Konto bankowe w Niemczech – najważniejsze informacje!

  W Niemczech ciężko funkcjonuje się bez własnego konta bankowego. Obojętnie czy chcecie w Niemczech studiować, pracować, lub będziecie żyli z państwowej zapomogi – wszelkie przelewy, jak np. wypłata pożyczki studenckiej, stypendium, pensji lub zasiłku dla bezrobotnych, odbywają się na konto bankowe. Również inne opłaty, przykładowo za członkostwo w klubie fitness, są najczęściej pobierane z konta bankowego.

  Dla osób, które nie znają jeszcze zbyt dobrze języka niemieckiego przygotowaliśmy instrukcje krok po kroku, dzięki którym dowiecie się jak otworzyć konto bankowe w Niemczech przez internet! (linki poniżej)

  Konto bankowe w Niemczech bez meldunku? Sytuacja prawna!

  Większość banków w Niemczech wymaga od klientów, którzy chcą założyć konto osobiste, aby posiadali stały adres zameldowania w kraju. Wymóg ten może wydawać się restrykcyjny w porównaniu z polskimi przepisami, jednak w przeszłości był jeszcze bardziej uciążliwy. Wcześniej banki mogły odmówić otwarcia konta nawet osobom, które mieszkały w Niemczech, ale nie były tutaj zameldowane. Wynikało to z faktu, że zameldowanie jest w Niemczech obowiązkowe, a jego brak może być traktowany jako podejrzenie o nielegalny pobyt w kraju.

  Sytuacja ta powodowała wiele problemów, nie tylko dla cudzoziemców, ale także dla Niemców, którzy z różnych powodów nie mieli zameldowania. W 2016 roku niemiecki parlament uchwalił nowe prawo bankowe, które wymusiło na bankach otwarcie kont dla wszystkich osób, które spełniają pozostałe warunki. W odpowiedzi na nowe przepisy banki wprowadziły do swojej oferty tzw. konto podstawowe (Basiskonto). Jest to konto, które jest dostępne dla wszystkich, bez względu na narodowość, miejsce zamieszkania czy sytuację finansową. Konto podstawowe jest jednak mniej korzystne niż tradycyjne konta osobiste. Ma wyższe koszty prowadzenia i oferuje mniejszą liczbę usług. ING informuje przykładowo, że wniosek o otwarcie konta podstawowego możliwy jest jedynie pisemnie i udostępnia na swojej stronie specjalny formularz: Wniosek o Basiskonto.

  Obecnie otwarcie konta bankowego w Niemczech jest znacznie łatwiejsze niż w przeszłości. Jednak wciąż istnieją pewne ograniczenia, które mogą utrudnić dostęp do konta osobom, które nie posiadają stałego adresu zameldowania.

  Konto bankowe w Niemczech – czy można je założyć, przebywając za granicą?

  Wielu Polaków rozważających krótkoterminowy pobyt w Niemczech, zastanawia się nad możliwością założenia konta bankowego u zachodnich sąsiadów. Jednak perspektywa wymogu dotyczącego meldunku, często bywa zniechęcająca. Do zaostrzenia wymogów niemieckich banków przyczynił się także kryzys euro. Doprowadził on do sytuacji, w której placówki bywają sceptyczne, aby otwierać indywidualne rachunki osobom nieposiadającym statusu rezydenta w Niemczech. W konsekwencji, niektóre banki w dalszym ciągu rygorystycznie przestrzegają wymogu okazania zaświadczenia o stałym pobycie na terenie kraju.

  Jednak w przypadku Polaków – obywateli Unii Europejskiej, obowiązuje prawo do otworzenia podstawowego konta bankowego, niezależnie od miejsca zameldowania. Podstawowe konto umożliwia dokonywanie wpłaty oraz wypłaty gotówki w walucie euro, a także przyjmowanie i realizowanie płatności.

  Co więcej, w odpowiedzi na popyt związany z otwieraniem kont bankowych, na terenie Niemiec powstało wiele nowych placówek, które umożliwiają nierezydentom założenie rachunku. Dzięki temu, nawet osoby przebywające za granicą, mogą dokonać niezbędnych formalności. Konto można otworzyć przez internet, bez konieczności wizyty w placówce.

  Jakie dokumenty są potrzebne, aby otworzyć konto bankowe w Niemczech?

  Aby otworzyć konto w Niemczech, należy przedłożyć pakiet dokumentów, dzięki którym bank będzie w stanie nas zweryfikować. stanie nas Pakiety dokumentów, które należy dostarczyć do banku przez otwarciem rachunku, różnią się w zależności od tego, w jakiej placówce zostanie dokonana rejestracja.

  Najczęściej, chcąc otworzyć konto w niemieckim banku, należy dostarczyć:

  • Aktualny dokument potwierdzający tożsamość petenta – najczęściej dowód osobisty lub paszport
  • Aktualny numer telefonu – może być zarejestrowany u polskiego lub niemieckiego operatora
  • Adres korespondencyjny na terenie Niemiec – należy wskazać miejsce aktualnego pobytu, do wysyłki dokumentacji lub zawiadomień bankowych
  • Numer identyfikacji podatkowej (niem. Steueridentifikationsnummer) – jest wymagany tylko w niektórych placówkach
  • Potwierdzenie meldunku (niem. Anmeldebestätigung lub Meldebescheinigung). Dokumenty potwierdzające zameldowanie na terenie Niemiec są wymagane wówczas, gdy klient zdecyduje się na ofertę banku, która tego zaświadczenia oczekuje. Wtedy tego rodzaju dokument wydawany jest dopiero po zarejestrowaniu aktualnego adresu

  Ponadto w niektórych przypadkach, banki mogą wymagać od klienta okazania:

  • potwierdzenia otrzymywania wynagrodzenia,
  • pozwolenia na pracę lub kopii umowy o pracę na terenie Niemiec,
  • minimalnego depozytu za założenie konta,
  • potwierdzenia historii kredytowej,
  • bilansu przychodów.

  Zakładanie konta bankowego w Niemczech – jak przebiega proces weryfikacji tożsamości?

  Weryfikacja tożsamości przy zakładaniu konta bankowego w Niemczech jest niezbędna wtedy, gdy klient zdecyduje na otwarcie konta przez internet. Jest to szczególnie istotne dla osób przebywających na co dzień poza granicami Niemiec, a także tych, które przyjeżdżają tam w ściśle określonym terminie lub chcą załatwić formalności bez konieczności udawania się do placówki banku. Wówczas tego typu weryfikacji można dokonać na trzy sposoby:

  1. Rozmowa wideo z pracownikiem wybranego banku (niem. Video Ident) – najdogodniejsza forma weryfikacji, z której korzysta najwięcej klientów – w tym również obcokrajowców. Chcąc skorzystać z tej możliwości, niezbędny jest dostęp do smartfona lub komputera z działającą kamerą. W trakcie wideo weryfikacji, pracownik banku skanuje dowód tożsamości, który musi okazać każdy klient. Cały proces zajmuje jedynie kilka minut.
  1. Aplikacja mobilna wybranego banku – jest to możliwość dopełniania formalności związanych z weryfikacją tożsamości, bez udziału pracownika banku. Aby zakończyć proces zakładania konta z pomocą aplikacji, należy zrobić sobie zdjęcie aparatem w telefonie oraz przesłać fotografię dokumentu tożsamości, np. paszportu lub dowodu osobistego. Warto jednak pamiętać, że choć jest to jedna z najszybszych i najbardziej komfortowych form załatwiania formalności, nie każda placówka oferuje tego typu rozwiązanie.
  1. Wizyta na poczcie (niem. PostIdent) – jest to rozwiązanie, które wymaga od klienta wizyty na pobliskiej poczcie w Niemczech. Wówczas należy okazać konsultantowi formularz pobrany ze strony internetowej banku, w którym zostało założone konto. Ten jest generowany po otwarciu konta bankowego w Niemczech przez internet. Ponadto niezbędne jest wylegitymowanie się aktualnym dowodem tożsamości lub paszportem. Następnie podpisane przez klienta dokumenty zostaną wysłane bezpośrednio na adres wskazanej placówki bankowej. Jednak decydując się na tę formę weryfikacji, należy pamiętać, że oczekiwanie na akceptację banku może potrwać nawet dwa tygodnie.

  Konto bankowe w Niemczech – które wybrać?

  Decydując się na założenie konta w niemieckim banku, warto zastanowić się do czego będzie nam potrzebne niemieckie konto. Banki prześcigają się w ofertach i jeśli posiadacie w Niemczech meldunek, to macie praktycznie nieograniczony wybór. Do najpopularniejszych banków w Niemczech należą:

  Bezpłatne konto bankowe w Niemczech?

  Niektóre niemieckie banki posiadają w swojej ofercie bezpłatne konta bankowe. Należą do nich głównie tzw. „direktbanki”. Konta bankowe są w nich często bezpłatne, ale banki te nie posiadają z reguły własnych filii, więc wszystko załatwia się przez internet/telefon.

  Poniżej możecie porównać oferty „direktbanków” w Niemczech w zależności od tego czy jesteście zatrudnieni na umowę o pracę lub przebywacie aktualnie na zasiłku (Girokontorechner) albo prowadzicie firmę (Geschäftskontorechner). Jako osoby posiadające firmę, możecie również skorzystać ze zwykłego konta. Krótkie objaśnienie dotyczące korzystania z poniższych porównywarek:

  • W polu „Zahlungseingang/Monat” należy podać regularne miesięczne wpływyna konto
  • W polu „Durschnittlicher Kontostand” należy podać szacunkowy średni stan konta
  • Następnie należy podać, czy życzymy sobie konto z kartą kredytową (Girokonto mit Kreditkarte)

  Po wpisaniu powyższych danych, klikamy w przycisk „Girokonto vergleichen”, aby uzyskać wyniki. W tabelce znajdziecie oferty niemieckich banków. Warto zwrócić uwagę na kolumne „Kosten gesamt„, która zawiera informacje o kosztach rocznych za prowadzenie konta (liczba z minusem z przodu oznacza, że za konto należy zapłacić. Np. -22,80 € oznacza, że konto kosztuje 22,80 € rocznie (1,90 € miesięcznie).

  Prowadząc firmę w Niemczech możecie korzystać ze standardowego konta bankowego (patrz poniższa porównywarka). Wiele banków oferuje jednak specjalne konta dla firm. Te są jednak niejednokrotnie droższe niż standardowe konta bankowe. W zamian banki oferują specjalny serwis, a konta tego typu są pozbawione ryzyka związanego z zamknięciem konta ze strony banku z powodu nadużyć. Warto porównać obydwa rodzaje kont i na tej podstawie zdecydować, które z nich opłaca się bardziej. Zapraszamy do porównania ofert niemieckich banków:

  Bezpłatne konta bankowe w Niemczech
  Bezpłatne konta bankowe w Niemczech dla firm
  Bezpłatne konta bankowe w Niemczech

  Bezpłatne konta bankowe w Niemczech dla firm

  Czy jest jakiś haczyk w ofertach bezpłatnych kont niemieckich, np. N26 czy comdirect?

  Chociaż trudno w to uwierzyć, oferta N26 czy comdirect nie ma żadnego haczyka – konta bankowe w tych instytucjach finansowych są całkowicie bezpłatne! Direktbanki starają się w ten sposób nawiązać walkę z dużymi komercyjnymi bankami oraz bankami Sparkasse, które posiadają rozbudowaną sieć oddziałów na terenie całych Niemiec. Warto wiedzieć, iż direktbanki posiadają juz 13 milionów zadowolonych klientów i są zatem doskonałą alternatywą dla dużych banków jak Sparkasse, czy Deutsche Bank.

  Mam już konto w innym niemieckim banku. Czy muszę je zamknąć przed otwarciem kolejnego?

  Nie ma takiej konieczności – każdy może posiadać w Niemczech dowolną ilość kont bankowych. Ponieważ procedura otwarcia nowego konta w Niemczech (wliczając w to okres wysłania nowych kart płatniczych) zazwyczaj trwa 1-2 tygodni, zalecamy zaczekać na zakończenie tego procesu. Następnie należy upewnić się, że nasz pracodawca jak również dostawcy wszystkich usług, którzy pobierają opłaty z naszego konta, zostali przez nas poinformowani o zmiane numeru konta. Na końcu pozostaje jedynie przelanie ewentualnych środków pieniężnych ze starego rachunku bankowego, a następnie udanie się do najbliższego oddziału wraz z kartami płatniczymi i poinformowanie o chęci zamknięcia rachunku. W przypadku osobistej wizyty w banku nie jest potrzebna pisemna rezygnacja.

  Ile będzie kosztować mnie przelew na konto w polskim banku?

  Każdy przelew SEPA (tj. taki wykonywany między bankami Unii Europejskiej) wykonywany w bankowości internetowej jest całkowicie darmowy. Do jego wykonania potrzebujemy jedynie numeru w formacie IBAN (zaczynającego się dla polskich banków od liter PL). W przypadku przelewu na konto prowadzone w PLN należy pamiętać, iż polski bank dokona przewalutowania przelewu po aktualnym kursie wymiany. Na następującej stronie znajdziecie przetłumaczony druczek do przelewu SEPA oraz informacje na temat tego rodzaju przelewu: Jak wykonać przelew do Polski?

  Chcę otrzymać darmową kartę kredytową w Niemczech, ale nie chcę otwierać nowego konta.

  O tym jak zdobyć kartę kredytową w Niemczech napisaliśmy osobny artykuł: Darmowa karta kredytowa w Niemczech.

  Konto w Niemczech mimo negatywnej SCHUFY?

  Aby otworzyć konto bankowe w niemieckim banku należy posiadać pozytywną historię kredytową w tzw. „SCHUFA”, która to sprawdza wiarygodność kredytową kredytobiorcy (w tej kwestii warto wiedzieć, że przykładowo banki szwajcarskie nie sprawdzają Schufy, więc można w nich otrzymać kredyt nawet z negatywnym wpisem w Schufa). W przypadku negatywnej SCHUFY w ostateczności można spróbować otworzyć konto w filii banku, gdzie Wasza wiarygodność kredytowa zostanie sprawdzona manulanie. Więcej o Schufa i o tym jak zdobyć wyciąg z rejestru przeczytacie tutaj: SCHUFA – czym jest i jak otrzymać wyciąg z rejestru?

  Instrukcje otwarcia konta w niemieckich bankach

  Poniżej znajdziecie instrukcje otwarcia konta w wybranych niemieckich bankach:

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  277 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  277 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Paweł

  Jak wpisać polski numer komórkowy? Czy trzeba mieć niemiecki numer?

  Monika

  Mam konto w postbanku chwilowo nie mieszkam w Niemczech również brak meldunku . Konto zostało zablokowane nie mogę robić przelewów i płacić kartą jak to załatwić?

  Paweł

  Bardzo dziękuje.

  justyna

  super porada.nie dla wszystkich jednak, poniewaz napisane jest ze miesiecznie musi wplywac na konto wyplata a co z ludzmi ktorzy pracuja dorywczo, na minijobie itp.nie wiadomo ile musi wynosic minimalna miesieczn wplata by konto bylo darmowe i czy w ogole istnieja zupelnie darmowe konta.w pl posiadam obecnie w wbk zupelnie darmowe on-line banking.

  marek

  Witam. Rozumiem iż muszę podać adres w de ? Pytam gdyż przebywam na chorobowym , straciłem pracę i kasa chorych w de mi placi , jednak oni chcą mieć nr konta z de a nie z pl pomimo tego że jest to konto walutowe i pracodawca bez problemów przelewal pieniądze to ani wymagają konta w de. Jako że stracilem pracę to nie przebywam tam gdzie mam meldunek czyli u pracodawcy . Bylem w postbanku ale oni chcą wysłać papiery na adress meldunku a stamtąd nikt mi ich nie odeśle do pl .potrzebuję pilnie nr konta w de i nie wiem… Czytaj więcej »

  Marcin

  Witam. A co jeśli razem z kuzynem i bratem prowadzimy firmę w formie spółki GbR i posiadamy wspólne konto firmowe. Czy nie będzie problemu jeśli co miesięczny wpływ będzie z konta wspólnego naszej firmy, gdzie widnieje moje nazwisko? I co wybrać w takim przypadku w „Art der Beschäftigung”?

  Krzysiek

  Jak wygląda sprawa opłat za przelewy realizowane do Polski? Chciałbym, aby część moich zarobków trafiała na moje konto osobiste prowadzone w PLN. Czy niezbędne jest w tym celu posiadanie w PL także konta walutowego?

  mola

  Mam pytanie.Mąż ma konto w postbanku obecnie przebywa w Polsce chciał wypłacic pieniądze i w bankomacie pokazuje się że transakcja nie jest autoryzowana przez twój bank,karta jest ważna.Czy może miec to wpływ że karta lebary straciła wazność/Nie wiemy co sie dzieje.

  Ewa

  Mam pytanie.Proszę mi powiedzieć,jak moge załozyc konto w innym Banku w Niemczech.Post Bank mnie nie interesuje:>.Dodam,że bez pomocy trudno będzie mi to zrobić,bo język znam tylko w stopniu komunikatywnym.Dziekuję.Pozdrawiam wieczorowa porą:>

  RENCIŚCI

  Sparkassa

  Tomasz

  Witam serdecznie
  Bardzo fajnie opisał Pan procedure zakładania konta przez internet, jednak mam pytanie odnosnie opłaty za prowadzenie konta. Czy trzeba byc studentem zeby konto było całkowicie za darmo? Moge dodac ze mieszkam juz w DE od 3 lat, mam 24 lata a konta potrzebuje w celu otrzymywania zasiłku. Wiec jak to u mnie bedzie wyglodać z tymi opłatami? AA i ten telefon tez mnie zainteresował, wiec prosze o wiecej szczegółów.

  Tomasz

  Bardzo dziekuje za wyczerpującą odpowiedź 😉 mam nadzieje, ze nie bedzie zadnych problemów z założeniem konta. Po kilku godzinach szukania najlepszej oferty dla mnie mysle, ze juz znalazłem.

  Tomasz

  I jeszcze takie małe pytanie odnośnie Tagesgeldkonto. Do czego to doklanie służy gdyż nigdy nie zakładałem lokaty? Czy otwarcie tej lokaty wraz z GiroKonto coś kosztuje, czy pobierana jest jakas opłata za prowadzenie Tagesgeldkonto? Z góry dziekuje i pozdrawiam 🙂

  Dada

  idąc potwierdzic dane do postbanku trzeba wypełniać jakies dokumenty jeszcze? jak to przebiega? czy oni przyjmują te karty które wydrukowałem i wysyłają dalej ?

  Krzysiek

  Czy jaki jest jakiś minimalny okres trwania umowy dla tego konta? Nie chciałbym mieć takiej sytuacji, że byłbym uwiązany do konta np. przez dwa lata ze względu na „gratis” w postaci dołączanego telefonu. Jak na ten moment prowadzenie konta byłoby dla mnie bezpłatne, ale po okresie promocji (niestety nie jest sprecyzowana konkretna data) – może to być np. za 2dni, może za 5 m-cy, … nie spełniałbym tych warunków i wtedy chciałbym rozwiązać taką umowę. Jakie będą wówczas koszty odstąpienia od takiej umowy po mojej stronie?

  Krzysiek

  Super sprawa. Nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia. W jednym z pierwszych komentarzy napisane jest, że do autoryzacji operacji bankowych niezbędny jest niemiecki numer. Jednak wklepując wniosek online system nie dopomina się o wpisanie tego numeru. Przechodzę przez kolejne okna wypełniając pozostałe dane. Dochodzę do przedostatniego etapu, tj. wydrukowania wniosku. Po tym zostaje jedynie zatwierdzenie wniosku. Wybrany produkt zgodny jest z tym co widnieje w pkt. 5 oprócz jednego wpisu: + Mobile TAN – Verfahren …”. Czy tak wysłany wniosek pozwoli mi na korzystanie z usług bankowości elektronicznej? Czy wówczas mam możliwość zakupu/ wydzierżawienia jakiegoś tokena, czy może otrzymuję listy autoryzacyjne… Czytaj więcej »

  gość

  a przy którym koncie online – potwierdzenie przelewu jest zatwierdzane smsem? NIe chcę mieć tokena ani karty z kodami…

  Kobieta

  Witam.Super wątek mam jednak pytanie.Zakladam w Niemczech małą firmę i borykam się z problemem konta firmowego.Czy jest mi Pan w stanie pomóc?Czy ten bank oferuje rownież takie konta?Dodam, że firmę otwieram po niemieckiej stronie ale nadal mieszkam po polskiej czyli meldunek mam tylko tutaj ale posiadam biuro w Niemczech.

  Sławek

  Widzę, ze aktywnie Pan/pani wspiera Postbank. Otóż – uważam ten „bank” za najgorszą formę jaką można wybrać w De.

  martinez

  bardzo fajny opis 🙂 ja mam taką sytuacje .. w marcu zaczynam prace za odrą ale za tydzień na dwa dni lecę do berlina, nie posiadam meldunku na terenie Niemiec ale będę tam legalnie pracował… i teraz tak! jak złoże wniosek przez internet, aktywuję konto w filii banku, na poczcie… to gdzie przyślą mi kartę i pin? na adres zamieszkania w Polsce? jeśli tak! to w jaki sposób aktywuje tą kartę? będę musiał ją aktywować w bankomacie na terenie Niemiec? czy tez w Polsce będzie to możliwe? co do wypłat i wpłat, podobno są jakieś ograniczenia w wypłatach w okienku… Czytaj więcej »

  Sławek

  Tu Postbank zwyczajnie nawala. Podałem adres zameldowania w De. trzykrotnie karta nie została dostarczona. Na trzecią polowałem przy skrzynce. Uff udało się.
  Całość korespondencji wyłącznie na adres w De. do Polski nic nie wyślą. Załatwienie czegokolwiek przez telefon nie jest możliwe.

  martinez

  Ok, no skoro z bankomatu można wypłacić 1000 eu dziennie to okienko nie będzie potrzebne 😉 czyli by dostać kartę do konta, musze zaznaczyć opcję ,,karta kredytowa do konta,,? Trochę myli mnie ta ,,kredytowa,, …

  martinez

  Aaa widzisz.. Dobrze mądrego poczytać 😀 a juz chciałem zaznaczyć karte kredyt. No zobaczymy co wyjdzie z mojego wyjazdu za pracą.. Na ten moment mam ubogą stawkę.. Bo 9eu. Godz. brutto w 1 kl. Podatkowej + 40 eu diety dziennie… Więc słabo.. Ale w polsce mam 9 zl na reka hahahaha.. Dzieki za odp 😀

  Tomasz

  mam pytanie czy można z Polski z konta w złotówkach przelać pieniądz na konto do postbanku ? Chodzi mi o to czy przyjmą taki przelew i czy przelicza od razy na euro i pojawi się kwota w euro ?

  Tomasz

  dziękuję za odpowiedz ? A jaka to może być kwota ta opłata manipulacyjna za przelew powiedzmy 1000 zł

  Kobieta

  Faktycznie samo wypelnienie wniosku jest bardzo proste tylko dwa techniczne pytania.Zaznaczylam opcje karta kredytowa(przez pomylke).Czy jesli bank odmowi mi jej wydania(a tak sie pewnie poczatkowo stanie bez historii konta)to nie cofnie mi calego wniosku o konto? I jeszcze jedno.Jade potwierdzic torsamosc z dowodem osobistym w ktorym jest meldunek.Czy mimo to potrzebuje jakies potwierdzenie polskiego meldunku czy to moze dotyczy paszportow w ktorych przeciez meldunku sie nie wpisuje?

  Acti

  Witam,

  mam pytanko odnośnie numeru telefonu. W którym miejscu po zalogowaniu się do konta wpisać numer telefonu, żeby kody do przelewów przychodziły na komórkę ?? Chciałam zrobić przelew ,ale wyskoczył mi komunikat o jakiś procedurach bezpieczeństwa.. Bardzo proszę o szybką odpowiedz.

  Robert

  witam, Panie Adamie genialna robota, jestem pod wrażeniem, niezły wysiłek pracy włożony, może Pan startować na admina „takiego forum: 🙂 mam też konto w Postbanku, jakieś półtora roku, do tego konta wtedy dali mi śmieszną kartę „GIRO”, jest oki, ale tylko w DE, chciałbym ubiegać się o normalną…. poleci Pan jaką i jak to zrobić???czyli zamienić obecną na … dodatkowo, czy ta promocja z kontem to na pewno tylko dla nowy klientów, nie załapię się na nią?? jeszcze ta nokia dodatkowo kusi;-) ??? a może coś Pan po-doradza odnośnie internetu?? np skąd, jakie warunki? kiedy można wypowiedzieć umowę???np w przypadku… Czytaj więcej »

  Krzysiek

  Mając konto w PostBanku jaki będzie najkorzystniejszy wariant dokonywania płatności w Polsce? Czy lepiej będzie płacić od razu kartą, czy wymieniać EUR w kantorze i płacić gotówką? Mam tu na myśli tę zwykłą kartę dodawaną do Girokonto.

  Kaska

  A co zrobic jak nie mam stałego zatrudnienia.Chodzi o konto na które będą wpływac pieniądze z wpłaty własnej

  Kobieta

  Witam ponownie.Bardzo dziękuję za pomoc a przy okazji i ja już mogę podzielić się doswiadczeniami.Jak już mówiłam samo wypelnienie wniosku faktycznie było proste.Napotkałam tylko na małą przeszkodę, gdyż zamiast wydrukować wniosek…warto nadmienić 25 stron razem z regulaminem tp… wysłałam go sobie na poczte a później miałam problem z wydrukiem, bo została zaszyfrowana czy cos i nie mogłam jej otworzyć ale w kilka chwil wypełniłam wniosek jeszcze raz i z wydrukowaniem nie było już problemu. Potem przyszedł czas na wizytę w banku. Tu warto chyba napomnieć,że wniosek powinien być podpisany i z tego co widziałam to nie tylko na pierwszej stronie.Myslałam,że… Czytaj więcej »

  Kobieta

  Pani nie byla nieprzyjemna!Wrecz przeciwnie!Byla mila i usmiechnieta ale albo byla nowa, albo to nie do konca jej dzialka byla a przynajmniej takie odnioslam wrazenie.Dokumenty wyslalam i czekam.Jak dostane odpowiedz to dam znac.Pozdrawiam. 🙂

  Damian

  Witam serdecznie:) Czy warunkiem koniecznym do otwarcia rachunku jest stały wpływ z niemieckiego źródła? Chciałbym otworzyć konto, przelać tam większe środki z PL i po prostu korzystać podczas pobytu w europie itp. a komunikować się między kontem walutowym w PL a tym w DE. Czy coś stoi na przeszkodzie?
  Dziękuję za pomoc:)

  Damian

  dziękuję uprzejmie:)

  Maciek

  Witam,
  nr swojego konta otrzymam w placówce, w której złożę formularz czy dopiero w dokumentach wysłanych na adres meldunku? Jeżeli to drugie to jaki jest średni czas oczekiwania.
  pozdrawiam
  Maciek

  ewelina

  witam, mam pytanie nie mam meldunku w de , nie mam stalego zatrudnienia i niebardzo moge sobie z tym poradzic. wpisuje swoj niemiecki nr telefonu i wyskakuje mi blad. Bardzo prosze o rade i jeszcze jedno pytanie czy moge zalozyc konto w placowce postbanku. pozdrawiam

  Maciek

  Dzięki za odpowiedź.
  Jeszcze jedno pytanko: dokumety zostaną przesłane na adres zameldowania w DE. Czy muszę być obecny na miejscu, gdy kurier je przywiezie? Pracujemy w różnych częściach DE, a na miejsce zamieszkanie przyjeżdżamy co 2-3 tyg na weekend. To samo dotyczy tego gratisowego telefonu (o ile dokumenty wrzuci do skrzynki to telefonu nie da rady…). Czy kurier zostawi jakieś awizo i odbiór będzie na poczcie?

  michael

  fantastycznie napisany artykuł. dodałem Pana stronę do ulubionych. na wstępie przedstawię swoją sytuację. od 3 lat mieszkam na terenie Wielkiej Brytanii. aczkolwiek za miesiąc opuszczam ten deszczowy kraj, po którym jeżdżą auta z kierownicą dla pasażera 😉 od dłuższego czasu bardzo skrupulatnie przygotowuje się do wyjazdu do Niemiec /kurs językowy, gromadzenie informacji na temat realiów życia codziennego/ zamierzam na początek wynająć mieszkanie na zasadach 'zwischenmiete’. posiadam oszczędności, które umożliwią mi spokojną egzystencję przez minimum pół roku. w tym czasie będę szukał pracy. nie spełniam warunów aby otworzyć konkretnie to, opisane przez Pana darmowe konto. proszę o odpowiedź, jeśli zna Pan… Czytaj więcej »

  Kobieta

  Witam.Wniosek wyslalam na początku lutego a dzis otrzymałam e-mail z zapytaniem czy JUŻ myslałam o wysłaniu podpisanego wniosku.Trochę się zaniepokoiłam,że może go nie dostali.Zależy mi na czasie, bo bez konta nie mogę ruszyć z firmą.Można jakos sprawdzic na jakim etapie jest wniosek?

  aga

  Witam,
  Mam pytanie a właściwie to problem. Przez przypadek dezaktywowalam swoje hasło do bankowości internetowej i niemoge się dostać do konta. W jaki sposób mogę otrzymać nowe hasło lub pin jak oni to nazywają. Proszę o pomoc.

  )Agnieszka

  Witam. Mam problem z hasłem do bankowości internetowej. Wczoraj na mobilnej stronie wykasowalam hasło i teraz nie mogę zalogować się. Nie wiem czy mam teraz sama ubiegać się o nowe hasło czy oni mi wysla nowe. Proszę o pomoc

  michael

  dziękuję za odpowiedź. sprawa konta bankowego może jeszcze trochę poczekać. obecnie jestem na okresie wypowiedzenia w swojej aktualnej firmie. przenoszę się do Niemczech na początku marca. z niecierliwością czekam na wspomniany przez Pana artykuł. pozdrawiam.

  Kobieta

  Jesli mogę podpowiedzieć to radzę nieco wczeniej pomysleć o koncie.Na początku lutego złożyłam wniosek i nadal nie mam odpowiedzi a na infolini Pan udzielił mi informacji, że ponoć jest duże zainteresowanie i spływa dużo wniosków więc trzeba uzbroić się w cierpliwosć, bo może to jeszcze chwilę potrwać.Pozdrawiam.

  Krzysiek

  Czy wybierając kartę kredytową do konta będzie, mnie ona coś dodatkowo kosztować? Przy wypełnianiu wniosku wspomniane jest coś o tym, że jest ona bezpłatna przez rok, no chyba że źle interpretuję te informacje.

  Krzysiek

  Dokładnie chodziło mi o ten zapis. Wniosek o założenie konta wypełniłem 8.02, ale przez moje niezrozumienie kwestii dotyczącej opłat za kartę kredytową – nie zaznaczyłem jej. Otrzymałem 19.02 maila z Postbanku z gotową do wydruku umową i regulaminem, ale nie byłem jeszcze z nimi w placówce. Co zaleciłby Pan teraz zrobić, aby jednak skorzystać z możliwości zawarcia kontraktu z kartą kredytową? Czy powinienem na nowo złożyć wniosek?

  Krzysiek

  To w umowie krzyżyk stawiam w sekcji: „1. Kundin/Kunde”: Bitte stellen Sie für mich folgende Kreditkarte aus (Volljährigkeit und Bonität vorausgesetzt): Postbank VISA Card X
  Tak będzie dobrze, prawda? Jeszcze raz wielkie podziękowania za pomoc.

  Łukasz

  Witam
  Konto w placówce Postbanku załatwię od reki czy będę musiał poczekać na dokumenty aż przyjdą pocztą.Bardzo mi się spieszy bo pracuje już miesiąc.Czy dokumenty mogą przyjść na firmę gdzie pracuje jak bym zakładał przez internet konto.
  Dziękuje bardzo,świetna robota Panie Adamie.
  Pozdrawiam.

  Kobieta

  Z przykrością stwierdzam,że chyba czas poszukać planu,,B,, i innego banku, bo na odpowiedź z banku czekam już miesiąc i nadal nie mam odpowiedzi z postbanku.Otworzyłam firmę i nie mogę sobie pozwolić na taki przestój a bez numeru konta nie otrzymam numeru podatkowego itd…wstrzymuje to wszystkie moje działania.Swoją drogą uważam,że to trochę nie poważne, bo dzwoniłam na infolinie i nie udało mi się nawet ustalić czy wniosek został rozpatrzony.Ponoć można zidentyfikować klienta po numerze konta ale po samym nazwisku czy innych danych nie.To dla mnie głupota, bo jeśli zgubię numer konta to też się niczego nie dowiem?Nie ukrywam irytacji.Pozdrawiam

  Adam

  Jesli komus uda się załozyć konto w niemieckim banku ale bez zameldowania w niemczech i mógłby opisać procedure to będę wdzięczny 🙂

  Tomasz

  nie ma żadnych procedur Poszedłem na pocztę wypełniłem druki i dali mi nr konta. Umowa i karta bankomatowa przyszła do Polski. Co prawda mam meldunek w Niemczech ale nikt mnie o to nie pytał zapytała tylko czy dokumenty wysłać na adres z dowodu osobistego do Polski powiedziałem że tak i tyle

  Anka

  Witam. Właśnie za chwile mam zamiar założyć konto w post bank według Pana wskazówek. Tylko trzeba wpisać adres zameldowania. I następnie pytają czy adres ten jest od 3 lat ? Jestem w niemczech od miesiąca i od miesiąca mam meldunek. Wiec zaznaczyć „nie” i potem podać polski adres ? Pozdrawiam

  Anka

  A jeżeli nie będzie wpływala wypłata na moje konto to opłata 5.90 tak ? Czy wpłatomaty postbank posiada czy wpłat należy dokonywać w banku ?

  Anka

  Orientuje się Pan kiedy będzie kolejna promocja ? Czy wpłatomaty są przy każdej siedzibie banku ? Może są wyszczególnione miejsca na stronie internetowej postbanku gdzie znajdują się wpłatomaty ?

  Anka

  Bardzo dziękuję za pomoc. Mam nadzieje ze bedzie Pan informowal tutaj o kolejnej promocji

  Anka

  Czy opcja karty kredytowej to opcja wyrobienia normalnej karty do konta czy jest to jakaś inna dodatkowa karta ? Ile ta karta kosztuje po roku ?

  Anka

  Ale jeśli nie zaznaczę tej opcji to dostanę kartę do swojego konta ? Taka zwykła do płatności w sklepach i wypłaty w bankomacie.

  meakakasia

  Dzień dobry, pisał Pan o możliwości założenia konta w Niemczech mieszkając w Polsce. Jak widzę są problemy z założeniem konta w Post banku (długi okres oczekiwania i częste odmowy). Niestety z tego co widzę chyba jest ogólny problem z założeniem konta przez Polaków mieszkających w Polsce. w niemieckim banku Chciałabym jednorazowo wpłacić na konto większą sumę pieniędzy, a następnie zasilać konto z własnego polskiego konta w Euro raz na miesiąc lub co kilka miesięcy (zarabiam głównie w Euro), natomiast nie chciałabym aby przelewy miesięczne były koniecznością. Po lekturze różnych forum mam duże obawy co do realności założenia konta w banku… Czytaj więcej »

  Adam

  Ja również jestem ciekaw czy z Polski da rade zalożyć konto w niemczech. Obszedłem/obdzwoniłem kilka banków niemieckich niestety wszystkie odmówiły…

  Anka

  Czy orientuje się Pan czy jest możliwość w którymś z niemieckich banków wpłacić pieniądze na polskie konto walutowe z WBK ?

  mitulata

  U mnie problem wyglada nastepująco. 17.01 wydrukowałam wniosek, 21.01 złozylam w filii Postbanku. Na poczatku lutego dostałam telefon w ramach promocji. Niestety poczta zgubiła zarówno list z karta jak i z PINem. w Połowie lutego udałam się do Finanzcenter, gdzie obslugiwała mnie Pani pracująca normalnie „przy okienku” a nie w centrum obslugi klienta. Zadzwoniła do Postbanku i powiedziano jej, że listy wrócily do nich i wyslą je ponownie. Nastepnie dostalam jedynie karte i informacje, że PIN wysłali wczesniej. Oczywiście PIN nie dotarl. 3.03 kolejny raz poszłam na pocztę i pokazałam, co dostałam. Pan zadzwonil na infolinie i okazało się, że… Czytaj więcej »

  mitulata

  Dziękuję Panie Adamie, właśnie w sobotę dzwoniłam i Pani przekonywała mnie, że wszystko działa, więc nie muszę czekać na nową kartę i PIN. sprawdzę jeszcze w bankomacie czy rzeczywiście tak jest. Jeśli chodzi o PIN do bankowości internetowej to Pani powiedziała, że powinnam dostać na początku razem z karta i zwykłym PINem. Obiecali, że go doślą. A na umowę i ogólne warunki przy zakładaniu konta oczywiście zwróciłam uwagę, ale myślałam, że dostanę tez jakieś potwierdzenie z informacją o numerze konta, IBANie, BICu itd. Poczekam jeszcze i zobaczę jak to będzie funkcjonować. W każdym razie dziękuję za podpowiedź. W razie czego… Czytaj więcej »

  Paulina

  Mam problem. Założyłam konto w postbanku w zeszłe wakacje, podczas których pracowałam w Niemczech. Obecnie przebywam na stale w Polsce. Chciałabym wypłacić pieniądze z tego konta. I tutaj zaczynają się schody, ponieważ jak chcę wykonać przelew wyskakuje mi, że nie mam ustalone tych funkcji bezpieczeństwa. Chciałam ustawić nr TAN jednak gdy wpisuje nr karty z LEBARY okazuje się, że jest on za długi. Bardzo zalezy mi na wypłacie tych pieniędzy. Chciałam przelać ja na polskie konto walutowe i następnie zamienić te eurasy poprzez internetowy kantor i wypłacić je w Polsce. Jednak nie wiem czy jest to możliwe. Bardzo proszę o… Czytaj więcej »

  Paulina

  Wpisując numer z lebary po prostu brakuje miejsca na cyfrę. Nic się nie wyświetla, żaden komunikat. Przeglądałam teraz umowę i znalazłam, że nie mam na niej zaznaczone pola dot TAN, dzięki któremu mogę korzystać z bankowości internetowej. Może to jest przyczyną? Hmm.. a gdybym zadzwonić do niech na infolinię z prośba by wysłali numer TAN do Polski na adres, który podany jest w umowie? Bardzo zależy mi na tej opcji internetowej bankowości, bo wypłacenie w Polsce z przeliczeniem to niestety spora strata. Jesli nie bedzie innej opcji to niestety tak będę musiała zrobić.
  Fantastyczny blog.

  Pozdrawiam

  Paulina

  Robię to zgodnie z Pana instrukcjami. W numerze kierunkowym podaje „0049” i swój numer z lebary, który ma 11 cyfr a wpisać mogę tylko 10 i nie mogę wprowadzić poprawnie swojego numeru. Dodatkowy pod kierunkowym wyświetla się komunikat „Die eingegebene Vorwahl ist nicht korrekt. Bitte beachten Sie, dass für mobileTAN nur nationale Mobilfunknummern verwendet werden können. „

  Dołącz do nas!

  196,777FaniLubię
  25,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj

  Popularne

  10 zabytków i atrakcji turystycznych Norymbergi, które koniecznie musicie zobaczyć!

  Ogromny zamek cesarski, zapierające dech w piersiach tereny zjazdów nazistowskiej partii NSDAP i sklejone w długi labirynt „lochy”. Zabytki w Norymberdze to niesamowita mieszanka....

  Najpiękniejsze niemieckie kempingi: Wycieczka przez wszystkie 16 krajów związkowych!

  Rok 2020 jest idealną okazją na odkrycie piękna Niemiec. Sytuacja związana z pandemią sprawiła, że urlop na polu kempingowym jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem....

  SCHUFA – czym jest i jak otrzymać wyciąg z rejestru?

  Schufa to niemiecka firma zajmująca się zbieraniem informacji na temat wypłacalności osób trzecich. Jej polskim odpowiednikiem jest KRD - Krajowy Rejestr Długów. Dane są zbierane np....

  Poznajcie 15 najpiękniejszych atrakcji Harzu!

  Góry Harz to niezwykle ciekawe miejsce, które od wielu lat przyciąga zarówno miłośników przyrody, jak i fanów lokalnej historii. Można tu znaleźć jaskinie stalaktytowe,...

  Poznajcie 9 najpiękniejszych jezior w Hesji!

  Lato zbliża się wielkimi krokami, temperatura wzrasta, niedługo termometry pokażą ponad 30 stopni. Szukając ochłodzenia na terenie Hesji możemy znaleźć wiele stawów i kąpielisk....
  277
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x