Więcej

  Aparat ortodontyczny Invisalign w Niemczech: Koszty, przebieg oraz najważniejsze informacje!

  polski supermarket w Niemczech

  Aparaty ortodontyczne Invisalign są rewolucyjnym rozwiązaniem pozwalającym wyprostować zęby bez konieczności zakładania tradycyjnego aparatu. Jest to idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy chcą uzyskać prosty uśmiech, jednak nie chcą zakładać metalowych zamków. Wielu pacjentów nadal ma jednak wątpliwości, czy jest to rozwiązanie warte swojej ceny.

  Jak działa aparat ortodontyczny Invisalign?

  Invisalign są to specjalne przezroczyste nakładki, czyli alignery, które są perfekcyjnie dopasowane do zębów pacjenta i przesuwają je na prawidłową pozycję. Na te nakładki często decydują się pacjenci, którzy nie zdecydowaliby się na tradycyjne leczenie ortodontyczne. Co ważne, ilość wizyt kontrolnych w gabinecie ortodontycznym jest dużo mniejsza, ponieważ nakładki prostujące zęby pacjent otrzymuje do domu, a same nakładki trzeba wymieniać co dwa tygodnie.

  Ile kosztuje aparat ortodontyczny Invisalign w Niemczech?

  W popularnym w Niemczech DrSmile koszty aparatu Invisalign wynoszą 1.790 – 2.990 €, w zależności od czasu trwania leczenia. Finansowanie w wysokości 0% dostępne jest na okres do 24 miesięcy – już od 33 euro miesięcznie. Ponadto, możliwe jest finansowanie do 72 miesięcy, przy oprocentowaniu 9,9%. Fakturę otrzymacie pocztą około 7 dni po złożeniu zamówienia. Po otrzymaniu faktury macie 30 dni na wybór odpowiedniej formy płatności.

  Jak przebiega leczenie?

  Podczas wizyty w jednej z placówek DrSmile (ponad 50 w całych Niemczech) zostaniecie szczegółowo poinformowani i zbadani przez wykwalifikowany personel. Za pomocą nowoczesnego skanera 3D Wasze zęby zostaną dokładnie zmierzone oraz omówiony plan leczenia. Wizyta jest bezpłatna i niezobowiązująca! Termin można umówić bezpośrednio na stronie internetowej: www.drsmile.de.

  DrSmile działa również w Polsce, gdzie posiada na ten moment dwie placówki: www.drsmile.de.

  DrSmile stworzy dla Was cyfrową symulację “przed- i po”. Otrzymacie ją około 2 tygodnie po wizycie, w ramach swojego indywidualnego planu leczenia. Plan ten zawiera również wszystkie informacje na temat czasu trwania leczenia oraz jego kosztów. Leczenie rozpocznie się dopiero, gdy zaakceptujecie zaproponowany plan.

  Po zaakceptowaniu przez Was planu, na podstawie symulacji, w ciągu kilku tygodni zostaną wyprodukowane wszystkie niezbędne pary nakładek. Będziecie je nosić przez 22 godziny na dobę i zmieniać co 14 dni. Dzięki temu zęby będą stopniowo przesuwały się do optymalnego ułożenia.

  Oprócz nadzoru Twojego lekarza z placówki DrSmile, będziecie mieli dostęp do aplikacji, która pomaga w dokumentowaniu postępów i wyjaśnianiu wątpliowści. Przypomina ona o zmianie alignera i o regularnym wysyłaniu zdjęć do Waszego lekarza DrSmile. Wizyty w gabinecie specjalisty DrSmile są konieczne tylko w przypadku ewentualnych problemów.

  Czy koszty leczenia pokrywa kasa chorych?

  Niestety, ustawowe kasy chorych w Niemczech nie pokrywają kosztów leczenia ortodontycznego u osób dorosłych. Zabieg wykonywany jest z powodów czysto estetycznych i w większości przypadków nie ma wskazań medycznych. Jednak korzyści medyczne wynikające z prostego uzębienia zostały udokumentowane w wielu badaniach.

  Jakie rodzaje wad zgryzu mogą być leczone?

  DrSmile leczy wady zgryzu od zgryzu prostego, zgryzu głębokiego i zgryzu krzyżowego do stłoczenia. W przypadku poważnych wad zgryzu leczenie DrSmile nie może być przeprowadzone. Jeśli posiadacie koronę, leczenie zwykle nie stanowi problemu. W przypadku braku jednego lub kilku zębów należy ustalić, czy leczenie jest możliwe. Jeśli posiadacie mostek zębowy lub implanty, to leczenie jest niemożliwe, ponieważ uniemożliwiają one przesuwanie zębów.

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  Podobne artykuły

  Wybrane dla Ciebie

  2 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  2 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Wiktor

  Tylko w Polsce(jak sie kiedyś orientowałem) koszt na górę albo dól to około 700zł na msc.

  rolski

  coś takiego. Kiedyś gadałem z moją dentystką w dental care która się tym zajmuje i z tego co słyszałem to rozwiązanie z invisalignem brzmi godnie.

  188,277FaniLubię
  5,934ObserwującyObserwuj
  141ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Niemcy uznają Polskę za obszar wysokiego ryzyka! Od niedzieli nowe zasady wjazdu z Polski do Niemiec

  Instytut Roberta Kocha ogłosił dzisiaj, że od niedzieli (5.12.2021) Polska będzie uznawana przez Niemcy za obszar wysokiego ryzyka. Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec wydało...

  Merkel ogłosiła decyzje niemieckiego rządu: Obowiązkowe szczepienia, lockdown dla niezaszczepionych!

  Rząd federalny i rządy krajów związkowych podjęły dzisiaj decyzję o zaostrzeniu ogłoszeń.  Każdy, kto nie został w pełni zaszczepiony lub nie wyzdrowiał po zarażeniu...

  Nowe obostrzenia w Niemczech: Decyzje nie wchodzą w życie natychmiast!

  Rząd Niemiec podjął dzisiaj decyzję o zaostrzeniu obostrzeń, co zostało ogłoszone przez Angelę Merkel na specjalnej konferencji prasowej (szczegóły).Obostrzenia nie wchodzą jednak w życie...

  Niemcy: Od niedzieli osoby zaszczepione i ozdrowieńcy mogą korzystać z większych swobód. Oto co im wolno!

  Zgodnie z danymi opublikowanymi w sobotę przez Instytut Roberta Kocha, do tej pory w pełni zaszczepionych jest w Niemczech prawie 7,6 milionów osób (9,1%)....

  Przyszły kanclerz Niemiec: Status szczepienia będzie wygasał po sześciu miesiącach

  Według informacji niemieckiego BILDa, przyszły kanclerz Niemiec Olaf Scholz (63, SPD) zapowiedział na szczycie federalno-landowym, że każdy, kto nie otrzyma dawki przypominającej szcześć miesięcy...
  2
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x