Najlepsze ubezpieczenia stomatologiczne w Niemczech!

    Poniżej znajdziecie porównywarkę niemieckich ubezpieczeń stomatologicznych. Oprócz tego zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi tego rodzaju ubezpieczenia, które znajdziecie pod porównywarką.

    Dobrze wiedzieć: ubezpieczenia oferowane przez internet są z reguły tańsze od tych zawartych w biurze (brak kosztów personelu). Oprócz tego mogą one zostać w Niemczech wypowiedziane do 14 dni od ich zawarcia bez podawania powodów i ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji finansowych (§ 312 ff., 355 BGB). Prawo to ma na celu zapewnienie ochrony konsumentom przed nierzetelnymi firmami i zminimalizowanie ich ryzyka.

    Jak wypełnić poniższy formularz?

    Aby wyświetlić najkorzystniejsze oferty ubezpieczeń stomatologicznych w Niemczech, należy w poniższym formularzu wybrać w pierwszej kolejności Wasz wiek („Ihr Alter”). Następnie należy zdecydować, czy jesteście zainteresowani usługami dentystycznymi mającymi na celu zachowanie zębów (np. czyszczenie zębów, plomby) – „Zahnerhalt” oraz protezami – „Zahnersatz”. Na koniec możemy zdecydować, czy chcemy otrzymać najpierw poradę maklera. Jeśli tak, to odhaczamy zdanie „Ich verzichte auf eine Beratung…” i odsyłamy formularz kontaktowy, który się pojawi. Jeśli nie i chcecie od razu wykupić wybrane ubezpieczenie, to zostawcie haczyk przy tym zdaniu, aby wyświetlić pasujące oferty.

    Co oferują dodatkowe ubezpieczenia stomatologiczne w Niemczech?

    Różnica świadczeń pomiędzy kosztami protezy, a dopłatą z kasy chorych w ostatnich latach bardzo w Niemczech wzrosła. Podczas gdy państwowe kasy chorych wypłacają dość małą kwotę, dodatkowe ubezpieczenie stomatologiczne jest w stanie pokryć znaczną część kosztów za implanty, wkłady porcelanowe i inne usługi stomatologiczne. Posiadając odpowiednią taryfę ubezpieczeniową zredukujecie Wasze finansowe obciążenie do minimum, jeśli zajdzie potrzeba zrobienia koronki, czy wstawienia implanta.

    Czy dodatkowe ubezpieczenie stomatologiczne w Niemczech ma sens?

    Wysokość dopłaty przez państwowe kasy chorych w Niemczech uzależniona jest od problemu stomatologicznego, a nie od sposobu leczenia. Kasy chorych w Niemczech ponoszą tylko te koszty, które są typowe w danej sytuacji. Za specjalne usługi typu wkłady koronowe zamiast standardowej plomby, czyli wypełnienia amalgamatowego, musicie będąc ubezpieczonym państwowo zapłacić sami. Jednak można też inaczej. Dzięki dodatkowemu ubezpieczeniu stomatologicznemu możecie uniknąć dużego finansowego obciążenia – nawet w przypadku trudnego leczenia stomatologicznego.

    Świadczenia:  ortodoncja, chirurgia jamy ustnej, leczenie kanałowe i wiele więcej

    Posiadając dodatkowe ubezpieczenie stomatologiczne w Niemczech, możecie na spokojnie podejść do tematu implantów czy koron, jak i higieny jamy ustnej – przynajmniej patrząc z finansowego punktu widzenia. Ubezpieczenie pokrywa bowiem dużą część kosztów, które powstają przy leczeniu stomatologicznym. Także w przypadku chirurgii jamy ustnej czy przy leczeniu ortodontycznym możecie liczyć na ochronę ubezpieczyciela. Szczególnie młodzież może skorzystać w dziedzinie ortodoncji z takiego dodatkowego ubezpieczenia stomatologicznego. Na podstawie wskaźników ortodontycznych potrzeb leczniczych (KIG-Indikationsgruppen) bada się, jak duża jest konieczność leczenia ortodontycznego na uzębieniu danej osoby. Podczas gdy młodzież w przypadku państwowego ubezpieczenia zdrowotnego ma szanse na świadczenia będąc w klasyfikacji KIG na poziomie 3 do 5, to dodatkowe ubezpieczenie stomatologiczne przejmuje koszty za wszystkie poziomy KIG. Posiadając odpowiednią taryfę ubezpieczeniową możecie jako rodzice zapewnić Waszym dzieciom optymalne leczenie.

    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    25 komentarzy
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Kasia

    A jeśli pękła mi jedynka górna a mam ubezpieczenie w aok czy będę ponosić jakieś koszty naprawy ?

    Asia

    Leczenie jedynek AOK pokrywa w całości

    Zana

    A co jest z usuwaniem kamienia nazebnego, kto placi ten rachunek?

    Beata0707

    W Niemczech idąc na kontrol na wstępie usuwają kamień nazębny nie musi pani o to prosic. Nie ponosi się żadnych kosztów.

    Teresa

    Ja mieszkam w München i za usuwanie kamienia muszę zawsze zapłacić .

    Anna

    Mam pytanie,o tą ubezpieczalnie

    sztucer6

    A 4 górna – jest ubytek i wymiana plomby jest też płatna przez AOK ??

    Teresa

    Jestem ubezpieczona w AOK. za wymianę bomby musiałam zapłacić.

    Anonim

    Jeśli nie mam w ogóle 1 jedynki 4 i 5 zęba też, to nie zapłacę tylko za jedynę a za resztę w całości czy tylko 50 %. Mam ubezpieczenie w AOK. Może mi to ktoś wytłumaczyć ?

    Cleo

    A czy jak chciałabym koronkę na 4 to cała kwotę ja płace czy AOK dofinansuje ?

    Anna

    Interesuje mnie zwrot w przypadku robienia licówek wstawiania implantów czy trzeba wykupić jakieś dodatkowe ubezpieczenie jak to jest

    Marek

    Witam. Jestem ubezpieczony w HEK Krankenkasse , do Polski dopiero zjadę we wrześniu, straszny osad nazębny mi się zrobił przy pobycie w Niemczech oraz kamień. Moje pytanie, czy idąć tutaj do dentysty zostanie to za darmo zrobione? ściągniecie kamienia itp. ? Oraz 2 pytanie, moja 2 z przodu była robiona w Polsce, miejsce wypełnienia zostało przebarwione i różni się od innego zęba i czy jak ktoś będzie ingerował wiertłem w tego zęba to też trzeba płacić? Nie ogarniam spraw w Niemczech jeszcze, proszę o opinie 😉 dziękuje z góry

    Gabriela

    A jak wygląda sytuacja z aparatami ortodontyczntymi? Czy jeśli wykupie ubezpieczenie stomatologiczne, to pokryja mi całą kwotę? (Nie wiem czy to ma znaczenie, ale wiek: 24 lata) 🙂

    Teresa

    Niestety trzeba większość samemu zapłacić. Moja wnuczka jest w AOK ubezpieczona Aparat kosztował 1800€ – Kasa dopłaciła tylko 300€.

    Roksana

    Czy jeśli mam skierowanie od dentystki do poradni chirurgicznej na wyrwanie zęba mianowicie 8 mając ubezpieczenie aok czy będę ponosić dodatkowe koszty?

    Ewelina Ławrynowicz

    Witam. Co obowiązuje ubezpieczenie DAK Gesundheit? Chodzi mi najbardziej o stomatologa. Proszę o odpowiedź.

    Ewa

    Czy na dziecko (obecnie 10 lat)muszę mieć osobne dodatkowe ubezpieczenie czy możemy razem,rodzic i dziecko?

    Dawid

    A jeśli nie mam w ogóle ubezpieczenia , bo straciłem prace i chce wykupić prywatne ubezpiecznie całościowe czy można tak ? Jak tak to jak to zrobić ? Proszę o podpowiedz

    Dorota

    Muszę mieć inplanty i chciałabym się dodatkowo do ubezpieczyć w AOK na leczenie dentystyczne – jaka jest miesięczna kwota, dodatkowego ubezpieczenia- proszę o informację.

    Radek

    Pytanko.czy na aok wyrwe zęba i ile to może kosztować słyszałem że później rachunek wystawiają i czY się opłaci bo już nie wytrzymuje

    Patrycja

    I jak wyrwales? I jak wszylo?

    Sebastian

    Posiadam firmę od 3 lat, nie jestem ubezpieczony. Ktoś wie ile będzie mnie kosztowało ubezpieczenie w tej sytuacji?

    Karolina

    Leczenie protetyczne w Polsce na Niemiecką kasę chorych powinno być poprzedzone uzupełnieniem Heil- und Kostenplan. Taki kosztorys prawidłowo wypełniony Pacjent przekazuje swojemu ubezpieczycielowi, który ma 3 tygodnie na jego zatwierdzenie i wyliczenie kwoty „dofinansowania”. Dopiero wtedy Pacjent może rozpocząć leczenie protetyczne. Prawidłowe uzupełnienie kosztorysu jest podstawą wypłaty dotacji i powinno być wykonane przez doświadczonego specjalistę. Jest wiele niuansów na które należy zwrócić uwagę podczas leczenia w Polsce na Krankenkasse.

    WAŻNE każda klinika/praktyka stomatologiczna może wystawić Heil- und Kostenplan.

    Krzysztof

    A jeśli mam już brak zęba i potrzebuje implant, to które ubezpieczenie pokryje najwiecej i jak długo najpierw trzeba opłacać składki ?
    Pozdrawiam

    25
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x