fbpx
24.02.2020

Podróżowanie niemiecką koleją – tak kupisz najtańsze bilety!

Osoby często korzystające z niemieckiej koleji mogą liczyć na spore rabaty. Warto poznać zasadę korzystania z promocji Deutsche Bahn, aby w przyszłości mniej płacić za jazdę pociągiem w Niemczech.

Jak oszczędzać na jeździe pociągiem w Niemczech?

Wyszukiwarka okazji Kolei Niemieckich (DB-Deustche Bahn) na stronie bahn.de – wczesne rezerwacje już od 19 euro

Im wcześniej zabukujecie podróż pociągiem, tym taniej kupicie bilety kolejowe. W tym celu należy skorzystać z wyszukiwarki okazji DB (Sparpreisfinder). Bezpośrednio na stronie bahn.de możecie zabukować bilety za 19 euro na podróż na odległości do 250 km. Przy dłuższej trasie okazyjna cena wynosi 29 euro. Aby zapłacić najniższą cenę, należy to zrobić odpowiednio wcześnie. Deutsche Bahn udostępnia tańsze bilety zawsze trzy miesiące przed planowanym początkiem podróży. Największy wybór tanich biletów będziecie mieli właśnie wtedy. Im dłużej czekacie, tym bilety będą droższe – jednak zapłacicie za nie maksymalnie 119 euro. W pierwszej klasie tanie bilety dostępne są od 39 euro.

Jeśli kupicie bilet przez wyszukiwarkę okazji, możecie dodatkowo uzyskać 25% rabatu za sprawą karty stałego klienta 25 (BahnCard 25), jeśli takową posiadacie. W tym celu należy połączyć po prostu cenę okazyjną z Waszą BahnCard 25, a zapłacicie wtedy tylko 21,75 euro za podróż (w przypadku biletu za 29 euro).

Wyszukiwarka okazji Deutsche Bahn w skrócie:

 • Odpowiednia dla długoterminowych rezerwacji, maksymalnie 91 dni przed wyjazdem
 • Bilety z okazyjną ceną dostępne od 19 lub 29 euro
 • Możliwość łączenia z BahnCard25 – dodatkowe 25% zniżki

Warunki:

 • Ograniczone prawo do wymiany zniżkowych biletów: wymiana w dniu wyjazdu niemożliwa, a wcześniejsza wymiana tylko za opłatą 15 euro

BahnCard 25, BahnCard 50 lub BahnCard 100 – korzystne opcje dla osób jeżdżących okazjonalnie i dojeżdżających

Dzięki wielu korzyściom i zniżkom wynikającym z posiadania kart BahnCard 25, BahnCard 50 lub BahnCard 100 możecie zaoszczędzić całe mnóstwo pieniędzy – nieważne czy jako osoba podróżująca okazjonalnie, rodzina czy osoba dojeżdżająca (np. do pracy czy na uczelnię). W tej chwili już około 5,1 miliona ludzi posiada BahnCard. W zależności od tego, jak często i jak daleko musicie jeździć, możecie zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy korzystając z takiej karty. Poniżej wyjaśniamy dla kogo dana karta będzie odpowiednim wyborem.

UWAGA! Zanim się zdecydujecie na jedną z BahnCard, możecie je przetestować po niższej cenie. Promocyjne BahnCard, można zamówić na poniższej stronie:

Probe BahnCard

Bahncard 25: odpowiednia dla osób jeżdżących okazjonalnie i dla rodzin

Bahncard 25 nadaje się w pierwszej kolejności dla osób jeżdżących okazjonalnie i dla rodzin. Zgodnie z oznakowaniem, z kartą BahnCard 25 otrzymacie całe 25% zniżki na bilety Deutsche Bahn. Za abonament roczny zapłacicie 62 euro lub 125 euro, w zależności od tego, czy wybierzecie klasę 1 czy 2. Pierwsza wersja, czyli BahnCard 25 na klasę drugą, opłaca się już wtedy, jeśli na bilety kolejowe wydajecie więcej niż 258 euro na rok. W przypadku klasy pierwszej – jeśli wydajecie więcej niż 500 euro rocznie. Należy szczególnie podkreślić fakt, że z BahnCard 25 otrzymacie nie tylko zniżkę w wysokości 25%, ale możecie ją też połączyć z cenami promocyjnymi biletów. Dodatkowo otrzymacie też rabaty na wybranych trasach w obrębie Europy, jak i u licznych partnerów, takich jak np.: Autozug, Call a Bike, City Night Line czy Sixt i Europcar.

Ponadto obok obniżonych cen, kolejną korzyścią jest to, że mając BahnCard 25 możecie wziąć ze sobą bezpłatnie dziecko w wieku od 6 do 14 lat – jednak musi być ono też wpisane na bilecie. Poza tym istnieją też zniżkowe karty BahnCard 25 za 41 euro w przypadku klasy drugiej i za 81 euro w klasie pierwszej.
BahnCard 25 w skrócie:

 • 25% zniżki na każdy bilet Deutsche Bahn
 • Koszty: 62 euro lub 125 euro rocznie
 • Karta jest opłacalna, jeśli rocznie za przejazdy płacicie 248 euro lub 500 euro (to w przypadku klasy 1)
 • Możecie ją łączyć z cenami specjalnymi DB
 • Rabat na wybrane trasy w całej Europie
 • Możliwość bezpłatnego zabrania ze sobą dziecka w wieku 6-14 lat

Kartę BahnCard 25 możecie zamówić w internecie:

Bahncard 25

BahnCard 50: elastyczne, regularne przejazdy – przy wydatkach na bilety od 510 euro rocznie

Z kartą BahnCard 50 otrzymacie 50% rabatu do cen normalnych. Koszt karty BahnCard 50 to w przypadku drugiej klasy 255 euro rocznie i 515 euro rocznie w przypadku pierwszej klasy. Jeśli wydajecie na podróżowanie pociągiem więcej niż 510 euro rocznie, to opłaca Wam się abonament w klasie drugiej, a od 1030 euro rocznie – BahnCard 50 dla klasy pierwszej. Tutaj także istnieje wersja zniżkowa karty – w zależności od klasy podróżowania 127 euro lub 252 euro. Teraz można już łączyć BahnCard 50 z cenami promocyjnymi Deutsche Bahn. W obrębie Niemiec otrzymacie 25% rabatu na specjalne ceny w ruchu dalekobieżnym. W przypadku podróży InterCity-Express (ICE) i Intercity (IC) oraz Eurocity (EC), możecie więc zaoszczędzić dodatkowo.

BahnCard 50 w skrócie:

 • 50% zniżki na każdy bilet Deutsche Bahn
 • Koszty: 255 Euro lub 515 Euro rocznie
 • Można łączyć z cenami okazyjnymi Deutsche Bahn
 • Opłaca się jeśli wydajecie rocznie na przejazdy DB minimum 510 euro lub 1030 euro w przypadku pierwszej klasy

Kartę BahnCard 50 zamówicie w internecie:

BahnCard 50

BahnCard 100: Dla osób podróżujących dużo, dla osób dojeżdżających na długich odcinkach

Dla osób często podróżujących na długich odcinkach, najbardziej opłaca się karta BahnCard 100. Właściciele karty BahnCard 100 mogą podróżować w obrębie Niemiec cały rok, gdziekolwiek chcą i przede wszystkim kiedy i jak często chcą – i to ze zniżką 100%, a więc nie muszą już kupować żadnego dodatkowego biletu. BahnCard 100 opłaca się w przypadku drugiej klasy od rocznych wydatków na podróżowanie DB w wysokości 4090 euro, czyli 399 euro w miesiącu oraz od kwoty 6890 euro rocznie (639 euro miesięcznie) w klasie pierwszej. Jednak inaczej niż w przypadku poprzednich dwóch kart, nie ma tutaj wariantu zniżkowego BahnCard 100.

BahnCard 100 w skrócie:

 • Bezpłatne przejazdy na terenie Niemiec kiedy i jak często chcecie
 • Koszty: 4190 euro dla klasy drugiej i 7090 euro rocznie dla klasy pierwszej
 • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika