Dostawcy prądu w Niemczech

  Porównajcie oferty niemieckich dostawców energii elektrycznej

  Poniżej możecie porównać oferty niemieckich dostawców energii elektrycznej. Zanim dokonacie porównania, warto żebyście wiedzieli, iż umowy z dostawcami prądu zawierane przez internet, są z reguły tańsze od tych zawartych w biurze. Składa się na to brak kosztów personelu oraz ewentualne bonusy. Oprócz tego, warto wiedzieć, że umowy zawierane przez internet mogą zostać wypowiedziane do 14 dni od ich zawarcia bez podawania powodów i ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji finansowych (tak stanowią niemieckie przepisy: § 312 ff., 355 BGB). Prawo to ma na celu zapewnienie ochrony konsumentom przed nierzetelnymi firmami i zminimalizowanie ich ryzyka.

  Instrukcja do formularza – tak znajdziecie najtańszy prąd w Niemczech!

  Aby wyświetlić oferty dostawców prądu dla Waszego adresu, należy wypełnić poniższy formularz. Jego wypełnianie zaczynamy od wpisania kodu pocztowego (Postleitzahl) miejscowości, w której mieszkacie. W dalszej kolejności należy podać szacunkowe zużycie prądu (Verbrauch) – jeśli podacie za wysokie, to otrzymacie zwrot, więc nie ma się czego obawiać. Następnie podajecie, czy życzycie sobie korzystanie wyłącznie z prądu ekologicznego (wtedy opcja tak “Ja” przy “Nur Ökostrom“), czy będziecie z niego korzystać prywatnie (Nutzung: Privat), czy w firmie (Nutzung: Gewerblich), czy w cenach ofert mają być wliczone bonusy czy też nie (wiele firm oferuje w pierwszym roku bonusy, jeśli zdecydujecie się na ich ofertę). Dodatkowo w ustawieniach opcjonalnych możecie ustalić: czas trwania umowy (Laufzeit); rodzaj gwarancji cenowej (Art der Preisgarantie); kWh-Pakete – w tym wypadku kupujecie określoną ilość energii; okres wypowiedzenia (Kündigungs­frist); okres obowiązywania gwarancji cenowej (Dauer der Preisgarantie) oraz odsetek dobrych opinii o danej ofercie (

   

  Jak zarejestrować prąd w Niemczech

  Aby zarejestrować prąd w Niemczech lub zmienić dostawcę prądu nie potrzeba wiele energii. Cały proces ograniczony jest do kilku kroków, które możemy wykonać łącznie w czasie 10-15 minut:

  • Sprawdź swoje zużycie energii elektrycznej oraz numer licznika.
  • Skorzystaj z naszej wyszukiwarki aktualnych taryf energii elektrycznej w Niemczech.
  • Wybierz nowego dostawcę i wypełnij wniosek online.
  • Czekaj na wiadomość od nowego dostawcy, który załatwi za Ciebie wszystkie formalności.

  Stromwechsel – zmiana dostawcy energii elektrycznej w Niemczech

  Jeśli mieszkacie w Niemczech i macie zamiar zmienić dostawcę energii elektrycznej, to godne polecenia są taryfy na energię elektryczną z możliwie jak najdłuższą gwarancją ceny, ponieważ chronią przed podwyżką cen. Poza tym powinniście zwrócić uwagę na czas trwania umowy i termin wypowiedzenia. W tym wypadku obowiązuje zasada, iż im krótsze, tym lepiej – żebyście mogli odpowiednio zareagować na nowe oferty pojawiające się na rynku. Zwróćcie też uwagę na metody płatności: istnieją oferty z opcją miesięcznych płatności jak i z płatnością z góry. Te ostatnie są najbardziej korzystne, ponieważ dostawcy nie muszą sobie dodatkowo doliczać drogich świadczeń bankowych typu inkaso ani brać na siebie ryzyka braku zapłaty. Płatność z góry nie jest w niektórych branżach niczym zaskakującym (np. w telefonii komórkowej czy w ubezpieczeniach). Istnieje jednak ryzyko, że w przypadku bankructwa dostawcy prądu, stracicie wpłacone już pieniądze.

  Zmiana umowy: te dane musicie mieć przygotowane

  Jeśli powyżej znajdziecie nową odpowiadającą Wam ofertę, możecie bezpośrednio online wypełnić i wysłać umowę o zmianę dostawcy prądu. Alternatywnie macie możliwość, ściągnięcia sobie dokumentów bezpłatnie i bez zobowiązań jako PDF lub możecie je też otrzymać pocztą na adres domowy. Do zmiany dostawcy energii elektrycznej potrzebujecie poza danymi osobistymi, następujące informacje:

  • preferowany czas dostawy
  • numer licznika (Zählernummer)
  • nazwa dotychczasowego dostawcy
  • numer klienta
  • stan licznika (dopiero w momencie faktycznej zmiany dostawcy)

  Jeśli we wniosku będzie brakowało danych, pracownik wybranego dostawcy prądu zgłosi się do Was telefonicznie lub mailowo, aby uzupełnić dane albo ewentualnie skorygować potrzebne informacje. Z tego względu ważne jest, abyście podali we wniosku Wasz nr telefonu i adres e-mailowy. Ten serwis jest oczywiście bezpłatny. Nowy dostawca energii elektrycznej zajmie się wszystkimi formalnościami związanymi ze zmianą. Ważne: Jak wspomnieliśmy wyżej, jeśli chcielibyście odstąpić od umowy po jej podpisaniu, istniej taka możliwość, aby w ciągu 14 dni od podpisania skorzystać z prawa odstąpienia od umowy. To istnieje wyłącznie w przypadku zawarcia umowy przez internet! Raz do roku otrzymacie rozliczenie, po którym otrzymacie zwrot nadpłaty, bądź informacje o wyższym niż zakładane zużyciu energii elektrycznej. W tym drugim przypadku dostawca energii może wystąpić o zwiększenie miesięcznej opłaty.

  Samemu zakończyć umowę – tak czy nie?

  Przy zmianie dostawcy energii elektrycznej, z reguły to nowy dostawca powinien się zająć wypowiedzeniem umowy u aktualnego dostawcy. Szczególnie jeśli u Waszego dostawcy energii elektrycznej macie taryfę podstawową, radzimy, abyście nie wypowiadali umowy na własną rękę. Wystarczy, że wypełnicie umowę dla nowego dostawcy i odeślecie ją na podany adres z powrotem. Nowy dostawca energii elektrycznej możliwie jak najszybciej wypowie umowę u Waszego aktualnego dostawcy i podejmie się dostawy energii elektrycznej. Jednak aby wypowiedzieć umowę u dotychczasowego dostawcy, nowy dostawca potrzebuje trochę czasu, w większości przypadków ok. 4 tygodnie. Dlatego przy bardzo krótkich okresach wypowiedzenia, powinniście sami zacząć działać. Sami powinniście się zająć wypowiedzeniem umowy, jeśli Wasz aktualny dostawca ze względu na podwyżkę cen daje Wam bardzo krótki czas na tzw. specjalne wypowiedzenie umowy. Zwróćcie uwagę, że dostawcy często dają konsumentom tylko 14 dni na wypowiedzenie. Jeśli macie umowę długoterminową albo okres wypowiedzenia minie za kilka tygodni, wtedy powinniście sami złożyć wypowiedzenie. Wtedy możecie być pewni, że umowa nie zostanie przedłużona o kolejny rok lub dłużej. Aby zapewnić sobie bezproblemową zmianę dostawcy energii elektrycznej, powinniście na umowie z nowym dostawcą wyraźnie zaznaczyć, że wypowiedzenie u poprzedniego dostawcy zostało już samodzielnie zrealizowane. Wypowiedzenie umowy o dostawę energii elektrycznej musi nastąpić pisemnie.

  Ceny za prąd w Niemczech

  Średnia cena energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w Niemczech wzrosła od przełomu tysiąclecia z 13,94 na 29,16 centów za kilowatogodzinę. Odpowiada to całkowitemu wzrostowi o 109% i 6% rocznie. W tych 29,16 centach zawarte są koszty wytworzenia energii, transportu i wszystkie podatki oraz inne opłaty. Poniższa tabela przedstawia rozwój kosztów energii elektrycznej w Niemczech na przestrzeni ostatnich 10 lat:

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  28 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Prad w Niemczech

  A co sie stanie jesliza 1 miesiacnie zaplace?zglosilam ze chce miec odciagane automatycznie…ale powiedzmy ze za 1 miesiac nie bede miec kasy na kacie…to co sie stanie…

  Manfred

  Witam. Jeżeli rozwiązałem umowę z dostawcą prądu 2 tygodnie temu to dostanę zwrot nadpłaty od razu czy dopiero po nowym roku? Pozdrawiam serdecznie

  Bialy

  Wprowadzam sie do nowego mieszkania ktos kto byl tam wczesniej nie wypowiedzial umowy . czy firma z ktora ja podpisze umowe wypowie stara umowe ? Czy moge wypowuedziec umowe za poprzedniego wynajmujacego ? Czy w ogole musze sie tym przejmowac czy moge podpisaac swoja umowe

  Anna

  Wyprowadzam się do innego miasta w grudniu mam wypowiedzenie mieszkania do stycznia ale nowi lokatorzy wprowadzaja się od pierwszego stycznia. Jak mam napisać wypowiedzenie albo co mam zrobić.

  Palma22

  Wyprowadzam się do Innego Mieszkania od 1 Stycznia, co zrobić tutaj z dostawcą Prądu i tam na Nowym mieszkaniu mam poprostu zawrzeć Nowa Umowe na Nowy Adress a Oni z starym zalatwia wszystko?

  regi

  Najpierw musisz podac stan licznika i nr..umowy w starym w dniu wyjscia z mieszkania.Mozesz dalej miec tego samego dostawca tylko musisz zmienic adres,podac nr.licznika i stan w nowym mieszkaniu

  Izabela Z

  Zmienilam mieszkanie i wypowiedzialam umowe ze starym dostawca. Odkąd wprowadzilam się na nowe mieszkanie minął ponad miesiac czy nie bedzie problemu podpisac umowę wstecz?
  Pozdrawiam

  Przemysław

  Kończy mi się umowa z dostawca z ostatnim dniem miesiąca. Umowa wygasa? Czy z automatu mi się przedłuża lub dostawca obecny oferuje mi nowa umowę? Czy mam już podpisywać umowę z nowym dostawca czy czekać do ostatniego dnia miesiąca?

  Przemysław

  Umowę miałem do 05.06.2020 nie wypowiedziałem umowy i dalej korzystam z prądu jak mam przedłużyć umowę z vatenfal bo w aplikacji nic nie ma co mam zrobić?

  Ewa

  Jak odbywa się zmiana dostawcy prądu, ktoś przyjedzie czy jak

  Ewa

  Udało się dostać fajne i tanie mieszkanie, niestety to mieszkanie ma odcięty prąd, poprzedni właściciel trochę namieszal,ja bym chciała innego dostawce, jak to będzie wyglądać, jak długo byłabym bez prądu.

  Zaneta

  Witam wynajelam meszkane ktore nie ma pradu czy wystarczy normalnie wyszukac jaka firme i ona podlaczy go?

  Aneta

  Witam.mam pewien problem. W lipcu dostalismy wyrownanie za prad okolo 600 Euro, przy tym obnizyli nam rate za prad ze 100 Euro na 44. Byl zo okres kiedy bylismy na urlopie okolo 3 tygodni. Wrocilismy z urlopu zadzwonilam do dostawcy Produkt je chcem dalej placic 100 Euro a nie 44. Pan powiedzial ze trzeba zrobic wypowiedzenie i zawrzec nowa umowe z nowym numerem klienta. Oczywiscie sa to zrobil. Przyszla nowa umowa i potwierdzenie ze dostali wypowiedzenie. Wczoraj otrzymalam rachunek do zaplaty za okres 1.07 do 30.08 prawie 500 Euro. Przeciez zo nie mozliwe ze przez dwa miesiace naciagnelismy tyle produ… Czytaj więcej »

  Magda

  mieszkamy od 1 sierpnia w De. Mamy umowę na prąd, wyszła rodzinna sytuacja ze wracamy do polski. Jak rozwiązać umowę z distawcą? Umowa była podpisana na rok.

  Gregor

  Jestem w sufie i nie mogę znaleźć dostawczy prądu nie rozumiem dlaczego proszę o pomoc

  Jacek

  z 42€ oplaty podskoczyly na 86€ .niema mowy owiekszym zuzyciu ! Dlaczego ???

  Krystian

  Jaki jest najlepszy dostawca prądu

  Krystian

  Jak firma polecacie

  Ewa

  Witam mam nowy dom i chce podpisać umowę kto mi pomoże zglosic

  Katarzyna

  Zmieniłam dostawce prądu Ale okazało się ze będę płacić więcej niż u poprzedniego… czy mogę jesZcze zrezygnować ? I wrócić do poprzedniego ??

  28
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x