Więcej

    Najlepsze ubezpieczenia na motocykl w Niemczech!

    Poniżej możecie porównać oferty niemieckich ubezpieczalni motocyklowych. W tym celu w formularzu należy na początek wpisać tablicę rejestracyjną dla miejscowości, w której mieszkacie, np. M dla Monachium, E dla Essen, K dla Kolonii, ME dla Mettmann, HH dla Hamburga, itp. Następnie należy wybrać model motoru wpisująć dane z dowodu rejestracyjnego albo wybierając markę i model z menu. Dalej należy zaznaczyć czy motor jest już zarejestrowany na nasze nazwisko – „ist bereits auf Ihren Namen versichert (Versicherungswechsel, pol. zmiana ubezpieczyciela)”, czy chodzi o nowe zarejestrowanie motoru: – wird jetzt zugelassen (Fahrzeugkauf oder Halterwechsel, pol. zakup motoru lub zmiana właściciela)”. Dalsze kroki to między innymi podanie szacowanej wartości motoru, zaznaczenie jego właściciela (ubezpieczający, małżonka, dziecko, itp.), wpisanie daty jego pierwszej rejestracji oraz rozpoczęcia ważności ubezpieczenia.

    Dobrze wiedzieć: ubezpieczenia oferowane przez internet są z reguły tańsze od tych zawartych w biurze (brak kosztów personelu). Oprócz tego mogą one zostać wypowiedziane do 14 dni od ich zawarcia bez podawania powodów i ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji finansowych (§ 312 ff., 355 BGB). Prawo to ma na celu zapewnienie ochrony konsumentom przed nierzetelnymi firmami i zminimalizowanie ich ryzyka.

    Ubezpieczenie motocyklu w Niemczech 

    Po zamówieniu ubezpieczenia przez internet otrzymacie numer ubezpieczenia, z niemieckiego eVB-Nummer, który należy podać przy rejestracji motoru. Numer wystarczy mieć zapisany na kartce. W przypadku wykupienia ubezpieczenia przez internet numer ubezpieczenia zostanie przesłany mailem lub sms-em. Warto wiedzieć, że dopóki motor nie zostanie zarejestrowany, można zrezygnować z ubezpieczenia. Numer eVB należy wtedy zniszczyć i wybrać ewentualnie innego ubezpieczyciela. Dopiero wraz z rejestracją umowa z ubezpieczycielem nabiera mocy prawnej, lecz jeśli załatwiliśmy je przez internet, to mamy 14 dni na wypowiedzenie (patrz wyżej).