Więcej

  Kredyt w Niemczech – najważniejsze informacje

  Jeśli mieszkacie w Niemczech i z jakichś powodów potrzebujecie pilnie więcej gotówki, to wniosek o kredyt możecie wypełnić przez internet. Niemieckie banki takie jak przykładowo Postbank czy Sparkasse oferują kredyty przez internet. W niniejszym artykule pokażemy Wam jak wypełnić internetowy wniosek o kredyt w Niemczech w Postbank i Sparkasse. Zanim do tego jednak przejdziemy, odpowiemy na kilka ważnych pytań, które często przewijają się w komentarzach i na Facebooku. Jeśli mimo to będziecie mieli pytania, piszcie w komentarzach, a chętnie Wam pomożemy!

  Kredyt w Niemczech - pytania i odpowiedzi!

 • Czy każdy obywatel Polski ma prawo do kredytu w Niemczech?
  Tak! Pod warunkiem, że spełnia odpowiednie kryteria i wymagania wybranego przez siebie niemieckiego banku. Więcej o wymogach niemieckich banków przeczytacie niżej.
 • Jakie są wymagania niemieckich banków, aby móc ubiegać się o kredyt?
  Każdy Polak, który chce otrzymać w Niemczech kredyt musi spełniać następujące warunki:
  • posiadać stałe zameldowanie na terenie Niemiec oraz
  • pracować na umowie o pracę (stałe zatrudnienie) lub
  • wykonywać pracę w wolnym zawodzie, niem „Freiberufler” ( umowa o dzieło, na zlecenie) lub
  • prowadzić własną działalność gospodarczą oraz
  • posiadać pozytywną historię kredytową w tzw. „SCHUFA”, która to sprawdza wiarygodność kredytową kredytobiorcy (w tej kwestii warto wiedzieć, że przykładowo banki szwajcarskie nie sprawdzają Schufy, więc można w nich otrzymać kredyt nawet z negatywnym wpisem w Schufa). Więcej o Schufa i o tym jak zdobyć wyciąg z rejestru przeczytacie tutaj: SCHUFA – czym jest i jak otrzymać wyciąg z rejestru?
  • posiadać niemieckie konto bankowe: Bezpłatne konto w Niemczech
 • Czy każdy Polak ma jednakowe szanse na kredyt w Niemczech, jeżeli spełnia powyższe wymagania?
  Niestety nie. Duże znaczenie w kwestii wydania decyzji o udzieleniu kredytu odgrywa forma zatrudnienia, staż pracy i zdolność kredytowa wnioskodawcy. Najlepiej w tym zestawieniu wypadają osoby prywatne, posiadające stałe zatrudnienie na umowę o pracę.Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą i wykonujące wolny zawód zaliczane są do grupy kredytobiorców o większym ryzyku. W tej sytuacji bardzo ważny jest staż posiadania firmy oraz udokumentowanie go przez wnioskodawcę (wyciągi z konta o dochodach, zaświadczenia o rozliczeniach podatkowych). Jeśli prowadzicie firmę w Niemczech krócej niż 12 miesięcy, to szanse na otrzymanie kredytu nie są wysokie. Warto jednak spróbować złożyć wniosek o kredyt przez internet, gdyż nic to nie kosztuje.
 • Kredyty w Niemczech dla różnych grup zawodowych
  Lekarz prowadzący w Niemczech własną praktykę lekarską, prędzej otrzyma kredyt na większą kwotę niż student, stażysta czy osoba dopiero rozpoczynająca swoją karierę zawodową. Niemieckie banki chcą oczywiście mieć pewność, że pożyczony kapitał otrzymają z powrotem. Także dla kredytobiorcy ważne jest, aby się za bardzo nie obciążyć finansowo biorąc kredyt. Dlatego bezrobotni tylko w sporadycznych przypadkach mogą wziąć kredyt. Z kolei osoby prowadzące własną działalność gospodarczą muszą przedstawić inne zabezpieczenia niż pracownicy zatrudnieni na etacie. Ocena sytuacji gospodarczej jest tutaj zazwyczaj podstawą do przyznania kredytu.
 • Jak uzyskać nieskazitelny wpis w niemieckiej SCHUFIE?
  Nasz użytkownik „seboc” (z tego miejsca bardzo dziękujemy!) podzielił się z nami informacją, w jaki sposób można uzyskać nieskazitelny wpis w niemieckiej SZUFIE. Otóż w tym celu wystarczy mieć kartę kredytową, którą spłaca się automatycznie w całości na koniec miesiąca i czasem jej używac. Po kilku miesiącach nasza wiarygodność wg SCHUFA skoczy na szczyt.
 • Jak długo należy czekać na decyzję w sprawie kredytu w Niemczech?
  Jeśli wnioskodawca jest pełnoletni i posiada zdolność kredytową, to przyznanie kredytu trwa kilka dni od otrzymania wniosku przez bank. Szczególnie Postbank jest w tej kwestii stosunkowo szybki, więc warto zapoznać się z ofertą tego banku.
 • Kredyt w Niemczech na przykładzie Postbank

  Popularny w Niemczech Postbank oferuje kredyt przez internet. Obok Sparkasse, jest to bank cieszący się dużym zaufaniem w Niemczech. W związku z tym postanowiliśmy opisać krok po kroku, jak złożyć wniosek o kredyt w Postbank. Oprócz tego pod tą instrukcją, znajdziecie również opis ubiegania się o kredyt w Sparkasse, a na dole tego artykułu znajdziecie zestawienie ofert kredytowych innych banków, jeśli z jakichś powodów nie chcecie skorzystać z oferty Postbanku lub Sparkasse. Poniżej prezentujemy aktualne informacje dotyczące kredytu w Postbank:

  • Postbank udziela kredytów w wysokości od 3.000 do 50.000 euro na okres od 12 do 84 miesięcy
  • Oprocentowanie nominalne waha się od 1,99% do 6,99% i zależy od zdolności kredytowej
  • Efektywna roczna stopa oprocentowania wynosi od 3,79% w przypadku rocznego okresu spłaty kredytu
  • Postbank oferuje elastyczną spłatę kredytu (Flexible Rückzahlung), co oznacza, że możliwe są dodatkowe wpłaty w ramach spłaty kredytu oraz raz do roku istnieje możliwość spłacenia do 50 proc. należnej sumy. Im szybciej kredyt zostanie spłacony, tym mniejsza stopa procentowa

  Przykład (podany przez Postbank):

  • Wysokość kredytu netto: 10.000 euro
  • Termin spłaty 60 miesiące (równoznaczne z ilością rat)
  • Wysokość pojedyńczej raty 183 euro
  • Pełna suma: 10.971 euro
  • Efektywna roczna stopa oprocentowania wynosi w tym wypadku 3,79%, a oprocentowanie nominalne 3,72%. Na takie warunki może liczyć minimum 2/3 klientów, którzy wypełnili wniosek przez internet

  Co jest potrzebne do złożenia wniosku o kredyt w Postbank?

  Wniosek o kredyt w Postbank przez internet znajdziecie tutaj: Postbank Privatkredit direkt. Należy go wypełnić (dokładna instrukcja z tłumaczeniem poniżej), wydrukować i podpisać, a następnie zanieść wraz z wszystkimi niezbędnymi dokumentami do najbliższej filii Postbanku w celu potwierdzenia tożsamości. Niezbędne dokumenty to:

  • zaświadczenie o zarobkach z ostatnich dwóch miesięcy lub zaświadczenie o rencie, bądź emeryturze
  • dowód osobisty lub paszport
  • pełny wyciąg z konta z ostatniego miesiąca

  Tak wypełnisz wniosek o kredyt w Postbank – instrukcja krok po kroku!

  Specjalnie dla Was przygotowaliśmy instrukcję krok po kroku wypełniania wniosku o kredyt w Postbanku:

  Krok 1
  Krok 2
  Krok 3
  Krok 4
  Krok 5
  Krok 6
  Krok 7
  Krok 8
  Krok 9
  Krok 10
  Krok 1

  Jeśli kliknęliście już na powyższy link, to na stronie Postbanku należy kliknąć na Online Anfrage stellen, aby przejść do wypełniania wniosku o kredyt online.

   

  Krok 2

  Kolejny krok to podanie informacji dotyczących wysokości kredytu (1.) oraz terminu jego spłaty (2.). W tym momenciu pod punktem 3. (Monatliche Rate) wyświetli się wysokość miesięcznej raty kredytu. Aby przejść dalej klikamy na Online-Anfrage ohne Postbank ID (zakładamy, że jesteście nowymi klientami Postbank i nie posiadacie jeszcze numeru identyfikacyjnego). Jeśli jesteście już klientami Postbanku, to wybieracie drugą opcję, mianowicie "Online-Anfrage mit Postbank ID.

   

  Krok 3

  Dalej należy podać informacje dotyczące kredytu:

   

   

  1. W pierwszej kolejności należy podać, czy kredyt ma służyć spłacie istniejącego już, droższego kredytu w innym banku lub jako dodatek do istniejącego już kredytu w Postbank. Jeśli tak nie jest, to zaznaczamy "Nein".
  2. W kolejnym punkcie widnieje wpisana wcześniej kwota kredytu. W tym miejscu można ją jeszcze zmienić. 
  3. Dalej wybieramy czy decydujemy się na konkretny okres spłaty ("Laufzeit") lub na konkretną wysokość raty ("Rate").
  4. W zależności co wybraliśmy wyżej (w naszym wypadku konkretny okres spłaty), w następnym polu wpisujemy daną wartość (w naszym wypadku 48 miesięcy).
  5. Następnie możemy zdecydować, czy rata kredytu ma być spłacana w połowie miesiąca ("Monatsmitte"), czy pod jego koniec ("Monatsende").
  6. W następnym punkcie należy wpisać datę urodzenia (dzień, miesiąc, rok).
  7. Dalej możemy zdecydować, na ile jest dla nas ważne zabezpieczenie kredytu (sehr wichtig = bardzo ważne, wichtig = ważne, eher wichtig = raczeh ważne) w przypadku bezrobocia (Arbeitslosigkeit), niezdolności do pracy (Arbeitsunfähigkeit) i śmierci (Tod).
  8. W ostatnim punkcie możemy zaznaczyć "Ja", jeśli posiadamy ubezpieczenie, które mogłoby posłużyć jako zabezpieczenie kredytu, lub "Nie", jeśli takiego ubezpieczenia nie posiadamy.

  Na samym dole strony można wybrać zabezpieczenie kredytu:

  1. Brak ochrony kredytu
  2. Podstawowa ochrona kredytu (w przypadku śmierci)
  3. Lepsza ochrona kredytu (w przypadku śmierci i niezdolności do pracy)
  4. Ochrona kredytu premium (w przypadku śmierci, niezdolności do pracy oraz bezrobocia)
  Krok 4

  Następnie ukaże się podsumowanie wybranego kredytu (1.):

   

  2. Oprócz tego Postbank przedstawia alternatywne oferty...

  3. ...oraz oferty z ochroną kredytu.

  Krok 5

  W kolejnym kroku należy podać dane osobowe:

  1. Tutaj należy zaznaczyć, czy będzie dwóch kredytobiorców ("Ja"), czy tylko jeden ("Nein").
  2. Dalej podajemy dane osobowe: tytułowanie ("Anrede", wybieramy płeć), ewentualnie tytuł naukowy ("Titel"), wszystkie imiona ("Sämtliche Vornamen"), nazwisko ("Nachname") oraz na koniec stan cywilny ("Familienstand").
  3. Następnie wpisujemy miejsce urodzenia oraz narodowość.
  4. Jeśli znacie numer identyfikacji podatkowej, to możecie zaznaczyć punkt "Ja" i go wpisać. W przeciwnym razie nie trzeba go podawać (podanie go miałoby ułatwić Waszą identyfikację i przyśpieszyć cały proces).
  5. Dalej podajemy adres, ulicę ("Straße"), numer domu ("Nr"), kod pocztowy ("PLZ"), miejscowość ("Ort").
  6. Na koniec tej sekcji należy zaznaczyć, czy mieszkacie w tym miejscu dłużej niż trzy lata (wtedy "Ja"), czy też krócej (wtedy "Nie").

  Poniżej należy wpisać dane kontaktowe:

  1. Numer telefonu (Vorwahl - numer kierunkowy, Rufnummer - numer telefonu), E-mail.
  2. Zgoda na konsultacje i informacje - można wybrać, czy chcemy być kontaktowani przez telefon lub maila.
  3. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych.
  4. Informacje o rodzaju zatrudnienia, np. Angestellt(er) - zatrudniony.
  5. Zatrudniony od (miesiąc, rok).
  6. Tymczasowo zatrudniony do (miesiąc, rok).

  Po kliknięciu w przycisk "Weiter" (Dalej), Postbank zwraca uwagę na specjalny serwis, za pośrednictwem którego, Postbank otrzymuje wgląd do Waszego konta, na które jest przelewane Wasze wynagrodzenie. Ma to przyśpieszyć weryfikację i proces przyznawanie kredytu. Jeśli się na to nie zgadzacie, to wystarczy kliknąć na "Weiter ohne Fremdbankservice":

  Krok 6

  W następnym kroku należy podać informacje o gospodarstwie domowym oraz dochodach:

   

  1. Podajemy liczbę dzieci, na które przysługuej Kindergeld.
  2. Podajemy liczbę osób, które należą do gospodarstwa domowego (włącznie z dziećmi).
  3. Podajemy dochody netto z zeszłego miesiąca.
  4. W tym miejscu widnieje wysokość Kindergeld.
  5. Podajemy dochody z tytułu wykonywania wolnego zawodu (jeśli dotyczy).
  6. Podajemy dochody z tytułu wynajmu (jeśli dotyczy).
  7. Podajemy dochody z tytułu Minijoba (jeśli dotyczy).
  8. Podajemy dochody z tytułu alimentów (jeśli dotyczy).
  9. Podajemy dochody z tytułu dodatku mieszkaniowego albo pomocy dla niewidomych (jeśli dotyczy).

  Oraz informacje o wydatkach:

  1. Najpierw zaznaczamy, czy wynajmujemy mieszkanie (zur Miete) lub w mieszkaniu własnościowym (im Eigentum).
  2. Podajemy wysokość czynszu z opłatami.
  3. Raty kredytów (jeśli dotyczy).
  4. Ratę kredytu budowlanego (jeśli dotyczy).
  5. Ratę leasingu (jeśli dotyczy).
  6. Inne raty.
  7. Wysokość płaconych alimentów (jeśli dotyczy).
  8. Wysokość prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego.

  Aby przejść dalej, klikamy w przycisk "Weiter" (Dalej).

  Krok 7

  Jednym z ostanich kroków w drodze po kredyt w Niemczech jest podanie danych konta, na które ma zostać przelany kredyt:

   

  1. W tym miejscu należy zaznaczyć "Ja", jeśli podane konto, to konto, na które ma zostać przelany kredyt, a także to, z którego mają byc pobierane raty kredytu. 
  2. Dalej należy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych.
  Krok 8

  Następna strona, to strona podsumowania. Na niej możemy skontrolować wszystkie podane do tej pory informacje:

   

   

  Jeśli wszystko się zgadza, wystarczy zapisać wniosek, klikając w przycisk "Speichern und weiter":

   

  Krok 9

  Na koniec Postbank wyświetla ewentualnie wyższą ofertę kreytu, jeśli wprowadzone dane wskazują na wysoką zdolność kredytową:

   

  Krok 10

  Na sam koniec Postbank informuje o dalszych krokach:

   

  1. Najpierw należy pobrać wniosek i go przeczytać.
  2. Następnie należy podpisać wniosek. Można to zrobić elektronicznie. W tym celu należy przygotować dowód osobisty i urządzenie z kamerą, za pomocą której zostaniecie zidentyfikowani. 
  3. Następnie należy załadować wniosek na stronie, przycisk "Zum Kundenbereich".

  Alternatywnie można podpisać wniosek ręcznie, wydrukować go i zanieść do najbliższego oddziału Postbanku.

  Kredyt w Niemczech na przykładzie Sparkasse

  Niemiecki bank Sparkasse oferuje szybki i prosty kredyt bez zbędnej roboty papierkowej. Jest to tak zwany S Kredit-per-Klick (kredyt przez kliknięcie). W poniższym poradniku wytłumaczymy Wam krok po kroku, jak sfinalizować tą usługę. Obsługa strony jest bardzo intuicyjna i nie wymaga żadnych szczególnych umiejętności.

  Najważniejsze aspekty kredytu w Sparkasse:

  • Zero niepotrzebnych papierów: całkowita realizacja online
  • Zerowy czas oczekiwania: pieniądze od razu na koncie
  • Efektywna roczna stopa procentowa od 3,94% (zależnie od ilości rat i wysokości kredytu)
  • Wysokość kredytu od 1.000 do 80.000 euro
  • Elastyczna spłata kredytu: możliwość szybszej niż wstępnie ustalona spłaty kredytu

  Wymagania konieczne do uzyskania kredytu w Sparkasse:

  • Miejsce zamieszkania: Niemcy
  • Konto bankowe w Sparkasse
  • Wypłata przychodzi na podane konto
  • Sparkassen Online Banking (Aktywna bankowość elektroniczna)

  Przykład (podany przez Sparkasse):

  Kwota Netto: 15.000 euro Okres spłaty: 72 miesiące (=72 raty) Miesięczna rata: 254 euro Suma całkowita: 18.296,72 euro Efektywna roczna stopa procentowa (zależna od zdolności kredytowej) w tym przykładzie to 6,99%  a oprocentowanie nominalne to 6,78%

  Tak krok po kroku wypełnisz wniosek o kredyt w Sparkasse

  Poniżej przedstawiamy instrukcję krok po kroku, która pomoże Wam w wypełnianiu wniosku o kredyt w Sparkasse:

  Krok 1
  Krok 2
  Krok 3
  Krok 4
  Krok 5
  Krok 6
  Krok 7
  Krok 8
  Krok 9
  Krok 10
  Krok 1
  • Wejdź na stronę www.skpk.de
  • W opcji Kreditbetrag ustalasz kwotę kredytu (w tym przykładzie 10.000 euro), w opcji Laufzeit ilość miesięcznych rat (w tym przykładzie 78 miesięcy = 78 rat)
  • W rezultacie widzisz wysokość miesięcznej raty (monatliche Rate), w naszym przykładzie wynosi ona 155,09 euro. Zależnie od Twoich możliwości finansowych, możesz zwiększyć lub zmniejszyć ilość rat, zmieniając w ten sposób kwote raty miesięcznej. Pod kwotą miesięcznej raty wyświetlona jest od razu całkowita kwota do spłaty (zu zahlender Gesamtbetrag), w tym przypadku suma ta wynosi 12.097,39 euro.
  • Jeśli ustaliłeś już wysokość swojego kredytu i kwote miesięcznej raty, możesz przejść dalej. Kliknij na czerwony przycisk Das möchte ich nutzen
  Krok 2

  Zostaniesz przekierowany na następną stronę. Tutaj musisz wybrać opcję, na co przeznaczysz kredyt. Do wyboru jest dowolny cel (freie Verwendung) lub zakup samochodu (Autokauf). Warto wspomnieć, że w przypadku, gdy kredyt jest brany z myślą o sfinansowaniu zakupu samochodu, karta pojazdu (Zulassungsbescheinigung Teil 2, Fahrzeugbrief) musi zostać oddana do banku.

  Krok 3
  • Po wybraniu odpowiedniej opcji zjeżdżamy na dół strony
  • Wypełniamy tutaj nasze dane osobowe: Numer konta IBAN, imię, nazwisko, datę urodzenia, kod pocztowy oraz miasto, w którym jesteśmy zameldowani.
  Krok 4

  Pod danymi osobowymi mamy informację o przekazaniu danych do SCHUFA (Schutzgemeinschaft für allgemeine Kreditsicherung = niemiecka firma zajmująca się zbieraniem informacji na temat wypłacalności osób trzecich. Więcej na ten temat: Schufa)

  Zaznaczamy odpowiednie pola:

  1. Oświadczenie, że kredyt jest przeznaczony dla osoby składającej wniosek a nie dla osób trzecich (pole obowiązkowe)

  2. Oświadczenie, że biorący kredyt chce porad Sparkassy (pole nieobowiązkowe)

  3. Oświadczenie, że zapoznaliśmy sie z informacjami i ochronie danych osobowych (pole obowiązkowe)

  Krok 5

  Po zaznaczeniu odpowiednich pól możemy przejść dalej (weiter).

  Ukazuje się nam następna strona, na której uzupełniamy dane osobowe:

  Numer telefonu komórkowego (Handy)

  Numer telefonu

  Adres E-Mail

  Stan cywilny (Familienstand)

  Liczba dzieci w gospodarstwie (Anzahl der Kinder im Haushalt)

  Miesięczne dochody netto (monatliches Nettoeinkommen/Rente)

  Obywatelstwo (Staatsangehörigkeit)

  Aktualne miejsce zamieszkania (Wo wohnen Sie derzeit?)

  Informacja, czy mamy prywatne ubezpieczenie zdrowotne (Sind Sie privat krankenversichert?)

  Krok 6

  Po wypełnieniu koniecznych informacji przechodzimy dalej (weiter) do punktu trzeciego, dotyczącego naszego zatrudnienia (3. Arbeitgeber).

  • Uzupełniamy rodzaj zatrudnienia (Art der Berufstätigkeit)
  • Wybieramy odpowiednią branżę (Branche)
  • Zaznaczamy, od kiedy jesteśmy tam zatrudnieni (Seit wann sind Sie dort besächftigt?)
  • Podajemy informację odnośnie rodzaju umowy o pracę (Ist Ihr Arbeitsvertrag befristet?): zaznaczamy ''ja'' (tak) gdy umowa jest terminowa lub ''nein'' (nie) gdy umowa o pracę jest bezterminowa.
  • Ostatnie pytanie: czy pracujemy minimum 15 godzin w tygodniu (Sie arbeiten mindestens 15 Wochenstunden?). Tutaj również wystarczy zaznaczyć tak (ja) lub nie (nein)

   

  Krok 7

  Klikamy na czerwony przycisk weiter (dalej) i przechodzimy do następnej części.

  Ukazują się nam informacje dotyczące dodatkowe ubezpieczenia kredytu na wypadek:

  • śmierci, niezdolności do pracy, utraty pracy (Todesfall, Arbeitsunfähigkeit und Arbeitslosigkeit)
  • śmierci i niezdolności do pracy
  • śmierci

  Krok 8

  Zależnie od zaznaczonego pola, Sparkasse zaleci nam jedno z ubezpieczeń kredytu.

  Ubezpieczenia te są dobrowolne, zawarcie kredytu jest również możliwe bez wybrania ubezpieczenia. Rodzaje ubezpieczeń:

  • Kompletschutz (Kompletne ubezpieczenie na wypadek utraty pracy, niezdolności do pracy lub śmierci)
  • Kompaktschutz (Ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy lub śmierci)
  • Basischutz (ubezpieczenie na wypadek śmierci)
  • keine Versicherung (Tą opcję wybieramy, gdy nie chcemy żadnego ubezpieczenia kredytu)

  Krok 9

  Zależnie od zaznaczonego pola, Sparkasse zaleci nam jedno z ubezpieczeń kredytu.

  Ubezpieczenia te są dobrowolne, zawarcie kredytu jest również możliwe bez wybrania ubezpieczenia. Rodzaje ubezpieczeń:

  • Kompletschutz (Kompletne ubezpieczenie na wypadek utraty pracy, niezdolności do pracy lub śmierci)
  • Kompaktschutz (Ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy lub śmierci)
  • Basischutz (ubezpieczenie na wypadek śmierci)
  • keine Versicherung (Tą opcję wybieramy, gdy nie chcemy żadnego ubezpieczenia kredytu)

  Krok 10

  Jeszcze parę kliknięć i gotowe. Ostatnie pola dotyczą dodatkowej elastyczności ( zusätzliche Flexibilität) spłaty kredytu.

  • Czy chcemy miec możliwość spłacenia kredytu w każdej chwili (Möchten Sie die Freiheit haben jederzeit zurückzuzahlen?)
  • Kiedy ma zostać wypłacona kwota kredytu (Wann soll die Kreditsumme ausgezahlt werden?). Tutaj możemy zaznaczyć ''sofort'' (natychmiast) lub ''zum Wunschdatum'' (wybrana data)
  • W ostatnim pytaniu wybieramy, kiedy ma być ściągana rata kredytu (Wann dürfen wir die Raten abbuchen?) Tutaj do wyboru są dwie opcje: na początku każdego miesiąca (am Anfang jedes Monats) lub w połowie każdego miesiąca (in der Mitte jedes Monats)

  Gdy upewniliśmy się, że wszystkie podane przez nas informacje są prawidłowe, przyciskamy czerwone pole ''Jetzt Kreditantrag prüfen lassen''. Podanie o kredyt zostanie złożone do sprawdzenia i zatwierdzenia przez bank.

  Umowę otrzymamy od razu w naszym internetowym koncie bankowym. Należy ją wydrukować i podpisać. Podpisany dokument mozemy sfotografować lub zeskanować i odesłać do banku.

  Inne rodzaje kredytów w Niemczech

 • Chwilówka w Niemczech
  Jeśli potrzebujecie pilnie niewielkiej ilości gotówki, to idealnym rozwiązaniem będzie szybki kredyt. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj: Chwilówka w Niemczech.
 • Kredyt hipoteczny w Niemczech
  Dla tych z Was, którzy chcą w Niemczech kupić dom lub mieszkanie, lepszym rozwiązaniem będzie kredyt hipoteczny. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj: Kredyt hipoteczny w Niemczech.
 • Kredyt samochodowy w Niemczech
  Jeśli jesteście zainteresowani kredytem samochodowym w Niemczech, to zachęcamy do porównania ofert kredytowych, które możecie znaleźć na następującej stronie: Kredyt samochodowy w Niemczech – szybki kredyt.
 • Kredyt w Niemczech – oferty innych banków

  Poniżej możecie porównać oferty kredytowe innych banków działających na terenie Niemiec. W tym celu należy wpisać sumę, którą chcemy pożyczyć od banku (Wie viel?), okres spłaty kredytu (Wie lange?) oraz cel, na jaki chcemy wziąć kredyt (Wofür?), aby wyświetlić oferty kredytowe:

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  7 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Damian

  Bardzo fajnie i przejrzyście opisane jak uzyskać kredyt w Niemczech 👌

  Szymon

  A co jeśli chodzi o kredyt z „Esy Kredit” ?

  Aneta

  13 lipca podpisalam umowe z bankiem polsbank i 3dni mial dotrzec kredyt a na koncie nie ma

  Dawid

  I co doszedł?

  Tobi

  Jak to wygląda na dzień dzisiejszy z osobami transgranicznymi mieszkającymi w Polsce. Wiem że kiedyś takie osoby dostawały kredyt bez problemu.

  Kamil

  Witam. Chciałbym wsiąść kredyt w polsbanku. Ma ktoś jakieś namiary na osobę która mówi po polsku i przedstawi ofertę kredytu

  Luca

  Najpierw weź do ręki słownik…

  7
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x