Więcej

  Bezpłatne konto w Niemczech

  Większość niemieckich banków prześciga się w promocjach, aby zainteresować swoją ofertą jak największą liczbę osób. Zanim podejmiecie decyzję o otwarciu konta bankowego w Niemczech, warto przeanalizować oferty poszczególnych banków i wybrać tą najbardziej odpowiadającą Waszym oczekiwaniom i potrzebom. Poniżej znajdziecie porównywarkę ofert niemieckich banków. Po wybraniu jednej z nich możecie przejść na stronę banku, aby otworzyć konto przez internet. Dodatkowo pod porównywarką znajdziecie odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące kont bankowych w Niemczech. Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej, to warto się z nimi zapoznać! 

  Z tego miejsca zapraszamy do zapoznania się z niemieckimi zwrotami oraz dialogami przydatnymi podczas wizyty w banku:

  Które konto bankowe w Niemczech?

  Poniżej możecie porównać oferty banków w Niemczech w zależności od tego czy jesteście zatrudnieni na umowę o pracę lub przebywacie aktualnie na zasiłku (Girokontorechner) albo prowadzicie firmę (Geschäftskontorechner). Krótkie objaśnienie dotyczące korzystania z poniższych porównywarek:

  • W polu „Zahlungseingang/Monat” należy podać regularne miesięczne wpływyna konto
  • W polu „Durschnittlicher Kontostand” należy podać szacunkowy średni stan konta 
  • Następnie należy podać, czy życzymy sobie konto z kartą kredytową (Girokonto mit Kreditkarte)

  Po wpisaniu powyższych danych, klikamy w przycisk „Girokonto vergleichen”, aby uzyskać wyniki. W tabelce znajdziecie oferty niemieckich banków. Warto zwrócić uwagę na kolumne „Kosten gesamt„, która zawiera informacje o kosztach rocznych za prowadzenie konta (liczba z minusem z przodu oznacza, że za konto należy zapłacić. Np. -22,80 € oznacza, że konto kosztuje 22,80 € rocznie (1,90 € miesięcznie).

  Prowadząc firmę w Niemczech możecie korzystać ze standardowego konta bankowego (patrz poniższa porównywarka). Wiele banków oferuje jednak specjalne konta dla firm. Te są jednak niejednokrotnie droższe niż standardowe konta bankowe. W zamian banki oferują specjalny serwis, a konta tego typu są pozbawione ryzyka związanego z zamknięciem konta ze strony banku z powodu nadużyć. Warto porównać obydwa rodzaje kont i na tej podstawie zdecydować, które z nich opłaca się bardziej. Zapraszamy do porównania ofert niemieckich banków:

  Bezpłatne konta bankowe w Niemczech
  Bezpłatne konta bankowe w Niemczech dla firm
  Bezpłatne konta bankowe w Niemczech

  Bezpłatne konta bankowe w Niemczech dla firm

  Konto bankowe w Niemczech z polskim meldunkiem?

  Aby otworzyć konto bankowe w Niemczech, niekoniecznie musicie być tutaj zameldowani. W wielu bankach możliwe jest otwarcie konta mieszkając w Polsce, czy innym kraju Uni Europejskiej. W tym wypadku należy jednak posiadać niemieckie obywatelstwo! Dodatkowo należy dokonać potwierdzenia zameldowania, które może wystawić na przykład prawnik, notariusz, firma ubezpieczeniowa, ambasada czy rzecznik podatkowy w Polsce. Zaświadczenie należy dołączyć do wnioksu o otwarcie konta wraz z kopią dowodu. Oprócz tego należy krótko pisemne podać powód (naturalnie w języku niemieckim), dla którego chcecię otworzyć konto w Niemczech (np. częste wizyty w Niemczech, otrzymywanie świadczeń w Niemczech, itp.). Oczywiście nie jest to wymagane, ale może zwiększyć Wasze szanse na pozytywne rozpatrzenie Waszego wniosku.

  Jak otworzyć konto bankowe w Niemczech? Tak przebiega weryfikacja!

  W naszym zestawieniu porównujemy tak zwane direktbanki. W przeciwieństwie do dużych banków, direktbanki takie jak przykładowo DKB nie posiadają własnych oddziałów bankowych. W związku z tym korzystają one z procesu weryfikacji, który nazywa się Post-Ident. Aby z niego skorzystać i zweryfikować tożsamość należy:

  • Wypełnić internetowy formularz o otwarcie konta bankowego w Niemczech i wydrukować go
  • Wydrukowany formularz należy podpisać w zaznaczonych miejscach i udać się z nim na pocztę (Deutsche Post) w celu potwierdzenia tożsamości
  • Formularz zosatnie odesłany na koszt wybranego banku, a Wam nie pozostanie nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość. Otwarcie konta w Niemczech trwa do dwóch tygodni

  Alternatywnie można również dokonać procesu identyfikacji za pośrednictwem rozmowy video z konsultantem wybranego banku. Do jej przeprowadzenia wymagane jest posiadanie kamerki internetowej lub zrobić to na urządzeniu, które posiada kamerę, np. na smartfonie. Po pomyślnym zakończeniu procesu weryfikacji, nowe konto bankowe w Niemczech zostanie aktywowane. Jeśli interesuje Was konto w Postbanku, Norisbanku lub Commerzbanku, to przygotowaliśmy dla Was szczegółowe instrukcje krok po kroku, które wyjaśniają jak otworzyć konto bankowe w wybranym banku i zawierają przetłumaczone formularze: Jak w szybki sposób założyć konto bankowe w Niemczech?

  Jakie są zalety posiadania konta w direktbanku w porównaniu do dużej konkurencji jak na przykład Deutsche Bank czy Sparkasse?

  Wiele niemieckich direktbanków (przykładowo norisbank, Openbank) gwarantują bezpłatne prowadzenie konta bankowego i to bez konieczności spełnienia jakichkolwiek warunków! Duże banki, jak na przykład Postbank, pobierają opłaty za prowadzenie konta.

  W niektórych bankach wystarczy mieć miesięczny wpływ na konto w określonej wysokości, aby uniknąć opłat, np.:

  • w Postbanku przy wpływach miesięcznych rzędu min. 3000 euro konto jest całkowicie bezpłatne
  • w przypadku Commerzbanku kwota ta wynosi 700 euro miesięcznie
  • w przypadku norisbanku kwota ta wynosi 500 euro miesięcznie

  Oprócz tego direktbanki często dołączają bezpłatne karty kredytowe, dzięki którym można bezpłatnie wypłacać pieniądze z bankomatów posiadających logo „VISA” i to na terenie całej Unii Europejskiej! Należy jednak mieć na uwadze, że w niektórych bankomatach będziemy mogli wypłacić tylko określoną sumę pieniędzy, np. 500 euro. W ten sposób duże banki, takie jak przykładowo Sparkasse, próbują się bronić przed konkurencją.

  Ile będzie kosztować mnie przelew na konto w polskim banku?

  Każdy przelew SEPA (tj. taki wykonywany między bankami Unii Europejskiej) wykonywany w bankowości internetowej Postbank jest całkowicie darmowy. Do jego wykonania potrzebujemy jedynie numeru w formacie IBAN (zaczynającego się dla polskich banków od liter PL). W przypadku przelewu na konto prowadzone w PLN należy pamiętać, iż polski bank dokona przewalutowania przelewu po aktualnym kursie wymiany. Na następującej stronie znajdziecie przetłumaczony druczek do przelewu SEPA oraz informacje na temat tego rodzaju przelewu: Jak wykonać przelew do Polski?

  W jaki sposób potwierdza się transakcje w bankowości internetowej?

  Niemieckie banki oferują najczęściej kilka metod na potwierdzenie transakcji – zaczynając od papierowych list z kodami TAN, poprzez kody wysłane SMS-em, na specjalnej aplikacji na smartfon kończąc (tzw. „Push Tan”). Wyboru opcji dokonać można po otwarciu rachunku w ustawieniach konta. W przypadku chęci skorzystania z opcji SMS, niezbędne jest posiadanie telefonu w niemieckiej sieci komórkowej.

  Czy wszystkie z prezentowanych banków dają możliwość wpłaty gotówki na konto?

  Banki N26 oraz ING-DiBa nie posiadają sieci własnych placówek, dlatego nie ma bezpośredniej możliwości wpłaty gotówki na konto bez prowizji. Klienci mogą dokonać wpłaty gotówki w placówce innego banku, jednakże muszą liczyć się z opłatą za transakcję pobieraną przez daną placówkę. Jako alternatywę Bank N26 oferuje dokonywanie wpłaty gotówki (bez prowizji do 100 EUR miesięcznie, powyżej 100 EUR przy 1,5% prowizji) w 7 tys. punktów handlowych w całych Niemczech. Posiadacze konta w ING-DiBa mogą wpłacać bezpłatnie pieniądze w bankomatach zawierających logo „VISA”, jednak tylko za pomocą karty kredytowej, którą otrzymuje każdy, kto założy konto w ING-DiBa (nie jest to możliwe przy użyciu karty bankomatowej). Oprócz tego w comdirect lub Norisbank możecie bezpłatnie wpłacać pieniądze w niemieckich oddziałach Commerzbanku lub Deutsche Banku.

  Chcę otrzymać darmową kartę kredytową w Niemczech, ale nie chcę otwierać nowego konta.

  O tym jak zdobyć kartę kredytową w Niemczech napisaliśmy osobny artykuł: Darmowa karta kredytowa w Niemczech

  Czy niemieckie banki je oferują rachunki oszczędnościowe?

  ING DiBa daje możliwość otwarcia dodatkowej, bezpłatnej lokaty dziennej, czyli tak zwanego Tagesgeld. Tagesgeld można otworzyć z poziomu bankowości internetowej, po dokonaniu aktywacji konta bankowego.

  Czy jest jakiś haczyk w ofertach bezpłatnych kont niemieckich, np. N26 czy comdirect?

  Chociaż trudno w to uwierzyć, oferta N26 czy comdirect nie ma żadnego haczyka – konta bankowe w tych instytucjach finansowych są całkowicie bezpłatne! Direktbanki starają się w ten sposób nawiązać walkę z dużymi komercyjnymi bankami oraz bankami Sparkasse, które posiadają rozbudowaną sieć oddziałów na terenie całych Niemiec. Warto wiedzieć, iż direktbanki posiadają juz 13 milionów zadowolonych klientów i są zatem doskonałą alternatywą dla dużych banków jak Sparkasse, czy Deutsche Bank.

  Mam już konto w innym niemieckim banku. Czy muszę je zamknąć przed otwarciem kolejnego?

  Nie ma takiej konieczności – każdy może posiadać w Niemczech dowolną ilość kont bankowych. Ponieważ procedura otwarcia nowego konta w Niemczech (wliczając w to okres wysłania nowych kart płatniczych) zazwyczaj trwa 1-2 tygodni, zalecamy zaczekać na zakończenie tego procesu. Następnie należy upewnić się, że nasz pracodawca jak również dostawcy wszystkich usług, którzy pobierają opłaty z naszego konta, zostali przez nas poinformowani o zmiane numeru konta. Na końcu pozostaje jedynie przelanie ewentualnych środków pieniężnych ze starego rachunku bankowego, a następnie udanie się do najbliższego oddziału wraz z kartami płatniczymi i poinformowanie o chęci zamknięcia rachunku. W przypadku osobistej wizyty w banku nie jest potrzebna pisemna rezygnacja.

  Konto w Niemczech mimo negatywnej SCHUFY?

  Aby otworzyć konto bankowe w niemieckim banku należy posiadać pozytywną historię kredytową w tzw. „SCHUFA”, która to sprawdza wiarygodność kredytową kredytobiorcy (w tej kwestii warto wiedzieć, że przykładowo banki szwajcarskie nie sprawdzają Schufy, więc można w nich otrzymać kredyt nawet z negatywnym wpisem w Schufa). W przypadku negatywnej SCHUFY w ostateczności można spróbować otworzyć konto w filii banku, gdzie Wasza wiarygodność kredytowa zostanie sprawdzona manulanie. Więcej o Schufa i o tym jak zdobyć wyciąg z rejestru przeczytacie tutaj: SCHUFA – czym jest i jak otrzymać wyciąg z rejestru?

  Kredyt w Niemczech

  Jeśli jesteście zainteresowani zdobyciem kredytu w Niemczech, to koniecznie zapoznajcie się z naszą instrukcją krok po kroku:

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  56 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Sylwia

  Witam. Chce zalozyc 9 letniej corce konto w sparkasie ale ma inne nazwisko niz ja . Czy to jakis problem? Jesli tak to co powinnam zrobic.

  Busock

  Witam,
  mozna zalozyc subkonto na nazwisko dziecka. Ostatecznie moze Pani ze swoim kontem robic co sie podoba. Nikt na to nie patrzy, warunek: zameldowanie w De. Wyjatek stanowi Sparkasse Frankfurt/Oder, tutaj moga Polac zakladac konta

  Michał

  Witam,
  Potrzebuję konta z możliwością płatności kartą lub wyciągania gotówki (jeśli płatne to w jakiej kwocie mniej więcej?) za granicą (głównie EU). Czy ING to właściwy wybór? lub cokolwiek innego? Raczej interesuje mnie brak opłat za prowadzenie konta ponieważ nie mieszkam w Niemczech przez cały rok (chyba, że kwoty są symboliczne)
  Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

  Barbara

  Syn-student ma założyć konto w banku , na które ma wpłacić kaucję za wynajem mieszkania.Próbował założyc w DKB, ale nie zakwalifikował się. Gdzie jeszcze może się starać- chodzi nam o konto bezpłatne?

  Piotr

  Witam. Chce otworzyc konto w niemieckim Banku mieszkam w Polsce i jezdze do Niemiec srednio co tydzien i nie mam tam meldunku a jednocześnie chcę aby srodki na tym koncie byly po prostu bezpieczne. Co byscie polecili i czy jest taka mozliwosc. Pozdrawiam

  Piotr

  Witam. Przepraszam dopiero odczytalem. Generalnie chce wplacac sam środki na nie nieregularnie ale moge tez regularnie a głównie potrzebuje stałego dostepu do niego w Polsce jak i za granica (wypłaty)ponieważ duzo jeżdżę i chcę mieć po prostu pewny dostęp w dzisiejszych czasach można miec polskie konto zablokowane w chwile z byle jakiego powodu a bedac za granica niestety to jest bardzo powazny problem chocby z powrotem lub kontynuacja jazdy W zasadzie od tego czy uczynie to konto moim „głównym” zalezy jego atrakcyjnosc. Przelewy internetowe owszem tez wchodzą w grę ale rzadziej. Jezeli okazalo by sie ze konto obsługiwane przez internet… Czytaj więcej »

  Piotr

  Witam. Napisze jeszcze raz bo nie wiem czy Panstwo otrzymujecie wiadomosci. Konto mi jest głównie potrzebne 1.do gromadzenia srodkow 2. Do ew. przelewow internetowych 3. Do placenia za zakupy rowniez za granica i to raczej glowna potrzeba 4. Wyplata gotówki ale to juz jako druga potrzeba. Najwazniejsze jest dla mnie utrzymanie dostepu do środków jak wspomnialem podczas wyjazdów gdyby nagle zostaly srodki na polskim koncie zablokowane a w Polsce jak w Polsce wszystko mozliwe to bylby powazny problem z powrotem lub kontynuowaniem podróży 🙂 wplaty na konto nieregularne ale moge tez wplacac regularnie zalezy od konta jezeli bedzie dosc atrakcyjne… Czytaj więcej »

  Georg

  Witam,
  Mam podobny problem to znaczy mam polską działalność i meldunek również i chciałbym założyć tutaj konto bankowe. Wpływy na konno będą regularne jak i również przelewy za mieszkanie i prad.

  Ewa

  Od roku mam konto w Volksbanku.Wszystko przebiegło pomyślnie przy jego zakładaniu jednak postanowiłam się wyprowadzić z Niemiec a nie chcę zamykać konta .Po wyprowadzce do Polski stracę meldunek w Niemczech a to było podstawą przy otwarciu konta.Co można zrobić by nie utracić konta w Volksbanku ,ani ubezpieczenia ani możliwości rozliczania się w niemieckim fiskusie? Nadmienie iż nadal zamierzam pracować w Niemczech jak dotychczas więc non stop na niemieckich warunkach.

  Monika

  Chciałabym założyć konto w banku z możliwością robienia przelewów do Polski z niemieckiego konta najlepiej przez Internet nie muszac wychodzic z domu. Również chciałabym dowiedzieć się jakie są opłaty za prowadzenie konta jak się ma 30lat bo wiem że takie sa

  Aga

  Czy we wszystkich bankach w Niemczech jest wymagana znajomość języka? Czy może ktoś ze mną przyjść i mi tłumaczyć na mój język?

  Miron

  Witam! Czy mając konto w Niemczech w Targobanku mogę otworzyć konto internetowe do tego banku będąc w Polsce i w jaki sposób , abym mógł mieć wgląd do swojego konta podczas pobytu w Polsce.

  Jacek

  Robie to od lat !!musisz w swoim banku zalatwic ONLINE-BENKING przysla Ci piny do logowania i bedziesz mial pelny wglad na konto i mogl robic przelewy !!!

  Dariusz

  Witam mam pytanie będę mial meldunek w niemczech od pracodawcy i wypłaty na konto czy jest szansa otworzyć konto dkb bądź ingdiba z limitem na karcie kredytowej posiadam czyste kont w Schufa

  Jacek

  Mozna ale tylko pod warunkiem stalych wplywow !!! wysokosc limitu zalezna jest od wysokosci wplywow , debet moze byc troche wyzszy od wplywow !!!

  Pavlo

  Czy potrzebuje ważnego dowodu osobistego, by móc otworzyć konto bankowe w Sparkasse czy w innym banku, jeżeli dam ważny meldunek i jeśli mieszkam w Niemczech przez długi czas i dysponuje niemieckimi świadectwami?

  jih

  Witam. Potrzebuje założyć bezpłatne konto aby móc otrzymywać miesięczne wynagrodzenie w euro. Potrzebuje taki bank w którym będę mógł wypłacać ponad 1500 euro miesiecznie w banlowamcie. Czy będę miał za to pobierana prowizję?

  Pol

  Dzień dobry założenie konta w banku jak długo to trwa od razu czy się czeka

  hubertus666

  dzien dobry awiec zgubilem karte bankomatową 'postbank’jestem w pl.jak co zrobic zeby wyjąc pieniadze z konta konta internet niemam

  Artur

  Witam. Mieszkam w Szczecinie. Chcialbym otworzyc bezplatne konto w Sparkasse z karta tylko do wyplacania i wplacania gotowki w bankomatach i oddziale. Czy istnieje takie konto w tym banku. Chcialbym poprostu ciulac pieniadze. Konto nie musi byc oprocentowane. A co z podatkiem kapitalowym i koscielnym? Pracuje w Polsce. Nie mam dochodu w Niemczech. Pozdrawiam Artur

  Katarzyna

  Witam !
  Nie cały miesiąc temu po przeczytaniu od państwa artykulu założylam konto w Commerzmanku .
  Miałam problem z potwierdzeniem tożsamości online wiec udałam się na poczte.
  Pani powiedziała ze wszystko ok .
  Czekam i czekam na jakiekolwiek pismo juz kolejny tydzien .
  Koleżanka, z racji iż niemieckiego dopiero sie ucze- zadzwonila tam .
  Nikt nic nie wie , cisza .
  Papiery dostalam od razu na meila z danymi i kuponem .
  Pozdrawiam

  Irena

  czy obywatel Polski moze zalozyc konto w Niemczech przez internet jesli tam nie mieszka i nie pracuje, ani nie ma innych dochodów z Niemiec

  Iwona

  Witam czy w niemieckim banku mogę założyć konto nie mając jeszcze zatrudnienia

  Łukasz

  Witam
  Czy przenoszac sie z Bawarii do innego landu musze zamknac tutaj konto w sparkasie?

  janusz

  witam! bywam często w Niemczech ,pragne założyć konto w DB tylko ten bank mnie interesuje, czy musze mieć niemiecki meldunek? obywatelstwo , prosze o formularz zgłoszeniowy do otwarcia takiego konta, pozdrawiam janusz

  Barbara

  Potrzebuję otworzyć konto internetowe w sparkass co muszę zrobić…konto bankowe juz mam

  Karolina

  Witam. Mam konto a postbank. Jak aktywować kartę

  Ewa

  Witam, czy zamykajac pkonto, pieniadze Tak zamrozone sa wyplacane

  Barbara

  Witam mam pytanie posiadam Konto w Polsce pracuje i mieszkam w Niemczech chcialabym zamknac Konto w Polsce i srodki przelac na Konto w Niemczech ale bez przewalutowania obecnie jestem w sparkasse

  Radosław

  Witam. Chcę otworzyć rachunek bankowy. Miesięczny dochód 2000euro, stały meldunek, stały dochód. Wymagania to niski koszt prowadzenia rachunku, możliwość płatności kartą, darmowe bankomaty, przelew raz w miesiącu na polski rachunek. Po około roku możliwa chęć wzięcia pożyczki na zakup samochodu. Znajomy poleca comerzbank. Z góry dziękuję za informację i pomoc. Radek

  Łukasz

  Polecam Commerzbank, mają niskie oprocentowanie i dużo bankomatów, niestety ile kosztuje przelew do polskie nie sprawdzałem jeszcze

  kama

  ja w sprawie haczyków n26. czy jak będzie robiony przelew za pensje powyżej 1000 euro to czy pracodawca nie poniesie prowizji? (jeśli tak to przecież potrąci to z pensji 🙁 więc nie będzie to takie darmowe konto

  Julia

  witam, mam pytanie dotyczace paypal. Posiadam konto na ebay, zeby wystawic cos na sprzedaz wymagaja posiadania paypal. Czy zeby zalozyc paypal w de potrzebuje meldunku? pytanie do administratora. z gory dziekuje za odpowiedz.

  Aleksander

  Witam. Chce założyć konto na które maja wplywac moje wyplaty w Euro. Potrzebuje karty na zakupy i chce z tego konta robic przelewy na konto walutowe żony. Chce także wybierac gotowke w euro albo w Polsce albo w Nemczech. Czy konto N26 spełnia moje oczekiwania?

  Karol

  Dzień dobry jak można założyć. Bank w niemczech

  Sylwester

  Chce zamknąć konto w ING jak to zrobić

  Luki

  Witam,czy posiadanie konta w jednym z direktbanków ma jakieś znaczenie przy chęci zaciągnięcia w przyszłości kredytu np. na zakup nieruchomości? Czy może lepiej od razu założyć sobie konto u któregoś z „głównych graczy” na rynku banków…

  Wiktor

  Cześć.
  Powiedzcie mi proszę czy gdy wyjadę na stałe z Niemiec co będzie skutkować utratą meldunku w tym kraju, dalej będę mógł w pełni korzystać z konta w niemieckim banku. Pytam bo przez dwa miesiące po wyjeździe będą wpływały mi środki na konto od pracodawcy, a słyszałem o sytuacji gdy człowiekowi Postbank zablokował środki na koncie ponieważ stracił meldunek w Niemczech. W moim przypadku chodzi o commerzbank, w sumie to jedna i ta sama grupa kapitałowa. Ktoś może ma wiedzę w tym temacie.
  Z góry dzięki za odpowiedź.
  Pozdrawiam

  Damian

  Przydatny artykuł. Wydaje mi się, że chyba najłatwiej jest otworzyć konto bez meldunku w n26.

  seweryn

  Chcę założyć konto bankowe czy coś kosztuje

  Violetta

  Witam w którym banku jest najszybsza dostawą karty

  Monika

  Witam chciałabym założyć niemieckie konto tylko niewiem które mam geberbe niemiecką które lepiej się opłaca i jak są miesięczne wpływy na konto to czy wtedy jest darmowe nie zabierają za utrzymanie konta

  Piotr

  Poszukuje konto dla Deustchland ticket. Tani jest Santander, ale nie obsluguje zagranicznych klientow. Uwazam, ze Rzad Niemiecki bezprawnie ograniczyl dostep do Deustchlandticket dla obywateli Unii Europejskiej. Do zakupu wymagaja konta lub karty w Niemieckim banku. Bilety na pociagi, samoloty nie podlegaja zadnemu geo ograniczeniu.

  Damian

  Witam, pilnie potrzebuję niemieckiego konta. Czy przy zakładaniu konta w oddziale banku otrzymam kartę do tego konta od razu czy będę musiał na nią oczekiwać? ile wynosi czas oczekiwania?

  56
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x