Więcej

  Ogłoszenia o pracę w Niemczech: oto na jakie sformułowania kandydaci powinni zwrócić szczególną uwagę

  polski supermarket w Niemczech

  Aby poszukiwanie pracy w Niemczech zakończyło się sukcesem, kandydaci muszą zwracać szczególną uwagę na treść ogłoszenia o pracę. W tym artykule wskazujemy sformułowania, które mogą być niewłaściwie interpretowane.

  Firmy poszukujące nowych pracowników często zadają sobie wiele trudu, by znaleźć właściwego kandydata dzięki odpowiednio sformułowanemu ogłoszeniu o pracę. Ale jak pokazują badania przeprowadzone przez brytyjski portal Job Description Library, wielu kandydatów jest odrzucanych już na pierwszym etapie rekrutacji, ponieważ nie przeczytali uważnie ogłoszenia o pracę. Często istnieje duży rozdźwięk pomiędzy oczekiwaniami kandydata a wymaganiami firmy.

  Na te zdania w ogłoszeniach o pracę kandydaci powinni zwracać szczególną uwagę

  Specjaliści ds. personalnych radzą więc, by zwracać uwagę na określone sformułowania pojawiające się w ogłoszeniach o pracę, aby uniknąć przedwczesnego odrzucenia swojej kandydatury:

  • Jobtitel: tytuł służbowy często nie zdradza zbyt wiele na temat zadań i wymagań związanych z danym stanowiskiem. Identyczny tytuł służbowy stosowany w dwóch różnych przedsiębiorstwach może oznaczać zupełnie inne stanowisko. Jeśli nie jest dla Was jasne, na czym dokładnie polega praca, nie wahajcie się o to zapytać osoby wyznaczonej do kontaktu z kandydatami.
  • „Pflicht”, „erforderlich”, „idealerweise”: „obowiązkowe”, „wymagane”, „optymalne” –czytając ogłoszenie o pracę kandydaci powinni zwrócić szczególną uwagę na dokładne sformułowanie wymagań. Podczas gdy pewne umiejętności i znajomość określonych zagadnień są naprawdę niezbędne do wykonywania danej pracy, inne są jedynie zaletą, ale nie warunkiem koniecznym do zatrudnienia. Wymagania, które kandydat musi spełniać, są sformułowane przy użyciu takich terminów jak „Pflicht” lub „erforderlich”. Do opisu tych, które są jedynie pożądane, mile widziane, używa się sformułowań typu „idealerweise”, „… sind von Vorteil” lub „…sind wünschenswert”.
  • „3 bis 4 Jahre Berufserfahrung”: „3 do 4 lat doświadczenia zawodowego”: to zdanie dostarcza kandydatom informacji na temat tego, jak duży jest zakres odpowiedzialności, jakiego wynagrodzenia mogą się spodziewać i na jakim poziomie w hierarchii znajduje się to stanowisko. O ile osoby rozpoczynające karierę zawodową nie muszą w ogóle ubiegać się o to stanowisko, ponieważ brakuje im niezbędnej wiedzy, o tyle pracownicy z ponad 10-letnim doświadczeniem zawodowym raczej nie mogą tutaj liczyć na wysokie zarobki.

  Czy ta praca jest dla mnie odpowiednia?

  Po dokładnym przejrzeniu ogłoszenia o pracę kandydat powinien zawsze zastanowić się, czy ta praca naprawdę mu odpowiada. „Musisz wiedzieć, czego szukasz, co Cię inspiruje i co może Cię zmotywować do wybitnych osiągnięć, byś mógł naprawdę się rozwijać” – radzi Carol Cochran z FlexJobs w wywiadzie dla magazynu Businessinsider. „Niezależnie od tego jaka jest Twoja motywacja, tego właśnie powinieneś szukać”.

  Gdzie szukać pracy w Niemczech?

  Z tego miejsca zachęcamy Was do przeglądania ofert pracy na naszej stronie: praca w Niemczech. Oprócz tego w osobnym artykule opisaliśmy, jak szukać pracy w Niemczech: Jak szukać pracy w Niemczech.

  Podobne artykuły

  Wybrane dla Ciebie

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  188,272FaniLubię
  5,934ObserwującyObserwuj
  155ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Niemcy zmieniły przepisy dotyczące szczepionki Johnson&Johnson. Jedna dawka to za mało

  Pojedyncza dawka szczepionki Johnson&Johnson to za mało. Niemcy zmieniły swoje przepisy. Osoby, które przyjęły preparat jednodawkowy utraciły status w pełni zaszczepionych. Według szacunków dotyczy...

  Ministrowie zdrowia w Niemczech zdecydowali: Nowe przepisy dotyczące testów na koronawirusa!

  Ministrowie zdrowia krajów związkowych w Niemczech spotkali się dzisiaj, aby zdecydować o kolejnych krokach w walce z pandemią koronawirusa. Jak ustalono, w przyszłości nie...

  Zasiłek dla bezrobotnych w Niemczech w 2022 roku. Stawki, terminy wypłat i najważniejsze informacje

  Zasiłek dla bezrobotnych w Niemczech to Arbeitslosengeld II, zwany potocznie również Hartz IV. Zasiłek ten wypłacany jest według stałych stawek, tzw. podstawowych stawek świadczeń...

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2022 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Niemcy: co piąta emerytura poniżej 500 euro

  Około jedna piąta emerytów w Niemczech, a przede wszystkim emerytek, otrzymuje bardzo niską emeryturę. Jednak według Federalnego Ministerstwa Spraw Społecznych jej wartość tylko na...
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x