Wiele osób zadaje sobie pytanie jak przesłać pieniądze z Niemiec do Polski. Ci, którzy posiadają w Niemczech konto bankowe nie powinni mieć z tym problemów, gdyż mogą wykonać przelew SEPA (Single Euro Payments Area). Ta forma przelewu została wprowadzona w roku 2008 i dotyczy wszystkich krajów Unii Europejskiej, a także Islandii, Liechtensteinu, Norwegii oraz Szwajcarii. Jego zaletą jest fakt, iż trwa on praktycznie tyle samo, jak przelew krajowy oraz nie są naliczane dodatkowe opłaty. Aby dokonać przelewu SEPA, należy znać numer IBAN odbiorcy. Poniżej przetłumaczony przez nas druczek do przelewu na terenie Unii Europejskiej:


Uwagi do powyższego druczku:

Punkt 3 może pozostać pusty
W punkcie 4 można podać datę wykonania przelewu, jeśli ma on mieć miejsce w późniejszym terminie
W punkcie 5 należy postawić krzyżyk, jeśli potrzebne jest oddzielne poświadczenie przelewu
W punktach 6 należy podać aktualną datę oraz złożyć podpis

Czy warto korzystać z firm oferujących przelewy online?

Firmy oferujące przesyłanie pieniędzy online, pobierają najczęściej prowizję lub przeliczają pieniądze po gorszym kursie. Lepiej założyć bezpłatne konto bankowe w Niemczech i przesyłać z niego środki. Jeśli nie posiadacie jeszcze niemieckiego konta, to na poniższej stronie możecie porównać darmowe konta niemieckich banków:

Konto bankowe w Niemczech

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Oferty pracy w Niemczech - sprawdź teraz!

1 KOMENTARZ

  1. Polecam Transfergo do robienia przelewów . Korzystam od wielu lat i jeżeli zależy Wam na czasie i jakości usługi, to naprawdę jest bardzo dobry.. Zachęcam do skorzystania z kodu polecającego, który trzeba wpisać robiąc przelew, dzięki któremu ja i osoba robiąca przelew otrzymuje 10 funtów Ni9A5S, jednak wartość przelewu musi wynosić minimum 50 funtów. Przelewy do 2000 funtów są za darmo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika