Więcej >>

  Praca w Niemczech

  Transfer pieniędzy za granicę – jak wysłać pieniądze do Polski?

  Praca w Niemczech

  Wiele osób zadaje sobie pytanie jak przesłać pieniądze z Niemiec do Polski. Ci, którzy posiadają w Niemczech konto bankowe (tutaj przeczytasz jak je otworzyć) nie powinni mieć z tym problemów, gdyż mogą wykonać przelew SEPA (Single Euro Payments Area). Ta forma przelewu została wprowadzona w roku 2008 i dotyczy wszystkich krajów Unii Europejskiej, a także Islandii, Liechtensteinu, Norwegii oraz Szwajcarii. Jego zaletą jest fakt, iż trwa on praktycznie tyle samo, jak przelew krajowy oraz nie są naliczane dodatkowe opłaty. Aby dokonać przelewu SEPA, należy znać numer IBAN odbiorcy. Poniżej przetłumaczony przez nas druczek do przelewu na terenie Unii Europejskiej:


  Uwagi do powyższego druczku:

  Punkt 3 może pozostać pusty
  W punkcie 4 można podać datę wykonania przelewu, jeśli ma on mieć miejsce w późniejszym terminie
  W punkcie 5 należy postawić krzyżyk, jeśli potrzebne jest oddzielne poświadczenie przelewu
  W punktach 6 należy podać aktualną datę oraz złożyć podpis

  Drogie przewalutowanie

  Sam przelew SEPA nie jest drogi, ale uwaga na przewalutowanie. Przesyłając euro z niemieckiego konta na konto złotówkowe w Polsce, bank automatycznie przewalutuje nam walutę po swoim, często bardzo wysokim kursie. Chcąc uniknąć tej opłaty, warto rozważyć możliwość otwarcia rachunku walutowego w Polsce. Dzięki temu możemy przesyłać euro bez przewalutowania, a następnie wymieniać je na złotówki. Przy zakładaniu konta walutowego warto sprawdzić, czy bank nie pobiera dodatkowych opłat za przelewy przychodzące z zagranicy lub wypłatę środków z bankomatu. Rachunek walutowy to dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą przepłacać w bankach ani nosić ze sobą gotówki do kantorów stacjonarnych.

  Czy warto korzystać z firm oferujących przelewy online?

  Firmy oferujące przesyłanie pieniędzy online, pobierają najczęściej prowizję lub przeliczają pieniądze po gorszym kursie.

  Oczywiście możecie też założyć konto bankowe w Niemczech i przesyłać z niego środki na konto w Polsce. Szczególnie, że w Niemczech można mieć darmowe konto bankowe. Z tymże konto polskie musi być kontem walutowym, abyście nie ponosili dodatkowych kosztów. Na naszej stronie znajdziecie porównywarkę, która zawiera tego typu konta wraz z pomocnymi informacjami:

  Konto bankowe w Niemczech

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  2 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  2 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Renia

  Polecam Transfergo do robienia przelewów . Korzystam od wielu lat i jeżeli zależy Wam na czasie i jakości usługi, to naprawdę jest bardzo dobry.. Zachęcam do skorzystania z kodu polecającego, który trzeba wpisać robiąc przelew, dzięki któremu ja i osoba robiąca przelew otrzymuje 10 funtów Ni9A5S, jednak wartość przelewu musi wynosić minimum 50 funtów. Przelewy do 2000 funtów są za darmo.

  Sindy

  Czy ja wiem, czy lepiej przez bank… Jak robię przelew przez Transfer24 to nie płacę prowizji i pieniądze do 10 minut mam w Polsce na koncie w złotówkach.

  2
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x