Więcej

  Aparat ortodontyczny Invisalign w Niemczech: Koszty, przebieg oraz najważniejsze informacje!

  Aparaty ortodontyczne Invisalign są rewolucyjnym rozwiązaniem pozwalającym wyprostować zęby bez konieczności zakładania tradycyjnego aparatu. Jest to idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy chcą uzyskać prosty uśmiech, jednak nie chcą zakładać metalowych zamków. Wielu pacjentów nadal ma jednak wątpliwości, czy jest to rozwiązanie warte swojej ceny.

  Jak działa aparat ortodontyczny Invisalign?

  Invisalign są to specjalne przezroczyste nakładki, czyli alignery, które są perfekcyjnie dopasowane do zębów pacjenta i przesuwają je na prawidłową pozycję. Na te nakładki często decydują się pacjenci, którzy nie zdecydowaliby się na tradycyjne leczenie ortodontyczne. Co ważne, ilość wizyt kontrolnych w gabinecie ortodontycznym jest dużo mniejsza, ponieważ nakładki prostujące zęby pacjent otrzymuje do domu, a same nakładki trzeba wymieniać co dwa tygodnie.

  Ile kosztuje aparat ortodontyczny Invisalign w Niemczech?

  W popularnym w Niemczech DrSmile koszty aparatu Invisalign wynoszą 1.790 – 2.990 €, w zależności od czasu trwania leczenia. Finansowanie w wysokości 0% dostępne jest na okres do 24 miesięcy – już od 33 euro miesięcznie. Ponadto, możliwe jest finansowanie do 72 miesięcy, przy oprocentowaniu 9,9%. Fakturę otrzymacie pocztą około 7 dni po złożeniu zamówienia. Po otrzymaniu faktury macie 30 dni na wybór odpowiedniej formy płatności.

  Jak przebiega leczenie?

  Podczas wizyty w jednej z placówek DrSmile (ponad 50 w całych Niemczech) zostaniecie szczegółowo poinformowani i zbadani przez wykwalifikowany personel. Za pomocą nowoczesnego skanera 3D Wasze zęby zostaną dokładnie zmierzone oraz omówiony plan leczenia. Wizyta jest bezpłatna i niezobowiązująca! Termin można umówić bezpośrednio na stronie internetowej: www.drsmile.de.

  DrSmile działa również w Polsce, gdzie posiada na ten moment dwie placówki: www.drsmile.de.

  DrSmile stworzy dla Was cyfrową symulację “przed- i po”. Otrzymacie ją około 2 tygodnie po wizycie, w ramach swojego indywidualnego planu leczenia. Plan ten zawiera również wszystkie informacje na temat czasu trwania leczenia oraz jego kosztów. Leczenie rozpocznie się dopiero, gdy zaakceptujecie zaproponowany plan.

  Po zaakceptowaniu przez Was planu, na podstawie symulacji, w ciągu kilku tygodni zostaną wyprodukowane wszystkie niezbędne pary nakładek. Będziecie je nosić przez 22 godziny na dobę i zmieniać co 14 dni. Dzięki temu zęby będą stopniowo przesuwały się do optymalnego ułożenia.

  Oprócz nadzoru Twojego lekarza z placówki DrSmile, będziecie mieli dostęp do aplikacji, która pomaga w dokumentowaniu postępów i wyjaśnianiu wątpliowści. Przypomina ona o zmianie alignera i o regularnym wysyłaniu zdjęć do Waszego lekarza DrSmile. Wizyty w gabinecie specjalisty DrSmile są konieczne tylko w przypadku ewentualnych problemów.

  Czy koszty leczenia pokrywa kasa chorych?

  Niestety, ustawowe kasy chorych w Niemczech nie pokrywają kosztów leczenia ortodontycznego u osób dorosłych. Zabieg wykonywany jest z powodów czysto estetycznych i w większości przypadków nie ma wskazań medycznych. Jednak korzyści medyczne wynikające z prostego uzębienia zostały udokumentowane w wielu badaniach.

  Jakie rodzaje wad zgryzu mogą być leczone?

  DrSmile leczy wady zgryzu od zgryzu prostego, zgryzu głębokiego i zgryzu krzyżowego do stłoczenia. W przypadku poważnych wad zgryzu leczenie DrSmile nie może być przeprowadzone. Jeśli posiadacie koronę, leczenie zwykle nie stanowi problemu. W przypadku braku jednego lub kilku zębów należy ustalić, czy leczenie jest możliwe. Jeśli posiadacie mostek zębowy lub implanty, to leczenie jest niemożliwe, ponieważ uniemożliwiają one przesuwanie zębów.

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  WYBRANE DLA CIEBIE

  2 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  2 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Wiktor

  Tylko w Polsce(jak sie kiedyś orientowałem) koszt na górę albo dól to około 700zł na msc.

  rolski

  coś takiego. Kiedyś gadałem z moją dentystką w dental care która się tym zajmuje i z tego co słyszałem to rozwiązanie z invisalignem brzmi godnie.

  Dołącz do nas!

  188,272FaniLubię
  6,119ObserwującyObserwuj
  181ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2022 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Wakacje w i wolne od szkoły w Niemczech w 2022 roku – terminy dla wszystkich landów!

  Ferie i wakacje w 2022/2023 roku z pewnością będą inne niż wszystkie dotychczas. Nadal nie wiadomo co będzie dozwolone, które europejskie rejony otworzą się...

  Terminy wypłat Kindergeld w 2022 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

  Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...

  Instytut Gospodarki Niemieckiej: ponad 330 tysięcy osób w Niemczech może stracić pracę z powodu kryzysu energetycznego

  Do końca przyszłego roku ponad 330 tysięcy osób w Niemczech może stracić pracę z powodu wysokich cen energii – takie obawy wyraża Instytut Gospodarki...
  2
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x