Początek roku szkolnego 2019 w Niemczech, to bardzo ważna data w kalendarzu każdego ucznia. Ze względu na system federalny obowiązujący w Niemczech, dni wolne od lekcji są regulowane poprzez poszczególne landy. Przykładowo prawo szkolne kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia stanowi w §7, że rok szkolny rozpoczyna się 1 sierpnia i kończy 31 lipca następnego roku. O tym, kiedy wypada rozpoczęcie roku szkolnego w innych niemieckich krajach związkowych przeczytacie poniżej.

Kiedy wypada rozpoczęcie roku szkolnego 2019 w Niemczech?

Oto kiedy w roku 2019 wypada pierwszy dzień szkoły w Niemczech (w niektórych landach rozpoczącie roku szkolnego wypada w weekend – ponizej zostało podane, kiedy dzieci faktycznie pójdą po raz pierwszy do szkoły):

Kraj związkowyFaktyczny pierwszy dzień szkoły 2019
Badenia-Wirtembergia11 września
Bawaria10 września
Berlin05 sierpnia
Brandenburgia05 sierpnia
Brema15 sierpnia
Dolna Saksonia15 sierpnia
Hamburg08 sierpnia
Hesja12 sierpnia
Meklemburgia-Pomorze Przednie12 sierpnia
Nadrenia Północna-Westfalia28 sierpnia
Nadrenia-Palatynat12 sierpnia
Saara12 sierpnia
Saksonia19 sierpnia
Saksonia-Anhalt15 sierpnia
Szlezwik-Holsztyn12 sierpnia
Turyngia19 sierpnia

Jak zapisać dziecko do szkoły w Niemczech?

O tym jak zapisać dziecko do szkoły w Niemczech przeczytacie w następującym artykule: Jak zapisać dziecko do szkoły w Niemczech?. Znajdziecie w nim również przetłumaczony formularz zgłoszeniowy!

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

    Praca w Niemczech

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Napisz komentarz!
    Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika