty sim typu prepaid dostępne są tak naprawdę w większości sklepów – salonach prasowych, marketach. W wielu przypadkach klienci muszą jednak zapłacić więcej za tzw. pakiet startowy, aniżeli środki znajdujące się na karcie. Co ważne, mimo wygody takiego rozwiązania, kartę sim należy zarejestrować u operatora, co wiąże się z poświęceniem na to czasu. W przypadku, gdy numer nie zostanie zarejestrowany, będzie po krótkim czasie zablokowany. Zamawiając starter przez internet, zazwyczaj można liczyć na dodatkowe premie w postaci bonusowych doładowań, większej ilości środków na karcie. Ponadto zamawiając kartę na adres zamieszkania w Niemczech u operatora, nie trzeba dokonywać dodatkowej rejestracji, gdyż następuje to automatycznie.

  Darmowa karta SIM w Niemczech

  Niektóre sieci, aby przyciągnąć do siebie większą ilość klientów, rozpoczęły sprytną akcję marketingową, polegającą na rozdawaniu darmowych starterów. Ma to swoje plusy, ponieważ zupełnie za darmo można przetestować różne opcje i zostać przy tej najbardziej odpowiadającej własnym potrzebom. Ponieważ każdy numer komórkowy w Niemczech musi być zarejestrowany, przy zamówieniu starteru konieczne będzie potwierdzenie danych osobowych. Identyfikacji można dokonać wygodnie przez internet w ramach krótkiej rozmowy wideo, podczas której okaże się dokument tożsamości.

  Na co należy zwrócić uwagę podpisując umowę abonamentową z wybraną siecią telefonii komórkowej w Niemczech?

  Przede wszystkim należy skrupulatnie przeczytać warunki i informacje o kosztach wynikających z umowy – w Niemczech, podobnie jak w Polsce istnieje „opłata aktywacyjna”, która u każdego operatora wygląda trochę inaczej. Oprócz tego zalecamy sprawdzić, czy wybrany niemiecki operator stosuje tzw. „Datenautomatik”. Ten mechanizm może bowiem spowodować wzrost miesięcznych kosztów. Polega on na tym, że po wykorzystaniu ustalonego w umowie limitu internetu, jest on odpłatnie odnawiany (najczęściej trzykrotnie za każdorazowo 2-3 euro – choć kwoty te mogą się różnić). Jeśli w danym przypadku operator stosuje taką praktykę, to musi o tym wyraźnie poinformować – wzmianka w AGB (warunki handlowe) lub informacja podana w drobnym druku „pod gwiazdką” są tutaj niewystarczające!

  • Jakie usługi są zawarte w wybranej taryfie?

  Dobrze dokładnie prześledzić co konkretnie wchodzi w skład umowy – czy można bezpłatnie telefonować w obrębie własnej sieci, a może wszystkich sieci? Czy internet jest nielimitowany i jaka jest jego prędkość? Czy sieć umożliwia korzystanie z komunikatorów, VoIP (Skype, Google Talk) i Peer-to-Peer (model komunikacji w sieci komputerowej wykorzystywany np. przez torrenty)? Warto zwrócić także uwagę na akcje promocyjne związane z udostępnieniem bezpłatnie jakiegoś programu (np. programy antywirusowe albo dostęp do serwera z muzyką, itp.). Te są zazwyczaj darmowe wyłącznie przez pewien okres czasu i jeśli nie zrezygnuje się z nich w porę, obciążą dodatkowo abonament.

  • Za jakie usługi należy płacić ekstra?

  Najczęściej po wykorzystaniu określonych limitów zawartych w umowie, trzeba będzie dodatkowo płacić. Warto sprawdzić jakie są to koszty i czy da się np. jednorazowo dokupić pakiet w niższej cenie. Jeśli użytkownik kontaktuje się często z osobami zza granicy, dobrze prześledzić ceny połączeń zagranicznych. Dobrze pamiętać: jeżeli operator nie wywiązuje się z warunków umowy (np. internet działa dużo wolniej niż było zakładane), użytkownikowi przysługuje prawo do wypowiedzenia umowy w trybie nadzwyczajnym.

  • Jakie warunki obowiązują?

  W tym kontekście ważne jest, aby wiedzieć jaki jest okres obowiązywania umowy oraz jej wypowiedzenia. Oprócz tego dobrze upewnić się u operatora czy istnieją opcje dodatkowe (Zusatzoptionen albo Zusatzleistungen), które należy wypowiedzieć osobno, by nie ponosić niepotrzebnych kosztów.

  WAŻNE: Z umowy abonamentowej na usługi telekomunikacyjne można w Niemczech zrezygnować do 14 dni od jej zawarcia bez podawania powodów!

  Co oznaczają określenia stosowane przez operatorów komórkowych w Niemczech?

  Operatorzy komórkowi w Niemczech stosują różne sformułowania, które nie są do końca jasne dla wszystkich użytkowników. Często można się spotkać z następującymi określeniami:

  • Datenvolumen – to nic innego jak ilość danych zużywanych podczas korzystania z przeglądarki internetowej, aplikacji mobilnej albo ściągania plików z internetu.
  • Megabyte i Gigabyte – megabajt i gigabajt to jednostki miary wykorzystywane przy obliczaniu zużywanych w internecie danych. Im więcej się z niego korzysta tym większy pakiet internetu będzie potrzebny (min. 1 GB albo więcej).
  • MBit/s – megabity na sekundę to określenie szybkości z jaką przekazywane są dane przez internet. Wiele taryf sieci komórkowych oferuje internet o szybkości 7,2 MBit/s.
  • LTE/4G – to nowy rodzaj połączenia internetowego, które jest o wiele szybsze, niż wspomniane wyżej 7,2 MBit/s. Połączenie to umożliwia teoretycznie połączenie pozwalające na pobieranie danych z internetu z szybkością nawet do 300 MBit/s.
  • Taktung – odnosi się do sposobu naliczania czasu trwania rozmowy. Najczęściej stosowane są naliczenia sekundowe albo minutowe.
  • Portierung – oznacza przeniesienie aktualnego numeru telefonu do nowego operatora.

  Jak działa przeniesienie aktualnego numeru telefonu do nowego operatora w Niemczech i wypowiedzenie poprzedniej umowy?

  Znalezienie najkorzystniejszej oferty to trudne zadanie, na szczęście wybierając jednego, nie trzeba wiązać się z nim na całe życie. Kiedyś, by zmienić sieć, trzeba było zmienić także numer telefonu, co wiele osób zniechęcało – teraz, istnieje możliwość przeniesienia numeru telefonu do innego operatora. Duża konkurencja sprzyja niskim cenom, a wypowiedzenie umowy i przejście do innego dostawcy to dobra decyzja dla osób, które chcą mieć zapewnione najlepsze warunki.

  Przeniesienie numeru do innego operatora i wypowiedzenie umowy u aktualnego jest możliwe nawet bezpośrednio po jej zawarciu. Prawo dopuszcza jednak przede wszystkim możliwość wypowiedzenia w sytuacji, gdy kończy się aktualna umowa z operatorem, a okres wypowiedzenia to zazwyczaj 3 miesiące przed zakończeniem umowy.

  Umowę można wypowiedzieć w formie pisemnej i zanieść do placówki operatora – na podstawie wzoru udostępnionego przez centralę konsumencką (Verbraucherzentrale). Pismo można także wysłać pocztą za potwierdzeniem odbioru lub e-mailem. O przeniesienie aktualnego numeru telefonu należy poprosić nowego operatora, do którego ma on zostać przeniesiony – najlepiej na 10-14 dni roboczych przed upływem ważności starej umowy abonamentowej. Tylko wtedy nowy operator będzie miał wystarczającą ilość czasu na skontaktowanie się ze starym operatorem. Ten może natomiast zażądać uiszczenia opłaty manipulacyjnej, która waha się pomiędzy 25-30 euro. W większości przypadków nowy operator pokrywa te koszty poprzez zapisanie kwoty na konto rachunku. Osoby przeprowadzające przeniesienie numeru z oferty na kartę muszą zadbać o posiadanie na koncie odpowiedniej ilości środków – opłata manipulacyjna pobierana jest bowiem z karty. Oprócz tego należy pamiętać, iż prośbę o przeniesienie numeru należy wyrazić najpóźniej do 31 dni od upłynięcia ważności umowy abonamentowej.

  Którą sieć komórkową w Niemczech wybrać? Porównywarka aktualnych ofert!

  Zanim dokona się ostatecznego wyboru operatora telefonii komórkowej w Niemczech, warto przemyśleć odpowiednio wcześnie, w jaki sposób chce się korzystać z telefonu (standardowe rozmowy telefoniczne, korzystanie głównie z internetu?) i porównać dostępne oferty. Zachęcamy do skorzystania z porównywarki, którą dostarcza nasz partner – Check24. Dzięki niej można wyszukać oferty najbardziej odpowiadające indywidualnym preferencjom! Porównywarka posiada liczne filtry, które pozwalają wybrać kryteria spełniające konkretne oczekiwania, jak na przykład:

  • Wybór operatorów sieci (Netz).
  • Ilość internetu (Datenvolumen ab).
  • Ilość darmowych minut (Inklusivminuten ab).
  • Przeniesienie numeru (Rufnummernmitnahme).
  • Okres trwania umowy (Vertragslaufzeit).
  • Szybkość transferu internetowego (Datengeschwindigkeit ab).

  Porównywarka wyświetla faktyczną cenę końcową (niem. Effektivpreis), która uwzględnia już wszystkie koszty, jak na przykład aktywację, itp. Oto krótka instrukcja składania zamówienia za pośrednictwem naszego portalu i poniższej pórwnywarki (Check24):

  Krok 1
  Krok 2
  Krok 3
  Krok 4
  Krok 5

  Aby zamówić ofertę, należy w pierwszej kolejności kliknąć w przycisk "Weiter" obok wybranej taryfy:

  Na następnej stronie należy zaznaczyć, czy chcemy przenieść nasz obecny numer do nowego operatora (Rufnummer mitnehmen) lub nie (Rufnummer nich mitnehmen). Aby przenieść numer należy wybrać dotychczasowego operatora z listy, aby sprawdzić, czy jest to możliwe (Jetzt bisherigen Anbieter wählen und prüfen):

  Poniżej należy wybrać rodzaj karty SIM, mianowicie kartę fizyczną (SIM-Karte) lub eSIM:

  Następnie przewijamy na dół formularza, aby złożyć zamówienie (zur Bestellung):

  Na koniec należy wpisać dane osobowe, numer IBAN konta, z którego zostanie pobrana należność oraz numer telefonu i nazwę dotychczasowego operatora, jeśli chcemy przenieść obecny numer telefonu. Aby złożyć zamówienie, klikamy na przycisk "Bestellung abschließen":

  Sieci komórkowe w Niemczech:

  Oprócz tego zachęcamy do zajrzenia na Deinhandy.de, gdzie często można znaleźć naprawdę atrakcyjne oferty, szczególnie jeżeli zależy Wam na nowym telefonie!

  Sieci komórkowe i dodatkowe informacje

  Specjalnie dla Was przygotowaliśmy dodatkow informacje w temacie sieci komórkowych w Niemczech. Mamy nadzieję, że okażą się one pomocne:

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj

  50 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  50 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Kamil

  nie polecam vodafone podpisalem 3 miesiace temu umowe ostatnio dostalem rachunek prawie 200 euro gdzie mialo byc okolo 30 rachunek wyniknal z tego ze telefonowalem do pl doladmie przy zawiwraniu umowy pytalismy czy polaczenia do pl sa bezplatne i uslyszalismu ze tak ze roaming do pl jest wz,niesiony wyjasniajac wczoraj sprawe w salonie vodafone uslyszelismy ze tak jest bezplatnie do polski tylko ze uwaga: Z KAZDEGO ZEWNETRZNEGO KRAJU PO ZA NIEMCAMI!!!!! Czyli bedac w anglii czy czechach dzwonie do pl za darmo a z niemiec nie a rachunek zaplacic musze i nie mam podstaw do wypowiedzenia umowy przestrzegam przed vodafone… Czytaj więcej »

  Bozena

  my właśnie też zostaliśmy nabici w butelkę miało być tak fajnie place za 2 abonamenty 120 € zero darmowym minut do pl plus internet 35 € to jest jakaś masakra . A i pierwsza faktura wyniosła nas 290 €

  Sebastian

  A ja mam prepaid od Vodafone i mam 500 darmowych minut do całej UE oraz nielimitowany internet 5G.

  Leszek

  jak nie rozumiesz słowa roaming to kup sobie słownik angielsko-polski

  Teresa

  Z tego co piszesz to niby znasz roaming ? to dziwne ja jestem w Niemczech nie powinni pobierac brak rozmow miedzynarodowych z plska czy innym krajem karta 30€ 6 GB danych bo musi byc wlaczone brak kresek i ogonkow niemiecka klawiatura + roaming =12€ brak w umowie wiec nie pisz o znaczeniu slowa i internecie pisze powinni brac 5 cent za smsa byle co … w wydrukowaniu ale na stronie kwota jest inna to poczytaj sobie ile kosztuje i bzdur nie pisz wiecej a jesli piszesz i jestes obeznany w w polsko Angielskim to napisz jak unikac kwot a nie… Czytaj więcej »

  Andi

  To jest właśnie problem jak ktoś nie rozumie dobrze po niemiecku i nie wie co znaczy słowo Roaming i by chciał wszystko za darmo

  Kasia

  Normalne jest to że można dzwonić do Polski ale na Niemiecki numer

  Sebastian

  Co w tym zabawnego. Jeżeli dzwonisz z niemieckiego numeru na niemiecki numer, który aktualnie jest w Polsce, to jest to zwykłe połączenie krajowe.
  Ponad 90% Polaków nie wie co to jest Roaming.

  Sebastian

  Roaming i połączenia do Polski z Niemiec, to całkiem co innego. Jeżeli dzwonisz z Niemiec do Polski, to nie korzystasz z Roamimgu ‐ jest to połączenie międzynarodowe. Z Roamimgu korzystasz wtedy jak niemiecka karta SIM zaloguje się do operatora innego kraju.

  Patryk

  Roaming jest zniesiony, ale taka informacja na przyszłość: Dzwonienie z numeru niemieckiego na polski to nie jest połączenie roamingowe, tylko międzynarodowe, a te są niestety bardzo drogie

  Majka

  Zgadza się😄

  Sebastian

  Vodafone w ofercie na kartę ma darmowe polaczenia międzynarodowe do całej UE oraz EOG.

  ArturS70

  Zgadza sie ,Vodavone omijac szerokim lukiem.Polecam 1und 1,,bardzo dobry zasieg na wsiach….

  pawel

  najgorsza mozliwa siec w drezden nie ma kompletnie zasiegu a w mannheim przy lekko zachmurzonym niebie to samo masakra nigdy wiecej

  Artur

  1&1 tonajgorszs scierwo w Niemczech,maja tylko dobre telefony..poza miastem nie ma kompletnie internetu i bardzo często zasiegu sieci!! Z Hamburga do flensburga potrafi rozłączyć połączenie 8 razy,pokazując i formacje błąd połączenia 1&1TRAGEDIA!!

  kiki

  wiekszej głupoty nie słyszałem…( ;;bardzo dobry zasięg na wsiach ;;) ,,1&1 w terenie jest : BEZNADZIEJNY !!

  ferdek

  jeszcze wieksze szambo, internet chodzi jak mu sie chce i prawie 80% czasu poza zasiegiem sieci, przerywanie w trakcie rozmowy to juz norma-jeszcze rok temu dobra siec dzisiaj warto sie zastanowic . jak ktos ma telefon by pochwalic sie znajomym to oki ,ale jak chce sie byc dostepnym i rozmawiac to juz nie jest tak slodko

  Robert

  Widocznie posiadasz ofertę 1&1 w innej sieci niż D2

  NIKO

  do Kamila..
  Ty nie rozumiesz widzę tego… biorąc niemiecki nr i jak jestes w kraju czyli niemcy do pl i kazdego innego kraju płacisz, gdy pojedziesz do pl to juz jestes w romingu czyli nie płacisz wtedy na zadne nr w tym pl czy czechy anglia itp bo roming jest zniesiony..
  proste jest jesli wezmiesz polski nr to jak wyjedziesz do niemiec to za poł do pl nie płacisz i na odwrót, bo jestes wtedy w romingu…kumasz czacze

  somsiad

  tak to się kończy jak zacofane Janusze w świat pojadą 🙂

  Hrabia

  A ty od razy byłeś kumaty

  jurek

  Nie wiesz chyba co to jest” Polityka uczciwego korzystania z roamingu”.Dzwoń w niemczech do polski z polskiego nr w ramach roamingu to cie ze skóry obedrą

  Sebastian

  No mnie tak zdzierają że szok. Płacę astronomiczne 0,05 zł za nawet nie wiem ile minut. Muszę kredyt wziąć na opłacenie rachunku.

  CICHY

  1 und 1 DNO I JESZCZE RAZ DNO.
  Bedac w domu (Essen) zasieg na full i dzoniac na nuner stacjonarny potrafi rozlaczyc ze dwa razy. Rekord przez 1 MINUTE rozbilo 4 RAZY. Nie ma mowy o winie aparatu. Jeszcze 2 miesiace i ZEGNAM. PZDR

  ferdek

  1 und 1 to juz przeszłość, kiedys dobra sieć teraz porażka servis coraz gorszy , zasięg też i nie ważne dnetz czy enetz jednakowe owno tylko drozsze

  Przemo

  deinhandy co o tym myślicie? Jest to na kartę?

  Mikesz

  29-09-2018r.podpisałem umowę na usługi telekomunikacyjne ,w salonie Vodafone w miejscowości Senden – Bawaria – Niemcy.Zaznaczę ze nie znam języka niemieckiego,o czym pracownik salonu wiedział..5 – go października,czyli zaledwie kilka dni od podpisania umowy zaczęły się problemy z wykonywaniem połączeń telefonicznych ,następnie zanikł internet.Przy próbie połączenia ,odzywał sie początkowo kobiecy głos w j.niemieckim ,być może próbując mnie poinformować o przyczynach braku połączeń.W drukach umowy jest sporo szczegółów napisanych drobnym drukiem, co nie pomaga w znalezieniu danych kontaktowych,czy adresu email pod który mógł bym wysłać maila tłumaczonego np.przez google. Nie wiem gdzie szukać pomocy ,by sprawę wyjaśnić ew.odstąpić od umowy. Dodam że… Czytaj więcej »

  Ryszard

  Witajcie. Jezeli chodzi o karty na doladowanie( nie abonamenty czy tam miksy, poprostu zwykla karta ze sklepu) to osobiscie polecam karte ” LEBARA”. Fajne pakiety, np. Za 20€ mam 500 darmowych min. Do Polski oraz 1gb internetu z ktorego i tak nie kozystam bo mam wi-fi w domu, zreszta chyba jak większość w Niemczech. Jezeli moglem komus pomoc to super, kazdy z nas byl kiedys tu pierwszy raz. Pozdrawiam. Rysiek z Bleckede

  Sebastian

  LEBARA? Mam telefon z 5G i chcę korzystać z sieci 5G.

  Filip

  A co daje ci 5G podczas rozmowy? Masz dzięki temu Dolby Stereo w słuchawce?

  Bika

  Do Ryszard …
  Za 20 E tylko 1gb to jakaś kpina. W ofercie 1und1 za 15 E oferta z telefonem bey limitu do wszystkich i 5gb LTE. To jest oferta Rysiu …

  rrob

  Vodafon to porażka mam LTE tylko na papierze internet jest na poziomie polskiego z przed 10 lat nawet w mieście

  Sebastian

  Ja w LTE mam do 100Mb/s, a przez 5G nawet do 800Mb/s. Średnio w 5G mam w okolicach 200Mb/s.

  Andrzej

  Nikt nie pisze na temat Lebary, do jakiej sieci jest podpięta

  Filip

  O2

  camyl

  Aldi talk bez umowy 3 GB internetu i rozmowy bez limitu do każdej sieci za 7.99 euro i działa na sieci eplus.. lub sam internet za 25 euro 7 GB. A jak ktoś jest na stałe to ten pakiet za 7.99 styka plus w domu stała sieć np dobry jest 1&1. Mam ich ofertę od 6 lat i działa elegancko już w drugim mieście. Doładowania w aldi już można kupić za 5 euro a nie jak w niektórych sieciach minimum za 15. A z zasięgiem w Niemczech jest tak że lipa i nie ma litości.. często w dużym mieście nie… Czytaj więcej »

  Ryszard K.

  użytkowanie mobilnego telefonu na terenie Niemiec to czysta udręka pod każdym względem. Zasięgi mobilne czy na telefon, czy na internet to czysty dramat. Zapytałem o to w salonie O2 i otrzymałem idiotyczną odpowiedź: względy bezpieczeństwa. Przynajmniej nie informują o tym, że tak jest przed zakupem karty prepaidowej. A może tak ma wyglądać sprawa połączeń mobilnych w każdym „demokratycznym” kraju EU?

  Robert

  Wszyscy, albo prawie wszyscy piszą o operatorach, zapominając o sieci. Ja polecam SIEĆ D2 . Operatora 1&1 – ale w sieci D2 . SIECI TELEFONICA unikajcie jak ognia. Nie dotrzymują obiecanych zasiegów i parametrów. Umowa jest trudna do wypowiedzenia. Nawet po jej wypowiedzeniu nie ma gwarancji, że nadal nie będą przysyłać rachunków i straszyć windykacją. Nie odpowiadają na pisma, ponaglenia i reklamacje. Serwis tak beznadziejny, że w zasadzie go nie ma. Oczekiwanie 40 MIN na połączenie z serwisem to standard. Nie rzadko operator rozłącza rozmowę przed uzyskaniem połączenia lub przedstawieniem sprawy i trzeba czekać od nowa. Obsługa serwisu często nie… Czytaj więcej »

  Paulina

  Witam,
  Czy moze ktos mi pomoc. Potrzebuje kodu do Vodafone na karte na minuty do polski.

  falcon

  Mam Vodafone prepaid Callya 14,99€ co 28 dni doladowanie (mimo ze doladujesz troche pozniej i tak ci zje dni wiec sie nie oplaca pozniej doladowywac bo przepadna dni). Polaczenia w ramach vodafone bez limitu, do EU 200 minut w cenie. Internet nie pamietam, trzeba sprawdzic. Problem z zasiegiem internetu w malych miejscowosciach.
  Lepiej tutaj wyglada t-mobile ale jest drozszy. Dlatego wybralem vodafone i dsl takze od nich.

  Jacek

  Jak zezygnowac z umowy na telefon ??? czy trzeba poniesc przy tym jakies koszta ???

  Ryszard K.

  Jeśli chodzi o rozmowy komórkowe i korzystanie z mobilnego internetu na terenie Niemiec, to jako turysta mogę powiedzieć, że on nie istnieje. Zasięgi sieci w większości przypadków zmuszają do wychodzenia przed budynek, bo te stanowią bariery i uniemożliwiają swobodne korzystanie z rozmów. Internet mobilny to już jakiś luksus w Niemczech. W większości przypadków jego działanie przypomina lata 90-te w Polsce, kiedy biegało się po mieście i szukało tzw. pola. A przepustowość internetu wymaga maximum cierpliwości, aby doczekać jak cokolwiek przetrawi w telefonie. Nie mówiąc już o tym, że turysta będący w Niemczech jako gość, nie ma możliwości zarejestrowania karty Pre… Czytaj więcej »

  Anna

  Potrzebuje sprawdzic nr tel.z jakiej jest sieci

  Matis

  ..moim skromnym zdaniem, generalnie rzecz biorąc, to cała telekomunikacja internetowa w DE jest do DU…

  Sebastian

  I nie tylko to. Banki jeszcze większa katastrofa.

  Filip

  Dlatego ja mam konta w Polsce. Ale ode mnie pracodawca nie wymagał niemieckiego konta. Niestety polskie banki nie chcą dewiz. Byłem w PKO, ale jak okazało się, że za wypłatę z bankomatu w Niemczech liczą 4 proc., to przerzuciłem się na Aliora. Teraz bankomaty mam gratis. I dostęp do kantoru internetowego.

  Filip

  A ja ma polską kartę T-Mobile i mam darmowe rozmowy i sms na Niemcy oraz UE za 30zł/mc. Płacę jedynie, gdy jestem w Polsce i dzwonię do Niemiec. Internet w Polsce pakiet 10GB (plus bonusy nawet do 100GB jak aktywuję), a także streaming bez ograniczen Netflix, VODpl. (SuperNet za 5zł). W Niemczech jedynie 5,8GB. Ale za 30 złotych co ja w Niemczech znajdę. Jedyna wada, że dzwoniący z niemieckich numerów do mnie sporo bulą ;p Jest na to sposób… zwie się WhatApp. Albo czekają aż oddzwonię. Po co mi niemiecka karta???

  Tomasz

  Moim skromnym zdaniem Aldi Talk roczny pakiet jest najkorzystniejszy – przykladowo w kwietniu byla promocja 99,99 Euro za 365 dni, bez ograniczen rozmowy i smsy, tez 5G, internet 120GB . Wychodzi to 8,33 Euro na miesiac ! nie nie jestes narazony na zadne sztuczki typu teraz ma pan znizje na to na tamto , okres abonamentu sie konczy i robisz na czas wypowiedzenia i przepierd…a z grubej rury .

  Tomasz

  Mialo byc : nie robisz na czas wypowiedzenia …

  50
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x