Więcej

  Jak w szybki sposób otworzyć konto bankowe w Niemczech?

  Mieszkając w Niemczech nie obejdzie się bez własnego konta bankowego. Obojętnie czy chcecie w Niemczech studiować, pracować, lub będziecie żyli z państwowej zapomogi – wszelkie przelewy, jak np. wypłata pożyczki studenckiej, stypendium, pensji lub zasiłku dla bezrobotnych, odbywają się na konto bankowe. Również opłaty za członkostwo w klubie fitness opłaty są najczęściej pobierane z niemieckiego konta.

  Dla osób, które nie znają jeszcze zbyt dobrze języka niemieckiego przygotowaliśmy instrukcje krok po kroku, dzięki którym dowiecie się jak otworzyć konto bankowe w Niemczech przez internet w Postbanku, Norisbanku oraz Commerzbanku.

  Bezpłatne konto bankowe w Niemczech?

  Oprócz tego pod poniższym linkiem znajdziecie oferty tzw. „direktbanków” w Niemczech. Konta bankowe są w nich często bezpłatne, ale banki te nie posiadają z reguły własnych filii, więc wszystko załatwia się przez internet/telefon: Zestawienie kont bankowych w Niemczech i najważniejsze informacje. Dodatkowo w osobnym artykule tłumaczymy, jak otworzyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku: Konto w Niemczech bez meldunku.

  Zapraszamy również do zapoznania się z niemieckimi zwrotami oraz dialogami przydatnymi podczas wizyty w banku:

  Instrukcje otwarcia konta w Niemieckich bankach

  Poniżej znajdziecie instrukcje otwarcia konta w wybranych niemieckich bankach – Postbank, Norisbank i Commerzbank.

  Otwarcie konta w niemieckim Postbank

 • Ile kosztuje konto w Postbank?

  Konto w Postbank jest od jakiegoś czasu bezpłatne jedynie dla osób uczących się i poniżej 22 roku życia (“Postbank Giro start direkt” – patrz niżej). Konto to jest tak zwanym kontem bez pokwitowania (“beleglos”), co oznacza, że wszelkie transakcje przeprowadzane są przez internet, telefon lub w terminalach Postbanku. W tym celu otrzymacie dostęp do internetowego panelu klienta oraz dostęp do bankowości telefonicznej, za pośrednictwem których będziecie mogli wszystko kontrolować i dokonywać przelewów oraz innych transakcji, jak choćby doładowanie konta telefonu komórkowego. Oprócz tego bezpłatne jest konto komfort (“Postbank Giro extra plus”), ale tylko wtedy, kiedy miesięczne wpływy na nie wyniosą min. 3000 euro, w przeciwnym razie konto to kosztuje aż 10,90 euro na miesiąc!

  Aktualnie Postbank oferuje następujące rodzaje kont (poniżej tłumaczymy jak otworzyć Postbank Giro direkt):

  • Postbank Giro direkt, które jest kontem internetowym i kosztuje 1,90 euro miesięcznie, a dla studentów i osób uczących się zawodu jest bezpłatne
  • Postbank Giro plus, które kosztuje 4,90 euro miesięcznie i jest skierowane w szczególności do osób, które nie mają regularnych przychodów
  • Postbank Giro extra plus które jest bezpłatne, jeśli minimalny wpływ miesięczny wynosi 3.000 euro (inaczej kosztuje 10,90 euro miesięcznie)
  • Postbank Giro start direkt, które jest skierowane do młodych osób i jest bezpłatne dla wszystkich poniżej 22 roku życia oraz kiedy konto jest kontem bez pokwitowania

  Swego czasu otrzymaliśmy poradę jednego z czytelników (wtedy konto w Postbanku było darmowe przy wpływach 1000 euro miesięcznie):

  […] warto dodać, że przy wpływie poniżej 1000e wystarczy wypłacić pieniądze w bankomacie i wpłacić je ponownie wpłatomatem. Bank uzna to za wpływ i nie policzy żadnej opłaty za konto. Nie wiem na ile to legalne, ale działa. Sprawdzałem, wypłacając i wpłacając w tym samym urządzeniu w ostępie kilku minut. 😉 – dziękujemy panie Rafale!

  Niestety nie sprawdzaliśmy, czy wypłacając i wpłacając co miesiąc 3000 euro na konto, będzie ono darmowe.

 • Jakie są korzyści z posiadania konta w Postbanku?

  Posiadanie konta bankowego w niemieckim Postbanku niesie za sobą następujące korzyści:

  • Bezpłatna karta Visa przez przez pierwszy rok posiadania konta (opcjonalnie), potem 29 euro/rok
  • Bezpłatna karta bankomatowa Postbanku
  • Bezpłatne podejmowanie pieniędzy na terenie Niemiec w ponad 10.000 bankomatach
  • Bezpłatna bankowość telefoniczna oraz internetowa
  • Bezpłatne zlecenia stałe
 • Aktywacja konta w Postbank

  Aby Postbank otworzył Wasze konto, musicie je aktywować weryfikując swoją tożsamość. Postbank oferuje dwie możliwości weryfikacji: osobiście oraz przez video.

  Jak zweryfikować swoją tożsamość osobiście?

  W tym celu należy wydrukować wniosek o otwarcie konta w dwóch egzemplarzach i jeden zachować (poniżej znajdziecie instrukcję krok po kroku jak wypełnić wniosek o otwarcie konta przez internet). Następnie należy podpisać drugi egzemplarz w zaznaczonych miejscach (czarny krzyżyk) i udać się z nim do filii Postbanku lub niemieckiej poczty (Deutsche Post). W celu weryfikacji i otwarcia konta należy zabrać ze sobą:

  • wypełniony wniosek
  • PostIdent-Coupon – znajdziecie go na samym końcu wniosku
  • dowód osobisty, paszport albo inny dokument potwierdzający Waszą tożsamość

  Pracownik Postbanku lub poczty wręczy Wam potwierdzenie przyjęcia formularza i odeśle go na koszt Postbanku dalej. Teraz nie pozostaje Wam już nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość. W przeciągu kilku do kilkunastu dni zostanie Wam przesłany pakiet powitalny. Karta bankomatowa oraz kod PIN są ze względów bezpieczeństwa przesyłane najczęściej w osobnym liście.

  Jak zweryfikować swoją tożsamość przez video?

  Aby zweryfikować swoją tożsamość przez video należy posiadać komputer z kamerką oraz mikrofonem, a także dowód oraz telefon z numerem telefonu, który został podany w wniosku. Zostaniecie przekierowani na stronę, na której konsultant przeprowadzi dla Was weryfikację online.

 • Instrukcja otwarcia konta w Postbank krok po kroku

  Aby otworzyć konto bankowe w Postbanku, należy się udać na jego stronę: Postbank Giro direkt oraz kliknąć na przycisk “Online abschließen” (niem. zawrzeć przez internet), aby przejść do wniosku o otwarcie konta osobistego. Poniżej znajdziecie instrukcję krok po kroku wraz z niezbędnymi zdjęciami, dzięki której bezproblemowo otworzycie konto w Niemczech (w tym wypadku Postbank).

 • Krok 1
  Krok 2
  Krok 3
  Krok 4
  Krok 5
  Krok 6
  Krok 1

  Instrukcja wypełniania wniosku o otwarcie konta bankowego w Postbank

  Aby otworzyć konto bankowe w Postbanku, należy się udać na jego stronę: Postbank Giro direkt oraz kliknąć na przycisk “Online abschließen” (niem. zawrzeć przez internet), aby przejść do wniosku o otwarcie konta osobistego.

  Należy zjechać nieco niżej, żeby pominąć baner reklamowy Postbanku i przejść do pierwszej części wniosku: 

  1. W tej części podajemy dane osobowe: płeć (Frau - kobieta, Herr - mężczyzna), imię (Vorname), jeśli posiadamy dodatkowe imiona, to podajemy również i je (Weitere Vornamen), nazwisko (Nachname), stan cywilny (pod punktem "Zur Bonitätsprüfung", np. ledig - samotny, verheiratet - w związku małżeńskim).
  2. W dalszej części podajemy datę urodzenia, miejsce urodzenia (Geburtsort) oraz obywatelstwo (Staatsangehörigkeit).
  Krok 2

  Następnie należy odpowiedzieć na pytanie, czy urodziło się w USA lub posiada obywatelstwo amerykańskie (1).

  Dalej należy zaznaczyć, czy podlega się opodatkowaniu wyłącznie w Niemczech (2). Jeśli pracujecie większą część roku w Niemczech, mieszkacie tutaj na stałe lub po prostu rozliczacie się tutaj z podatku, to zaznaczacie JA (tak). Jeśli zaznaczyliście JA, to w punkcie "Die Steuer-Identifikationsnummer ist" zaznaczacie "nicht bekannt", jeśli nie znacie Waszego Steuer-Identifikationsnummer lub nie macie go akurat pod ręką.

  Na koniec tej części wniosku należy podać adres zamieszkania: kraj (Land) oraz adres (patrz pole "Geben Sie hier Ihre Adresse ein"), a także odpowiedzieć na pytanie, czy mieszkacie w tym miejscu dłużej niż 3 lata (Wohnen Sie hier seit über drei Jahren?).

  Krok 3

  W dalszej części należy podać numer telefonu komórkowego (1). Ten musi być koniecznie od niemieckiego operatora. Na niego będzie otrzymywali kody TAN do bankowości internetowej.

  Następnie należy podać dane kontaktowe (2).

  Krok 4

  Na koniec należy zaznaczyć, że zapoznało się z wszelkimi informacjami prawnymi (w każdym punkcie "JA") oraz kliknąć w przycisk "Weiter", aby przejść do podsumowania:

  Krok 5

  W podsumowaniu możecie skontrolować wszystkie dane, które wpisaliście. Jeśli wszystko się zgadza możecie przewinąć na sam dół strony i odesłać wniosek klikając w "Kostenpflichtig bestellen" (czasami Postbank zmienia nazwę tego przycisku, np. "Jetzt online abschließen").

  Krok 6

  Po złożeniu wniosku należy potwierdzić swoją tożsamość:

  1. Osobiście (persönlich) lub przez video (Videolegitimation). W naszym przypadku wybraliśmy potwierdzenie tożsamości przez video.
  2. W związku z tym należy wybrać czy chce się wylegitymować w tym momencie, czy później (otrzymamy powiadomienie mailem). Aby wylegitymować się przez video należy posiadać komputer z kamerką oraz mikrofonem, a także dowód oraz telefon z numerem telefonu, który został podany we wniosku. W razie wątpliwości pytajcie w komentarzach.

  Jeśli chodzi o weryfikację osobiście, więcej informacji znajdziecie wyżej pod punktem "Aktywacja konta w Postbank".

  Otwarcie konta w niemieckim Norisbank

 • Ile kosztuje konto w Norisbank?

  Konto w Norisbank jest darmowe, jeśli co miesiąc ma miejsce wpływ gotówki w wysokości 500 euro lub więcej. W przypadku niespełnienia tego wymogu, naliczana jest opłata w wysokości 3,90 € za każdy miesiąc, w którym wpływy są mniejsze niż 500 euro. Miesiąc, w którym zostało otwarte konto jest bezpłatny, aby dać nowemu klientowi czas na poinformowanie swoich partnerów płatniczych o nowym połączeniu z kontem w Norisbanku.

 • Jakie są korzyści z posiadania konta w Norisbank?

  Konto w Norisbank niesie za sobą następujące korzyści:

  • Bezpłatne wypłaty gotówki za pomocą karty Maestro (karty debetowej) w ponad 31 000 miejscach (tutaj można skorzystać z wyszukiwarki bankomatów: www.norisbank.de)
  • Bezpłatna karta kredytowa w pierwszym roku. Od 13. miesiąca obowiązuje opłata roczna w wysokości 24 euro
  • Wpłatomaty na terenie całych Niemczech, wyszukiwarka (jak wyżej): www.norisbank.de. Bezpłatnie z kartą Maestro w bankomatach Deutsche Bank
  • Bezpłatne wypłaty gotówki za granicą we wszystkich bankomatach z logo Mastercard
 • Aktywacja konta w Norisbank

  Aby aktywować konto w Norisbank należy się wylegitymować. Norisbank oferuje dwa sposoby:

  • legitymacja wideo w ciągu około 5 minut
  • można również potwierdzić swoją tożsamość w filii Deutsche Post za pomocą procedury Postident – w tym celu potrzebny jest kupon Postident Coupon, który otrzymuje się wraz z wnioskiem o otwarcie konta (poniżej znajdziecie instrukcję krok po kroku jak to zrobić przez internet) oraz ważny dokument tożsamości. Podpisany wniosek należy przesłać na adres: norisbank GmbH, 10910 Berlin. Wskazówka: Najlepiej złożyć go w oddziale Deutsche Post
 • Instrukcja otwarcia konta w Norisbank krok po kroku

  Aby otworzyć konto bankowe w Norisbanku, należy się udać na jego stronę: Norisbank oraz kliknąć na przycisk “Jetzt eröffnen” (niem. otwórz teraz), aby przejść do wniosku o otwarcie konta osobistego. Poniżej znajdziecie instrukcję krok po kroku wraz z niezbędnymi zdjęciami, dzięki której bezproblemowo otworzycie konto w niemieckim Norisbanku.

 • Krok 1
  Krok 2
  Krok 3
  Krok 4
  Krok 5
  Krok 1

  Instrukcja wypełniania wniosku o otwarcie konta bankowego w Norisbank

  Aby otworzyć konto bankowe w Norisbanku, należy się udać na jego stronę: Norisbank oraz kliknąć na przycisk “Jetzt eröffnen”, aby przejść do wniosku o otwarcie konta osobistego. 

  W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, czy jesteście już klientami Norisbanku:

  Jeśli nie, zaznaczamy "Nein, noch nicht" i klikamy w przycisk "Weiter", aby wyświetlić kolejne opcje.

  W dalszej części należy odpowiedzieć na pytanie, czy chcemy otworzyć konto indywidualne (Einzelkonto) czy wspólne (Gemeinschaftskonto):

  Jeśli otwieracie konto wyłącznie dla siebie, zaznaczacie "Einzelkonto" i klikacie w przycisk "Weiter". Dalej Norisbank chce wiedzieć, czy pracujecie na własny rachunek - "Arbeiten Sie als Selbständiger?". 

  Po wybraniu z jednej opcji wyświetli Wam się kolejna strona, na której należy zdecydować o dodatkowych opcjach (patrz krok 2).

  Krok 2

  W pierwszej kolejności należy zdecydować, czy chcemy posiadać kredyt w rachunku bieżącym (bank przyznaje daną kwotę, o jaką można przekroczyć rachunek) - jeśli tak, to zaznaczamy "Ja" przy "Dispositionskredit" i wybieramy kwotę:

  W punkcie dwa należy zdecydować, czy zamawiamy kartę kredytową. Do wyboru mamy dwa rodzaje kart kredytowych:

  • Maestro Card direkt (wymagana zdolność kredytowa), która jest w pierwszym roku darmowa, a w kolejnych kosztuje 24 euro rocznie. Jej zaletą jest możliwość bezpłatnej wypłaty pieniędzy na całym świecie 12 razy w roku. Oprócz tego nieograniczona ilość wypłat gotówki w bankomatach banków partnerskich, np. Barclays, Bank of America i inne. Dodatkowo pieniądze można wypłacać bezpłatnie na terenie Niemiec w bankomatach banków należących do tzw. "Cash Group", do których należą między innymi Postbank czy Deutsche Bank. Pieniądze można również wypłacać w partnerskich supermarketach na terenie Niemiec, np. ALDI SÜD, Lidl, Netto-Markendiscount, PENNY, REWE, toom Baumarkt i innych. Karta dostępna również bez regularnych wpływów. 
  • Maestro Card która jest całkowicie bezpłatna, lecz wymagane są regularne wpływy na konto. Podobnie jak w przypadku karty Maestro direct wypłaty pieniędzy są bezpłatne na terenie Niemiec w bankomatach należących do "Cash Group", a także w supermarketach partnerskich.

  W punkcie 3 należy zdecydować czy chcemy otworzyć konto oszczędnościowe (Tagesgeldkonto), które będzie figurowało jako podkonto.

  Dalej na tej samej stronie można zaznaczyć opcje dodatkowe:

   

  W punkcie 4 zaznaczamy czy konto będzie używane jako konto firmowe (wtedy zaznaczamy). W punkcie zaznaczamy, czy chcemy włączyć dodatkową funkcję monitorowania naszych wydatków (jeśli tak, to zaznaczamy, jeśli nie, to zostawiamy puste). Na koniec należy zaznaczyć, czy zgadzamy się na otrzymywanie informacji o aktualnych promocjach banku (jeśli tak, to zaznaczamy w jaki sposób - telefonicznie czy mailowo). 

  Klikamy w przycisk "Weiter", aby przejść dalej.

  Krok 3

  W dalszej części formularza należy podać dane osobowe:

  A następnie uzupełnić informacje o adresie meldunkowym (Meldeadresse) oraz podać dane numer telefonu oraz adres mailowy, na który zostaną przesłane dokumenty. W punkcie "Bezug zu den USA" należy zaznaczyć, czy urodziło się w USA (opcja pierwsza) oraz czy posiada się amerykańskie obywatelstwo (opcja druga):

  Na koniec w punkcie steuerliche Ansässigkeit należy zaznaczyć czy podlegamy opodatkowaniu w Niemczech (opcja pierwsza), w Niemczech i innym kraju (opcja druga), nie w Niemczech a innym kraju (opcja trzecia). Należy również wyrazić zgodę na sprawdzenie naszej wiarygodności przez SCHUFA oraz kliknąć w przycisk "Weiter", aby przejść dalej:

  Krok 4

  Następny krok to zbiór różnych informacji, z którymi należy się zapoznać i potwierdzić zapoznanie się z nimi (przyciski "Ja" obok poszczególnych sekcji informacyjnych:

  Krok 5

  Jednym z ostatnich kroków jest podsumowanie:

  Należy w nim wybrać PIN oraz kliknąć w przycisk "Jetzt verbindlich beantragen" (patrz wyżej), aby wysłać wniosek o otwarcie konta bankowego w Norisbank. 

  Otwarcie konta w niemieckim Commerzbank

 • Ile kosztuje konto w Commerzbank?

  Aktualnie Commerzbank oferuje następujące rodzaje kont:

  • Konto „Basic” (o nim więcej poniżej)
  • Extra Klassik (6,90€ / miesięcznie)
  • Extra Premium (12,90 € / miesięcznie)

  Konto „Basic” jest bezpłatne pod następującymi warunkami:

  • Z rachunku bieżącego korzystacie prywatnie
  • Minimalny miesięczny wpływ 700 euro
  • Rachunkiem bieżącym zarządzacie cyfrowo (bez użycia papieru) i korzystacie z bankomatów Commerzbanku lub banków należacych do Cash Group

  Dodatkowe opłaty:

  • 2,50 EUR za transakcję/czek w przypadku przelewów krajowych/SEPA w formie papierowej, za inkaso czeków krajowych wystawionych w euro oraz za wypłatę gotówki i wpłatę gotówki w kasach Commerzbanku
  • Jeśli w danym miesiącu na Wasze konto wpłynie mniej niż 700 euro, za ten miesiąc zostanie naliczona opłata za zarządzanie kontem w wysokości 9,90 euro
 • Jakie są korzyści z posiadania konta w Commerzbank

  Konto w Commerzbank niesie za sobą następujące korzyści:

  • Jest bezpłatne przy miesięcznych wpływach na konto powyżej 700 euro
  • 50 euro premii na start. Aby ją otrzymać należy otworzyć konto online (patrz nasza instrukcja krok po kroku), a także korzystać z niego przez co najmniej 3 miesiące i zgodzić się na otrzymywanie oferty reklamowej drogą mailową oraz telefoniczną. Osoby, które w przeciągu ostatnich dwóch lat posiadały już konto w Commerzbank, nie mogą skorzystać z tej promocji
  • Bezpłatne wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów Commerzbanku i Cash Group w Niemczech. Oprócz Commerzbanku, do Cash Group należą również Deutsche Bank, UniCredit Bank, Postbank oraz wszystkie banki zależne tych instytucji. W sumie ponad 9000 bankomatów
  • Gotówkę można również bezpłatnie wypłacić na około 1300 stacjach benzynowych Shell oraz w uczestniczących w programie oddziałach Rewe, Penny, Toom, Aldi Süd, Lidl, Edeka, DM, Netto, Norma, Famila i Galeria Kaufhof. Minimalna wartość zakupu wynosi od 5 do 20 euro, w zależności od sklepu
 • Aktywacja konta w Commerzbank

  Szczegóły dotyczące aktywacji konta w Commerzbank znajdziecie w poniższej instrukcji krok po kroku.

 • Instrukcja otwarcia konta w Commerzbanku krok po kroku

  Aby otworzyć konto bankowe w Commerzbank, należy się udać na jego stronę: Commerzbank oraz kliknąć na przycisk “Kostenloses Girokonto eröffnen” (niem. otwórz darmowe konto), aby przejść do wniosku o otwarcie konta osobistego. Poniżej znajdziecie instrukcję krok po kroku wraz z niezbędnymi zdjęciami, dzięki której bezproblemowo otworzycie konto w niemieckim Commerzbanku.

 • Krok 1
  Krok 2
  Krok 3
  Krok 4
  Krok 5
  Krok 6
  Krok 7
  Krok 8
  Krok 9
  Krok 10
  Krok 11
  Krok 1

  Aby otworzyć konto w Commerzbank, należy w pierwszej kolejności przejść na stronę Commerzbank.

  Ukazuje nam się baner, na którym klikamy w Kostenloses Girokonto eröffnen. W menu wybieramy środkową opcję (na obrazku poniżej zaznaczoną strzałką) Ich bin Interessent oder Kunde ohne Online Banking Zugang (Jestem osobą zainteresowaną lub klientem bez dostępu do bankowości internetowej).

  Krok 2

  W następnym kroku uzupełniamy nasze dane osobowe:

  1. Frau / Herr (Pani / Pan)
  2. Tytuł (opcjonalnie)         
  3.  Imię (Vorname)                
  4.  Nazwisko (Nachname)

   

   

   

   

  5. Nazwisko urodzenia (Geburtsname) - opcjonalnie

  6. Data urodzenia (Geburtsdatum)

  7. Miejsce urodzenia (Geburtsort)

  8. W menu wybieramy kraj urodzenia (Geburtsland)

  9. W menu wybieramy obywatelstwo (zjeżdżamy w dół do ''Polen'')

  10. Przechodzimy dalej klikając w "Weiter"

   

  Krok 3

  W dalszej części uzupełniamy nasze dane zameldowania: kod pocztowy (1), miasto (2), ulicę (3), numer domu (4) oraz od kiedy zamieszkujemy podany adres (5).

   

   

   

   

   

  Możemy podać numer identyfikacji podatkowej (6) Steuer-ID (nie jest to opcja konieczna), ewentualnie zaznaczamy opcję 7 (Jestem rezydentem podatkowym w innych krajach). Przechodzimy dalej klikając w Weiter (8).

   

   

   

   

   

  W kolejnym punkcie wybieramy odpowiedni stosunek pracy (1) po czym przechodzimy dalej (2).

   

   

   

  Krok 4

  W następnym kroku podajemy, jak najlepiej się z nami skontaktować. Możemy podać numer telefonu (1) lub adres mailowy (2) który należy powtórzyć (3).

  Po uzupełnieniu wybranego pola przechodzimy dalej (4)

   

   

  Krok 5

  W kroku piątym podajemy nazwę użytkownika (1) i hasło (2) które powtarzamy (3). Nazwa użytkownika musi składać się z 8 do 50 znaków i zawierać minimum jedną liczbę lub jeden znak specjalny (?_@!...). Hasło musi mieć również minimum 8 znaków. 

  Będą to nasze dane logowania które najlepiej sobie gdzieś bezpiecznie zapisać. 

  Możemy przejść do następnego kroku (4).

   

   

  Krok 6

  W tym kroku podajemy nasze obroty konta:

  1. Miesięczne przychody
  2. Miesięczne transakcje (wypłaty gotówki, przelewy)
  3. Tą opcję zanzaczamy, gdy regularnie dokonujemy przelewów za granicę lub otrzymujemy przelewy z zagranicy.
  4. Po wybraniu odpowiednich kwot przechodzimy dalej.

   

  Krok 7

  W tym kroku możemy zdecydować się na dodatkową kartę debetową. Aktualny koszt tej opcji to 3,50 euro miesięcznie. Jeśli chcemy skorzystać z tej oferty, zaznaczamy pole (czerwona strzałka).

  Przechodzimy dalej (Weiter)

   

   

   

  Krok 8

  Możemy również otworzyć DirektDepot. Jest to oferta dla klientów chcących handlować papierami wartościowymi. Niezależnie od naszej decyzji (jeśli chcemy otworzyć DirektDepot, zaznaczamy pole 1) możemy przejść dalej (2).

   

   

  Krok 9

  Warunki umowy i oświadczenie o wyrażeniu zgody (Vertragsbedingungen und Einwilligungserklärungen): w tym kroku możemy pobrać szczegółowe warunki i informacje dotyczące naszego konta jako plik PDF (Bedingungen und Informationen für das Girokonto (PDF)) oraz politykę anulowania (Widerrufsbelehrung).

   

   

   

   

  Możemy również wybrać opcję przesłania wyżej wymienionych dokumentów razem z naszym wnioskiem na adres mailowy (1).

  Punkty 2, 3 i 4 są obowiązkowe jeśli chcemy przejść dalej. W puntkach tych potwierdzamy warunki prawne otwarcia konta:

  2: Działam we własnym interesie gosodarczym a nie w interesie osób trzecich;

  3: Przyjąłem do wiadomości kartę informacyjną dla deponenta zawierającą informacje o wysokości i zakresie ustawowych gwarancji depozytów.

  4: Zapoznałem się z informacją o zakresie ubezpieczenia depozytów i zgadzam się z umową o przechowywaniu depozytów.

   

   

   

   

  W kolejnym punkcie możemy zaznaczyć, czy chcemy dostawać informacje o aktualnych ofertach i tematach finansowych. Do wyboru mamy numer telefonu (5) lub adres mail (6).

  Możemy wyrazić zgodę na wykorzystywanie naszych danych w celu doradztwa w zakresie usług finansowych (7). Jak poprzednia opcja, również ta jest opcjonalna.

   

   

   

   

   

  Ostatnia opcja (czerwona strzałka) to wyrażenie zgody na podanie naszych danych partnerom Commerzbanku (również w celu doradztwa finansowego).

   

   

  Krok 10

  W tym kroku przeglądamy i sprawdzamy wszystkie podane przez nas dane. Możemy je jeszczce zmienić. Mamy również opcję bezpośredniego pobrania wszystkich dokumentów jako plik PDF (Unterlagen herunterladen) lub przesłania na maila (Unterlagen per E-Mail senden).

   

   

   

   

  Krok 11

  Pozostało nam potwierdzenie naszej tożsamości.

   

   

  Pobieramy nasz wniosek bezpośrednio jako plik PDF lub korzystamy z opcji przesłania na maila.

  Nasze dane możemy potwierdzić całkiem wygodnie, nie wychodząc z domu, za pomocą smartfona lub tableta. W tym celu korzystamy z smsa który został wysłany automatycznie na nasz numer. Pobieramy aplikację Commerzbank videoIDENT (link w smsie) i korzystamy z numeru operacji (również w smsie) wpisując go w aplikacji.

   

   

   

  Mamy również do wyboru identyfikację w filii poczty niemieckiej (Deutsche Post) lub w jednej z filii Commerzbanku.

  Po kilku dniach otrzymamy list aktywacyjny photoTAN. Naszą kartę bankową, oraz kod PIN otrzymamy również drogą pocztową (ze względów bezpieczeństwa w dwóch osobnych listach). Nasza elektroniczna skrzynka pocztowa zostanie uaktywniona automatycznie.

  Online Banking jest dostępny 1 - 2 dni po potwierdzeniu tożsamości.

  Korzystanie z karty jest możliwe po około tygodniu.

   

  Mam już konto w innym niemieckim banku. Czy muszę je zamknąć przed otwarciem kolejnego?

  Nie ma takiej konieczności – każdy może posiadać w Niemczech dowolną ilość kont bankowych. Ponieważ procedura otwarcia nowego konta w Niemczech (wliczając w to okres wysłania nowych kart płatniczych) zazwyczaj trwa 1-2 tygodni, zalecamy zaczekać na zakończenie tego procesu. Następnie należy upewnić się, że nasz pracodawca jak również dostawcy wszystkich usług, którzy pobierają opłaty z naszego konta, zostali przez nas poinformowani o zmiane numeru konta. Na końcu pozostaje jedynie przelanie ewentualnych środków pieniężnych ze starego rachunku bankowego, a następnie udanie się do najbliższego oddziału wraz z kartami płatniczymi i poinformowanie o chęci zamknięcia rachunku. W przypadku osobistej wizyty w banku nie jest potrzebna pisemna rezygnacja.

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  271 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  271 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Paweł

  Jak wpisać polski numer komórkowy? Czy trzeba mieć niemiecki numer?

  Monika

  Mam konto w postbanku chwilowo nie mieszkam w Niemczech również brak meldunku . Konto zostało zablokowane nie mogę robić przelewów i płacić kartą jak to załatwić?

  Paweł

  Bardzo dziękuje.

  justyna

  super porada.nie dla wszystkich jednak, poniewaz napisane jest ze miesiecznie musi wplywac na konto wyplata a co z ludzmi ktorzy pracuja dorywczo, na minijobie itp.nie wiadomo ile musi wynosic minimalna miesieczn wplata by konto bylo darmowe i czy w ogole istnieja zupelnie darmowe konta.w pl posiadam obecnie w wbk zupelnie darmowe on-line banking.

  marek

  Witam. Rozumiem iż muszę podać adres w de ? Pytam gdyż przebywam na chorobowym , straciłem pracę i kasa chorych w de mi placi , jednak oni chcą mieć nr konta z de a nie z pl pomimo tego że jest to konto walutowe i pracodawca bez problemów przelewal pieniądze to ani wymagają konta w de. Jako że stracilem pracę to nie przebywam tam gdzie mam meldunek czyli u pracodawcy . Bylem w postbanku ale oni chcą wysłać papiery na adress meldunku a stamtąd nikt mi ich nie odeśle do pl .potrzebuję pilnie nr konta w de i nie wiem… Czytaj więcej »

  Marcin

  Witam. A co jeśli razem z kuzynem i bratem prowadzimy firmę w formie spółki GbR i posiadamy wspólne konto firmowe. Czy nie będzie problemu jeśli co miesięczny wpływ będzie z konta wspólnego naszej firmy, gdzie widnieje moje nazwisko? I co wybrać w takim przypadku w „Art der Beschäftigung”?

  Krzysiek

  Jak wygląda sprawa opłat za przelewy realizowane do Polski? Chciałbym, aby część moich zarobków trafiała na moje konto osobiste prowadzone w PLN. Czy niezbędne jest w tym celu posiadanie w PL także konta walutowego?

  mola

  Mam pytanie.Mąż ma konto w postbanku obecnie przebywa w Polsce chciał wypłacic pieniądze i w bankomacie pokazuje się że transakcja nie jest autoryzowana przez twój bank,karta jest ważna.Czy może miec to wpływ że karta lebary straciła wazność/Nie wiemy co sie dzieje.

  Ewa

  Mam pytanie.Proszę mi powiedzieć,jak moge załozyc konto w innym Banku w Niemczech.Post Bank mnie nie interesuje:>.Dodam,że bez pomocy trudno będzie mi to zrobić,bo język znam tylko w stopniu komunikatywnym.Dziekuję.Pozdrawiam wieczorowa porą:>

  Tomasz

  Witam serdecznie
  Bardzo fajnie opisał Pan procedure zakładania konta przez internet, jednak mam pytanie odnosnie opłaty za prowadzenie konta. Czy trzeba byc studentem zeby konto było całkowicie za darmo? Moge dodac ze mieszkam juz w DE od 3 lat, mam 24 lata a konta potrzebuje w celu otrzymywania zasiłku. Wiec jak to u mnie bedzie wyglodać z tymi opłatami? AA i ten telefon tez mnie zainteresował, wiec prosze o wiecej szczegółów.

  Tomasz

  Bardzo dziekuje za wyczerpującą odpowiedź 😉 mam nadzieje, ze nie bedzie zadnych problemów z założeniem konta. Po kilku godzinach szukania najlepszej oferty dla mnie mysle, ze juz znalazłem.

  Tomasz

  I jeszcze takie małe pytanie odnośnie Tagesgeldkonto. Do czego to doklanie służy gdyż nigdy nie zakładałem lokaty? Czy otwarcie tej lokaty wraz z GiroKonto coś kosztuje, czy pobierana jest jakas opłata za prowadzenie Tagesgeldkonto? Z góry dziekuje i pozdrawiam 🙂

  Dada

  idąc potwierdzic dane do postbanku trzeba wypełniać jakies dokumenty jeszcze? jak to przebiega? czy oni przyjmują te karty które wydrukowałem i wysyłają dalej ?

  Krzysiek

  Czy jaki jest jakiś minimalny okres trwania umowy dla tego konta? Nie chciałbym mieć takiej sytuacji, że byłbym uwiązany do konta np. przez dwa lata ze względu na „gratis” w postaci dołączanego telefonu. Jak na ten moment prowadzenie konta byłoby dla mnie bezpłatne, ale po okresie promocji (niestety nie jest sprecyzowana konkretna data) – może to być np. za 2dni, może za 5 m-cy, … nie spełniałbym tych warunków i wtedy chciałbym rozwiązać taką umowę. Jakie będą wówczas koszty odstąpienia od takiej umowy po mojej stronie?

  Krzysiek

  Super sprawa. Nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia. W jednym z pierwszych komentarzy napisane jest, że do autoryzacji operacji bankowych niezbędny jest niemiecki numer. Jednak wklepując wniosek online system nie dopomina się o wpisanie tego numeru. Przechodzę przez kolejne okna wypełniając pozostałe dane. Dochodzę do przedostatniego etapu, tj. wydrukowania wniosku. Po tym zostaje jedynie zatwierdzenie wniosku. Wybrany produkt zgodny jest z tym co widnieje w pkt. 5 oprócz jednego wpisu: + Mobile TAN – Verfahren …”. Czy tak wysłany wniosek pozwoli mi na korzystanie z usług bankowości elektronicznej? Czy wówczas mam możliwość zakupu/ wydzierżawienia jakiegoś tokena, czy może otrzymuję listy autoryzacyjne… Czytaj więcej »

  gość

  a przy którym koncie online – potwierdzenie przelewu jest zatwierdzane smsem? NIe chcę mieć tokena ani karty z kodami…

  Kobieta

  Witam.Super wątek mam jednak pytanie.Zakladam w Niemczech małą firmę i borykam się z problemem konta firmowego.Czy jest mi Pan w stanie pomóc?Czy ten bank oferuje rownież takie konta?Dodam, że firmę otwieram po niemieckiej stronie ale nadal mieszkam po polskiej czyli meldunek mam tylko tutaj ale posiadam biuro w Niemczech.

  Sławek

  Widzę, ze aktywnie Pan/pani wspiera Postbank. Otóż – uważam ten „bank” za najgorszą formę jaką można wybrać w De.

  martinez

  bardzo fajny opis 🙂 ja mam taką sytuacje .. w marcu zaczynam prace za odrą ale za tydzień na dwa dni lecę do berlina, nie posiadam meldunku na terenie Niemiec ale będę tam legalnie pracował… i teraz tak! jak złoże wniosek przez internet, aktywuję konto w filii banku, na poczcie… to gdzie przyślą mi kartę i pin? na adres zamieszkania w Polsce? jeśli tak! to w jaki sposób aktywuje tą kartę? będę musiał ją aktywować w bankomacie na terenie Niemiec? czy tez w Polsce będzie to możliwe? co do wypłat i wpłat, podobno są jakieś ograniczenia w wypłatach w okienku… Czytaj więcej »

  Sławek

  Tu Postbank zwyczajnie nawala. Podałem adres zameldowania w De. trzykrotnie karta nie została dostarczona. Na trzecią polowałem przy skrzynce. Uff udało się.
  Całość korespondencji wyłącznie na adres w De. do Polski nic nie wyślą. Załatwienie czegokolwiek przez telefon nie jest możliwe.

  martinez

  Ok, no skoro z bankomatu można wypłacić 1000 eu dziennie to okienko nie będzie potrzebne 😉 czyli by dostać kartę do konta, musze zaznaczyć opcję ,,karta kredytowa do konta,,? Trochę myli mnie ta ,,kredytowa,, …

  martinez

  Aaa widzisz.. Dobrze mądrego poczytać 😀 a juz chciałem zaznaczyć karte kredyt. No zobaczymy co wyjdzie z mojego wyjazdu za pracą.. Na ten moment mam ubogą stawkę.. Bo 9eu. Godz. brutto w 1 kl. Podatkowej + 40 eu diety dziennie… Więc słabo.. Ale w polsce mam 9 zl na reka hahahaha.. Dzieki za odp 😀

  Tomasz

  mam pytanie czy można z Polski z konta w złotówkach przelać pieniądz na konto do postbanku ? Chodzi mi o to czy przyjmą taki przelew i czy przelicza od razy na euro i pojawi się kwota w euro ?

  Tomasz

  dziękuję za odpowiedz ? A jaka to może być kwota ta opłata manipulacyjna za przelew powiedzmy 1000 zł

  Kobieta

  Faktycznie samo wypelnienie wniosku jest bardzo proste tylko dwa techniczne pytania.Zaznaczylam opcje karta kredytowa(przez pomylke).Czy jesli bank odmowi mi jej wydania(a tak sie pewnie poczatkowo stanie bez historii konta)to nie cofnie mi calego wniosku o konto? I jeszcze jedno.Jade potwierdzic torsamosc z dowodem osobistym w ktorym jest meldunek.Czy mimo to potrzebuje jakies potwierdzenie polskiego meldunku czy to moze dotyczy paszportow w ktorych przeciez meldunku sie nie wpisuje?

  Acti

  Witam,

  mam pytanko odnośnie numeru telefonu. W którym miejscu po zalogowaniu się do konta wpisać numer telefonu, żeby kody do przelewów przychodziły na komórkę ?? Chciałam zrobić przelew ,ale wyskoczył mi komunikat o jakiś procedurach bezpieczeństwa.. Bardzo proszę o szybką odpowiedz.

  Robert

  witam, Panie Adamie genialna robota, jestem pod wrażeniem, niezły wysiłek pracy włożony, może Pan startować na admina „takiego forum: 🙂 mam też konto w Postbanku, jakieś półtora roku, do tego konta wtedy dali mi śmieszną kartę „GIRO”, jest oki, ale tylko w DE, chciałbym ubiegać się o normalną…. poleci Pan jaką i jak to zrobić???czyli zamienić obecną na … dodatkowo, czy ta promocja z kontem to na pewno tylko dla nowy klientów, nie załapię się na nią?? jeszcze ta nokia dodatkowo kusi;-) ??? a może coś Pan po-doradza odnośnie internetu?? np skąd, jakie warunki? kiedy można wypowiedzieć umowę???np w przypadku… Czytaj więcej »

  Krzysiek

  Mając konto w PostBanku jaki będzie najkorzystniejszy wariant dokonywania płatności w Polsce? Czy lepiej będzie płacić od razu kartą, czy wymieniać EUR w kantorze i płacić gotówką? Mam tu na myśli tę zwykłą kartę dodawaną do Girokonto.

  Kaska

  A co zrobic jak nie mam stałego zatrudnienia.Chodzi o konto na które będą wpływac pieniądze z wpłaty własnej

  Kobieta

  Witam ponownie.Bardzo dziękuję za pomoc a przy okazji i ja już mogę podzielić się doswiadczeniami.Jak już mówiłam samo wypelnienie wniosku faktycznie było proste.Napotkałam tylko na małą przeszkodę, gdyż zamiast wydrukować wniosek…warto nadmienić 25 stron razem z regulaminem tp… wysłałam go sobie na poczte a później miałam problem z wydrukiem, bo została zaszyfrowana czy cos i nie mogłam jej otworzyć ale w kilka chwil wypełniłam wniosek jeszcze raz i z wydrukowaniem nie było już problemu. Potem przyszedł czas na wizytę w banku. Tu warto chyba napomnieć,że wniosek powinien być podpisany i z tego co widziałam to nie tylko na pierwszej stronie.Myslałam,że… Czytaj więcej »

  Kobieta

  Pani nie byla nieprzyjemna!Wrecz przeciwnie!Byla mila i usmiechnieta ale albo byla nowa, albo to nie do konca jej dzialka byla a przynajmniej takie odnioslam wrazenie.Dokumenty wyslalam i czekam.Jak dostane odpowiedz to dam znac.Pozdrawiam. 🙂

  Damian

  Witam serdecznie:) Czy warunkiem koniecznym do otwarcia rachunku jest stały wpływ z niemieckiego źródła? Chciałbym otworzyć konto, przelać tam większe środki z PL i po prostu korzystać podczas pobytu w europie itp. a komunikować się między kontem walutowym w PL a tym w DE. Czy coś stoi na przeszkodzie?
  Dziękuję za pomoc:)

  Damian

  dziękuję uprzejmie:)

  Maciek

  Witam,
  nr swojego konta otrzymam w placówce, w której złożę formularz czy dopiero w dokumentach wysłanych na adres meldunku? Jeżeli to drugie to jaki jest średni czas oczekiwania.
  pozdrawiam
  Maciek

  ewelina

  witam, mam pytanie nie mam meldunku w de , nie mam stalego zatrudnienia i niebardzo moge sobie z tym poradzic. wpisuje swoj niemiecki nr telefonu i wyskakuje mi blad. Bardzo prosze o rade i jeszcze jedno pytanie czy moge zalozyc konto w placowce postbanku. pozdrawiam

  Maciek

  Dzięki za odpowiedź.
  Jeszcze jedno pytanko: dokumety zostaną przesłane na adres zameldowania w DE. Czy muszę być obecny na miejscu, gdy kurier je przywiezie? Pracujemy w różnych częściach DE, a na miejsce zamieszkanie przyjeżdżamy co 2-3 tyg na weekend. To samo dotyczy tego gratisowego telefonu (o ile dokumenty wrzuci do skrzynki to telefonu nie da rady…). Czy kurier zostawi jakieś awizo i odbiór będzie na poczcie?

  michael

  fantastycznie napisany artykuł. dodałem Pana stronę do ulubionych. na wstępie przedstawię swoją sytuację. od 3 lat mieszkam na terenie Wielkiej Brytanii. aczkolwiek za miesiąc opuszczam ten deszczowy kraj, po którym jeżdżą auta z kierownicą dla pasażera 😉 od dłuższego czasu bardzo skrupulatnie przygotowuje się do wyjazdu do Niemiec /kurs językowy, gromadzenie informacji na temat realiów życia codziennego/ zamierzam na początek wynająć mieszkanie na zasadach 'zwischenmiete’. posiadam oszczędności, które umożliwią mi spokojną egzystencję przez minimum pół roku. w tym czasie będę szukał pracy. nie spełniam warunów aby otworzyć konkretnie to, opisane przez Pana darmowe konto. proszę o odpowiedź, jeśli zna Pan… Czytaj więcej »

  Kobieta

  Witam.Wniosek wyslalam na początku lutego a dzis otrzymałam e-mail z zapytaniem czy JUŻ myslałam o wysłaniu podpisanego wniosku.Trochę się zaniepokoiłam,że może go nie dostali.Zależy mi na czasie, bo bez konta nie mogę ruszyć z firmą.Można jakos sprawdzic na jakim etapie jest wniosek?

  aga

  Witam,
  Mam pytanie a właściwie to problem. Przez przypadek dezaktywowalam swoje hasło do bankowości internetowej i niemoge się dostać do konta. W jaki sposób mogę otrzymać nowe hasło lub pin jak oni to nazywają. Proszę o pomoc.

  )Agnieszka

  Witam. Mam problem z hasłem do bankowości internetowej. Wczoraj na mobilnej stronie wykasowalam hasło i teraz nie mogę zalogować się. Nie wiem czy mam teraz sama ubiegać się o nowe hasło czy oni mi wysla nowe. Proszę o pomoc

  michael

  dziękuję za odpowiedź. sprawa konta bankowego może jeszcze trochę poczekać. obecnie jestem na okresie wypowiedzenia w swojej aktualnej firmie. przenoszę się do Niemczech na początku marca. z niecierliwością czekam na wspomniany przez Pana artykuł. pozdrawiam.

  Kobieta

  Jesli mogę podpowiedzieć to radzę nieco wczeniej pomysleć o koncie.Na początku lutego złożyłam wniosek i nadal nie mam odpowiedzi a na infolini Pan udzielił mi informacji, że ponoć jest duże zainteresowanie i spływa dużo wniosków więc trzeba uzbroić się w cierpliwosć, bo może to jeszcze chwilę potrwać.Pozdrawiam.

  Krzysiek

  Czy wybierając kartę kredytową do konta będzie, mnie ona coś dodatkowo kosztować? Przy wypełnianiu wniosku wspomniane jest coś o tym, że jest ona bezpłatna przez rok, no chyba że źle interpretuję te informacje.

  Krzysiek

  Dokładnie chodziło mi o ten zapis. Wniosek o założenie konta wypełniłem 8.02, ale przez moje niezrozumienie kwestii dotyczącej opłat za kartę kredytową – nie zaznaczyłem jej. Otrzymałem 19.02 maila z Postbanku z gotową do wydruku umową i regulaminem, ale nie byłem jeszcze z nimi w placówce. Co zaleciłby Pan teraz zrobić, aby jednak skorzystać z możliwości zawarcia kontraktu z kartą kredytową? Czy powinienem na nowo złożyć wniosek?

  Krzysiek

  To w umowie krzyżyk stawiam w sekcji: „1. Kundin/Kunde”: Bitte stellen Sie für mich folgende Kreditkarte aus (Volljährigkeit und Bonität vorausgesetzt): Postbank VISA Card X
  Tak będzie dobrze, prawda? Jeszcze raz wielkie podziękowania za pomoc.

  Łukasz

  Witam
  Konto w placówce Postbanku załatwię od reki czy będę musiał poczekać na dokumenty aż przyjdą pocztą.Bardzo mi się spieszy bo pracuje już miesiąc.Czy dokumenty mogą przyjść na firmę gdzie pracuje jak bym zakładał przez internet konto.
  Dziękuje bardzo,świetna robota Panie Adamie.
  Pozdrawiam.

  Kobieta

  Z przykrością stwierdzam,że chyba czas poszukać planu,,B,, i innego banku, bo na odpowiedź z banku czekam już miesiąc i nadal nie mam odpowiedzi z postbanku.Otworzyłam firmę i nie mogę sobie pozwolić na taki przestój a bez numeru konta nie otrzymam numeru podatkowego itd…wstrzymuje to wszystkie moje działania.Swoją drogą uważam,że to trochę nie poważne, bo dzwoniłam na infolinie i nie udało mi się nawet ustalić czy wniosek został rozpatrzony.Ponoć można zidentyfikować klienta po numerze konta ale po samym nazwisku czy innych danych nie.To dla mnie głupota, bo jeśli zgubię numer konta to też się niczego nie dowiem?Nie ukrywam irytacji.Pozdrawiam

  Adam

  Jesli komus uda się załozyć konto w niemieckim banku ale bez zameldowania w niemczech i mógłby opisać procedure to będę wdzięczny 🙂

  Tomasz

  nie ma żadnych procedur Poszedłem na pocztę wypełniłem druki i dali mi nr konta. Umowa i karta bankomatowa przyszła do Polski. Co prawda mam meldunek w Niemczech ale nikt mnie o to nie pytał zapytała tylko czy dokumenty wysłać na adres z dowodu osobistego do Polski powiedziałem że tak i tyle

  Anka

  Witam. Właśnie za chwile mam zamiar założyć konto w post bank według Pana wskazówek. Tylko trzeba wpisać adres zameldowania. I następnie pytają czy adres ten jest od 3 lat ? Jestem w niemczech od miesiąca i od miesiąca mam meldunek. Wiec zaznaczyć „nie” i potem podać polski adres ? Pozdrawiam

  Anka

  A jeżeli nie będzie wpływala wypłata na moje konto to opłata 5.90 tak ? Czy wpłatomaty postbank posiada czy wpłat należy dokonywać w banku ?

  Anka

  Orientuje się Pan kiedy będzie kolejna promocja ? Czy wpłatomaty są przy każdej siedzibie banku ? Może są wyszczególnione miejsca na stronie internetowej postbanku gdzie znajdują się wpłatomaty ?

  Anka

  Bardzo dziękuję za pomoc. Mam nadzieje ze bedzie Pan informowal tutaj o kolejnej promocji

  Anka

  Czy opcja karty kredytowej to opcja wyrobienia normalnej karty do konta czy jest to jakaś inna dodatkowa karta ? Ile ta karta kosztuje po roku ?

  Anka

  Ale jeśli nie zaznaczę tej opcji to dostanę kartę do swojego konta ? Taka zwykła do płatności w sklepach i wypłaty w bankomacie.

  meakakasia

  Dzień dobry, pisał Pan o możliwości założenia konta w Niemczech mieszkając w Polsce. Jak widzę są problemy z założeniem konta w Post banku (długi okres oczekiwania i częste odmowy). Niestety z tego co widzę chyba jest ogólny problem z założeniem konta przez Polaków mieszkających w Polsce. w niemieckim banku Chciałabym jednorazowo wpłacić na konto większą sumę pieniędzy, a następnie zasilać konto z własnego polskiego konta w Euro raz na miesiąc lub co kilka miesięcy (zarabiam głównie w Euro), natomiast nie chciałabym aby przelewy miesięczne były koniecznością. Po lekturze różnych forum mam duże obawy co do realności założenia konta w banku… Czytaj więcej »

  Adam

  Ja również jestem ciekaw czy z Polski da rade zalożyć konto w niemczech. Obszedłem/obdzwoniłem kilka banków niemieckich niestety wszystkie odmówiły…

  Anka

  Czy orientuje się Pan czy jest możliwość w którymś z niemieckich banków wpłacić pieniądze na polskie konto walutowe z WBK ?

  mitulata

  U mnie problem wyglada nastepująco. 17.01 wydrukowałam wniosek, 21.01 złozylam w filii Postbanku. Na poczatku lutego dostałam telefon w ramach promocji. Niestety poczta zgubiła zarówno list z karta jak i z PINem. w Połowie lutego udałam się do Finanzcenter, gdzie obslugiwała mnie Pani pracująca normalnie „przy okienku” a nie w centrum obslugi klienta. Zadzwoniła do Postbanku i powiedziano jej, że listy wrócily do nich i wyslą je ponownie. Nastepnie dostalam jedynie karte i informacje, że PIN wysłali wczesniej. Oczywiście PIN nie dotarl. 3.03 kolejny raz poszłam na pocztę i pokazałam, co dostałam. Pan zadzwonil na infolinie i okazało się, że… Czytaj więcej »

  mitulata

  Dziękuję Panie Adamie, właśnie w sobotę dzwoniłam i Pani przekonywała mnie, że wszystko działa, więc nie muszę czekać na nową kartę i PIN. sprawdzę jeszcze w bankomacie czy rzeczywiście tak jest. Jeśli chodzi o PIN do bankowości internetowej to Pani powiedziała, że powinnam dostać na początku razem z karta i zwykłym PINem. Obiecali, że go doślą. A na umowę i ogólne warunki przy zakładaniu konta oczywiście zwróciłam uwagę, ale myślałam, że dostanę tez jakieś potwierdzenie z informacją o numerze konta, IBANie, BICu itd. Poczekam jeszcze i zobaczę jak to będzie funkcjonować. W każdym razie dziękuję za podpowiedź. W razie czego… Czytaj więcej »

  Paulina

  Mam problem. Założyłam konto w postbanku w zeszłe wakacje, podczas których pracowałam w Niemczech. Obecnie przebywam na stale w Polsce. Chciałabym wypłacić pieniądze z tego konta. I tutaj zaczynają się schody, ponieważ jak chcę wykonać przelew wyskakuje mi, że nie mam ustalone tych funkcji bezpieczeństwa. Chciałam ustawić nr TAN jednak gdy wpisuje nr karty z LEBARY okazuje się, że jest on za długi. Bardzo zalezy mi na wypłacie tych pieniędzy. Chciałam przelać ja na polskie konto walutowe i następnie zamienić te eurasy poprzez internetowy kantor i wypłacić je w Polsce. Jednak nie wiem czy jest to możliwe. Bardzo proszę o… Czytaj więcej »

  Paulina

  Wpisując numer z lebary po prostu brakuje miejsca na cyfrę. Nic się nie wyświetla, żaden komunikat. Przeglądałam teraz umowę i znalazłam, że nie mam na niej zaznaczone pola dot TAN, dzięki któremu mogę korzystać z bankowości internetowej. Może to jest przyczyną? Hmm.. a gdybym zadzwonić do niech na infolinię z prośba by wysłali numer TAN do Polski na adres, który podany jest w umowie? Bardzo zależy mi na tej opcji internetowej bankowości, bo wypłacenie w Polsce z przeliczeniem to niestety spora strata. Jesli nie bedzie innej opcji to niestety tak będę musiała zrobić.
  Fantastyczny blog.

  Pozdrawiam

  Paulina

  Robię to zgodnie z Pana instrukcjami. W numerze kierunkowym podaje „0049” i swój numer z lebary, który ma 11 cyfr a wpisać mogę tylko 10 i nie mogę wprowadzić poprawnie swojego numeru. Dodatkowy pod kierunkowym wyświetla się komunikat „Die eingegebene Vorwahl ist nicht korrekt. Bitte beachten Sie, dass für mobileTAN nur nationale Mobilfunknummern verwendet werden können. „

  Dołącz do nas!

  188,272FaniLubię
  14,600ObserwującyObserwuj
  217ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2023 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Z powodu dużej liczby nielegalnych wjazdów, CDU/CSU chcą wprowadzenia stacjonarnych kontroli na granicy z Polską

  Liczba nieautoryzowanych wjazdów do Niemiec przez Polskę gwałtownie wzrosła w ostatnim czasie. Federalna minister spraw wewnętrznych Niemiec Nancy Faeser (SPD) odrzuca jednak na ten...

  Terminy wypłat Kindergeld w 2023 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

  Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Niemcy: Sprawdź czy zarabiasz adekwatnie do swojego wieku!

  Ta kwestia dotyczy nas wszystkich: Czy zarabiam adekwatnie do mojego wieku? Badanie przeprowadzone w Niemczech przez bank federalny (niem. Bundesbank) rzuca nieco więcej światła...
  271
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x