fbpx
23.02.2020

Jak w szybki sposób otworzyć konto bankowe w Niemczech?

Mieszkając w Niemczech nie obejdzie się bez własnego konta bankowego. Obojętnie czy chcecie w Niemczech studiować, pracować, lub będziecie żyli z państwowej zapomogi – wszelkie przelewy, jak np. wypłata pożyczki studenckiej, stypendium, pensji lub zasiłku dla bezrobotnych, odbywają się na konto bankowe. Dla osób, które nie znają jeszcze zbyt dobrze języka niemieckiego przygotowaliśmy instrukcję, dzięki której dowiecie się jak otworzyć konto bankowe w Niemczech przez internet. Jako wzór posłużył nam portal internetowy niemieckiego banku „Postbank”, za pośrednictwem którego można w szybki sposób założyć osobiste konto bankowe w Niemczech. Wiele osób z naszego otoczenia (redakcja Dojczland.info) posiada konto w Postbanku i wszyscy go sobie chwalą, w związku z czym możemy ich Wam z czystym sumieniem polecić.

Oprócz tego pod poniższym linkiem znajdziecie oferty innych banków w Niemczech. Także oferty bezpłatnych kont bankowych bez względu na dochód! Znajdziecie tam również kilka przydatnych informacji, jak na przykład o tym jak otworzyć konto w niemieckim banku na polski meldunek albo przetłumaczony druczek do przelewu: Zestawienie kont bankowych w Niemczech i najważniejsze informacje.

Z tego miejsca zapraszamy do zapoznania się z niemieckimi zwrotami oraz dialogami przydatnymi podczas wizyty w banku:

Kiedy konto w Postbanku jest darmowe?

Niestety, konto w Postbank jest od jakiegoś czasu bezpłatne tylko dla osób uczących się i poniżej 22 roku życia. Konto to jest tak zwanym kontem bez pokwitowania („beleglos”), co oznacza, że wszelkie transakcje przeprowadzane są przez internet, telefon lub w terminalach Postbanku. W tym celu otrzymacie dostęp do internetowego panelu klienta oraz dostęp do bankowości telefonicznej, za pośrednictwem których będziecie mogli wszystko kontrolować i dokonywać przelewów oraz innych transakcji, jak choćby doładowanie konta telefonu komórkowego.

Aktualnie Postbank oferuje następujące rodzaje kont:

 • Postbank Giro plus, które kosztuje 3,90 euro miesięcznie
 • Postbank Giro extra plus które jest bezpłatne, jeśli minimalny wpływ miesięczny wynosi 3.000 euro (inaczej kosztuje 9,90 euro miesięcznie)
 • Postbank Giro start direkt, które jest skierowane do młodych osób i jest bezpłatne dla wszystkich poniżej 22 roku życia oraz kiedy konto jest kontem bez pokwitowania
 • Postbank Giro direkt, które kosztuje 1,90 euro miesięcznie, a dla studentów i osób uczących się zawodu jest bezpłatne

Swego czasu otrzymaliśmy poradę jednego z czytelników (wtedy konto w Postbanku było darmowe przy wpływach 1000 euro miesięcznie):

„[…] warto dodać, że przy wpływie poniżej 1000e wystarczy wypłacić pieniądze w bankomacie i wpłacić je ponownie wpłatomatem. Bank uzna to za wpływ i nie policzy żadnej opłaty za konto. Nie wiem na ile to legalne, ale działa. Sprawdzałem, wypłacając i wpłacając w tym samym urządzeniu w ostępie kilku minut. ;)” – dziękujemy panie Rafale!

Niestety nie sprawdzaliśmy, czy wypłacając i wpłacając co miesiąc 3000 euro na konto, będzie ono darmowe.

Jakie są korzyści z posiadania konta w Postbanku?

Posiadanie konta bankowego w niemieckim Postbanku niesie za sobą następujące korzyści:

 • Bezpłatna karta Visa przez przez pierwszy rok posiadania konta (opcjonalnie), potem 29 euro/rok
 • Bezpłatna karta Postbanku
 • Bezpłatne podejmowanie pieniędzy na terenie Niemiec w ponad 10.000 bankomatach
 • Bezpłatna bankowość telefoniczna oraz internetowa
 • Bezpłatne zlecenia stałe
 • 1 cent rabatu na litr zatankowanego paliwa na stacji Shell

Otwieramy konto bankowe w Niemczech – krok po kroku

Aby otworzyć konto bankowe w Postbanku, musicie się udać na jego stronę:

Postbank Giro direkt

oraz kliknąć na przycisk „Online abschließen” (niem. zawrzeć przez internet), aby przejść do wniosku o otwarcie konta osobistego. Poniżej znajdziecie instrukcję krok po kroku wraz z niezbędnymi zdjęciami, dzięki której bezproblemowo otworzycie konto w Niemczech (w tym wypadku Postbank):

Krok 1
Krok 2
Krok 3
Krok 4
Krok 5
Krok 6
Krok 7
Krok 1

Na pierwszej stronie wniosku o otwarcie konta osobistego należy zaznaczyć następujące opcje (zaznaczamy tak lub nie):

 1. Czy chcecie otworzyć konto wspólne (np. z małżonkiem).
 2. Czy na konto ma wpływać wynagrodzenie.
 3. Czy chcecie potwierdzać transakce bankowe za pomocą numerów TAN, przesyłanych za pomocą SMSa. Wtedy musicie podać numer telefonu komórkowego, na który mają być wysyłane numery TAN. W tej sytuacji niezbędny będzie telefon w niemieckiej sieci komórkowej.
 4. Czy chcecie otworzyć również tzw. "Tagesgeldkonto", która jest lokatą terminową dającą możliwość codziennego dysponowania pieniędzmi (nieobowiązkowe).
 5. Czy chcecie otrzymać kartę kredytową.

Krok 2

Następnie należy uzupełnić dane osobowe. W pierwszej kolejności zaznaczamy, czy jesteśmy kobietą (Frau) lub mężczyzną (Herr). Dalej wpisujemy imię (w tym wypadku Rufname), a jeśli posiadamy dodatkowe imiona, to podajemy również i je (Weitere Vornamen). Na koniec tej sekcji wpisujemy nazwisko, a w dalszej kolejności zaznaczamy czy jesteśmy w związku małżeńskim (verheiratet) lub samotni (ledig), a także rodzaj zatrudnienia (np. Arbeiter - pracownik albo Selbständig - własna działalność).

Krok 3

W dalszej części formularza wpisujemy datę urodzenia (Tag - dzień, Monat - miesiąc, Jahr - rok), miejsce urodzenia (Geburtsort) oraz obywatelstwo. Następnie należy odpowiedzieć na pytanie, czy urodziło się w USA lub posiada obywatelstwo amerykańskie. Dalej należy zaznaczyć, czy podlega się opodatkowaniu wyłącznie w Niemczech.

W przypadku, jeśli zaznaczyliście, iż podlegacie opodatkowaniu wyłącznie w Niemczech, będziecie musieli wpisać również Wasz numer identyfikacji podatkowej (Steuer-Identifikationsnummer) lub jeśli go nie znacie zaznaczacie "nicht bekannt".

Krok 4

Oczywiście nie obejdzie się również bez podania adresu. Najpierw musicie wybrać kraj Waszego meldunku, a następnie wpisać w polu "Geben Sie hier Ihre Adresse ein." adres. Dalej należy zaznaczyć, czy mieszkacie w tym miejscu ponad trzy lata. Później podajecie Waszego maila oraz ewentualnie numer telefonu w celach kontaktowych. Na koniec możecie zaznaczyć, czy chcecie otrzymywać oferty reklamowe Postbanku.

Krok 5

Jedną z ostatnich czynności podczas wypełniania wniosku o otworzenie konta w Postbanku musicie zaznaczyć, że zapoznaliście się z informacjami o ochronie danych osobowych (niem. Datenschutzhinweis) oraz czy zgadzacie się na przekazywanie Waszych danych do partnerów finansowych banku.

Krok 6

Na koniec mamy możliwość sprawdzenia wszelkich danych, które zostały wpisane. Jeśli wszystko się zgadza możecie odesłać wniosek klikając w "Auftrag abschließen".

Krok 7

Teraz możecie zdecydować, czy chcecie otworzyć wypełniony wniosek  jako PDF i sami zapisać na komputerze, czy ma on zostać przesłany przez maila. Dalsze instrukcje znajdziecie poniżej.

Jak aktywować konto bankowe w Niemczech (Postbank)?

Aby Postbank otworzył Wasze konto, musicie je aktywować. W tym celu należy wydrukować wniosek w dwóch egzemplarzach i jeden zachować. Następnie należy podpisać drugi egzemplarz w zaznaczonych miejscach (czarny krzyżyk) i udać się z nim do filii Postbanku lub niemieckiej poczty (Deutsche Post). W celu weryfikacji i otwarcia konta należy zabrać ze sobą:

 • wypełniony wniosek –
 • PostIdent-Coupon – znajdziecie go na samym końcu wniosku
 • dowód osobisty, paszport albo inny dokument potwierdzający Waszą tożsamość

Pracownik Postbanku lub poczty wręczy Wam potwierdzenie przyjęcia formularza i odeśle go na koszt Postbanku dalej. Teraz nie pozostaje Wam już nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość. W przeciągu kilku do kilkunastu dni zostanie Wam przesłany pakiet powitalny. Karta bankomatowa oraz kod PIN są ze względów bezpieczeństwa przesyłane najczęściej w osobnym liście.

Mam już konto w innym niemieckim banku. Czy muszę je zamknąć przed otwarciem kolejnego?

Nie ma takiej konieczności – każdy może posiadać w Niemczech dowolną ilość kont bankowych. Ponieważ procedura otwarcia nowego konta w Niemczech (wliczając w to okres wysłania nowych kart płatniczych) zazwyczaj trwa 1-2 tygodni, zalecamy zaczekać na zakończenie tego procesu. Następnie należy upewnić się, że nasz pracodawca jak również dostawcy wszystkich usług, którzy pobierają opłaty z naszego konta, zostali przez nas poinformowani o zmiane numeru konta. Na końcu pozostaje jedynie przelanie ewentualnych środków pieniężnych ze starego rachunku bankowego, a następnie udanie się do najbliższego oddziału wraz z kartami płatniczymi i poinformowanie o chęci zamknięcia rachunku. W przypadku osobistej wizyty w banku nie jest potrzebna pisemna rezygnacja.

 • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

248 KOMENTARZE

 1. super porada.nie dla wszystkich jednak, poniewaz napisane jest ze miesiecznie musi wplywac na konto wyplata a co z ludzmi ktorzy pracuja dorywczo, na minijobie itp.nie wiadomo ile musi wynosic minimalna miesieczn wplata by konto bylo darmowe i czy w ogole istnieja zupelnie darmowe konta.w pl posiadam obecnie w wbk zupelnie darmowe on-line banking.

  • Wysokość wypłaty jest nieistotna. Ważne, żeby było widoczne, iż pieniądze zostały przelane przez pracodawcę w ramach wypłaty. Najczęściej przy przelewie pisze wtedy np. „Gehalt für Dezember” (wypłata za grudzień), co jest dla banku dowodem, iż w tym wypadku chodzi rzeczywiście o wypłatę.

 2. Witam. Rozumiem iż muszę podać adres w de ? Pytam gdyż przebywam na chorobowym , straciłem pracę i kasa chorych w de mi placi , jednak oni chcą mieć nr konta z de a nie z pl pomimo tego że jest to konto walutowe i pracodawca bez problemów przelewal pieniądze to ani wymagają konta w de. Jako że stracilem pracę to nie przebywam tam gdzie mam meldunek czyli u pracodawcy . Bylem w postbanku ale oni chcą wysłać papiery na adress meldunku a stamtąd nikt mi ich nie odeśle do pl .potrzebuję pilnie nr konta w de i nie wiem czy każdy bank wysyła papiery do miejsca meldunku ? U nas w pl się idzie zakłada konto i od razu ma się nr konta , czy jest w de jakiś bank który tak robi , czy każdy nr wysyla pocztą ?

  • Witam. Dzwoniłem właśnie do Postbanku (infolinia jest dostępna 24h) i powiedziano mi, że istnieje możliwość otwarcia konta mimo zameldowania za granicą. W formularzu należy podać wtedy polski adres. Nie obejdzie się jednak bez potwierdzenia tożsamości, której trzeba dokonać w wybranej filii Postbanku. Doradca Postbanku, z którym rozmawiałem, powiedział mi jendak, że tożsamość można potwierdzić również przez ambasadę. Poświadczenie tożsamości może zostać oprócz tego wystawione przez prawników, notariuszy, firmy ubezpieczeniowe, rzeczników podatkowych, rewidentów oraz zrzeszonych doradców podatkowych (https://antworten.postbank.de/frage/kann-ein-auslaender-wohnsitzt-im-ausland-ein-girokonto-oeffnen-27639.html). Stosowne zaświadczenie należy przetłumaczyć u tłumacza przysięgłego i dołączyć do wniosku o otwarcie konta. Oprócz tego do wniosku dołączyłbym krótką informację, dlaczego chcesz otworzyć konto w Niemczech, mieszkając w Polsce. W Twoim przypadku nie powinno być z tym żadnych problemów. Jeśli chcesz, to napisz po Polsku, jak chciałbyś to sformułować, a ja Ci to przetłumaczę na niemiecki (pisać proszę tutaj: https://dojczland.info/forums/forum/tlumaczenia/).

 3. Witam. A co jeśli razem z kuzynem i bratem prowadzimy firmę w formie spółki GbR i posiadamy wspólne konto firmowe. Czy nie będzie problemu jeśli co miesięczny wpływ będzie z konta wspólnego naszej firmy, gdzie widnieje moje nazwisko? I co wybrać w takim przypadku w „Art der Beschäftigung”?

  • Witam, w informacji Postbanku powiedziano mi, że nie będzie z tego tytułu problemu. Co do „Art der Beschäftigung”, to w Twoim przypadku należy tam wpisać „selbständig” (samozatrudnienie).

 4. Jak wygląda sprawa opłat za przelewy realizowane do Polski? Chciałbym, aby część moich zarobków trafiała na moje konto osobiste prowadzone w PLN. Czy niezbędne jest w tym celu posiadanie w PL także konta walutowego?

  • Jeśli przy przelewie podany jest numer IBAN i BIC Twojego polskiego konta, a przelew odbywa się w euro, to Postbank nie nalicza za niego żadnych dodatkowych opłat. Musiałbyś jednak zapytać w Twoim banku w Polsce, czy są naliczane jakieś opłaty za przeliczenie euro na złotówki. Jeśli chcesz, aby Postbank przelał daną kwotę w złotówkach, to za przeliczenie zapłacisz 1,50 euro.

 5. Mam pytanie.Mąż ma konto w postbanku obecnie przebywa w Polsce chciał wypłacic pieniądze i w bankomacie pokazuje się że transakcja nie jest autoryzowana przez twój bank,karta jest ważna.Czy może miec to wpływ że karta lebary straciła wazność/Nie wiemy co sie dzieje.

  • Niestety cieżko ocenić sytuację na odległość. Czy podobny komunikat miał już miejsce w przeszłości? Karta lebary nie ma nic wspólnego z wypłacaniem pieniędzy, więc to raczej nie jest przyczyną. Być może kwota, którą chciał wypłacić mąż, była zbyt duża albo bankomat nie realizuje wypłat z karty, którą mąż próbował dokonać wypłaty. Równie dobrze może być to jakaś usterka bankomatu. Proszę spróbować w innym bankomacie i ewentualnie skontaktować się z obsługą Postbanku. Ja nie znając Państwa danych konta nie jestem w stanie bardziej pomóc.

 6. Mam pytanie.Proszę mi powiedzieć,jak moge załozyc konto w innym Banku w Niemczech.Post Bank mnie nie interesuje:>.Dodam,że bez pomocy trudno będzie mi to zrobić,bo język znam tylko w stopniu komunikatywnym.Dziekuję.Pozdrawiam wieczorowa porą:>

  • Jaki bank by Pania ewentualnie interesowal? W niedalekiej przyszlosci mam zamiar napisac intstrukcje rowniez do innych bankow.

 7. Witam serdecznie
  Bardzo fajnie opisał Pan procedure zakładania konta przez internet, jednak mam pytanie odnosnie opłaty za prowadzenie konta. Czy trzeba byc studentem zeby konto było całkowicie za darmo? Moge dodac ze mieszkam juz w DE od 3 lat, mam 24 lata a konta potrzebuje w celu otrzymywania zasiłku. Wiec jak to u mnie bedzie wyglodać z tymi opłatami? AA i ten telefon tez mnie zainteresował, wiec prosze o wiecej szczegółów.

  • Witam,
   tak jak zostało to opisane w artykule, nie trzeba być studentem, żeby konto było darmowe. Ważne jest, żeby na konto wpływała co miesiąc wypłata (zasiłek jest rownież traktowany jako wypłata). Przy czym podczas trwania promocji nie jest istotne, ile wynosi wypłata (poza okresem promocji musi być to min. 1000 € miesięcznie). Jeśli ma Pan otrzymywać zasiłek i złożył już na niego wniosek, to jako pracodawcę należy podać instytucję (nazwa i adres), z której będzie Pan otrzymywał pieniądze (np. Agentur für Arbeit). Po wypełnieniu formularza przez internet i aktywowaniu konta, telefon zostanie przesłany pocztą w przeciągu około trzech tygodni.

   • Bardzo dziekuje za wyczerpującą odpowiedź 😉 mam nadzieje, ze nie bedzie zadnych problemów z założeniem konta. Po kilku godzinach szukania najlepszej oferty dla mnie mysle, ze juz znalazłem.

    • Ja też mam nadzieję, że obejdzie się bez żadnych komplikacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę pisać.

 8. I jeszcze takie małe pytanie odnośnie Tagesgeldkonto. Do czego to doklanie służy gdyż nigdy nie zakładałem lokaty? Czy otwarcie tej lokaty wraz z GiroKonto coś kosztuje, czy pobierana jest jakas opłata za prowadzenie Tagesgeldkonto? Z góry dziekuje i pozdrawiam 🙂

  • Tagesgeldkonto to tak jakby dodatkowe podkonto, które ma własny numer konta, ale nie dostaje się do niego osobnej karty bankomatowej, gdyż wszystkie transakcje przeprowadzane są z konta głównego. Tagesgeldkonto jest bezpłatne i służy jako konto oszczędnościowe, ponieważ na pieniądze przelane na nie z konta głównego otrzymuje się niewielki procent. Różnica między kontem oszczędnościowym, a Tagesgeldkonto jest taka, że pięniądze z Tagesgeldkonto mogą w każdej chwili zostać przelane z powrotem na konto główne (w internecie, bądź telefonicznie).

 9. idąc potwierdzic dane do postbanku trzeba wypełniać jakies dokumenty jeszcze? jak to przebiega? czy oni przyjmują te karty które wydrukowałem i wysyłają dalej ?

  • Formularz wypełniony w internecie wystarczy w zupełności. Pracownik poczty albo Postbanku przejrzy formularz czy jest kompletny i porówna dane na nim umieszczone z tymi na dokumencie tożsamości. Jeśli wszystko się zgadza, to formularz zostanie przesłany dalej na koszt Postbanku;)

 10. Czy jaki jest jakiś minimalny okres trwania umowy dla tego konta? Nie chciałbym mieć takiej sytuacji, że byłbym uwiązany do konta np. przez dwa lata ze względu na „gratis” w postaci dołączanego telefonu. Jak na ten moment prowadzenie konta byłoby dla mnie bezpłatne, ale po okresie promocji (niestety nie jest sprecyzowana konkretna data) – może to być np. za 2dni, może za 5 m-cy, … nie spełniałbym tych warunków i wtedy chciałbym rozwiązać taką umowę. Jakie będą wówczas koszty odstąpienia od takiej umowy po mojej stronie?

  • Nie ma minimalnego okresu trwania umowy, ale telefon dostaje się najwcześniej 3 tygodnie od założenia konta (najczęściej trochę później – z tego co się ostatnio dowiedziałem nawet do dwóch miesięcy). W ten sposób Postbank chce zapobiec sytuacji, że ktoś otwiera konto wyłącznie po to, by odebrać telefon i je od razu zamknąć. Dla kont założonych podczas trwania promocji, obowiązują warunki promocyjne nawet po jej zakończeniu. Oznacza to, że jeśli przykładowo obecnie na nasze konto wpływa miesięcznie mniej niż 1.000 euro wypłaty, to nawet po zakończeniu trwania promocji prowadzenie konta będzie bezpłatne, jeśli założono je podczas jej trwania.

   • Super sprawa. Nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia. W jednym z pierwszych komentarzy napisane jest, że do autoryzacji operacji bankowych niezbędny jest niemiecki numer. Jednak wklepując wniosek online system nie dopomina się o wpisanie tego numeru. Przechodzę przez kolejne okna wypełniając pozostałe dane. Dochodzę do przedostatniego etapu, tj. wydrukowania wniosku. Po tym zostaje jedynie zatwierdzenie wniosku. Wybrany produkt zgodny jest z tym co widnieje w pkt. 5 oprócz jednego wpisu: + Mobile TAN – Verfahren …”.
    Czy tak wysłany wniosek pozwoli mi na korzystanie z usług bankowości elektronicznej? Czy wówczas mam możliwość zakupu/ wydzierżawienia jakiegoś tokena, czy może otrzymuję listy autoryzacyjne z PostBanku?
    P.S. Swoją drogą Panie Adamie chciałem podziękować tak świetnie zredagowanego wątku. Naprawdę dobra robota. Dziękuję.

    • Bardzo dziękuję za uznanie! Wkrótce postaram się dodać dialog w języku niemieckim wraz z polskim tłumaczeniem, dotyczący oddawania wniosku o otwarcie konta w Postbanku lub na poczcie. Wracając do Pańskiego pytania, to oprócz metody weryfikacji przez smsa, istnieją również dwie inne. Jedną z nich jest urządzenie generujące kody, czyli wspomniany przez Pana token (niem. TAN-Generator). Druga metoda nazywa się „BestSign”, gdzie do wygenerowania kodu używa się urządzenia przypominającego wtyczkę usb, podpinanego w tym celu do komputera. Obydwa urządzenia można zakupić na miejscu, na poczcie lub w Postbanku (jeśli akurat są na stanie) oraz w internecie na stronie Postbanku.

 11. a przy którym koncie online – potwierdzenie przelewu jest zatwierdzane smsem? NIe chcę mieć tokena ani karty z kodami…

  • Aby otrzymywać kody do zatwierdzania przelewów SMS-em, należy uruchomić metodę „TAN” wpisując po prostu w odpowiednim miejscu numer telefonu komórkowego – patrz punkt drugi instrukcji (mobileTAN).

 12. Witam.Super wątek mam jednak pytanie.Zakladam w Niemczech małą firmę i borykam się z problemem konta firmowego.Czy jest mi Pan w stanie pomóc?Czy ten bank oferuje rownież takie konta?Dodam, że firmę otwieram po niemieckiej stronie ale nadal mieszkam po polskiej czyli meldunek mam tylko tutaj ale posiadam biuro w Niemczech.

  • Witam, konto w Postbanku można otworzyć również bez meldunku w Niemczech. Wystarczy w formularzu wpisać polski adres zameldowania i dołączyć do wnioksu odpowiednie poświadczenie prawdziwości zameldowania, które w Polsce może wystawić prawnik, notariusz, doradca podatkowy, firma ubezpieczeniowa lub bank. Jeśli ma Pani firmę w Niemczech i bywa tam od czasu do czasu, to może Pani osobiście potwierdzić tożamość w filii Postbanku lub poczty. Konto prywatne może być używane również do przelewów firmowych (https://dojczland.info/forums/topic/dodatkowe-konto-na-dzialalnosc-gospodarcza/). Jeśli jednak chce Pani posiadać osobne konto firmowe, to Postbank ma w swojej ofercie również takie konta: https://www.postbank.de/geschaeftskunden/.

 13. bardzo fajny opis 🙂 ja mam taką sytuacje .. w marcu zaczynam prace za odrą ale za tydzień na dwa dni lecę do berlina, nie posiadam meldunku na terenie Niemiec ale będę tam legalnie pracował… i teraz tak! jak złoże wniosek przez internet, aktywuję konto w filii banku, na poczcie… to gdzie przyślą mi kartę i pin? na adres zamieszkania w Polsce? jeśli tak! to w jaki sposób aktywuje tą kartę? będę musiał ją aktywować w bankomacie na terenie Niemiec? czy tez w Polsce będzie to możliwe? co do wypłat i wpłat, podobno są jakieś ograniczenia w wypłatach w okienku pocztowym? czy to prawda? i ostatnia sprawa.. czy wypłacanie pieniędzy w okienku jest mocno skomplikowaną procedurą? szczerze mówiąc średnio znam niemiecki.. i zastanawiam się czy nie lepiej dla świętego spokoju zostać przy koncie w polskim banku 🙁

  • Po kolei: jeśli chodzi o kartę, to zostanie ona przesłana na podany w formularzu adres, czyli w Twoim przypadku do Polski. Karta jest od razu aktywna. Jeśli chodzi o wypłacanie pieniędzy, to w bankomacie można wypłacić maksymalnie 1.000 euro na dzień. Co do wypłat w okienku pocztowym, to aby wypłacić większą kwotę pieniędzy należy wcześniej o tym poinformować telefonicznie, podając filię w której zostaną odebrane pieniądze. Wypłacanie pieniędzy w okienku nie jest zbytnio skomplikowane. Wystarczy podać kwotę, którą chcesz wypłacić. Pracownik poczty lub Postbanku będzie potrzebował w tym celu Twoją kartę bankomatową oraz PIN.

 14. Ok, no skoro z bankomatu można wypłacić 1000 eu dziennie to okienko nie będzie potrzebne 😉 czyli by dostać kartę do konta, musze zaznaczyć opcję ,,karta kredytowa do konta,,? Trochę myli mnie ta ,,kredytowa,, …

  • Karta kredytowa, to osobna historia. Aby móc wypłacić pieniądze z bankomatu, wystarczy karta bankomatowa, która jest wystawiana automatycznie i zostanie przesłana na adres podany w formularzu. Karta kredytowa, to dodatkowy środek płatności z określonym limitem pieniężnym. Płatności dokonywane kartą kredytową są ściągane z konta raz w miesiącu. Jeśli chciałbyś na przykład zamówić na jutro lot samolotem, to karta kredytowa byłaby jedyną możliwą opcją zapłaty, gdyż zwykły przelew trwałby zbyt długo i płatność przelewem nie zostałaby zaakceptowana.

 15. Aaa widzisz.. Dobrze mądrego poczytać 😀 a juz chciałem zaznaczyć karte kredyt. No zobaczymy co wyjdzie z mojego wyjazdu za pracą.. Na ten moment mam ubogą stawkę.. Bo 9eu. Godz. brutto w 1 kl. Podatkowej + 40 eu diety dziennie… Więc słabo.. Ale w polsce mam 9 zl na reka hahahaha.. Dzieki za odp 😀

  • Powiem Ci, że te 9 euro brutto, to nie tak źle jak na początek;) W zależności od tego, ile zarobisz miesięcznie, to podatek wcale nie musi być bardzo wysoki. Np. zarabiając 1.000 euro brutto miesięcznie, na rękę powinieneś dostać około 890 euro. Podszkolisz język, to z pewnością ogarniesz lepszą pracę (polecam przeczytać artykuł o nauce języka niemieckiego w Niemczech, który znajdziesz w poradach). W razie pytań na inny temat proszę pisać na forum.

 16. mam pytanie czy można z Polski z konta w złotówkach przelać pieniądz na konto do postbanku ? Chodzi mi o to czy przyjmą taki przelew i czy przelicza od razy na euro i pojawi się kwota w euro ?

  • Jak najbardziej można przelać polskie złote na konto w Postbanku. Jeśli w Twoim banku w Polsce wybierzesz jako walutę PLNy, to Postbank przeliczy wybraną kwotę na euro, w związku z czym zostanie naliczona kwota manipulacyjna zalezna od wysokosci przelewu.

 17. Faktycznie samo wypelnienie wniosku jest bardzo proste tylko dwa techniczne pytania.Zaznaczylam opcje karta kredytowa(przez pomylke).Czy jesli bank odmowi mi jej wydania(a tak sie pewnie poczatkowo stanie bez historii konta)to nie cofnie mi calego wniosku o konto? I jeszcze jedno.Jade potwierdzic torsamosc z dowodem osobistym w ktorym jest meldunek.Czy mimo to potrzebuje jakies potwierdzenie polskiego meldunku czy to moze dotyczy paszportow w ktorych przeciez meldunku sie nie wpisuje?

  • Nie wydaje mi się, żeby karta kredytowa nie została wydana, ale nawet jeśli miałoby się tak stać, to wniosek nie zostanie odrzucony z tego powodu. Do osobistego potwierdzenia tożsamości wystarczy dowód osobisty z meldunkiem wpisanym w formularzu. Dodatkowe potwierdzenie meldunku jest niepotrzebne;)
   Te wymagane jest wyłącznie w przypadkach kiedy wniosek nie jest oddawany osobiście, tylko przykładowo odsyłany pocztą z Polski.

 18. Witam,

  mam pytanko odnośnie numeru telefonu. W którym miejscu po zalogowaniu się do konta wpisać numer telefonu, żeby kody do przelewów przychodziły na komórkę ?? Chciałam zrobić przelew ,ale wyskoczył mi komunikat o jakiś procedurach bezpieczeństwa.. Bardzo proszę o szybką odpowiedz.

  • Witam, numer telefonu można dodać w ustawieniach: Einstellungen -> Sicherheitsverfahren -> Mobile TAN. Po wpisaniu numeru telefonu zostanie na niego przesłany SMS z kodem potwierdzającym. Po wpisaniu kodu potwierdzającego zostanie przesłany pocztą kolejny kod, uruchamiający metodę przesyłania kodów PIN przez SMSa.

 19. witam,
  Panie Adamie genialna robota, jestem pod wrażeniem, niezły wysiłek pracy włożony, może Pan startować na admina „takiego forum: 🙂
  mam też konto w Postbanku, jakieś półtora roku, do tego konta wtedy dali mi śmieszną kartę „GIRO”,
  jest oki, ale tylko w DE,
  chciałbym ubiegać się o normalną…. poleci Pan jaką i jak to zrobić???czyli zamienić obecną na …
  dodatkowo, czy ta promocja z kontem to na pewno tylko dla nowy klientów, nie załapię się na nią??
  jeszcze ta nokia dodatkowo kusi;-) ???
  a może coś Pan po-doradza odnośnie internetu?? np skąd, jakie warunki? kiedy można wypowiedzieć umowę???np w przypadku powrotu do PL??? przerabiałem coś takiego z KabelBW,
  a teraz ze względu na zmianę lokum nie ma KabelBW i interesuje mnie Kabel Deutschland 😉
  pytam, bo nie jestem orłem z niemieckiego, mimo nauki;-(

  • Witam i bardzo dziękuję za miłe słowa. Co do Pańskiego pytania, to Postbank „prześwietla” potencjalnego klienta, zanim otworzy dla niego konto. Jeśli dana osoba ma negatywny wpis w Schufa, jest niewypłacalna lub przykładowo zajęto jej majątek, to Postbank nie otwiera normalnego konta GiroPlus, tylko tzw. GiroBasis (jeśli wogóle otwiera, zależy od powagi sytuacji). W tym przypadku karta, którą Pan otrzymał, służy wyłącznie do pobierania pięniędzy z bankomatu i dokonywania transakcji w banku (np. wpłata na konto), ale nie można nią płacić w sklepie. Jeśli jest Pan pewien, że nie ma Pan żadnego negatywnego wpisu w Schufie, to wystarczy przesłać Postbankowi nieformalne pismo z prośbą o zmianę konta: „Sehr geehrte Damen und Herren, hiermit möchte ich Sie bitten, mein bisheriges GiroBasis-Konto in ein normales GiroPlus-Konto umzuwandeln. Nach meinem aktuellen Kenntnisstand, liegen bei der Schufa keine negativen Einträge zu meiner Person vor. Mit freundlichen Grüßen (podać też nr klienta)”.
   Co do promocji, to niestety mogą z niej skorzystać wyłącznie osoby nie będące jeszcze klientami Postbanku.
   Ja mam internet z Vodafone i jestem na razie zadowolony. Wkrótce napisze dłuższy artykuł na ten temat;) Wydaje mi się, że dałoby radę zerwać wcześniej umowę w razie powrotu do Polski, jeśli by Pan to odpowiednio uzasadnił. Chociaż gwarancji nie ma i zależy to od decyzji osoby rozpatrującej wniosek. Polecam przeczytać artykuł o tym jak można obniżyć abonament za internet w Niemczech;)

 20. Mając konto w PostBanku jaki będzie najkorzystniejszy wariant dokonywania płatności w Polsce? Czy lepiej będzie płacić od razu kartą, czy wymieniać EUR w kantorze i płacić gotówką? Mam tu na myśli tę zwykłą kartę dodawaną do Girokonto.

  • Przy płatności kartą będzie potrącana opłata za przeliczenie waluty, która wynosi 1,85% obrotu – stan: styczeń 2015. Osobiście wolę wymienić euro w kantorze i płacić w złotówkach.

 21. A co zrobic jak nie mam stałego zatrudnienia.Chodzi o konto na które będą wpływac pieniądze z wpłaty własnej

  • Niestety wpłaty z „własnej kieszeni” nie są brane pod uwagę, jeśli chodzi o promocję. Jeśli wpłaty będą wpływały z własnej kieszeni, to zostanie na początek otwarte tzw. konto GiroBasis. Posiadając to konto nie jest możliwe dokonywanie płatności kartą bankomatową w sklepach.

 22. Witam ponownie.Bardzo dziękuję za pomoc a przy okazji i ja już mogę podzielić się doswiadczeniami.Jak już mówiłam samo wypelnienie wniosku faktycznie było proste.Napotkałam tylko na małą przeszkodę, gdyż zamiast wydrukować wniosek…warto nadmienić 25 stron razem z regulaminem tp… wysłałam go sobie na poczte a później miałam problem z wydrukiem, bo została zaszyfrowana czy cos i nie mogłam jej otworzyć ale w kilka chwil wypełniłam wniosek jeszcze raz i z wydrukowaniem nie było już problemu. Potem przyszedł czas na wizytę w banku. Tu warto chyba napomnieć,że wniosek powinien być podpisany i z tego co widziałam to nie tylko na pierwszej stronie.Myslałam,że Pani w oddziale mi podpowie ale się zdziwiłam…otóż Pani poinforrmowała mnie,że wniosek musi być już skompletowany i podpisany a ona sprawdza tylko dane z dowodu.Nie wiem czy słusznie zrobiłam ale wysłalam do nich tylko wniosek z formularzem…czyli bez regulaminu i takiego formularza, który dotyczy zdaje się poinformowania pracodawcy o zmianie konta, bo mnie dotyczy samozatrudnienie więc stwierdzilam,że to nie potrzebne a regulamin to oni chyba znają i to pewnie dla mnie jest hehe. Nie bylam pewna do końca czy dobrze podpisałam, bo kiedys z urzedu w polsce cofnieto mi wniosek podpisany, bo ponoć podpisać można dokumenty dopiero po ich rozpatrzeniu.Mam nadzieję,że dobrze zrobiłam a moje uwagi pomogą.

  • Bardzo dziękuję za relację! Przykro mi, że napotkała Pani na nieprzyjemną obsługę. Trzeba było to zgłosić do kierownika, bo takie traktowanie jest niedopuszczalne. Jak można tak potraktować potencjalnie nowego klienta?? Jeśli chodzi o podpis, to musi zostać złożony na każdej kartce formularza, gdzie jest to konieczne (dwa albo trzy o ile dobrze pamiętam). Co do kartki formularza z informacją dla pracodawcy, to trzeba było wpisać w tym miejscu własny adres, jeśli działalność jest na niego zarejestrowana. Myślę, że mimo braku tej kartki, konto zostanie założone, ponieważ w poprzednim kroku napisała Pani o samozatrudnieniu jako formie zatrudnienia. Regulaminu nie trzeba dołączać;)

 23. Pani nie byla nieprzyjemna!Wrecz przeciwnie!Byla mila i usmiechnieta ale albo byla nowa, albo to nie do konca jej dzialka byla a przynajmniej takie odnioslam wrazenie.Dokumenty wyslalam i czekam.Jak dostane odpowiedz to dam znac.Pozdrawiam. 🙂

 24. Witam serdecznie:) Czy warunkiem koniecznym do otwarcia rachunku jest stały wpływ z niemieckiego źródła? Chciałbym otworzyć konto, przelać tam większe środki z PL i po prostu korzystać podczas pobytu w europie itp. a komunikować się między kontem walutowym w PL a tym w DE. Czy coś stoi na przeszkodzie?
  Dziękuję za pomoc:)

  • Witam, otóż jest taka możliwość, tylko w tym wypadku zostaje otwarte konto, tzw. GiroBasis, które charakteryzuje się tym, że kartą bankomatową nie można dokonywać płatności w sklepach, tylko należy wcześniej wypłacić pieniądze z bankomatu (Postbank chce dzięki temu uniknąć sytuacji, kiedy ktoś robi debet i nie ma środków do wyrównania go). Oprócz tego nie może Pan skorzystać z aktualnej promocji, ponieważ jednym z jej wymogów jest stały dochód w postaci wypłaty. Jeśli wniosek zoastaje wysłany z zagranicy, to należy do niego dołączyć przetłumaczone notarialne potwierdzenie zameldowania (patrz inne komentarze).

 25. Witam,
  nr swojego konta otrzymam w placówce, w której złożę formularz czy dopiero w dokumentach wysłanych na adres meldunku? Jeżeli to drugie to jaki jest średni czas oczekiwania.
  pozdrawiam
  Maciek

  • Witam, numer otrzyma Pan dopiero w dokumentach wysłanych na adres meldunku. Na pismo trzeba poczekac od 7 do 10 dni roboczych. Pozdrawiam

 26. witam, mam pytanie nie mam meldunku w de , nie mam stalego zatrudnienia i niebardzo moge sobie z tym poradzic. wpisuje swoj niemiecki nr telefonu i wyskakuje mi blad. Bardzo prosze o rade i jeszcze jedno pytanie czy moge zalozyc konto w placowce postbanku. pozdrawiam

  • Witam, jaki błąd wyskakuje przy wpisywaniu numeru? Co do drugiego pytania, to konto może zostać założpne w placówce Postbanku (lecz wtedy nie bierze się udziału w aktualnej promocji). Pozdrowienia

 27. Dzięki za odpowiedź.
  Jeszcze jedno pytanko: dokumety zostaną przesłane na adres zameldowania w DE. Czy muszę być obecny na miejscu, gdy kurier je przywiezie? Pracujemy w różnych częściach DE, a na miejsce zamieszkanie przyjeżdżamy co 2-3 tyg na weekend. To samo dotyczy tego gratisowego telefonu (o ile dokumenty wrzuci do skrzynki to telefonu nie da rady…). Czy kurier zostawi jakieś awizo i odbiór będzie na poczcie?

  • Dokumenty zostaną przesłane zwykłym listem, więc nie musi być Pan na miejscu. Telefon należy zamówić online, ale to już jest objaśnone w liście. Jeśli kurier Pana nie zastanie, to na pewno zostawi jakąś informację (jeśli to będzie DHL, to paczka będzie do odbioru na poczcie).

 28. fantastycznie napisany artykuł. dodałem Pana stronę do ulubionych.
  na wstępie przedstawię swoją sytuację. od 3 lat mieszkam na terenie Wielkiej Brytanii. aczkolwiek za miesiąc opuszczam ten deszczowy kraj, po którym jeżdżą auta z kierownicą dla pasażera 😉
  od dłuższego czasu bardzo skrupulatnie przygotowuje się do wyjazdu do Niemiec /kurs językowy, gromadzenie informacji na temat realiów życia codziennego/ zamierzam na początek wynająć mieszkanie na zasadach ‚zwischenmiete’. posiadam oszczędności, które umożliwią mi spokojną egzystencję przez minimum pół roku. w tym czasie będę szukał pracy. nie spełniam warunów aby otworzyć konkretnie to, opisane przez Pana darmowe konto. proszę o odpowiedź, jeśli zna Pan jakieś inne konta, które nie wiążą się z opłatami za prowadzenie, a na których mógłbym umieścić swoje oszczędności.
  z góry dziękuję i życzę dobrej nocy

  • Witam i dziękuję za miłe słowa. Czy sprawa z kontem w Niemczech jest bardzo pilna? Pod koniec tygodnia mam zamiar napisać artykuł na temat innych banków w Niemczech z przeglądem ich ofert, więc nie wiem czy Pańskie pytanie może tyle poczekać?
   Pozdrawiam

 29. Witam.Wniosek wyslalam na początku lutego a dzis otrzymałam e-mail z zapytaniem czy JUŻ myslałam o wysłaniu podpisanego wniosku.Trochę się zaniepokoiłam,że może go nie dostali.Zależy mi na czasie, bo bez konta nie mogę ruszyć z firmą.Można jakos sprawdzic na jakim etapie jest wniosek?

  • Witam, jedyny pomysł, jaki przychodzi mi do głowy, to wykonanie telefonu na infolinię Postbanku: 022855005536.

 30. Witam,
  Mam pytanie a właściwie to problem. Przez przypadek dezaktywowalam swoje hasło do bankowości internetowej i niemoge się dostać do konta. W jaki sposób mogę otrzymać nowe hasło lub pin jak oni to nazywają. Proszę o pomoc.

  • Witam, hasło można przywrócić dzwoniąc pod infolinię Postbanku i opisując problem: 022855005536 (proszę przygotować nr klienta) lub składając pisemny wniosek o przyznanie nowego hasła w filii Postbanku.

 31. Witam. Mam problem z hasłem do bankowości internetowej. Wczoraj na mobilnej stronie wykasowalam hasło i teraz nie mogę zalogować się. Nie wiem czy mam teraz sama ubiegać się o nowe hasło czy oni mi wysla nowe. Proszę o pomoc

 32. dziękuję za odpowiedź. sprawa konta bankowego może jeszcze trochę poczekać. obecnie jestem na okresie wypowiedzenia w swojej aktualnej firmie. przenoszę się do Niemczech na początku marca. z niecierliwością czekam na wspomniany przez Pana artykuł. pozdrawiam.

 33. Jesli mogę podpowiedzieć to radzę nieco wczeniej pomysleć o koncie.Na początku lutego złożyłam wniosek i nadal nie mam odpowiedzi a na infolini Pan udzielił mi informacji, że ponoć jest duże zainteresowanie i spływa dużo wniosków więc trzeba uzbroić się w cierpliwosć, bo może to jeszcze chwilę potrwać.Pozdrawiam.

 34. Czy wybierając kartę kredytową do konta będzie, mnie ona coś dodatkowo kosztować? Przy wypełnianiu wniosku wspomniane jest coś o tym, że jest ona bezpłatna przez rok, no chyba że źle interpretuję te informacje.

  • Jeśli ma Pan na myśli stwierdzenie „ohne Jahresgebühr”, to oznacza ono „bez opłaty rocznej”. W ramach aktualnej promocji karta kredytowa jest trwale darmowa, także jeśli spełnia Pan warunki promocji, to nawet za 3 czy 5 lat nie będzie Pan musiał za nią płacić.

   • Dokładnie chodziło mi o ten zapis. Wniosek o założenie konta wypełniłem 8.02, ale przez moje niezrozumienie kwestii dotyczącej opłat za kartę kredytową – nie zaznaczyłem jej. Otrzymałem 19.02 maila z Postbanku z gotową do wydruku umową i regulaminem, ale nie byłem jeszcze z nimi w placówce. Co zaleciłby Pan teraz zrobić, aby jednak skorzystać z możliwości zawarcia kontraktu z kartą kredytową? Czy powinienem na nowo złożyć wniosek?

    • Jeśli ma Pan wydrukowany formularz, to może Pan dodać kartę kredytową stawiając długopisem krzyżyk w odpowiednim miejscu (tzn. tam gdzie normalnie by Pan go postawił decydując się na kartę kredytową przy wypełnianiu wniosku przez internet).

 35. To w umowie krzyżyk stawiam w sekcji: „1. Kundin/Kunde”: Bitte stellen Sie für mich folgende Kreditkarte aus (Volljährigkeit und Bonität vorausgesetzt): Postbank VISA Card X
  Tak będzie dobrze, prawda? Jeszcze raz wielkie podziękowania za pomoc.

 36. Witam
  Konto w placówce Postbanku załatwię od reki czy będę musiał poczekać na dokumenty aż przyjdą pocztą.Bardzo mi się spieszy bo pracuje już miesiąc.Czy dokumenty mogą przyjść na firmę gdzie pracuje jak bym zakładał przez internet konto.
  Dziękuje bardzo,świetna robota Panie Adamie.
  Pozdrawiam.

  • Witam i dziękuję za miłe słowa,
   w placówce zostanie potwierdzona tożsamość i odesłany wypełniony wniosek. Dopiero po zaakceptowaniu wniosku, otrzyma Pan pocztą pismo powitalne i kartę bankomatową. Całość trwa teoretycznie do dwóch tygodni. Niestety nie ma możliwości, żeby dokumenty mogły zostać przesłane na inny adres, niż adres zameldowania. Pozdrowienia

 37. Z przykrością stwierdzam,że chyba czas poszukać planu,,B,, i innego banku, bo na odpowiedź z banku czekam już miesiąc i nadal nie mam odpowiedzi z postbanku.Otworzyłam firmę i nie mogę sobie pozwolić na taki przestój a bez numeru konta nie otrzymam numeru podatkowego itd…wstrzymuje to wszystkie moje działania.Swoją drogą uważam,że to trochę nie poważne, bo dzwoniłam na infolinie i nie udało mi się nawet ustalić czy wniosek został rozpatrzony.Ponoć można zidentyfikować klienta po numerze konta ale po samym nazwisku czy innych danych nie.To dla mnie głupota, bo jeśli zgubię numer konta to też się niczego nie dowiem?Nie ukrywam irytacji.Pozdrawiam

 38. Jesli komus uda się załozyć konto w niemieckim banku ale bez zameldowania w niemczech i mógłby opisać procedure to będę wdzięczny 🙂

  • nie ma żadnych procedur Poszedłem na pocztę wypełniłem druki i dali mi nr konta. Umowa i karta bankomatowa przyszła do Polski. Co prawda mam meldunek w Niemczech ale nikt mnie o to nie pytał zapytała tylko czy dokumenty wysłać na adres z dowodu osobistego do Polski powiedziałem że tak i tyle

 39. Witam. Właśnie za chwile mam zamiar założyć konto w post bank według Pana wskazówek. Tylko trzeba wpisać adres zameldowania. I następnie pytają czy adres ten jest od 3 lat ? Jestem w niemczech od miesiąca i od miesiąca mam meldunek. Wiec zaznaczyć „nie” i potem podać polski adres ? Pozdrawiam

 40. A jeżeli nie będzie wpływala wypłata na moje konto to opłata 5.90 tak ? Czy wpłatomaty postbank posiada czy wpłat należy dokonywać w banku ?

  • Jeśli na konto będzie miał miejsce miesięczny przelew w wysokości 1.000 euro (obojętnie czy w ramach wypłaty, czy nie), to prowadzenie konta jest bezpłatne. W przeciwnym razie opłata wynosi 5,90 euro. Postbank posiada automaty do wpłacania pieniędzy. Jeśli sprawa nie jest pilna, to ja bym na Pani miejscu poczekał na kolejną promocję Postbanku..

 41. Orientuje się Pan kiedy będzie kolejna promocja ? Czy wpłatomaty są przy każdej siedzibie banku ? Może są wyszczególnione miejsca na stronie internetowej postbanku gdzie znajdują się wpłatomaty ?

  • Nie mam niestety pojęcia kiedy będzie następna promocja. Myślę, że najpóźniej za miesiąc, ale może być i nawet za dwa tyg. Jeśli chodzi o wpłatomaty, to może Pani poszukać wpłatomatów w Pani okolicy. W tym celu należy:
   1. Otworzyć następującą stronę: https://www.postbank.de/privatkunden/pk_kontakt_filial_automatensuche.html
   2. Przy „Geltautomaten in der Nähe von:” proszę wpisać kod pocztowy miasta, w którym Pani mieszka.
   3. Oraz zaznaczyć czy chce Pani wyszukać wpłatowmaty z możliwością wpłacania banknotów (Einzahlung Banknoten) lub monet (Einzahlung Münzen).
   4. Po kliknięciu w przycisk „Suchen” wyświetlą się wpłatomaty w Pani okolicy.

   przy „Geltautomaten in der Nähe von:”(Automaten-Suche -> Einzahlung Banknoten (jeśli chce Pani sprawdzić, gdzie w Pani okolicy można wpłacić banknoty) lub Einzahlung Münzen (jeśli chce Pani sprawdzić, gdzie w Pani okolicy można wpłacic monety) + proszę wpisać kod pocztowy Pani miasta)

  • Nie ma za co. O kolejnej promocji z pewnością poinforumuję. Warto śledzić naszego Facebooka, gdyż regularnie o tym informujemy, jeśli tylko posiadamy jakieś info na ten temat.

 42. Czy opcja karty kredytowej to opcja wyrobienia normalnej karty do konta czy jest to jakaś inna dodatkowa karta ? Ile ta karta kosztuje po roku ?

 43. Dzień dobry,
  pisał Pan o możliwości założenia konta w Niemczech mieszkając w Polsce. Jak widzę są problemy z założeniem konta w Post banku (długi okres oczekiwania i częste odmowy). Niestety z tego co widzę chyba jest ogólny problem z założeniem konta przez Polaków mieszkających w Polsce. w niemieckim banku Chciałabym jednorazowo wpłacić na konto większą sumę pieniędzy, a następnie zasilać konto z własnego polskiego konta w Euro raz na miesiąc lub co kilka miesięcy (zarabiam głównie w Euro), natomiast nie chciałabym aby przelewy miesięczne były koniecznością. Po lekturze różnych forum mam duże obawy co do realności założenia konta w banku niemieckim przez Polaka mieszkającego w Polsce. Czy komuś faktycznie udało się to zrobić w ciągu ostatnich 2 tygodni albo nawet ostatnich 2 miesięcy 2015 roku? Będę wdzięczna za odpowiedź. Czy są jakieś ewentualnie oferty z innych banków niemieckich? Chciałabym traktować to konto jako miejsce bezpiecznego przechowywania moich oszczędności, więc ważne jest również to czy bank jest godny zaufania ? Pozdrawiam

  • Witam, proszę również zajrzeć na stronę, gdzie przedstawiłem oferty innych banków (strona jest podlinkowana w tym artykule oraz w górnym menu, widocznym na każdej stronie). Wśród nich znajdzie Pani również banki, w których prowadzenie konta jest bezpłatne bez względu na wpłaty na konto (prowadzenie konta ma wtedy miejsce online). Lista zostanie niedługo poszerzona o kolejne. Jeśli chodzi o możliwość założenia konta przez Polaków (tudzież innych obcokrajowców zameldowanych na terenie UE), to napisałem o tym w komentarzach, a także na wyżej wspomnianej stronie. Proszę je prześledzić, a na pewno znajdzie Pani potrzebne informacje na ten temat. Czy bank jest godny zaufania? Niestety brak mi kompetencji, by to ocenić. Ja do tej pory nie miałem z nimi żadnych problemów. Sam jestem bardzo ciekaw, czy komuś zameldowanemu w Polsce udało się już założyć konto w Niemczech. Jeśli wśród nas są takie osoby, to podzielcie się Waszymi doświadczeniami. Pozdrowienia

 44. Ja również jestem ciekaw czy z Polski da rade zalożyć konto w niemczech. Obszedłem/obdzwoniłem kilka banków niemieckich niestety wszystkie odmówiły…

 45. Czy orientuje się Pan czy jest możliwość w którymś z niemieckich banków wpłacić pieniądze na polskie konto walutowe z WBK ?

 46. U mnie problem wyglada nastepująco. 17.01 wydrukowałam wniosek, 21.01 złozylam w filii Postbanku. Na poczatku lutego dostałam telefon w ramach promocji. Niestety poczta zgubiła zarówno list z karta jak i z PINem. w Połowie lutego udałam się do Finanzcenter, gdzie obslugiwała mnie Pani pracująca normalnie „przy okienku” a nie w centrum obslugi klienta. Zadzwoniła do Postbanku i powiedziano jej, że listy wrócily do nich i wyslą je ponownie. Nastepnie dostalam jedynie karte i informacje, że PIN wysłali wczesniej. Oczywiście PIN nie dotarl. 3.03 kolejny raz poszłam na pocztę i pokazałam, co dostałam. Pan zadzwonil na infolinie i okazało się, że PIN wyslali 25.02 a karte 27.02. Musiłam wypelnić wniosek o nową kartę i PIN (Ersatzkarte und Ersatz-PIN). Kazano mi czekać ok 2-3tygodnie. Dzisiaj tzn. 20.03 dostalam PIN wraz z listem wystawionym 25.02 (czyli dokaldnie ten list, który się wczesniej zgubil) , ale o dziwo wyslany 18.03. Teraz nie wiem czy ta stara karta i stary PIN, ktory sie odnalazl beda działać czy skoro poszedł wniosek o nowy to powinnam czekac dalej?

  Chcialabym jeszcze zapytac jak to wyglada z dokumentami? Powinnnam dostać jakąś umowę ze strony banku, informację o moim rachunku czy tylko Karte i PIN?

  Panie Adamie jeszcze jedno pytanie, może Pan się orientuje. Składalam wniosek o Girokonto plus z dostepem do online-banku, jednak nie dostałam PINU do bankingu online. Powinnam się o niego upomnieć czy poprostu zlozyc wniosek przez internet (https://produktabschluss.postbank.de/ipvk/start.do;jsessionid=9EF66098EC33C6A534E0F0C6A60269AF.tc012z?process=processOnlineBanking&status=A&keyVisual=processOnlineBanking&params&null)?

  Dziękuję i pozdrawiam:)

  • Witam,
   jeśli czuje się Pani językowo na siłach, to najprościej będzie zadzwonić na infolinię Postbanku i zapytać czy może Pani korzystać z karty, którą Pani otrzymała. Inna opcja to pójście do bankomatu i wypróbowanie karty wraz z przesłanym pinem. Jeśli karta będzie funkcjonowała, to wystarczy zadzwonić i poinformować o tym Postbank, aby nie wysyłali drugiej karty.
   Jeśli chodzi o umowę, to jeśli wypełniała Pani wniosek online, to wśród dokumentów, które Pani wydrukowała i podpisała, była również umowa. Nie wiem czy zwróciła Pani na to uwagę, ale oprócz formularza, zostały wydrukowane również ogólne warunki handlowe i inne postanowienia, które składają się na umowę.
   Co do bankowości internetowej, to istnieje taka możliwość, że pin do bankowości internetowej dojdzie w osobnym liście. Najlepiej będzie, jeśli zadzwoni Pani na darmową infolinię Postbanku i zapyta jak to wygląda w Pani przypadku.
   W razie dalszych pytań, proszę pisać.
   Powodzenia i pozdrawiam

   • Dziękuję Panie Adamie, właśnie w sobotę dzwoniłam i Pani przekonywała mnie, że wszystko działa, więc nie muszę czekać na nową kartę i PIN. sprawdzę jeszcze w bankomacie czy rzeczywiście tak jest. Jeśli chodzi o PIN do bankowości internetowej to Pani powiedziała, że powinnam dostać na początku razem z karta i zwykłym PINem. Obiecali, że go doślą. A na umowę i ogólne warunki przy zakładaniu konta oczywiście zwróciłam uwagę, ale myślałam, że dostanę tez jakieś potwierdzenie z informacją o numerze konta, IBANie, BICu itd.
    Poczekam jeszcze i zobaczę jak to będzie funkcjonować. W każdym razie dziękuję za podpowiedź. W razie czego będę pisać. Pozdrawiam.

 47. Mam problem. Założyłam konto w postbanku w zeszłe wakacje, podczas których pracowałam w Niemczech. Obecnie przebywam na stale w Polsce. Chciałabym wypłacić pieniądze z tego konta. I tutaj zaczynają się schody, ponieważ jak chcę wykonać przelew wyskakuje mi, że nie mam ustalone tych funkcji bezpieczeństwa. Chciałam ustawić nr TAN jednak gdy wpisuje nr karty z LEBARY okazuje się, że jest on za długi. Bardzo zalezy mi na wypłacie tych pieniędzy. Chciałam przelać ja na polskie konto walutowe i następnie zamienić te eurasy poprzez internetowy kantor i wypłacić je w Polsce. Jednak nie wiem czy jest to możliwe. Bardzo proszę o pomoc. Co zrobic w takiej sytuacji. Ewentualnie gdzie mogę wypłacić z tej karty pieniądze w Polsce. Bardzo będę wdzięczna za odpowiedz.

  Pozdrawiam
  Paulina

  • Witam, pieniądze może Pani wypłacić za pomocą karty bankomatowej Postbanku w każdym bankomacie. Niestety w tym przypadku dany bank naliczy opłatę za przeliczenie waluty. Ta jest w zależności od banku różna. Jeśli karta Lebary jest aktywna, to nie widzę powodu, dlaczego numer nie jest akceptowany. Może wpisuje go Pani w złym formacie? Jaki dokładnie komunikat się Pani wyświetla? Pozdrowienia

   • Wpisując numer z lebary po prostu brakuje miejsca na cyfrę. Nic się nie wyświetla, żaden komunikat. Przeglądałam teraz umowę i znalazłam, że nie mam na niej zaznaczone pola dot TAN, dzięki któremu mogę korzystać z bankowości internetowej. Może to jest przyczyną? Hmm.. a gdybym zadzwonić do niech na infolinię z prośba by wysłali numer TAN do Polski na adres, który podany jest w umowie? Bardzo zależy mi na tej opcji internetowej bankowości, bo wypłacenie w Polsce z przeliczeniem to niestety spora strata. Jesli nie bedzie innej opcji to niestety tak będę musiała zrobić.
    Fantastyczny blog.

    Pozdrawiam

    • Dziekuję za miłe słowa. W ustawieniach konta może Pani aktywować TAN dla bankowości internetowej. Proszę w tym celu się zalogować, a następnie wybrać w ustawieniach opcję „Sicherheitsverfahren” i dalej „Mobile TAN”. Proszę podać jakąś nazwę oraz numer telefonu komórkowego (niemiecki), na który będą wysyłane numery TAN. Po zatwierdzeniu otrzyma Pani smsa z numerem potwierdzającym, który należy wpisać w odpowiednim polu w koncie. Po dokonaniu potwierdzenia pocztą zostanie przesłany numer aktywujący bankowość internetową. Jeśli w Postbanku podała Pani niemiecki adres, to proszę się z nimi skontaktować w sprawie zmiany adresu lub przesłania numeru aktywacyjnego na Pani polski adres. Powodzenia i pozdrawiam

     • Robię to zgodnie z Pana instrukcjami. W numerze kierunkowym podaje „0049” i swój numer z lebary, który ma 11 cyfr a wpisać mogę tylko 10 i nie mogę wprowadzić poprawnie swojego numeru. Dodatkowy pod kierunkowym wyświetla się komunikat „Die eingegebene Vorwahl ist nicht korrekt. Bitte beachten Sie, dass für mobileTAN nur nationale Mobilfunknummern verwendet werden können. „

     • Proszę opuścić niemiecki kierunkowy i wpisać tylko niemiecki nr, np. 0172345678. Komunikat mówi, że należy wziąć pod uwagę, iż do bankowości internetowej można używać wyłącznie numerów krajowych (w związku z tym niemiecki numer kierunkowy jest zbędny – jeśli się nie zmieści to proszę spróbować bez zera z przodu).

 48. Za chwilę tak zrobię jak Pan napisał, mam jeszcze jedno (głupie) pytanie. Na umowie mam dwa adresy jeden tymczasowy, pod którym byłam zameldowana tymczasowo w Niemczech i adres do Polski. W takim przypadku bank wyśle na niemiecki adres numer aktywujący ? Pytam, ponieważ moje zdolności językowe są na średnim poziomie i chciałabym wiedzieć, czy koniecznie muszę się z nimi skontaktować w sprawie adresu.
  Dziękuję serdecznie za pomoc.

  • Właśnie dzwoniłem do Postbanku i jeśli chodzi o adresy, to jeżeli polski adres został rzeczywiście podany jako główny, tudzież stały adres, to kod aktywacyjny powinien przyjść właśnie na niego. Jest Pani pewna, że tak to zostało ustawione w Pani przypadku?
   Co do numeru, to próbowała go Pani wpisać bez zera z przodu? Być może Lebara nie jest kompatybilna z systemem Postbanku, w co nie chce mi sie zbytnio wierzyć, ale skoro numer jest zbyt długi.. Może poprosi Pani jakiegoś znajomego w Niemczech o zakup startera choćby z AldiTalk i przesłania go Pani, aby mogła Pani użyć innego numeru do aktywacji bankowości internetowej?

 49. Panie Adamie mam jeszcze jedno pytanie. Może orientuje się Pan jak wygląda sprawa dotrzymania warunków umowy i opłat za prowadzenie konta. Mianowicie w moim przypadku umowa została wysłana w drugiej połowie stycznia. Poprzez te wszystkie zawirowania z pocztą i Postbankiem do dzisiaj na konto nie wpływa stałe wynagrodzenie. Nie podałam pracodawcy nowych danych ze względu na to, że nie wiedziałam jak długo to potrwa, a przecież muszę mieć dostęp do pieniędzy. Po dwóch miesiącach mam wreszcie kartę i pasujący do niej PIN. Nie mam jeszcze aktywowanej bankowości internetowej, bo jak się dowiedziałam, skoro PIN do bankowości internetowej do mnie nie dotarł to Postbank dezaktywował dostęp do niej całkowicie. Kazano mi wysłać pismo o ponowne przysłanie PINu i aktywowanie Online-Bankingu. Tak zrobiłam. Podejrzewam, że pierwsza wpłata na konto trafi pod koniec kwietnia. Zastanawiam się czy w takiej sytuacji bank weźmie pod uwagę te niedogodności i nie każe mi płacić za prowadzenie konta z powodu braku tych wpłat przez prawie 4 miesiące. Bardzo bym chciała wypowiedzieć umowę w Sparkassie i móc w końcu korzystać z nowego konta, ale już sama nie wiem jak to przyspieszyć.
  Pozdrawiam i udanego weekendu.

  • Z tego co się zdołałem dowiedzieć, to by w tym przypadku uniknąć opłat za prowadzenie konta, musiałaby Pani opisać zaistniałą sytuację i przesłać list na:
   Postbank Kundenservice
   Überseering 26
   22297 Hamburg
   Alternatywnie może Pani spróbować wyjaśnić sytuację osobiście telefonicznie, bo ja bez numeru klienta nie jestem w stanie w tej sprawie nic więcej zdziałać. Jeśli potrzebuje Pani tłumaczenie pisma, to proszę je sformułować po polsku i opublikować na forum, a ja zajmę się tłumaczeniem. Powodzenia!

 50. Założyłam konto online w Postbank i Zaznaczyłam ta opcje by umowa przyszła w formacie pdf na email. I przyszedł jeden email z umowa i drugi z hasłem do umowy czyli moja data urodzin. Jednak gdy ja wpisuje to pokazuje się iż hasło jest błędne. Co robić ?

  • Szczerze mówiąc nie rozumiem trochę problemu. O jakie hasło dokładnie chodzi? Gdzie je Pani wpisuje? Może ma Pani na myśli PostIdent, który jest potrzebny do potwierdzenia na poczcie? Przy przesyłaniu umowy na maila nie ma żadnego hasła…

  • Pierwsze słyszę, żeby do otwarcia pliku z umową potrzebne było hasło, ale może się to zmieniło od czasu kiedy ja otwierałem swoje konto.. Jest Pani pewna, że nie pomyliła się podczasz wpisywania daty w formularzu i że wpisuje hasło w odpowiednim formacie?

 51. Myślę że wszystko dobrze wpisuje i nie pomyliłam nic w formularzu. Na koniec jeszcze weryfikowalam dane… pozostaje mi dzwonić do postbanku zapewne ?

 52. Panie Adamie – bardzo proszę o pomoc..Właśnie wróciłam na stałe z Niemiec. Na koncie w Postbanku została pewna kwota (powyżej 1 tys. euro). Jak najszybciej i najniższym kosztem wypłacić te pieniądze? Mam kartę Visa z tego konta, ale używana raz do płatności online. Czy ma to znaczenie, w sensie czy jest aktywowana jeśli chciałabym wypłacić w polskim bankomacie? I oczywiście jak to technicznie wykonać? Jaką kwotę wpisać i ile to będzie kosztować? Druga możliwość to przelew przez internet. Mam 2 konta ale w złotówkach. I też nie wiem jak praktycznie to zrobić. Znam jedynie IBAN i Swift moich banków. (Znajomi posiadają mój niemiecki nr tel. więc z nr TAN nie byłoby problemu). Aha – język niemiecki i niemiecki bank znam w formie podstawowej..i stąd tyle niewiadomych :(. Co mi pan może doradzić?
  Pozdrawiam i dziękuję z góry za wszelkie informacje 🙂

  • Witam, otóż wypłacenie pieniędzy kartą kredytową wyniesie w Polsce do 1,85% wypłacanej kwoty (https://dojczland.info/konto-bankowe-w-niemczech/). Jeśli chodzi o przelew internetowy, to rodzimy bank naliczy opłatę przeliczeniową (jeśli chodzi o jej wysokość, to musi się Pani skontaktować w tej sprawie z Pani polskim bankiem). Jeśli posiada Pani kartę bankomatową, to w bankomatach Deutsche Bank wypłacanie pieniędzy odbywa się bez jakiejkolwiek prowizji. Pozdrawiam

 53. Nasze rodzime banki często skubią nas przy tego typu operacjach inną metodą, nie stosując żadnej opłaty przeliczeniowej. Nie chwalą się jednak przy tym, w jaki sposób dokonują przeliczenia, tzn. nie po średnim kursie NBP, ale po cenie zakupu takiej waluty. W efekcie cena 1EUR jest o około 10gr. niższa niż w powszechnie napotkanym kantorze, więc odpowiedź nasuwa się sama.
  Wesołych Świąt.

 54. Czy jeżeli w polu RODZAJ ZATRUDNIENIA wpiszę zasiłek rodzinny czyli FAMILIENKASSE to przejdzie i uda się założyć konto bezpłatne czy będę musiał płacić za prowadzenie konta.Dokumenty na zasiłek wysłałem dnia dzisiejszego więc odpowiedź kiedy dostanę to nie wiem.

 55. Witam,
  Niedlugo bede zakladal konto w postbanku, mam pytanie odnosnie kredytu badz linii kredytowej, po jakim czasie moge sie starac o taki produkt, jakie warunki bede musial spelnic. Dziekuje za pomoc i pozdrawiam serdecznie

  • Witam,
   posiadanie konta w Postbanku nie jest konieczne by móc starać się w nim o udzielenie kredytu, chociaż dłuższa i pozytywna historia w danym banku na pewno nie zaszkodzi. Głównym czynnikiem decydującym o przyznaniu kredytu jest posiadanie stabilnej pracy oraz dochody, które w oczach banku są wystarczające do regularnej spłaty kredytu. Jeśli chodzi o większą kwotę (np. kredyt na dom), to nie obejdzie się bez poręczenia majątkowego. Pozdrowienia

   • Mam pytanie czy musze posiadać niemiecki numer telefonu do wniosku , i co ma zaznaczyć jeżeli posiadam zatrudnienie z agencja pracy ( czy mam zabrać ze sobą umowę)

    • Aby móc korzystać z bankowośc internetowej niezbędny jest niemiecki nr tel. Co do rodzaju zatrudnienia, to jeśli ma Pan normalna umowę o pracę, to należy zaznaczyć „Angestellter” (pracownik). Umowę można na wszelki wypadek zabrać, ale nie powinna być potrzebna.

 56. Witam. Mój maz od 3 tyg jest w Niemczech. Dopiero stara się o meldunek. Czy mógłby założyć konto w tym banku. Dostał umowę narazie na 3,MSC ale później mu przedłuża.

  • Witam, bez meldunku nie da niestety rady. Z drugiej strony sprawa meldunku to kwestia jednego dnia (kilkunastu do kilkudziesięciu minut w zależności od urzędu), więc myślę, że warto się zameldować, niż kombinować z polskim meldunkiem (zbyt dużo zachodu moim zdaniem). Powodzenia!

 57. Gdzie mogę w Polsce wypłacić pieniądze z postbanku z jak najmniejszą prowizję? I czy mogę wypłacić w euro czy tylko w złotówkach?? Dzieqje i pozdrawiam

  • Oto musi Pani zapytać banki w Polsce, gdyż to one naliczają prowizję. Dalsze informacje znajdzie Pani w komentarzach. Pozdrowienia

 58. Czy orientuje się Pan ile należy czekać na kartę bankomatowa z postbanku? Konto założyłam juz miesiąc temu, dostałam pin do karty i hasło do bankowości elektronicznej jednak karty nadal nie. Pisałam e mail na infolinię ale bez odpowiedzi. ..

  • Witam, generalnie po miesiącu powinna już Pani otrzymać kartę bankomatową. Jeśli jej jeszcze Pani nie dostała, to proponuje zadzwonić na infolinię Postbanku i zapytać co się stało. Powodzenia

 59. Posiadam kartę kredytową prepaid w PostBanku. Wysłałem przelew, aby ją zasilić, ale w opisie przelewu zapomniałem wpisać 16 cyfrowy numer karty i nazwę użytkownika. Czy przelew ten zostanie przez PostBank odrzucony a kwota zwrócona na konto, z którego została wysłana, czy też trzeba gdzieś interweniować?
  P.S. Przelew figuruje jako zrealizowany (15.05) w banku, z którego go wysłałem.

  • Dzwoniłem do Postbanku i powiedziano mi, że jeśli w informacji o przelewie nie podał Pan 16 cyfrowego nr karty oraz Pana nazwy użytkownika, to przelew nie będzie mógł zostać przyporządkowany i pieniądze zostaną przelane z powrotem na Pańskie konto.

   • Dziękuję bardzo za rzeczową pomoc Panie Adamie. Z kolei dla mnie będzie, to nauczka, aby dokładnie czytać zawarte w ulotkach zasady korzystania z niemieckiej bankowości.

 60. Witam..Mam pytanko mianowicie w zeszly Piatek bylem w siedzibie Postbanku z prosba o otworzenie na moim koncie dispolimit..Mam u nich konto od paru lat..Pracuje i wplywy sa regularne..Pani wypisala pare swistkow po czym dala mi je do podpisania i powiedziala ze musze czegac od tygodnia do 2..Moje pytanie brzmi-czy w praktyce rzeczywiscie bede musial czekac az tak dlugo??

  • Witam, w związku z tym, że wraz z przyjęciem przez Postbank wniosku o otworzenie dispolimit musi on zostać sprawdzony (np. Schufa), może to potrwać nawet do dwóch tygodni. Niestety w tym wypadku musi się Pan uzrbroić w cierpliwość. Pozdrawiam

 61. Panie Adamie… napotkałam problem już na wstępie zakładania konta….przy nr kontaktowym… poruszany w tym wątku nr z lebary… ni jak nie dam rady go poprawnie wpisać aby system przepuścił mnie dalej…

  • Dzwoniłem do Postbanku i powiedziano mi, że jeśli chodzi o niemiecki nr, to powinien on zostać zaakceptowany. Może spróbuje Pani w innym formacie albo jeszcze raz?

 62. Panie Adamie, mam trochę oszczędności i chciałbym część z nich umieścic na koncie w Niemczech. Nie mam zameldowania w Niemczech. Bardzo proszę o poradę czy to jest mozliwe

  • Jest to możliwe, jednak jeśli chce Pan być pewien, że wniosek zostanie przyjęty, to musi się Pan wylegitymować osobiście w wybranej filii Postbanku na terenie Niemiec. Tzn. może Pan wypełnić formularz online (patrz link w powyższym artykule) i udać się z wydrukowanym wnioskiem do Niemiec.

 63. Witam. Wiem ze przez internet można złożyć wniosek o dispolimit czy mógłbyś mnie pokierować jak to zrobić? I drugie pytanie czy jeśli tyle co założyłam konto mogę już się o limit starać?

  • Witam, aby złożyć wniosek online należy na samej górze strony Postbanku kliknąć na „Kontakt”. Następnie proszę wybrać pierwszy punkt, czyli „Allgemeine Mitteilungen” i kliknąć w „Kontakt zur Postbank”. Potem należy wybrać „Legitimierte Mitteilung” i podać swoje dane. Dalej wybrać temat, czyli Dispolimit i podać niezbędne informacje. Jeśli konto zostało dopiero co założone, ale miał już miejsce przelew wypłaty, to są szanse, że wniosek zostanie zaakceptowany. W przeciwny razie nie ma na to szans.

 64. Mam pytanie czy jest to mozliwe ze gdy nie uzywalam konta w postbsnku przez pol roku jest ono zablokowane i tylko wystarczy wtedy odblokowac jej przez aktywacje karta w dowolnym bankomacie prosze o odp

  • Jeśli konto jest przez dłuższy czas nieużywane, to Postbank wysyła pismo z zapytaniem, czy konto nadal jest używawme. Jeśli pismo pozostanie bez odpowiedzi, to konto może zostać zablokowane. Aby je odblokować należy się udać do najbliższej filii Postbanku i poprosić o odblokowanie. Gdyby obsługa robiła jakieś problemy, proszę powiedzieć, żeby zadzwonili na yellow line.

 65. Witam nie mogę aktywować usługi TAN SMS. Po zakończeniu aktywacji i wpisaniu numeru telefonu. Pojawia się następująca treść.
  Die Aktivierung Ihrer mobileTAN ist fehlgeschlagen. Ihre Mobilfunknummer wurde daher gelöscht und muss von Ihnen erneut eingerichtet werden. Diese können Sie in den Einstellungen unter TAN-Verfahren verwalten.

 66. Hinweis
  Sie haben eine Funktion aufgerufen, für die eine Freigabe mit einem Sicherheitsverfahren erforderlich ist. Ihnen steht zurzeit jedoch kein Sicherheitsverfahren zur Verfügung. In den Einstellungen können Sie Ihre Sicherheitsverfahren VERWALTEN und neue Sicherheitsverfahren einrichten.

  Nie mogę aktywować usługi TAN

  • Powyższy komunikat oznacza, że funkcja, z której chce Pan skorzystać wymaga aktywacji za pomocą wybranej metody bezpieczeństwa. Ta nie została przez Pana jeszcze wybrana. Aby ustawić metodę TAN należy ją aktywować w ustawieniach konta. Proszę w tym celu się zalogować, a następnie wybrać w ustawieniach opcję „Sicherheitsverfahren” i dalej „Mobile TAN”. Proszę podać jakąś nazwę oraz numer telefonu komórkowego (niemiecki), na który będą wysyłane numery TAN. Po zatwierdzeniu otrzyma Pan smsa z numerem potwierdzającym, który należy wpisać w odpowiednim polu w koncie. Po dokonaniu potwierdzenia, pocztą zostanie przesłany numer aktywujący bankowość internetową.

 67. Czy może być prowadzona polska egzekucja komornicza z konta w Niemczech np z Postbank-u, a jeżeli tak to skąd komornik posiada informację o tym koncie?
  Pozdrawiam;

  • Polski komornik nie może prowadzić egzekucji za granicą, więc nie zajmie niemieckiego rachunku. Nie jestem niestety w stanie powiedzieć czy istnieją odstępstwa od tej reguły. Pozdrowienia

 68. Witam!
  Dziękuje za odpowiedź. Miło z Pana strony, iż tak dogłębnie i rzeczowo wyjaśnia Pan nurtujące sprawy i realia.
  Jednak zapytam jeszcze, gdzie można źródłowo wysondować sprawę /chodzi mi dokładnie o niemieckie prawo bankowe, o ile może ewentualnie Pan nakierować na właściwy link lub stronę z prawodastwem/. I jesszcze jedno pytanie: w jaki sposób i czy można się z Panem kontaktować w sprawach indywidualnych?
  Pozdrawiam;

 69. Witam, chciałabym sie dowiedzieć czy jeżeli wyjeżdżam ze swoim narzeczonym na stałe do Niemiec czy musimy zakładać osobno konta czy możemy jedno, na które pracodawcy będą przelewać pieniądze?

 70. Witam

  Chciałbym wymienić mała kwotę zlotowki na euro i teraz pytanie gdzie mogę to najszybciej zrobić? Nie mam żadnego konta w niemieckich bankach, a w najbliższym czasie nie będę na granicy polskiej a pilnie potrzebuję gotówki?

  Pozdrawiam

  • Witam,
   banknoty może Pan wymienić teoretycznie w każdym banku bez konieczności posiadania w nim konta. Może się jednak zdażyć, że w przypadku mniejszej filii zostanie Pan odesłany do większej.
   Pozdrowienia

 71. Witam. Załozyłem konto w Postbanku i chciałem zrobić przelew ale dostaje taki komunikat

  Sie haben eine Funktion aufgerufen, für die eine Freigabe mit einem Sicherheitsverfahren erforderlich ist. Ihnen steht zurzeit jedoch kein Sicherheitsverfahren zur Verfügung. In den Einstellungen können Sie Ihre Sicherheitsverfahren verwalten und neue Sicherheitsverfahren einrichten.

  co muszę zrobić?

  • Witam, kilka komentarzy wyżej odpisałem już na ten sam problem:
   „Powyższy komunikat oznacza, że funkcja, z której chce Pan skorzystać wymaga aktywacji za pomocą wybranej metody bezpieczeństwa. Ta nie została przez Pana jeszcze wybrana. Aby ustawić metodę TAN należy ją aktywować w ustawieniach konta. Proszę w tym celu się zalogować, a następnie wybrać w ustawieniach opcję „Sicherheitsverfahren” i dalej „Mobile TAN”. Proszę podać jakąś nazwę oraz numer telefonu komórkowego (niemiecki), na który będą wysyłane numery TAN. Po zatwierdzeniu otrzyma Pan smsa z numerem potwierdzającym, który należy wpisać w odpowiednim polu w koncie. Po dokonaniu potwierdzenia, pocztą zostanie przesłany numer aktywujący bankowość internetową.”

 72. Wspaniała robota Panie Adamie. Załozyłem konto w Post Banku ale nie znam niemieckiego. Czy jest możliwość zmiany języka np. na angielski? Druga sprawa : pojawiła mi się na koncie jakaś dziwna kwota nazwana „Scheckeinreichung” co to może być?

  • Witam, niestety zmiana języka jest niemożliwa. Co do drugiego pytania, to zapewne oddał Pan w Postbanku czek z określoną wpłatą, który został zrealizowany i oznaczony w ten właśnie sposób.

 73. Witam mam pytanie odnosnie kredytu na mieszkanie w Niemczech otoz od roku pracuje legalnie na umowe na czas nieokreslony 2600 brutto ale nie mam meldunku w Niemczech poniewaz moj pracodawca stwierdzil ze skoro pracuje na delegacjach to nie jest to konieczne i rowniez taki uklad jest dla mnie korzystniejszy gdyz mam zwracane koszty podrozy do Polski gdzie mam staly meldunek a odkad mozna w Niemczech pracowac legalnie wystarczy ze ma sie meldunek na terenie Uni Europejskiej tylko w tym wypadku bez meldunku bede mogl ubiegac sie o kredyt na mieszkanie?

  • Witam, jednym z wymogów otrzymania kredytu w Niemczech jest tzw. „Gebietsansässigkeit”, czyli zameldowanie na terenie Niemiec. Z drugiej strony stała umowa o pracę oraz stabilny zarobek, to często decydujący argument w procesie przyznawania kredytu. Zawsze może Pan spróbować, bo oprócz odpowiedzi odmownej, nie grożą inne konsekwencje.

 74. Bardzo dziekuje za szybka odpowiedz. W moim wypadku nie moge zameldowac sie w Niemczech gdyz gdy to zrobie bede musial rowniez zmienic adres na umowie a to bedzie skutkowalo pomniejszeniem moich dochodow o kilkaset euro w zwiazku z brakiem dodatkow ktore teraz otrzymuje. W takim razie czekaja mnie wizyty w kilku bankach 🙂 Dziekuje i pozdrawiam

 75. Witam, mam pytanie odnośnie konta internetowego w postabk. Od kilku lat mam konto w postbanku lecz nie posiadam dostępu do konta internetowego. W jaki sposób mogę założyć samo konto internetowe, czy mogę to zrobić przez internet, czy zgłosić się do placówki banku? czy w placówce banku dostane ,,od ręki” numer klienta i hasło, czy zostanie ono przesłane na adres zameldowania?

  • Witam, aby otworzyć internetowe konto Postbanku należy udać się do wybranego oddziału banku i wypełnić stosowny formularz. Zapytanie można też wysłać faxem dołączając numer konta. W obu przypadkach numer pin do bankowości internetowej zostanie przesłany pocztą. Korespondencja z bankiem ma zawsze miejsce na adres podany przy otwieraniu konta, ktory jest najczesciej adresem zameldowania.

 76. Swietny artykul,gratuluje pomyslu:) mam pytanie,czy jezeli nie posiadam niemieckiego numeru telefonu moge zalozyc takie konto?
  nastepna sprawa ,ktora mnie interesuje to to,ze firme chce zalozyc w polsce ale konto chce miec za granica wlasnie w niemczech jak beda wygladaly wplaty na to zagraniczne konto dokonywane w polsce,w postbanku?
  dziekuje za odpowiedz
  pozdrawiam

  • Niemiecki numer potrzebny jest do bankowości internetowej. Jeśli nie chce Pani skorzystać z tej opcji, to pole można zostawić puste. Jeśli chodzi o przelewy z Polski, to mogą być pobierane niewielkie opłaty manipulacyjne, w zależności od tego, czy bank z którego będzie Pani w Polsce przelewała pieniądze pobiera za to jakieś opłaty. Postbank nie pobiera żadnych opłat za przelewy z zagranicy. Pozdrowienia

 77. Witam Panie Adamie zanim zadam pytanie musze napisac ze jestem pod wielkim wrażeniem Pana wiedzy cierpliwosci oraz sposobu w jaki Pan pomaga tym ktorzy wlasnie pomocy potrzebują wielkie Dzieki chyba w imieniu calego forum. Teraz poprosze o odpowiedz oraz podpowiedz mieszkam od niedawna na terenie Niemiec legalnie pracuje jestem zameldowany i przyszla kolej na otwarcie konta pierwsza mysl szparkasee i od razu zonk Pani powiedziala ze wszystko ok ale zameldowanie mam w innym landzie obecnie pracuje tu za miesiac tam podrozuje po calych niemcach na delegacje i powiedziala ze moge zalozyc konto tylko w landzie w ktorym jestem zameldowany i dodala ze to sie tyczy wszystkich bankow ze to jakas rejonizacja. Ja w miejscu meldunku bede nie mam pojecia kiedy a odleglosc na dzisiaj to 500 km i nie zabardzo mam czas aby tak zalatwiac sprawy konta. Czy faktycznie bedze musial pojechac tam gdzie posiadam meldunek aby zalatwic sprawe z kontem bardzo Pana prosze o odpowiedz i z gory serdecznie Dziekuje i Pozdrawiam

  • Witam i dziękuję za miłe słowa. Sprawa z założeniem konta wygląda w ten sposób, że karta oraz wszelkie numery PIN są wysyłane na adres meldunku. Jeśli się Panu nie śpieszy, a będzie Pan w domu za np. tydz., to może Pan odebrać korespondencję z banku trochę później. Nie wiem jak to jest z Sparkasse, ale w Postbanku nie powinni robić z tego tytułu żadnych problemów. Może Pan otworzyć u nich konto przez internet i oddać wniosek w najbliższej filii poczty lub Postbanku, a karte itp. odebrać w miejscu meldunku jak Pan tam będzie. Pozdrawiam

 78. P.Adamie przyłączam się do innych z wyrazami podziwu dla Pana.Chcę założyć konto bankowe w Niemczech-obojętnie w jakim banku.Moja sytuacja jest złożona ponieważ od czerwca 2015 roku zameldowałam się w Holandii [wynajmuję domek],w Polsce jestem już wymeldowana i w marcu tego roku[2015] wyrobiłam nowy dowód już ten bez adresu{polski].Mam konto holenderskie ale chcę mieć jeszcze w Niemczech.
  Proszę mi poradzić jak mam załatwić sprawę skoro nie będę wiedziała co wpisywać w formularzu.Jestem Polką,dowód polski lecz bez adresu więc poświadczenie o zameldowaniu odpada skoro go nie posiadam[ w Polsce wynajmowałam mieszkanie-nie posiadałam własnego].a pisze Pan że to niezbędne przy zakładaniu konta.Czy mimo polskiego dowodu [paszportu?] jeśli podam zaświadczenie z holenderskiego GEMENTE o zameldowaniu to wystarczy? Jak mam do tego podejść proszę mi poradzić.Z góry dziękuję,pozdrawiam.

  • Witam, jeśli w holenderskim Gemente jest informacja o adresie, pod którym jest Pani zameldowana w Holandii, to nie powinna mieć Pani problemu z założeniem konta bankowego w Niemczech. W tym celu udałbym się z tym dokumentem oraz dowodem tożsamości do filii Postbanku w Niemczech i poprosił o założenie konta (ewentualnie z wydrukowanym formularzem). Proszę dać znać czy się udało i o czym należy w takiej sytuacji ewentualnie pamiętać. Pozdrawiam

 79. Witam, gdy otwiera sie konto przez internet, to jest tam pytanie o dochody. W moim wypadku mam niskie zarobki na papierze(600 euro, niedługo zmieni sie to na normalne 1600, na czym i tak mi nie zależy ponieważ jestem młody i jestem kawalerem), na reke wychodzi mi z 2500-3000. Które dane mam podac w banku, czy urzad skarbowy w niemczech moze sie do mnie doczepić.

  • Witam, proszę podać oficjalne dochody. Jeśli pozostałe zarobki są „na czarno”, to zawsze istnieje ryzyko, że urząd skarbowy się o tym dowie i wyciągnie odpowiednie konsekwencje.

   • witam. prosze informacje… posiadam konto w posbanku… bylo darmowe do czasu gdy wplynelo wynagrodzenie za drugi rachunek za prace (gewerbe) od tego czasu oplata za konto jest ponad 30 e na kwartał… brak mozliwosci pobrania wyciągów bankowych online oraz w automatach… czy to jest standart?
    pozdrawiam

 80. Witam, założyłam konto w Postbanku ponieważ tam nie jest potrzebny meldunek w DE. Jest to moje prywtne konto nie prowadzę żadnej działalności na terenie DE. Było wszystko ok do momentu kiedy dostałam pismo z banku o Kirchensteuer. Bank chce Steuer-ID którego nie posiadam ponieważ nie mam żadnej działalności jak wspominałam i raczej nie dotyczy mnie w takim wypadku Kirchensteuer. Proszę o podpowiedz jakie pismo wyjaśniające wystosować do banku. Super stronę Pan stworzył!!!

 81. Witam, nie wiem czy jeszcze udziela Pan odpowiedzi, ale spróbuję.
  Na początku chciałbym Panu podziękować za świetny poradnik, skorzystałem 🙂 Z wydrukowanym wnioskiem, który został wysłany na maila (26 stron wraz z regulaminem) udałem się na pocztę i tam złożyłem 3 podpisy, wszystko poszło gładko. Lecz mam pytanie – czy na adres zostanie wysłany również numer rachunku ? Nie znam numeru konta, nie otrzymałem również żadnego potwierdzenia na poczcie. Byłbym wdzięczny za odpowiedź, pozdrawiam.

  • Witam, numer konta jest zawsze podany na karcie bankomatowej, więc może Pan być o to spokojny;) Pozdrowienia

   • dziękuję za odpowiedź 🙂 Jest jeszcze jedna kwestia – mam 21 lat, więc podczas zakładania konta automatycznie przekierowało mnie na konto dla osób poniżej 22 roku życia. Nie ma mnie w systemie schufa, nie zaznaczałem opcji z kartą kredytową. Tak jak czytałem poprzednie Pana wpisy – otworzą mi konto GiroBasis tak ?

 82. Czy karta do konta PostBank, to karta kredytowa, czy zwykła bankomatowa?
  Wydaje mi się, że to karta kredytowa, czy zatem wypłaty z bankomatów w Niemczech są bezpłatne?

  • Karta do konta Postbank to karta bankomatowa. Karte kredytowa mozna zamowic osobno. Wyplaty z bankomatow Postbanku oraz bankow partnerskich (Commerzbank, Deutsche Bank, HypoVereinsbank oraz banki do nich nalezace) sa bezplatne.

 83. Witam!!! Prosze o porade jak odblokowac zablokowany pin strony internetowej postbanku, poniewaz zle wpisalam 3razy bledny pin i zablokowali. Ciezko bez tego bo nie moge sprawdzic czy wplynela wyplata na konto musze chodzic i sprawdzac w bankomacie. Dziekuje

  • Witam, jedną z możliwości jest wykonanie telefonu do Postbanku i poproszenie o przesłanie nowego numeru PIN. W tym wypadku należy mieć jednak aktywowany Telefon-Banking i posiadać do niego Telefon-PIN, o który będzie trzeba podać podczas rozmowy. Drugą możliwością jest wysłanie prośby pisemnej do oddziału Postbanku, do którego się przynależy: https://www.postbank.de/privatkunden/pk_kontakt_brief.html. Oprócz tego można zeskanować podpisane pismo z prośbą o przesłanie nowego numeru PIN i przesłać je na maila: direkt@postbank.de. Powodzenia!

 84. Witam, jakie są koszty przelewów krajowych, zagranicznych, wypłaty z bankomatów, opłata za konto jeśli nie bede miał takich wpływów jakie oni oczekują. Jest gdzies to wszystko wyszczególnione ?

  • Witam, jeśli w koncie internetowym został zapisany dodatkowy numer telefonu, to można go wybrać przez internet jako aktualny („Kontoeinstellungen” – „Sicherheitsverfahren” – „mobileTAN”). Jeśli nie, to należy usunąć aktualny i wykonać procedurę dodawania numeru telefonu od nowa. Kod aktywujący zostanie wysłany pocztą.

 85. Cześć, sam wniosek wysłany pocztą Polską nie wystarczy, aby zalożyć konto? Trzeba osobiście wstawić się do Postbanku, żeby mogli sprawdzić moją tożsamość, czy po prostu wystarczy wysłać razem z wnioskiem skan dowodu osobistego? Czy Postbank ma placówki w Grossbeeren? Jeżeli ktoś nie ma niemieckiego numeru, tylko polski to co wtedy? Oraz, czy trzeba zapłacić 100euro kaucji na samym początku? Z góry bardzo dziękuje! Ratujesz mi życie 🙂

 86. Witam. Zalozylam konto w postbanku. Sciagnelam aplikacje na telefon jednak nie moge sie zalogowac bo caly czas mi jakis blad wyskakuje. Co to jest to cale ID i gdzie moge je znalezc? Wpisuje te same dane co na komputerze na stronie i tam mi loguje a tutaj wyskakuje jakis komunikat na czerwono… 🙁

 87. witam,
  Panie Adamie,
  może mógłby Pan wyjaśnić jak wygląda oszczędzanie z Postbankiem, i jak zacząć oszczędzać? i czy to się ogólnie opłaci, jakie plusy i minusy, ile np po roku odsetek z powiedzmy z 10000, czy innej kwoty,
  dodam że mam już konto ale nie bywam w banku… wszystko przez internet, ewentualnie wybieranie gotówki na Shell
  pozdrawiam.

 88. witam od wczoraj nie moge zrobic przelewu do Polski wyskakuje mi tak tresc wiadomosci :Aluzja
  Funkcja ta jest z powodu usterki technicznej obecnie niedostępny.
  Spróbuj ponownie później.
  Dziękujemy za zrozumienie.

  • Witam, skoro jest napisane, że chodzi o usterkę techniczną, to poczekałbym jeden dzień i spróbował dokonać przelewu jutro. Czy kontaktowała się już Pani z obsługą klienta?

 89. Witam Adamie. Pracuje od 1 pazdziernika 2015 roku w njemczech i mam zalozone konto giro ekstra plus. Mam 2 pytania. Jedno odnosnie mozliwosci plqcenia karta do tego konta online tzn zakupy inter etowe . To jest karta zlota V pay. Drugie pytanie to czy nest mozlkwosc uzyskania karty kredytowej do tego konta, wyplata wplywa na to konto. Jesli mozesz naposac czy w pazdzierniku byly jakies promocje przy zalozejiu konta w fili? Z Gory dziekuje

  • Witam, jeśli chodzi o promocje, to aktualna została opisana w powyższym artykule. Promocje dotyczą najczęściej kont zakładanych przez internet. Co do karty, to zależy to od miejsca (sklepu internetowego, portalu z filmami, itp.), w którym chcesz jej użyć, ale myślę, że większość je uznaje. Kartę kredytową jak najbardziej można uzyskać. Podczas otwierania konta online, wystarczy postawić obok karty kredytowej krzyżyk. W innym wypadku należy się skontaktować z Postbankiem. Pozdrawiam

 90. problem w tym ze moi znajomi z pracy mogli zrobic przelewy do Polski a mnie sie nie udalo chociaz probowalam z kilku komputerow problem trwa 3 dni a z oblsuga nie kontaktowalam sie bo nie mowie biegle

 91. Mam pytanie a wnioskowanie o karte kredytowa moze odbywac sie tylko osobiscie w postbank czy majac juz konto mozna przez dostep internetowy do konta zlozyc wniosek o taka karte? JESLI TAK TO JAK?Dziekuje

  • Witam, karte kredytową możesz zawnioskować w praktycznie każdym banku, nie zależnie od tego, gdzie masz otwarte konto bankowe. W Postbanku można to zrobić choćby telefoniczne. Proszę wybrać w menu na stronie Postbanku zakładkę „Karten”, aby dowiedzieć się więcej.

 92. Czy do weryfikacji dokumentów wystarczy polski Paszport, czy konieczny jest dowód osobisty? Ile czasu trwa procedura założenia konta od momentu wysłania dokumentów do momentu pełnego korzystania z konta?
  Bardzo dziękuje za odpowiedź.

 93. Witam,
  troszkę się pogubiłem w opisie w przypadku tego, gdy na konto nie będę miał wpłat z tytułu wynagrodzenia. Wtedy konto kosztuje 5,90 euro, ale co z kartą? nie mogę jej używać w zakupach on-line i sklepach? Jest tylko do bankomatu? I co z promocją 250 euro? Czy zostaną przyznane bonusy, czy przez brak spełnienia warunku wpływu wynagrodzenia promocja mnie nie będzie obowiązywała?
  Z góry dziękuję za odpowiedź

  • Witam, kartą bankomatową może Pan również płacić w większości sklepów stacjonarnych oraz w wielu sklepach internetowych w Niemczech. W czasie trwania promocji nie istotne są wpłaty z tytułu wynagrodzenia. W związku z tym nie ma to równiez wpływu na bonusy. Poprawiłem właśnie artykuł i usunąłem błędną informacje o konieczności posiadania wpływów w wysokości 1.000 euro miesięcznie. Pozdrawiam

 94. Witam,
  próbuję wprowadzić numer do mobile TAN, jednak nie udaje mi się to.
  Numer jest w Lyca Mobile, format:

  +49 xxxx yyyyyyy, więc ma 11 cyfr, próbowałem wpisywać na wszystkie możliwe sposoby i nic.
  Gdy próbuję wpisać całość (11 cyfr) w drugiej rubryce, pierwszą pozostawiając pustą, to oczywiście jest o jedną cyfrę za dużo.

  Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.

  • Witam, proszę wpisać numer w ten sposób, że w pierwszym okienku wpisuje Pan 4 cyfry włączając w to „0”, np. 01578. W okienku obok proszę wpisać pozostałe cyfry. Pozdrawiam i mam nadzieję, że w tym leży problem.

 95. Witam
  Mam zamiar otwozyc teraz nowe konto jako 2 konto do wyplaty z karta visa debetowa wiec konto giro plus visa bedzie odpowiednie ? Limit debetu ustala bank na jakiej podstawie hmm najbardziej mi zalezy jak wyglada kredyt samochodowy na przyszlosc
  Pozdrawiam

  • Witam, tak, wybrane konto powinno być odpowiednie. Bank przydziela debet najczęściej osobom, które posiadają stałą umowę o pracę. Wysokość debetu ustalana jest na podstawie dotychczasowych zarobków. Pozdrawiam

 96. witam. mam problem, zalozylem konto, poszedlem do banku, wszystko fajnie, pani zrobila ksero dowodu itd., wyslala list. Lecz mija juz 3 tydzien i zero odzewu… jaki jest czas oczekiwania na odpowiedz od nich?

 97. Dzien dobry mam pytanie znajomy ma konto w Postbanku chciałabym mu przelac pieniadze niestety ja nie posiadam konta niemieckiego a takze niemieckiego meldunku czy jest to mozliwe w moim przypadku wypełnienie druku i bezposrednio zapłacenie w placówce

  • Witam, przelew jest możliwy. W tym celu należy wypełnić druczek do przelewu podając dane konta znajomego. Należy mieć na uwadze, że zostanie naliczona opłata manipulacyjna. W przypadku przelewu do 5 euro wyniesie ona 4 euro, powyżej tej kwoty do 5.000 euro opłata wyniesie 6 euro.

 98. Witam,
  nie mam aktualnie jak wydrukować wniosku,
  czy istnieje możliwość wydrukowania go w POSTBANKU,
  dzięki za odpowiedź,

  pozdrawiam

  • Witam, nie mam pojęcia. Wniosek można zapisać na komputerze, zabrać ze sobą np. na pendrive i jeśli nie będzie możliwości wydrukowania go w Postbanku, to można go wydrukować w jakiejś kafejce internetowej, bo większość z nich oferuje taką możliwość. Pozdrawiam

 99. Mieszkam w Polsce, ale chciałbym mieć w Niemczech konto typu lokata, w €/$ z jakimś sensownym oprocentowaniem (bo w Polsce oprocentowanie konta dewizowego to zero %, poza tym niepewność losu banków pod rządami PiS).
  Czyli nie regularne wpłaty z pracy, a jednorazowo (lub raz na jakiś czas) większe wpłaty z funkcją zabezpieczenia sobie oszczędności na stare lata. Plus możliwość zarządzania internetowo tym kontem.
  W jakim banku najlepiej to zrobić ?

 100. mam pytanie, zarejestrowałem samochód w Niemczech, z mojego konta (Postbank) miało zostac pobrane Kfz-Steuer, niestety nie miałem salda na koncie i operację wystornowano. co mam teraz zrobic ?

  • W takich sytuacji należy zadbać o to, żeby na koncie pojawiły się pieniądze i zadzwonić do firmy ubezpieczeniowej z informacją, że na koncie nie było chwilowo środków, ale już są i opłata może zostać ściągnięta z konta.

 101. Dzień dobry, mam takie pytanie jak zrobić przelew za energię z swb w niemczech? Byłam ostatnio w postbanku i chciałam przelać pieniądze. A że nie mówię dobrze po niemiecku to napisałam na kartce co chcę zrobić. Napisałam tak ” ich mochte geld uberweisen”. dobrze napisałam? kobieta w banku podkreśliła mi słowo uberweisen i napisała że mam isć do finanzcenter walle utbremer strasse. Kilka dni wcześniej tak samo napisałam i poszłam do postbanku i bez problemu zrobiono przelew. Zmieniłam miejsce zamieszkania jakieś dwa miesiące temu i nie mam jeszcze na nowym mieszkaniu zameldowania a na starym sie wymeldowałam. Czy to przez to? Bardzo proszę o pomoc

  • Witam, być może chodziło tej Pani o to, że nie użyła Pani umlautów? Nie mam pojęcia szczerze powiedziawszy, bo tekst jest napisany poprawnie (Ich möchte Geld überweisen – wersja z umlautami). Być może z jakichś powodów nie mogła zrobić przelewu? Nie sądzę, że miało to związek z wymeldowaniem, chyba że w międzyczasie Postbank wysłał jakieś pismo, które nie mogło zostać z tego powodu dostarczone i została Pani wysłana do innej filii w celu wyjaśnienia tej sytuacji? Ciężko ocenić nie znając wszystkich szczegółów. Najlepiej będzie, jeśli poprosi Pani kogoś znajomego, aby zadzwonił w Pani imieniu do Postbanku i zapytał w czym rzecz. Oprócz tego im szybciej zamelduje się Pani w nowym miejscu zamieszkania i poda nowy adres Postbankowi, tym lepiej. Pozdrawiam

 102. Witam, posiadam juz konto w Postbanku od prawie 2 lat. Nię orientuje się Pan czy istnieje takze poprzez ich storne złozenie wniosku o Dispokredit ?
  Dziekuje za odpowiedź

  • Witam, w punkcie „Service” można wypełnić odpowiedni formularz kontaktowy i w ten sposób zawnioskować Dispokredit (opisywałem to już dokładniej w którymś z komentarzy). Pozdrawiam

 103. Witam,jak dlugo sie czeka na nowa karte do bankomatu w Postbanku,musielismy zlozyc nowy wniosek,bo poprzednia bankomat zjadl,wniosek skladalismy 3 tygodnie temu,pani wklepala polski adres z dowodu z czego sie ciesze,no ale 3 tygodnie to troche za dlugo juz…Pozdrawiam.

  • Witam, jeśli karta została wciągnięta, ponieważ zbyt długo znajdowała się w bankomacie, to powinno się poprosić o jej wydanie w banku. Zdarza się, że karta zostaje wciągnięta, ponieważ jest uszkodzona. Ile się czeka na wydanie nowej nie mam pojęcia, choć wydaje mi się, że te 3 tygodnie powinny wystarczyć. Najlepiej będzie skontaktować się z Postbankiem i zapytać na jakim są etapie. Pozdrawiam

 104. Witam

  Z tego co tu wyczytałam (przyznam że nie przebrnelam przez wszystkie komentarze ;)) to mogę otworzyć w DE, konto GiroBasis. Pracuje tu przez polską agencje, na polskiej u i bez meldunku. Rozumiem, że ominie mnie darmowe prowadzenie konta, gratisowy telefon i nie będę mogła płacić kartą za zakupy. Będę za to mogła pieniądze z wypłaty wpłacać na to konto, zamiast „trzymać pod poduszką”. Czy dobrze to wszystko rozumiem? I jeszcze jedno pytanie, czy bank nie będzie zainteresowany skąd co miesiąc u mnie wpłaty własne np rzędu 1000€, skoro tu nie pracuje?

  Pozdrawiam
  Sandra

 105. Witam,
  Dzisiaj dowiedziałam się w Post Banku, że bez meldunku nie otworzę rachunku bankowego u nich.
  Z Pana strony dowiedziałam się, że da się to zrobić. Moja sytuacja jest taka jak Sandry, czy w końcu można, czy nie ? Wierzę w Pana informacje, dlatego chciałam w tym banku otworzyć rachunek.
  Pozdrawiam,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika