09.07.2020

Najlepsze ubezpieczenia stomatologiczne w Niemczech!

Poniżej znajdziecie porównywarkę niemieckich ubezpieczeń stomatologicznych. W tym celu należy wypełnić poniższy formularz. Oprócz tego zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi tego rodzaju ubezpieczenia, które znajdziecie pod formularzem.

Dobrze wiedzieć: ubezpieczenia oferowane przez internet są z reguły tańsze od tych zawartych w biurze (brak kosztów personelu). Oprócz tego mogą one zostać wypowiedziane do 14 dni od ich zawarcia bez podawania powodów i ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji finansowych (§ 312 ff., 355 BGB). Prawo to ma na celu zapewnienie ochrony konsumentom przed nierzetelnymi firmami i zminimalizowanie ich ryzyka.

Co oferują dodatkowe ubezpieczenia stomatologiczne w Niemczech?

Różnica świadczeń pomiędzy kosztami protezy, a dopłatą z kasy chorych w ostatnich latach bardzo w Niemczech wzrosła. Podczas gdy państwowe kasy chorych wypłacają dość małą kwotę, dodatkowe ubezpieczenie stomatologiczne jest w stanie pokryć znaczną część kosztów za implanty, wkłady porcelanowe i inne usługi stomatologiczne. Posiadając odpowiednią taryfę ubezpieczeniową zredukujecie Wasze finansowe obciążenie do minimum.

Czy dodatkowe ubezpieczenie stomatologiczne ma sens?

Wysokość dopłaty przez państwowe kasy chorych uzależniona jest od problemu stomatologicznego, a nie od sposobu leczenia. Czyli kasy chorych ponoszą tylko te koszty, które są typowe w danej sytuacji. Za specjalne usługi typu wkłady koronowe zamiast standardowej plomby, czyli wypełnienia amalgamatowego, musicie będąc ubezpieczonym państwowo zapłacić sami. Jednak można też inaczej. Znajdźcie poniżej odpowiednie dla Was ubezpieczenie, aby móc uniknąć dużego finansowego obciążenia – nawet w przypadku trudnego leczenia stomatologicznego.

Świadczenia:  ortodoncja, chirurgia jamy ustnej, leczenie kanałowe i wiele więcej

Posiadając dodatkowe ubezpieczenie stomatologiczne, możecie na spokojnie podejść do tematu implantów czy koron, jak i higieny jamy ustnej – przynajmniej patrząc z finansowego punktu widzenia. Ubezpieczenie pokrywa bowiem dużą część kosztów, które powstają przy leczeniu stomatologicznym. Także w przypadku chirurgii jamy ustnej czy przy leczeniu ortodontycznym możecie liczyć na ochronę ubezpieczyciela.

Szczególnie młodzież może skorzystać w dziedzinie ortodoncji z takiego dodatkowego ubezpieczenia stomatologicznego. Na podstawie wskaźników ortodontycznych potrzeb leczniczych (KIG-Indikationsgruppen) bada się, jak duża jest konieczność leczenia ortodontycznego na uzębieniu danej osoby. Podczas gdy młodzież w przypadku państwowego ubezpieczenia zdrowotnego ma szanse na świadczenia będąc w klasyfikacji KIG na poziomie 3 do 5, to dodatkowe ubezpieczenie stomatologiczne przejmuje koszty za wszystkie poziomy KIG. Posiadając odpowiednią taryfę ubezpieczeniową możecie jako rodzice zapewnić Waszym dzieciom optymalne leczenie.

Obserwuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy najpopularniejszy
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia

A jeśli pękła mi jedynka górna a mam ubezpieczenie w aok czy będę ponosić jakieś koszty naprawy ?

Asia

Leczenie jedynek AOK pokrywa w całości

Zana

A co jest z usuwaniem kamienia nazebnego, kto placi ten rachunek?

Beata0707

W Niemczech idąc na kontrol na wstępie usuwają kamień nazębny nie musi pani o to prosic. Nie ponosi się żadnych kosztów.

sztucer6

A 4 górna – jest ubytek i wymiana plomby jest też płatna przez AOK ??

Anonim

Jeśli nie mam w ogóle 1 jedynki 4 i 5 zęba też, to nie zapłacę tylko za jedynę a za resztę w całości czy tylko 50 %. Mam ubezpieczenie w AOK. Może mi to ktoś wytłumaczyć ?

Cleo

A czy jak chciałabym koronkę na 4 to cała kwotę ja płace czy AOK dofinansuje ?

Anna

Interesuje mnie zwrot w przypadku robienia licówek wstawiania implantów czy trzeba wykupić jakieś dodatkowe ubezpieczenie jak to jest

9
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x