Więcej

  Najlepsze niemieckie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej dla posiadaczy zwierząt!

  Poniżej możecie porównać oferty niemieckich ubezpieczeń od odpowiedzialności cywilnej dla posiadaczy zwierząt. W tym celu należy wypełnić poniższy formularz. Oprócz tego zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi tego rodzaju ubezpieczenia, które znajdziecie pod formularzem.

  Dobrze wiedzieć: ubezpieczenia oferowane przez internet są z reguły tańsze od tych zawartych w biurze (brak kosztów personelu). Oprócz tego mogą one zostać wypowiedziane do 14 dni od ich zawarcia bez podawania powodów i ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji finansowych (§ 312 ff., 355 BGB). Prawo to ma na celu zapewnienie ochrony konsumentom przed nierzetelnymi firmami i zminimalizowanie ich ryzyka.

  Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej dla posiadaczy zwierząt w Niemczech

  Prywatne ubezpieczenie OC dotyczy tylko małych zwierząt. Jeśli posiadacie psa, konia lub inne duże zwierzę potrzebujecie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej dla właścicieli zwierząt (Tierhalterhaftpflicht-Versicherung). Tylko taka forma ubezpieczenia daje Wam ochronę, jeśli z winy Waszego zwierzaka powstanie jakaś większa szkoda. Ponadto nie tylko Wy jesteście wtedy chronieni, ale też wszyscy inni ludzie, którzy mają kontakt  z Waszym czworonożnym przyjacielem.

  Kiedy mówimy o odpowiedzialności cywilnej właściciela zwierzęcia?

  Wasz pies wyrwie się podczas spaceru i spowoduje upadek rowerzysty? Wasz koń się spłoszy i spowoduje wypadek samochodowy? Takie wypadki są nieprzewidywalne i nawet niekoniecznie musi to być Wasza wina. Jednak zgodnie z prawem musicie ponieść wszystkie koszty związane z takim wypadkiem, jeśli to koniecznie to nawet obciążając cały swój majątek. W związku z tym ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla właścicieli zwierząt jest konieczne w przypadku posiadania większego zwierzęcia.

  Odpowiedzialność cywilna za psa

  Jako, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić życia bez niego. Przy tym ludzie zapominają, że pies jest nie tylko wiernym towarzyszem, ale jednak też zwierzęciem, które mimo wszelkich środków wychowawczych może być nieobliczalne. Jeśli Wasz pies kogoś ugryzie albo wbiegnie pod samochód, może to spowodować spore koszty. Wystarczy też, że Wasz piesek będzie wesoło machał ogonkiem i zmiecie ze stołu drogą porcelanę. Odpowiedzialność cywilna za psa obejmuje szkody, który powstały z winy Waszego czworonoga.

  Obowiązek OC w przypadku zwierząt

  W niektórych niemieckich landach zawarcie ubezpieczenia OC dla posiadaczy psów jest przewidziane ustawą i obowiązkowe – dokładnie w pięciu krajach związkowych: Badenii-Wirtembergii, Berlinie, Brandenburgii, Turyngii i Dolnej Saksoni. W Nadrenii Północnej-Westfalii obowiązek ten istnieje tylko w przypadku psów, które są większe niz 40 cm. Ponadto właściciele tak zwanych niebezpiecznych ras psów muszą przedstawić odpowiednie ubezpieczenie OC. Zasadniczo przyjmuje się, że każdy właściciel psa powinien się zdecydować na OC dla zwierząt, ponieważ niesie to za sobą wiele ważnych korzyści.

  Nie ma natomiast obowiązku ubezpieczenia dla właścicieli koni. Jednak ubezpieczenie OC dla właścicieli zwierząt jest bardzo ważnym ubezpieczeniem dla posiadaczy koni.