Najlepsze ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w Niemczech!

  Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym to polisa, która zapewni Wam skuteczną ochronę za szkody wyrządzone przez Was osobom trzecim w związku z wykonywaniem czynności życia prywatnego. Poniżej możecie porównać oferty niemieckich ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej (z niemieckiego „Haftpflicht”). Szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w Niemczech znajdziecie pod porównywarką.

  Dobrze wiedzieć: ubezpieczenia oferowane przez internet są z reguły tańsze od tych zawartych w biurze (brak kosztów personelu). Oprócz tego mogą one zostać wypowiedziane do 14 dni od momentu ich zawarcia bez podawania powodów i ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji finansowych (§ 312 ff., 355 BGB). Prawo to ma na celu zapewnienie ochrony konsumentom przed nierzetelnymi firmami i zminimalizowanie ich ryzyka.

  Instrukcja dla poniższej porównywarki: w polu „Verischerte Person” wybieramy z listy, kto ma zostać ubezpieczony (do wyboru: Single ohne Kind – osoba samotna bez dziecka, Single mit Kind – osoba samotna z dzieckiem, Paar ohne Kind – para bez dziecka, Paar mit Kind – para z dzieckiem). W polu „Ihr Alter” wpisujemy wiek ubezpieczanej osoby. W polu „Deckungssumme” zaznaczamy maksymalną kwotę wypłacaną przez firmę ubezpieczeniową w przypadku roszczenia. W polu „Selbstbeteiligung” zaznaczamy jaki będzie nasz wkład własny. Im wyższy wkład własny, tym niższa składka ubezpieczenia.

  Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w Niemczech

  Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni Was i Wasze rodziny przed skutkami finansowymi szkód, które wyrządzicie innym. Nieważne, czy kogoś przez przypadek potrącicie rowerem czy przez nieuwagę uszkodzicie okulary przyjaciela. Takie nieszczęście czy wypadek zawsze może się zdarzyć. Jednak koszty związane z likwidacją szkody mogą być całkiem duże, jeśli nie macie wykupionego ubezpieczenia OC.

  Co oferuje ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w Niemczech?

  Zdarzenia związane ze szkodą zawsze są dość irytujące. Również pod kątem finansowym może to być bardzo przykre, jeśli nie macie wystarczającej ochrony w związku z ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej. Jesteście ustawowo zobowiązani do zapłacenia  z własnej kieszeni całej kwoty pokrywającej szkodę, o ile wyrządzicie szkodę innej osobie. W najgorszym wypadku może to zagrozić Waszej egzystencji finansowej.

  Ubezpieczenie OC – dodatkowe świadczenia

  Ubezpieczenie OC jest istotne nie tylko jeśli musicie przejąć odpowiedzialność za szkodę. Także ochrona przed ewentualnymi nieuzasadnionymi roszczeniami należy do zakresu świadczeń ubezpieczenia OC. Jeśli ktoś Was o coś oskarża i to w dodatku niesłusznie, wtedy w grę wkracza ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. OC obejmuje wtedy ewentualne koszty sądowe.

  Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za granicą?

  Ubezpieczenie OC może Was też ochronić podczas tymczasowego pobytu za granicą. Zapewnienie ochrony poprzez ubezpieczenie OC ważne jest na całym świecie. Dobre OC oferuje za granicą m.in. świadczenia w przypadku szkód związanych z wypożyczanymi rowerami czy domkami wakacyjnymi. Nie musicie więc zawierać żadnego dodatkowego ubezpieczenia OC.

  Koszty ubezpieczenia OC

  Ubezpieczenie OC dostępne jest już od trzech Euro miesięcznie a chroni przed kosztami w wysokości wielu milionów Euro. Koszty OC różnią się jednak w zależności od wybranych świadczeń i kwoty pokrycia. Nie oszczędzajcie na tym ponieważ duża kwota ubezpieczenia jest bardzo sensowna. Właśnie szkody osobiste mogą spowodować astronomiczne koszty.

  Wpłaty na OC możecie odliczyć w rozliczeniu podatkowym

  Składki na prywatne ubezpieczenie OC można w Niemczech odpisać od podatku jako wydatki specjalne. Koszty te nie mogą być jednak traktowane jako koszty operacyjne czy koszty reklamy. W związku z tym, że wysokość odliczonych składek jest ograniczona, to zazwyczaj limit zostaje wyrównany przez inne składki kwalifikujące się do odliczenia. Roczna górna granica odpisania pozostałych wydatków na emeryturę wynosi 1.900 euro dla pracownika. Osoby prowadzące samodzielną działalność mogą odliczyć od podatku maksymalnie 2.800 euro, dla osób w związkach małżeńskich te wartości należy podwoić.

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  2 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Quality

  Wiram potrzeboje ubezpieczyc auto najlepiej jakby ktos byl z leverkusen pozdrawiam

  2
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x