Więcej >>

  Schufa

  Jak w szybki sposób otworzyć konto bankowe w Niemczech?

  Schufa Niemcy

  Mieszkając w Niemczech nie obejdzie się bez własnego konta bankowego. Obojętnie czy chcecie w Niemczech studiować, pracować, lub będziecie żyli z państwowej zapomogi – wszelkie przelewy, jak np. wypłata pożyczki studenckiej, stypendium, pensji lub zasiłku dla bezrobotnych, odbywają się na konto bankowe. Dla osób, które nie znają jeszcze zbyt dobrze języka niemieckiego przygotowaliśmy instrukcję, dzięki której dowiecie się jak otworzyć konto bankowe w Niemczech przez internet. Jako wzór posłużył nam portal internetowy niemieckiego banku “Postbank”, za pośrednictwem którego można w szybki sposób założyć osobiste konto bankowe w Niemczech. Wiele osób z naszego otoczenia (redakcja Dojczland.info) posiada konto w Postbanku i wszyscy go sobie chwalą, w związku z czym możemy ich Wam z czystym sumieniem polecić.

  Oprócz tego pod poniższym linkiem znajdziecie oferty innych banków w Niemczech. Także oferty bezpłatnych kont bankowych bez względu na dochód! Znajdziecie tam również kilka przydatnych informacji, jak na przykład o tym jak otworzyć konto w niemieckim banku na polski meldunek albo przetłumaczony druczek do przelewu: Zestawienie kont bankowych w Niemczech i najważniejsze informacje.

  Z tego miejsca zapraszamy do zapoznania się z niemieckimi zwrotami oraz dialogami przydatnymi podczas wizyty w banku:

  Kiedy konto w Postbanku jest darmowe?

  Niestety, konto w Postbank jest od jakiegoś czasu bezpłatne tylko dla osób uczących się i poniżej 22 roku życia. Konto to jest tak zwanym kontem bez pokwitowania (“beleglos”), co oznacza, że wszelkie transakcje przeprowadzane są przez internet, telefon lub w terminalach Postbanku. W tym celu otrzymacie dostęp do internetowego panelu klienta oraz dostęp do bankowości telefonicznej, za pośrednictwem których będziecie mogli wszystko kontrolować i dokonywać przelewów oraz innych transakcji, jak choćby doładowanie konta telefonu komórkowego.

  Aktualnie Postbank oferuje następujące rodzaje kont:

  • Postbank Giro plus, które kosztuje 3,90 euro miesięcznie
  • Postbank Giro extra plus które jest bezpłatne, jeśli minimalny wpływ miesięczny wynosi 3.000 euro (inaczej kosztuje 9,90 euro miesięcznie)
  • Postbank Giro start direkt, które jest skierowane do młodych osób i jest bezpłatne dla wszystkich poniżej 22 roku życia oraz kiedy konto jest kontem bez pokwitowania
  • Postbank Giro direkt, które kosztuje 1,90 euro miesięcznie, a dla studentów i osób uczących się zawodu jest bezpłatne

  Swego czasu otrzymaliśmy poradę jednego z czytelników (wtedy konto w Postbanku było darmowe przy wpływach 1000 euro miesięcznie):

  “[…] warto dodać, że przy wpływie poniżej 1000e wystarczy wypłacić pieniądze w bankomacie i wpłacić je ponownie wpłatomatem. Bank uzna to za wpływ i nie policzy żadnej opłaty za konto. Nie wiem na ile to legalne, ale działa. Sprawdzałem, wypłacając i wpłacając w tym samym urządzeniu w ostępie kilku minut. ;)” – dziękujemy panie Rafale!

  Niestety nie sprawdzaliśmy, czy wypłacając i wpłacając co miesiąc 3000 euro na konto, będzie ono darmowe.

  Jakie są korzyści z posiadania konta w Postbanku?

  Posiadanie konta bankowego w niemieckim Postbanku niesie za sobą następujące korzyści:

  • Bezpłatna karta Visa przez przez pierwszy rok posiadania konta (opcjonalnie), potem 29 euro/rok
  • Bezpłatna karta Postbanku
  • Bezpłatne podejmowanie pieniędzy na terenie Niemiec w ponad 10.000 bankomatach
  • Bezpłatna bankowość telefoniczna oraz internetowa
  • Bezpłatne zlecenia stałe
  • 1 cent rabatu na litr zatankowanego paliwa na stacji Shell

  Otwieramy konto bankowe w Niemczech – krok po kroku

  Aby otworzyć konto bankowe w Postbanku, musicie się udać na jego stronę: Postbank Giro direkt oraz kliknąć na przycisk “Online abschließen” (niem. zawrzeć przez internet), aby przejść do wniosku o otwarcie konta osobistego. Poniżej znajdziecie instrukcję krok po kroku wraz z niezbędnymi zdjęciami, dzięki której bezproblemowo otworzycie konto w Niemczech (w tym wypadku Postbank):

  Krok 1
  Krok 2
  Krok 3
  Krok 4
  Krok 5
  Krok 6
  Krok 7
  Krok 1

  Na pierwszej stronie wniosku o otwarcie konta osobistego należy zaznaczyć następujące opcje (zaznaczamy tak lub nie):

  1. Czy chcecie otworzyć konto wspólne (np. z małżonkiem).
  2. Czy na konto ma wpływać wynagrodzenie.
  3. Czy chcecie potwierdzać transakce bankowe za pomocą numerów TAN, przesyłanych za pomocą SMSa. Wtedy musicie podać numer telefonu komórkowego, na który mają być wysyłane numery TAN. W tej sytuacji niezbędny będzie telefon w niemieckiej sieci komórkowej.
  4. Czy chcecie otworzyć również tzw. "Tagesgeldkonto", która jest lokatą terminową dającą możliwość codziennego dysponowania pieniędzmi (nieobowiązkowe).
  5. Czy chcecie otrzymać kartę kredytową.

   

  Krok 2

  Następnie należy uzupełnić dane osobowe. W pierwszej kolejności zaznaczamy, czy jesteśmy kobietą (Frau) lub mężczyzną (Herr). Dalej wpisujemy imię (w tym wypadku Rufname), a jeśli posiadamy dodatkowe imiona, to podajemy również i je (Weitere Vornamen). Na koniec tej sekcji wpisujemy nazwisko, a w dalszej kolejności zaznaczamy czy jesteśmy w związku małżeńskim (verheiratet) lub samotni (ledig), a także rodzaj zatrudnienia (np. Arbeiter - pracownik albo Selbständig - własna działalność).

  Krok 3

  W dalszej części formularza wpisujemy datę urodzenia (Tag - dzień, Monat - miesiąc, Jahr - rok), miejsce urodzenia (Geburtsort) oraz obywatelstwo. Następnie należy odpowiedzieć na pytanie, czy urodziło się w USA lub posiada obywatelstwo amerykańskie. Dalej należy zaznaczyć, czy podlega się opodatkowaniu wyłącznie w Niemczech.

  W przypadku, jeśli zaznaczyliście, iż podlegacie opodatkowaniu wyłącznie w Niemczech, będziecie musieli wpisać również Wasz numer identyfikacji podatkowej (Steuer-Identifikationsnummer) lub jeśli go nie znacie zaznaczacie "nicht bekannt".

  Krok 4

  Oczywiście nie obejdzie się również bez podania adresu. Najpierw musicie wybrać kraj Waszego meldunku, a następnie wpisać w polu "Geben Sie hier Ihre Adresse ein." adres. Dalej należy zaznaczyć, czy mieszkacie w tym miejscu ponad trzy lata. Później podajecie Waszego maila oraz ewentualnie numer telefonu w celach kontaktowych. Na koniec możecie zaznaczyć, czy chcecie otrzymywać oferty reklamowe Postbanku.

   

  Krok 5

  Jedną z ostatnich czynności podczas wypełniania wniosku o otworzenie konta w Postbanku musicie zaznaczyć, że zapoznaliście się z informacjami o ochronie danych osobowych (niem. Datenschutzhinweis) oraz czy zgadzacie się na przekazywanie Waszych danych do partnerów finansowych banku.

  Krok 6

  Na koniec mamy możliwość sprawdzenia wszelkich danych, które zostały wpisane. Jeśli wszystko się zgadza możecie odesłać wniosek klikając w "Auftrag abschließen".

  Krok 7

  Teraz możecie zdecydować, czy chcecie otworzyć wypełniony wniosek  jako PDF i sami zapisać na komputerze, czy ma on zostać przesłany przez maila. Dalsze instrukcje znajdziecie poniżej.

  Jak aktywować konto bankowe w Niemczech (Postbank)?

  Aby Postbank otworzył Wasze konto, musicie je aktywować. W tym celu należy wydrukować wniosek w dwóch egzemplarzach i jeden zachować. Następnie należy podpisać drugi egzemplarz w zaznaczonych miejscach (czarny krzyżyk) i udać się z nim do filii Postbanku lub niemieckiej poczty (Deutsche Post). W celu weryfikacji i otwarcia konta należy zabrać ze sobą:

  • wypełniony wniosek –
  • PostIdent-Coupon – znajdziecie go na samym końcu wniosku
  • dowód osobisty, paszport albo inny dokument potwierdzający Waszą tożsamość

  Pracownik Postbanku lub poczty wręczy Wam potwierdzenie przyjęcia formularza i odeśle go na koszt Postbanku dalej. Teraz nie pozostaje Wam już nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość. W przeciągu kilku do kilkunastu dni zostanie Wam przesłany pakiet powitalny. Karta bankomatowa oraz kod PIN są ze względów bezpieczeństwa przesyłane najczęściej w osobnym liście.

  Mam już konto w innym niemieckim banku. Czy muszę je zamknąć przed otwarciem kolejnego?

  Nie ma takiej konieczności – każdy może posiadać w Niemczech dowolną ilość kont bankowych. Ponieważ procedura otwarcia nowego konta w Niemczech (wliczając w to okres wysłania nowych kart płatniczych) zazwyczaj trwa 1-2 tygodni, zalecamy zaczekać na zakończenie tego procesu. Następnie należy upewnić się, że nasz pracodawca jak również dostawcy wszystkich usług, którzy pobierają opłaty z naszego konta, zostali przez nas poinformowani o zmiane numeru konta. Na końcu pozostaje jedynie przelanie ewentualnych środków pieniężnych ze starego rachunku bankowego, a następnie udanie się do najbliższego oddziału wraz z kartami płatniczymi i poinformowanie o chęci zamknięcia rachunku. W przypadku osobistej wizyty w banku nie jest potrzebna pisemna rezygnacja.

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  Chcesz kupić tańsze bilety do Europa Park, Disneyland Paris albo innego parku rozrywki? A może tańszy bilet do Tropical Islands albo na spektakularny musical “Król lew”? Jeśli tak, to koniecznie zajrzyj na www.travelcircus.de!

  250 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  250 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Paweł

  Jak wpisać polski numer komórkowy? Czy trzeba mieć niemiecki numer?

  Paweł

  Bardzo dziękuje.

  justyna

  super porada.nie dla wszystkich jednak, poniewaz napisane jest ze miesiecznie musi wplywac na konto wyplata a co z ludzmi ktorzy pracuja dorywczo, na minijobie itp.nie wiadomo ile musi wynosic minimalna miesieczn wplata by konto bylo darmowe i czy w ogole istnieja zupelnie darmowe konta.w pl posiadam obecnie w wbk zupelnie darmowe on-line banking.

  marek

  Witam. Rozumiem iż muszę podać adres w de ? Pytam gdyż przebywam na chorobowym , straciłem pracę i kasa chorych w de mi placi , jednak oni chcą mieć nr konta z de a nie z pl pomimo tego że jest to konto walutowe i pracodawca bez problemów przelewal pieniądze to ani wymagają konta w de. Jako że stracilem pracę to nie przebywam tam gdzie mam meldunek czyli u pracodawcy . Bylem w postbanku ale oni chcą wysłać papiery na adress meldunku a stamtąd nikt mi ich nie odeśle do pl .potrzebuję pilnie nr konta w de i nie wiem… Czytaj więcej »

  Marcin

  Witam. A co jeśli razem z kuzynem i bratem prowadzimy firmę w formie spółki GbR i posiadamy wspólne konto firmowe. Czy nie będzie problemu jeśli co miesięczny wpływ będzie z konta wspólnego naszej firmy, gdzie widnieje moje nazwisko? I co wybrać w takim przypadku w “Art der Beschäftigung”?

  Krzysiek

  Jak wygląda sprawa opłat za przelewy realizowane do Polski? Chciałbym, aby część moich zarobków trafiała na moje konto osobiste prowadzone w PLN. Czy niezbędne jest w tym celu posiadanie w PL także konta walutowego?

  mola

  Mam pytanie.Mąż ma konto w postbanku obecnie przebywa w Polsce chciał wypłacic pieniądze i w bankomacie pokazuje się że transakcja nie jest autoryzowana przez twój bank,karta jest ważna.Czy może miec to wpływ że karta lebary straciła wazność/Nie wiemy co sie dzieje.

  Ewa

  Mam pytanie.Proszę mi powiedzieć,jak moge załozyc konto w innym Banku w Niemczech.Post Bank mnie nie interesuje:>.Dodam,że bez pomocy trudno będzie mi to zrobić,bo język znam tylko w stopniu komunikatywnym.Dziekuję.Pozdrawiam wieczorowa porą:>

  Tomasz

  Witam serdecznie
  Bardzo fajnie opisał Pan procedure zakładania konta przez internet, jednak mam pytanie odnosnie opłaty za prowadzenie konta. Czy trzeba byc studentem zeby konto było całkowicie za darmo? Moge dodac ze mieszkam juz w DE od 3 lat, mam 24 lata a konta potrzebuje w celu otrzymywania zasiłku. Wiec jak to u mnie bedzie wyglodać z tymi opłatami? AA i ten telefon tez mnie zainteresował, wiec prosze o wiecej szczegółów.

  Tomasz

  Bardzo dziekuje za wyczerpującą odpowiedź 😉 mam nadzieje, ze nie bedzie zadnych problemów z założeniem konta. Po kilku godzinach szukania najlepszej oferty dla mnie mysle, ze juz znalazłem.

  Tomasz

  I jeszcze takie małe pytanie odnośnie Tagesgeldkonto. Do czego to doklanie służy gdyż nigdy nie zakładałem lokaty? Czy otwarcie tej lokaty wraz z GiroKonto coś kosztuje, czy pobierana jest jakas opłata za prowadzenie Tagesgeldkonto? Z góry dziekuje i pozdrawiam 🙂

  Dada

  idąc potwierdzic dane do postbanku trzeba wypełniać jakies dokumenty jeszcze? jak to przebiega? czy oni przyjmują te karty które wydrukowałem i wysyłają dalej ?

  Krzysiek

  Czy jaki jest jakiś minimalny okres trwania umowy dla tego konta? Nie chciałbym mieć takiej sytuacji, że byłbym uwiązany do konta np. przez dwa lata ze względu na “gratis” w postaci dołączanego telefonu. Jak na ten moment prowadzenie konta byłoby dla mnie bezpłatne, ale po okresie promocji (niestety nie jest sprecyzowana konkretna data) – może to być np. za 2dni, może za 5 m-cy, … nie spełniałbym tych warunków i wtedy chciałbym rozwiązać taką umowę. Jakie będą wówczas koszty odstąpienia od takiej umowy po mojej stronie?

  Krzysiek

  Super sprawa. Nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia. W jednym z pierwszych komentarzy napisane jest, że do autoryzacji operacji bankowych niezbędny jest niemiecki numer. Jednak wklepując wniosek online system nie dopomina się o wpisanie tego numeru. Przechodzę przez kolejne okna wypełniając pozostałe dane. Dochodzę do przedostatniego etapu, tj. wydrukowania wniosku. Po tym zostaje jedynie zatwierdzenie wniosku. Wybrany produkt zgodny jest z tym co widnieje w pkt. 5 oprócz jednego wpisu: + Mobile TAN – Verfahren …”. Czy tak wysłany wniosek pozwoli mi na korzystanie z usług bankowości elektronicznej? Czy wówczas mam możliwość zakupu/ wydzierżawienia jakiegoś tokena, czy może otrzymuję listy autoryzacyjne… Czytaj więcej »

  gość

  a przy którym koncie online – potwierdzenie przelewu jest zatwierdzane smsem? NIe chcę mieć tokena ani karty z kodami…

  Kobieta

  Witam.Super wątek mam jednak pytanie.Zakladam w Niemczech małą firmę i borykam się z problemem konta firmowego.Czy jest mi Pan w stanie pomóc?Czy ten bank oferuje rownież takie konta?Dodam, że firmę otwieram po niemieckiej stronie ale nadal mieszkam po polskiej czyli meldunek mam tylko tutaj ale posiadam biuro w Niemczech.

  martinez

  bardzo fajny opis 🙂 ja mam taką sytuacje .. w marcu zaczynam prace za odrą ale za tydzień na dwa dni lecę do berlina, nie posiadam meldunku na terenie Niemiec ale będę tam legalnie pracował… i teraz tak! jak złoże wniosek przez internet, aktywuję konto w filii banku, na poczcie… to gdzie przyślą mi kartę i pin? na adres zamieszkania w Polsce? jeśli tak! to w jaki sposób aktywuje tą kartę? będę musiał ją aktywować w bankomacie na terenie Niemiec? czy tez w Polsce będzie to możliwe? co do wypłat i wpłat, podobno są jakieś ograniczenia w wypłatach w okienku… Czytaj więcej »

  martinez

  Ok, no skoro z bankomatu można wypłacić 1000 eu dziennie to okienko nie będzie potrzebne 😉 czyli by dostać kartę do konta, musze zaznaczyć opcję ,,karta kredytowa do konta,,? Trochę myli mnie ta ,,kredytowa,, …

  martinez

  Aaa widzisz.. Dobrze mądrego poczytać 😀 a juz chciałem zaznaczyć karte kredyt. No zobaczymy co wyjdzie z mojego wyjazdu za pracą.. Na ten moment mam ubogą stawkę.. Bo 9eu. Godz. brutto w 1 kl. Podatkowej + 40 eu diety dziennie… Więc słabo.. Ale w polsce mam 9 zl na reka hahahaha.. Dzieki za odp 😀

  Tomasz

  mam pytanie czy można z Polski z konta w złotówkach przelać pieniądz na konto do postbanku ? Chodzi mi o to czy przyjmą taki przelew i czy przelicza od razy na euro i pojawi się kwota w euro ?

  Tomasz

  dziękuję za odpowiedz ? A jaka to może być kwota ta opłata manipulacyjna za przelew powiedzmy 1000 zł

  Kobieta

  Faktycznie samo wypelnienie wniosku jest bardzo proste tylko dwa techniczne pytania.Zaznaczylam opcje karta kredytowa(przez pomylke).Czy jesli bank odmowi mi jej wydania(a tak sie pewnie poczatkowo stanie bez historii konta)to nie cofnie mi calego wniosku o konto? I jeszcze jedno.Jade potwierdzic torsamosc z dowodem osobistym w ktorym jest meldunek.Czy mimo to potrzebuje jakies potwierdzenie polskiego meldunku czy to moze dotyczy paszportow w ktorych przeciez meldunku sie nie wpisuje?

  Acti

  Witam,

  mam pytanko odnośnie numeru telefonu. W którym miejscu po zalogowaniu się do konta wpisać numer telefonu, żeby kody do przelewów przychodziły na komórkę ?? Chciałam zrobić przelew ,ale wyskoczył mi komunikat o jakiś procedurach bezpieczeństwa.. Bardzo proszę o szybką odpowiedz.

  Robert

  witam, Panie Adamie genialna robota, jestem pod wrażeniem, niezły wysiłek pracy włożony, może Pan startować na admina “takiego forum: 🙂 mam też konto w Postbanku, jakieś półtora roku, do tego konta wtedy dali mi śmieszną kartę “GIRO”, jest oki, ale tylko w DE, chciałbym ubiegać się o normalną…. poleci Pan jaką i jak to zrobić???czyli zamienić obecną na … dodatkowo, czy ta promocja z kontem to na pewno tylko dla nowy klientów, nie załapię się na nią?? jeszcze ta nokia dodatkowo kusi;-) ??? a może coś Pan po-doradza odnośnie internetu?? np skąd, jakie warunki? kiedy można wypowiedzieć umowę???np w przypadku… Czytaj więcej »

  Krzysiek

  Mając konto w PostBanku jaki będzie najkorzystniejszy wariant dokonywania płatności w Polsce? Czy lepiej będzie płacić od razu kartą, czy wymieniać EUR w kantorze i płacić gotówką? Mam tu na myśli tę zwykłą kartę dodawaną do Girokonto.

  Kaska

  A co zrobic jak nie mam stałego zatrudnienia.Chodzi o konto na które będą wpływac pieniądze z wpłaty własnej

  Kobieta

  Witam ponownie.Bardzo dziękuję za pomoc a przy okazji i ja już mogę podzielić się doswiadczeniami.Jak już mówiłam samo wypelnienie wniosku faktycznie było proste.Napotkałam tylko na małą przeszkodę, gdyż zamiast wydrukować wniosek…warto nadmienić 25 stron razem z regulaminem tp… wysłałam go sobie na poczte a później miałam problem z wydrukiem, bo została zaszyfrowana czy cos i nie mogłam jej otworzyć ale w kilka chwil wypełniłam wniosek jeszcze raz i z wydrukowaniem nie było już problemu. Potem przyszedł czas na wizytę w banku. Tu warto chyba napomnieć,że wniosek powinien być podpisany i z tego co widziałam to nie tylko na pierwszej stronie.Myslałam,że… Czytaj więcej »

  Kobieta

  Pani nie byla nieprzyjemna!Wrecz przeciwnie!Byla mila i usmiechnieta ale albo byla nowa, albo to nie do konca jej dzialka byla a przynajmniej takie odnioslam wrazenie.Dokumenty wyslalam i czekam.Jak dostane odpowiedz to dam znac.Pozdrawiam. 🙂

  Damian

  Witam serdecznie:) Czy warunkiem koniecznym do otwarcia rachunku jest stały wpływ z niemieckiego źródła? Chciałbym otworzyć konto, przelać tam większe środki z PL i po prostu korzystać podczas pobytu w europie itp. a komunikować się między kontem walutowym w PL a tym w DE. Czy coś stoi na przeszkodzie?
  Dziękuję za pomoc:)

  Damian

  dziękuję uprzejmie:)

  Maciek

  Witam,
  nr swojego konta otrzymam w placówce, w której złożę formularz czy dopiero w dokumentach wysłanych na adres meldunku? Jeżeli to drugie to jaki jest średni czas oczekiwania.
  pozdrawiam
  Maciek

  ewelina

  witam, mam pytanie nie mam meldunku w de , nie mam stalego zatrudnienia i niebardzo moge sobie z tym poradzic. wpisuje swoj niemiecki nr telefonu i wyskakuje mi blad. Bardzo prosze o rade i jeszcze jedno pytanie czy moge zalozyc konto w placowce postbanku. pozdrawiam

  Maciek

  Dzięki za odpowiedź.
  Jeszcze jedno pytanko: dokumety zostaną przesłane na adres zameldowania w DE. Czy muszę być obecny na miejscu, gdy kurier je przywiezie? Pracujemy w różnych częściach DE, a na miejsce zamieszkanie przyjeżdżamy co 2-3 tyg na weekend. To samo dotyczy tego gratisowego telefonu (o ile dokumenty wrzuci do skrzynki to telefonu nie da rady…). Czy kurier zostawi jakieś awizo i odbiór będzie na poczcie?

  michael

  fantastycznie napisany artykuł. dodałem Pana stronę do ulubionych. na wstępie przedstawię swoją sytuację. od 3 lat mieszkam na terenie Wielkiej Brytanii. aczkolwiek za miesiąc opuszczam ten deszczowy kraj, po którym jeżdżą auta z kierownicą dla pasażera 😉 od dłuższego czasu bardzo skrupulatnie przygotowuje się do wyjazdu do Niemiec /kurs językowy, gromadzenie informacji na temat realiów życia codziennego/ zamierzam na początek wynająć mieszkanie na zasadach ‘zwischenmiete’. posiadam oszczędności, które umożliwią mi spokojną egzystencję przez minimum pół roku. w tym czasie będę szukał pracy. nie spełniam warunów aby otworzyć konkretnie to, opisane przez Pana darmowe konto. proszę o odpowiedź, jeśli zna Pan… Czytaj więcej »

  Kobieta

  Witam.Wniosek wyslalam na początku lutego a dzis otrzymałam e-mail z zapytaniem czy JUŻ myslałam o wysłaniu podpisanego wniosku.Trochę się zaniepokoiłam,że może go nie dostali.Zależy mi na czasie, bo bez konta nie mogę ruszyć z firmą.Można jakos sprawdzic na jakim etapie jest wniosek?

  aga

  Witam,
  Mam pytanie a właściwie to problem. Przez przypadek dezaktywowalam swoje hasło do bankowości internetowej i niemoge się dostać do konta. W jaki sposób mogę otrzymać nowe hasło lub pin jak oni to nazywają. Proszę o pomoc.

  )Agnieszka

  Witam. Mam problem z hasłem do bankowości internetowej. Wczoraj na mobilnej stronie wykasowalam hasło i teraz nie mogę zalogować się. Nie wiem czy mam teraz sama ubiegać się o nowe hasło czy oni mi wysla nowe. Proszę o pomoc

  michael

  dziękuję za odpowiedź. sprawa konta bankowego może jeszcze trochę poczekać. obecnie jestem na okresie wypowiedzenia w swojej aktualnej firmie. przenoszę się do Niemczech na początku marca. z niecierliwością czekam na wspomniany przez Pana artykuł. pozdrawiam.

  Kobieta

  Jesli mogę podpowiedzieć to radzę nieco wczeniej pomysleć o koncie.Na początku lutego złożyłam wniosek i nadal nie mam odpowiedzi a na infolini Pan udzielił mi informacji, że ponoć jest duże zainteresowanie i spływa dużo wniosków więc trzeba uzbroić się w cierpliwosć, bo może to jeszcze chwilę potrwać.Pozdrawiam.

  Krzysiek

  Czy wybierając kartę kredytową do konta będzie, mnie ona coś dodatkowo kosztować? Przy wypełnianiu wniosku wspomniane jest coś o tym, że jest ona bezpłatna przez rok, no chyba że źle interpretuję te informacje.

  Krzysiek

  Dokładnie chodziło mi o ten zapis. Wniosek o założenie konta wypełniłem 8.02, ale przez moje niezrozumienie kwestii dotyczącej opłat za kartę kredytową – nie zaznaczyłem jej. Otrzymałem 19.02 maila z Postbanku z gotową do wydruku umową i regulaminem, ale nie byłem jeszcze z nimi w placówce. Co zaleciłby Pan teraz zrobić, aby jednak skorzystać z możliwości zawarcia kontraktu z kartą kredytową? Czy powinienem na nowo złożyć wniosek?

  Krzysiek

  To w umowie krzyżyk stawiam w sekcji: “1. Kundin/Kunde”: Bitte stellen Sie für mich folgende Kreditkarte aus (Volljährigkeit und Bonität vorausgesetzt): Postbank VISA Card X
  Tak będzie dobrze, prawda? Jeszcze raz wielkie podziękowania za pomoc.

  Łukasz

  Witam
  Konto w placówce Postbanku załatwię od reki czy będę musiał poczekać na dokumenty aż przyjdą pocztą.Bardzo mi się spieszy bo pracuje już miesiąc.Czy dokumenty mogą przyjść na firmę gdzie pracuje jak bym zakładał przez internet konto.
  Dziękuje bardzo,świetna robota Panie Adamie.
  Pozdrawiam.

  Kobieta

  Z przykrością stwierdzam,że chyba czas poszukać planu,,B,, i innego banku, bo na odpowiedź z banku czekam już miesiąc i nadal nie mam odpowiedzi z postbanku.Otworzyłam firmę i nie mogę sobie pozwolić na taki przestój a bez numeru konta nie otrzymam numeru podatkowego itd…wstrzymuje to wszystkie moje działania.Swoją drogą uważam,że to trochę nie poważne, bo dzwoniłam na infolinie i nie udało mi się nawet ustalić czy wniosek został rozpatrzony.Ponoć można zidentyfikować klienta po numerze konta ale po samym nazwisku czy innych danych nie.To dla mnie głupota, bo jeśli zgubię numer konta to też się niczego nie dowiem?Nie ukrywam irytacji.Pozdrawiam

  Adam

  Jesli komus uda się załozyć konto w niemieckim banku ale bez zameldowania w niemczech i mógłby opisać procedure to będę wdzięczny 🙂

  Tomasz

  nie ma żadnych procedur Poszedłem na pocztę wypełniłem druki i dali mi nr konta. Umowa i karta bankomatowa przyszła do Polski. Co prawda mam meldunek w Niemczech ale nikt mnie o to nie pytał zapytała tylko czy dokumenty wysłać na adres z dowodu osobistego do Polski powiedziałem że tak i tyle

  Anka

  Witam. Właśnie za chwile mam zamiar założyć konto w post bank według Pana wskazówek. Tylko trzeba wpisać adres zameldowania. I następnie pytają czy adres ten jest od 3 lat ? Jestem w niemczech od miesiąca i od miesiąca mam meldunek. Wiec zaznaczyć “nie” i potem podać polski adres ? Pozdrawiam

  Anka

  A jeżeli nie będzie wpływala wypłata na moje konto to opłata 5.90 tak ? Czy wpłatomaty postbank posiada czy wpłat należy dokonywać w banku ?

  Anka

  Orientuje się Pan kiedy będzie kolejna promocja ? Czy wpłatomaty są przy każdej siedzibie banku ? Może są wyszczególnione miejsca na stronie internetowej postbanku gdzie znajdują się wpłatomaty ?

  Anka

  Bardzo dziękuję za pomoc. Mam nadzieje ze bedzie Pan informowal tutaj o kolejnej promocji

  Anka

  Czy opcja karty kredytowej to opcja wyrobienia normalnej karty do konta czy jest to jakaś inna dodatkowa karta ? Ile ta karta kosztuje po roku ?

  Anka

  Ale jeśli nie zaznaczę tej opcji to dostanę kartę do swojego konta ? Taka zwykła do płatności w sklepach i wypłaty w bankomacie.

  meakakasia

  Dzień dobry, pisał Pan o możliwości założenia konta w Niemczech mieszkając w Polsce. Jak widzę są problemy z założeniem konta w Post banku (długi okres oczekiwania i częste odmowy). Niestety z tego co widzę chyba jest ogólny problem z założeniem konta przez Polaków mieszkających w Polsce. w niemieckim banku Chciałabym jednorazowo wpłacić na konto większą sumę pieniędzy, a następnie zasilać konto z własnego polskiego konta w Euro raz na miesiąc lub co kilka miesięcy (zarabiam głównie w Euro), natomiast nie chciałabym aby przelewy miesięczne były koniecznością. Po lekturze różnych forum mam duże obawy co do realności założenia konta w banku… Czytaj więcej »

  Adam

  Ja również jestem ciekaw czy z Polski da rade zalożyć konto w niemczech. Obszedłem/obdzwoniłem kilka banków niemieckich niestety wszystkie odmówiły…

  Anka

  Czy orientuje się Pan czy jest możliwość w którymś z niemieckich banków wpłacić pieniądze na polskie konto walutowe z WBK ?

  mitulata

  U mnie problem wyglada nastepująco. 17.01 wydrukowałam wniosek, 21.01 złozylam w filii Postbanku. Na poczatku lutego dostałam telefon w ramach promocji. Niestety poczta zgubiła zarówno list z karta jak i z PINem. w Połowie lutego udałam się do Finanzcenter, gdzie obslugiwała mnie Pani pracująca normalnie “przy okienku” a nie w centrum obslugi klienta. Zadzwoniła do Postbanku i powiedziano jej, że listy wrócily do nich i wyslą je ponownie. Nastepnie dostalam jedynie karte i informacje, że PIN wysłali wczesniej. Oczywiście PIN nie dotarl. 3.03 kolejny raz poszłam na pocztę i pokazałam, co dostałam. Pan zadzwonil na infolinie i okazało się, że… Czytaj więcej »

  mitulata

  Dziękuję Panie Adamie, właśnie w sobotę dzwoniłam i Pani przekonywała mnie, że wszystko działa, więc nie muszę czekać na nową kartę i PIN. sprawdzę jeszcze w bankomacie czy rzeczywiście tak jest. Jeśli chodzi o PIN do bankowości internetowej to Pani powiedziała, że powinnam dostać na początku razem z karta i zwykłym PINem. Obiecali, że go doślą. A na umowę i ogólne warunki przy zakładaniu konta oczywiście zwróciłam uwagę, ale myślałam, że dostanę tez jakieś potwierdzenie z informacją o numerze konta, IBANie, BICu itd. Poczekam jeszcze i zobaczę jak to będzie funkcjonować. W każdym razie dziękuję za podpowiedź. W razie czego… Czytaj więcej »

  Paulina

  Mam problem. Założyłam konto w postbanku w zeszłe wakacje, podczas których pracowałam w Niemczech. Obecnie przebywam na stale w Polsce. Chciałabym wypłacić pieniądze z tego konta. I tutaj zaczynają się schody, ponieważ jak chcę wykonać przelew wyskakuje mi, że nie mam ustalone tych funkcji bezpieczeństwa. Chciałam ustawić nr TAN jednak gdy wpisuje nr karty z LEBARY okazuje się, że jest on za długi. Bardzo zalezy mi na wypłacie tych pieniędzy. Chciałam przelać ja na polskie konto walutowe i następnie zamienić te eurasy poprzez internetowy kantor i wypłacić je w Polsce. Jednak nie wiem czy jest to możliwe. Bardzo proszę o… Czytaj więcej »

  Paulina

  Wpisując numer z lebary po prostu brakuje miejsca na cyfrę. Nic się nie wyświetla, żaden komunikat. Przeglądałam teraz umowę i znalazłam, że nie mam na niej zaznaczone pola dot TAN, dzięki któremu mogę korzystać z bankowości internetowej. Może to jest przyczyną? Hmm.. a gdybym zadzwonić do niech na infolinię z prośba by wysłali numer TAN do Polski na adres, który podany jest w umowie? Bardzo zależy mi na tej opcji internetowej bankowości, bo wypłacenie w Polsce z przeliczeniem to niestety spora strata. Jesli nie bedzie innej opcji to niestety tak będę musiała zrobić.
  Fantastyczny blog.

  Pozdrawiam

  Paulina

  Robię to zgodnie z Pana instrukcjami. W numerze kierunkowym podaje “0049” i swój numer z lebary, który ma 11 cyfr a wpisać mogę tylko 10 i nie mogę wprowadzić poprawnie swojego numeru. Dodatkowy pod kierunkowym wyświetla się komunikat “Die eingegebene Vorwahl ist nicht korrekt. Bitte beachten Sie, dass für mobileTAN nur nationale Mobilfunknummern verwendet werden können. “

  250
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x