fbpx
09.04.2020

Bezpłatne konto w Niemczech

Większość niemieckich banków prześciga się w promocjach, aby zainteresować swoją ofertą jak największą liczbę osób. Zanim podejmiecie decyzję o otwarciu konta bankowego w Niemczech, warto przeanalizować oferty poszczególnych banków i wybrać tą najbardziej odpowiadającą Waszym oczekiwaniom i potrzebom. Poniżej znajdziecie porównywarkę ofert niemieckich banków. Bo wybraniu jednej z nich możecie przejść na stronę banku, aby otworzyć konto przez internet.Z tego miejsca zapraszamy do zapoznania się z niemieckimi zwrotami oraz dialogami przydatnymi podczas wizyty w banku:

Które konto bankowe w Niemczech?

Poniżej możecie porównać oferty banków w Niemczech w zależności od tego czy jesteście zatrudnieni na umowę o pracę lub przebywacie aktualnie na zasiłku (Girokontorechner) albo prowadzicie firmę (Geschäftskontorechner). Krótkie objaśnienie dotyczące korzystania z poniższych porównywarek:

  • W polu „Zahlungseingang/Monat” należy podać regularne miesięczne wpływyna konto
  • Następnie należy podać, czy życzymy sobie kartę bankomatową (EC-Karte) oraz kredytową (Kreditkarte)
  • W polu „Durschnittliches Guthaben” należy podać szacunkowy średni stan konta w przeciągu wybranego okresu czasu (np. 30 dni)
  • Ostatnie pole to „Durchschnittliches Minus”, gdzie należy podać średni minus na koncie (jeśli nie dotyczy, to zostawiamy puste)
  • Pole „Kosten gesamt” zawiera informację o kosztach rocznych za prowadzenie konta

Po uzupełnieniu powyższych danych kalkulator pokaże najkorzystniejsze oferty niemieckich kont bankowych. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na bonusy za otwarcie konta, które wypłacają niektóre banki. Przykładowo ING płaci 75 euro za otwarcie konta do 31.05.2019, jeśli po dokonaniu jego aktywacji, w przeciągu czterech miesięcy od jej daty, będzie miał miejsce przelew na konto w wysokości min. 1000 euro. Przelew musi nastąpić w dwóch następujących po sobie miesiącach. Oprócz tego poniżej znajdziecie odpowiedzi na wiele ważnych pytań! Warto się z nimi zapoznać. W razie dodatkowych pytań, piszcie w komentarzach – odpowiadamy w przeciągu kilku godzin!

Bezpłatne osobiste konta bankowe w Niemczech

Poniżej znajdziecie aktualne oferty niemieckich banków, w których otwarcie oraz prowadzenie konta jest bezpłatne! W tym wypadku chodzi o tak zwane „direktbanki”, które w odróżnieniu od dużych banków, takich jak przykładowo Sparkasse czy Deutsche Bank, nie posiadają własnych filii. Więcej na ich temat przeczytacie poniżej.

Prowadząc firmę w Niemczech możecie korzystać ze standardowego konta bankowego (patrz poniższa porównywarka). Wiele banków oferuje jednak specjalne konta dla firm. Te są jednak niejednokrotnie droższe niż standardowe konta bankowe. W zamian banki oferują specjalny serwis, a konta tego typu są pozbawione ryzyka związanego z zamknięciem konta ze strony banku z powodu nadużyć. Warto porównać obydwa rodzaje kont i na tej podstawie zdecydować, które z nich opłaca się bardziej.

Zapraszamy do porównania ofert niemieckich banków:

Bezpłatne konta bankowe w Niemczech
Bezpłatne konta bankowe w Niemczech dla firm
Bezpłatne konta bankowe w Niemczech
Bezpłatne konta bankowe w Niemczech dla firm

Konto bankowe w Niemczech z polskim meldunkiem?

Aby otworzyć konto bankowe w Niemczech, niekoniecznie musicie być tutaj zameldowani. W wielu bankach możliwe jest otwarcie konta mieszkając w Polsce, czy innym kraju Uni Europejskiej. W tym wypadku należy jednak posiadać niemieckie obywatelstwo! Dodatkowo należy dokonać potwierdzenia zameldowania, które może wystawić na przykład prawnik, notariusz, firma ubezpieczeniowa, ambasada czy rzecznik podatkowy w Polsce. Zaświadczenie należy dołączyć do wnioksu o otwarcie konta wraz z kopią dowodu. Oprócz tego należy krótko pisemne podać powód (naturalnie w języku niemieckim), dla którego chcecię otworzyć konto w Niemczech (np. częste wizyty w Niemczech, otrzymywanie świadczeń w Niemczech, itp.). Oczywiście nie jest to wymagane, ale może zwiększyć Wasze szanse na pozytywne rozpatrzenie Waszego wniosku.

Jak otworzyć konto bankowe w Niemczech? Tak przebiega weryfikacja!

W naszym zestawieniu porównujemy tak zwane direktbanki. W przeciwieństwie do dużych banków, direktbanki takie jak przykładowo DKB nie posiadają własnych oddziałów bankowych. W związku z tym korzystają one z procesu weryfikacji, który nazywa się Post-Ident. Aby z niego skorzystać i zweryfikować tożsamość należy:

  • Wypełnić internetowy formularz o otwarcie konta bankowego w Niemczech i wydrukować go
  • Wydrukowany formularz należy podpisać w zaznaczonych miejscach i udać się z nim na pocztę (Deutsche Post) w celu potwierdzenia tożsamości
  • Formularz zosatnie odesłany na koszt wybranego banku, a Wam nie pozostanie nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość. Otwarcie konta trwa do dwóch tygodni

Alternatywnie można również dokonać procesu identyfikacji za pośrednictwem rozmowy video z konsultantem wybranego banku. Do jej przeprowadzenia wymagane jest posiadanie kamerki internetowej. Po pomyślnym zakończeniu procesu, nowe konto bankowe w Niemczech zostanie aktywowane.

Jeśli interesuje Was konto w Postbanku, to w tym wypadku przygotowaliśmy dla Was szczegółową instrukcję krok po kroku, która wyjaśnia jak otworzyć konto bankowe w tej instytucji finansowej wraz z przetłumaczonymi formularzami:

Jak w szybki sposób założyć konto bankowe w Niemczech w Postbanku?

Jakie są zalety posiadania konta w direktbanku w porównaniu do dużej konkurencji jak na przykład Deutsche Bank czy Sparkasse?

Niemieckie direktbanki (przykładowo ING, DKB, N26) gwarantują bezpłatne prowadzenie konta bankowego i to bez konieczności spełnienia jakichkolwiek warunków! Duże banki, jak na przykład Postbank, pobierają opłaty za prowadzenie konta. W przypadku Postbanku wyjątek stanowią osoby, które posiadają regularne miesięczne wpływy na konto, w wysokości min. 3000 euro. Oprócz tego direktbanki dołączają bezpłatne karty kredytowe, dzięki którym można bezpłatnie wypłacać pieniądze z bankomatów posiadających logo „VISA” i to na terenie całej Unii Europejskiej! Należy jednak mieć na uwadze, że w niektórych bankomatach będziemy mogli wypłacić tylko określoną sumę pieniędzy, np. 500 euro. W ten sposób duże banki, takie jak przykładowo Sparkasse, próbują się bronić przed konkurencją.

Ile będzie kosztować mnie przelew na konto w polskim banku?

Każdy przelew SEPA (tj. taki wykonywany między bankami Unii Europejskiej) wykonywany w bankowości internetowej Postbank jest całkowicie darmowy. Do jego wykonania potrzebujemy jedynie numeru w formacie IBAN (zaczynającego się dla polskich banków od liter PL). W przypadku przelewu na konto prowadzone w PLN należy pamiętać, iż polski bank dokona przewalutowania przelewu po aktualnym kursie wymiany. Na następującej stronie znajdziecie przetłumaczony druczek do przelewu SEPA oraz informacje na temat tego rodzaju przelewu: Jak wykonać przelew do Polski?

W jaki sposób potwierdza się transakcje w bankowości internetowej?

Niemieckie banki oferują najczęściej kilka metod na potwierdzenie transakcji – zaczynając od papierowych list z kodami TAN, poprzez kody wysłane SMS-em, na specjalnej aplikacji na smartfon kończąc (tzw. „Push Tan”). Wyboru opcji dokonać można po otwarciu rachunku w ustawieniach konta. W przypadku chęci skorzystania z opcji SMS, niezbędne jest posiadanie telefonu w niemieckiej sieci komórkowej.

Czy wszystkie z prezentowanych banków dają możliwość wpłaty gotówki na konto?

Banki N26 oraz ING-DiBa nie posiadają sieci własnych placówek, dlatego nie ma bezpośredniej możliwości wpłaty gotówki na konto bez prowizji. Klienci mogą dokonać wpłaty gotówki w placówce innego banku, jednakże muszą liczyć się z opłatą za transakcję pobieraną przez daną placówkę. Jako alternatywę Bank N26 oferuje dokonywanie wpłaty gotówki (bez prowizji do 100 EUR miesięcznie, powyżej 100 EUR przy 1,5% prowizji) w 7 tys. punktów handlowych w całych Niemczech. ING-DiBa pokrywa koszty wpłaty dla swoich klientów w oddziałach ReiseBank AG, jednakże tylko dla wpłat powyżej 1.000 Euro.
Jeśli zależy Wam na możliwości wpłaty gotówki bez opłat, zachęcamy do założenia konta w comdirect lub Norisbank, które umożliwiają swoim klientom wpłaty bez prowizji dokonywane w niemieckich oddziałach Commerzbanku lub Deutsche Banku.

Chcę otrzymać darmową kartę kredytową w Niemczech, ale nie chcę otwierać nowego konta.

O tym jak zdobyć kartę kredytową w Niemczech napisaliśmy osobny artykuł:

Darmowa karta kredytowa w Niemczech

Czy niemieckie banki je oferują rachunki oszczędnościowe?

ING DiBa daje możliwość otwarcia dodatkowej, bezpłatnej lokaty dziennej, czyli tak zwanego Tagesgeld. Tagesgeld można otworzyć z poziomu bankowości internetowej, po dokonaniu aktywacji konta bankowego.

Czy jest jakiś haczyk w ofertach bezpłatnych kont niemieckich N26 oraz ING-DiBA?

Chociaż trudno w to uwierzyć, oferta ING-DiBa oraz N26 nie ma żadnego haczyka – konta bankowe w tych instytucjach finansowych są całkowicie bezpłatne! Direktbanki starają się w ten sposób nawiązać walkę z dużymi komercyjnymi bankami oraz bankami Sparkasse, które posiadają rozbudowaną sieć oddziałów na terenie całych Niemiec. Warto wiedzieć, iż direktbanki posiadają juz 13 milionów zadowolonych klientów i są zatem doskonałą alternatywą dla dużych banków jak Sparkasse, czy Deutsche Bank.

Jeśli jesteście zainteresowani zdobyciem kredytu w Niemczech, to koniecznie zapoznajcie się z naszą instrukcją krok po kroku:

21
Dodaj komentarz

avatar
7 Ilość komentarzy
5 Ilość odpowiedzi do komentarzy
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najwięcej odpowiedzi
8 Komentujący
MonikaEwaPiotrGeorgAdmin Ostatnio skomentowali
  Obserwuj  
najnowszy najstarszy najpopularniejszy
Powiadom o
Sylwia
Gość
Sylwia

Witam. Chce zalozyc 9 letniej corce konto w sparkasie ale ma inne nazwisko niz ja . Czy to jakis problem? Jesli tak to co powinnam zrobic.

Busock
Gość
Busock

Witam,
mozna zalozyc subkonto na nazwisko dziecka. Ostatecznie moze Pani ze swoim kontem robic co sie podoba. Nikt na to nie patrzy, warunek: zameldowanie w De. Wyjatek stanowi Sparkasse Frankfurt/Oder, tutaj moga Polac zakladac konta

Michał
Gość
Michał

Witam,
Potrzebuję konta z możliwością płatności kartą lub wyciągania gotówki (jeśli płatne to w jakiej kwocie mniej więcej?) za granicą (głównie EU). Czy ING to właściwy wybór? lub cokolwiek innego? Raczej interesuje mnie brak opłat za prowadzenie konta ponieważ nie mieszkam w Niemczech przez cały rok (chyba, że kwoty są symboliczne)
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Barbara
Gość
Barbara

Syn-student ma założyć konto w banku , na które ma wpłacić kaucję za wynajem mieszkania.Próbował założyc w DKB, ale nie zakwalifikował się. Gdzie jeszcze może się starać- chodzi nam o konto bezpłatne?

Piotr
Gość
Piotr

Witam. Chce otworzyc konto w niemieckim Banku mieszkam w Polsce i jezdze do Niemiec srednio co tydzien i nie mam tam meldunku a jednocześnie chcę aby srodki na tym koncie byly po prostu bezpieczne. Co byscie polecili i czy jest taka mozliwosc. Pozdrawiam

Georg
Gość
Georg

Witam,
Mam podobny problem to znaczy mam polską działalność i meldunek również i chciałbym założyć tutaj konto bankowe. Wpływy na konno będą regularne jak i również przelewy za mieszkanie i prad.

Ewa
Gość
Ewa

Od roku mam konto w Volksbanku.Wszystko przebiegło pomyślnie przy jego zakładaniu jednak postanowiłam się wyprowadzić z Niemiec a nie chcę zamykać konta .Po wyprowadzce do Polski stracę meldunek w Niemczech a to było podstawą przy otwarciu konta.Co można zrobić by nie utracić konta w Volksbanku ,ani ubezpieczenia ani możliwości rozliczania się w niemieckim fiskusie? Nadmienie iż nadal zamierzam pracować w Niemczech jak dotychczas więc non stop na niemieckich warunkach.

Monika
Gość
Monika

Chciałabym założyć konto w banku z możliwością robienia przelewów do Polski z niemieckiego konta najlepiej przez Internet nie muszac wychodzic z domu. Również chciałabym dowiedzieć się jakie są opłaty za prowadzenie konta jak się ma 30lat bo wiem że takie sa

Aga
Gość
Aga

Czy we wszystkich bankach w Niemczech jest wymagana znajomość języka? Czy może ktoś ze mną przyjść i mi tłumaczyć na mój język?

Miron
Gość
Miron

Witam! Czy mając konto w Niemczech w Targobanku mogę otworzyć konto internetowe do tego banku będąc w Polsce i w jaki sposób , abym mógł mieć wgląd do swojego konta podczas pobytu w Polsce.

Dariusz
Gość
Dariusz

Witam mam pytanie będę mial meldunek w niemczech od pracodawcy i wypłaty na konto czy jest szansa otworzyć konto dkb bądź ingdiba z limitem na karcie kredytowej posiadam czyste kont w Schufa

Pavlo
Gość
Pavlo

Czy potrzebuje ważnego dowodu osobistego, by móc otworzyć konto bankowe w Sparkasse czy w innym banku, jeżeli dam ważny meldunek i jeśli mieszkam w Niemczech przez długi czas i dysponuje niemieckimi świadectwami?

jih
Gość
jih

Witam. Potrzebuje założyć bezpłatne konto aby móc otrzymywać miesięczne wynagrodzenie w euro. Potrzebuje taki bank w którym będę mógł wypłacać ponad 1500 euro miesiecznie w banlowamcie. Czy będę miał za to pobierana prowizję?

Pol
Gość

Dzień dobry założenie konta w banku jak długo to trwa od razu czy się czeka

hubertus666
Użytkownik
hubertus666

dzien dobry awiec zgubilem karte bankomatową ‚postbank’jestem w pl.jak co zrobic zeby wyjąc pieniadze z konta konta internet niemam