Najlepsze niemieckie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej dla posiadaczy psa!

  Jako właściciele psa odpowiadacie za jego zachowanie, a jeśli Wasz ulubieniec kogoś pogryzie, przewróci bądź doprowadzi do zniszczenia czyjegoś mienia, poszkodowana osoba ma pełne prawo do tego, by uzyskać od Was odszkodowanie oraz zadośćuczynienie za wyrządzone szkody materialne i niematerialne. Koszty te poniesiecie oczywiście z własnej kieszeni, co może dotkliwie uszczuplić Wasze oszczędności oraz nadwątlić domowy budżet. Na szczęście dostępne w naszej ofercie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkodę wyrządzoną przez psa pozwala Wam, w granicach wybranej sumy ubezpieczenia, zabezpieczyć się przed finansowymi konsekwencjami wybryków Waszego czworonożnego przyjaciela. Poniżej możecie porównać oferty niemieckich ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej dla posiadaczy zwierząt domowych. Szczegółowe informacje na temat tego rodzaju ubezpieczenia znajdziecie pod porównywarką.

  Dobrze wiedzieć: ubezpieczenia oferowane przez internet są z reguły tańsze od tych zawartych w biurze (brak kosztów personelu). Oprócz tego mogą one zostać wypowiedziane do 14 dni od momentu ich zawarcia bez podawania powodów i ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji finansowych (§ 312 ff., 355 BGB). Prawo to ma na celu zapewnienie ochrony konsumentom przed nierzetelnymi firmami i zminimalizowanie ich ryzyka.

  Instrukcja dla poniższej porównywarki: w polu „Anzahl Hunde” wybieramy z listy, ile psów posiadamy. W polu „Davon Kampfhunde” wybieramy ile z tych psów, to psy bojowe. W polu „Deckungssumme” zaznaczamy maksymalną kwotę wypłacaną przez firmę ubezpieczeniową w przypadku roszczenia. W polu „Selbstbeteiligung” zaznaczamy jaki będzie nasz wkład własny. Im wyższy wkład własny, tym niższa składka ubezpieczenia.

  Wasz pies wyrwie się podczas spaceru i spowoduje upadek rowerzysty? Tego rodzaju wypadki są nieprzewidywalne i nawet niekoniecznie musi to być Wasza wina. Jednak zgodnie z prawem musicie ponieść wszystkie koszty związane z takim wypadkiem, jeśli to koniecznie to nawet obciążając cały swój majątek. W związku z tym ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla właścicieli psów jest konieczne, aby uchronić się przed ewentualnymi konsekwencjami.

  Odpowiedzialność cywilna za psa

  Jako, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić życia bez niego. Przy tym ludzie zapominają, że pies jest nie tylko wiernym towarzyszem, ale jednak też zwierzęciem, które mimo wszelkich środków wychowawczych może być nieobliczalne. Jeśli Wasz pies kogoś ugryzie albo wbiegnie pod samochód, może to spowodować spore koszty. Wystarczy też, że Wasz piesek będzie wesoło machał ogonkiem i zmiecie ze stołu drogą porcelanę. Odpowiedzialność cywilna za psa obejmuje szkody, który powstały z winy Waszego czworonoga.

  Obowiązek ubezpieczenia OC dla posiadaczy psów w Niemczech

  W niektórych niemieckich landach zawarcie ubezpieczenia OC dla posiadaczy psów jest przewidziane ustawą i obowiązkowe – dokładnie w pięciu krajach związkowych: Badenii-Wirtembergii, Berlinie, Brandenburgii, Turyngii i Dolnej Saksoni. W Nadrenii Północnej-Westfalii obowiązek ten istnieje tylko w przypadku psów, które są większe niz 40 cm. Ponadto właściciele tak zwanych niebezpiecznych ras psów muszą przedstawić odpowiednie ubezpieczenie OC. Zasadniczo przyjmuje się, że każdy właściciel psa powinien się zdecydować na OC dla psów, ponieważ niesie to za sobą wiele ważnych korzyści.