Wiele osób zadaje sobie pytanie jak przesłać pieniądze z Niemiec do Polski. Ci, którzy posiadają w Niemczech konto bankowe nie powinni mieć z tym problemów, gdyż mogą wykonać przelew SEPA (Single Euro Payments Area). Ta forma przelewu została wprowadzona w roku 2008 i dotyczy wszystkich krajów Unii Europejskiej, a także Islandii, Liechtensteinu, Norwegii oraz Szwajcarii. Jego zaletą jest fakt, iż trwa on praktycznie tyle samo, jak przelew krajowy oraz nie są naliczane dodatkowe opłaty. Aby dokonać przelewu SEPA, należy znać numer IBAN odbiorcy. Na poniższej stronie znajdziecie przetłumaczony przez nas druczek do przelewu na terenie Unii Europejskiej:

Konto bankowe w Niemczech

Jak przelać pieniądze do Polski nie posiadając w Niemczech konta bankowego?

Transfer pieniędzy z Niemiec do Polski jest możliwy bez wychodzenia z domu! Wszystko to za sprawą firmy TransferGo, która umożliwia tego typu transakcje, a jej pełną ofertę znajdziecie na ich stronie internetowej:

TransferGo Szybki transfer do Polski

Aby zrobić przelew do Polski za pośrednictwem TransferGo należy postępować zgodnie z poniższą instrukcją:
1. Załóż swój profil na powyższej stronie
2. Zaloguj się
3. Dokonaj rezerwacji przelewu podając kwotę, którą chcesz przelać oraz dane odbiorcy
4. Po rezerwacji przelewu zrób przelew lokalny na podany numer konta lub zapłać kartą debetową.
5. Po otrzymaniu wpłaty, TransferGo natychmiast przeleje pieniądze na konto odbiorcy

Konto w TransferGo można obsługiwać również z aplikacji mobilnej, co znacznie ułatwia dokonanie przelewu, np. będąc w podróży.

Ile kosztuje przelew do Polski za pośrednictwem TransferGo?

TransferGo pobiera stałą opłatę w zależnosci od kraju, z którego wysyłane są pieniądze oraz od 0.6 % do 1.5% marży od przewalutowania (wysokość marży uzależniona jest od przelewanej sumy i od kraju, z którego wykonywany jest przelew)

Poniżej przedstawiamy ceny przelewów w zależności od kraju, z którego ma zostać dokonany przelew:
Polski – 9 PLN
Wielkiej Brytanii – 0.99 GBP
strefy euro –  0.99 EUR
Norwegii – 20.00 NOK
Danii – 20. 00 DDK
Szwecji – 10.00 SEK
Rumunii – 9.00 RON
Węgier – 500.00 HUF
Szwecji – 10.00 SEK

Pieniądze znajdą się na koncie odbiorcy następnego dnia roboczego. Podczas weekendów i świąt firma nie obsługuje przelewów.

Jak długo trwa transfer pieniędzy z Niemiec do Polski?

TransferGo gwarantuje, iż pieniądze znajdą się na końcie odbiorcy już następnego dnia roboczego. Przelewy nie są jednak obsługiwane w weekendy i podczas świąt. Dodatkowo istnieje możliwość dodatkowych środków sprawdzania bezpieczeństwa przelewu, które mają jednak miejsce tylko w wyjątkowych sytuacjach. Mogą one jednak wpłynąć na czas przelewu.

Alternatywy do TransferGo

Alternatywą do TransferGo może być przykładowo firma WesternUnion. Firma ta posiada sieć placówek na terenie całych Niemiec, prowadzonych najczęściej przez agentów na zasadzie franczyzy. Punkty Western Union można znaleźć często w biurach podróży, większych sklepach, czy kafejkach internetowych. Generalnie każda osoba może zgłosić Gewerbe i zostać partnerem Western Union. Aby dokonać przelewu do Polski, należy się udać do placówki Western Union i wypełnić odpowiedni blankiet. Należy mieć na uwadze, że firma potrąca opłatę za przelew. Po dokonaniu wpłaty otrzymacie potwierdzenie, wraz z informacjami dla odbiorcy, bez których nie będzie mógł on odebrać pieniędzy:

  1. Numer Money Transfer Control Number (MTCN)
  2. Kwota do odebrania
  3. W niektórych krajach hasło

Oprócz tego istnieje możliwość przelania pieniędzy przez internet za pośrednictwem strony internetowej Western Union. W ciągu 12 miesięcy, można przelać do 1.000 euro online bez konieczności potwierdzenia tożsamości.

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

1 KOMENTARZ

  1. Polecam Transfergo do robienia przelewów . Korzystam od wielu lat i jeżeli zależy Wam na czasie i jakości usługi, to naprawdę jest bardzo dobry.. Zachęcam do skorzystania z kodu polecającego, który trzeba wpisać robiąc przelew, dzięki któremu ja i osoba robiąca przelew otrzymuje 10 funtów Ni9A5S, jednak wartość przelewu musi wynosić minimum 50 funtów. Przelewy do 2000 funtów są za darmo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika