Więcej >>

  Schufa

  Niemcy ogłaszają 5 polskich województw obszarami ryzyka! Obowiązkowa kwarantanna dla powracających

  Schufa Niemcy

  Rząd niemiecki ogłosił całą Holandię, prawie całą Francję oraz, po raz pierwszy, regiony we Włoszech i w Polsce jako obszary ryzyka ze skutkiem najbliższej soboty (17.10.2020). Ponadto Malta i Słowacja zostaną dodane do listy ryzyka, a także poszczególne regiony w dziewięciu innych krajach UE, jak ogłosił Instytut Roberta Kocha na swojej stronie internetowej. Obejmują one osiem regionów w Szwajcarii, w tym kanton Zurych graniczący z Niemcami, obszary w Szwecji i Finlandii po raz pierwszy oraz kolejne regiony w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Chorwacji, Portugalii, Słowenii i na Węgrzech.

  W związku z powyższym Federalne Biuro Spraw Zagranicznych wyda niebawem najprawdopodobniej również ostrzeżenie o podróżach dla wszystkich nowych obszarów ryzyka.

  Niemcy ogłaszają pięć polskich województw obszarami ryzyka!

  Jeśli chodzi o Polskę, to za obszary ryzyka uznano następujące województwa:

  • Kujawsko Pomorskie
  • Małopolskie
  • Podlaskie
  • Pomorskie
  • Świętokrzyskie

  Po dodaniu do listy ryzyka pięciu polskich województw od soboty żaden z dziewięciu krajów sąsiadujących z Niemcami nie pozostanie bez obszarów ryzyka. Polskie obszary przygraniczne zostały jednak nadal oszczędzone. Pełną listę można znaleźć na stronie RKI: www.rki.de.

  Co to oznacza dla powracających do Niemiec?

  Wyznaczenie danego rejonu jako obszaru ryzyka i automatycznie związane z tym ostrzeżenia o podróżach nie oznaczają, że nie można udać się do Polski! Krok ten ma jednak mieć odstraszający wpływ na turystów. Osoby powracające z obszarów ryzyka do Niemiec są obecnie poddawane kwarantannie przez 14 dni, ale mogą być z niej przedwcześnie zwolnione, jeśli przedłożą negatywny wynik testu na koronawirusa.

  Niemcy klasyfikują aktualnie dany region lub kraj jako obszar ryzyka, jeżeli w ciągu ostatnich siedmiu dni przekroczył on próg 50 nowych zakażeń koronawirusem na 100 000 mieszkańców. Dotyczy to obecnie około 130 krajów w całości i kilkunastu w regionów.

  Więcej o tym, co należy zrobić po powrocie do Niemiec z obszaru ryzyka przeczytacie tutaj: Powrót do Niemiec z obszaru ryzyka.

  źródło: www.rki.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  18 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  18 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Iza

  Będzie możliwość wykonania darmowego testu na granicy wjezdzajac do Niemiec z obszaru ryzyka?? Czy trzeba taki test wykonać na własny koszt???

  Yoo

  Jeśli pracuje Pani legalnie w Niemczech, miała Pani cały czas możliwość wykonania darmowego testu na koronawirusa. Sam miałem duże podejrzenie i lekarz rodzinny mi wykonał taki test.

  Sebastian

  Wjeżdżając do niemiec masz możliwość ciagle zrobienia testu przy samej granicy za Görlitz ale nie wiem czy za darmo wiem że na kk można robić a jka nie to chyba było 75e

  Matt

  Nie rozumiem, wytłumaczy mi ktoś?
  Jeżeli chciałbym przyjechać do Polski na weekend(woj. Pomorskie), to po powrocie z kraju będę musiał przejść kwarantannę?
  Z góry dzięki za odpowiedź.

  warek

  Ja z tym samym pytaniem co MATT, chciałbym pojechać na weekend do Polski do żony i dzieci.(woj. świętokrzyskie) w innym artykule opisaliście wyjątki od kwarantanny: “Czy istnieją szczególne przypadki, które zwalniają podróżnych z obowiązku poddania się kwarantannie?Tak, projekt rozporządzenia przewiduje również wyjątki od obowiązku poddania się testom i odbycia kwarantanny. Ci, którzy byli na obszarze ryzyka jedynie przejazdem, nie będą musieli udać się na kwarantannę. Odstępstwa przewidziane są również w przypadku podróży do krajów sąsiednich trwających krócej niż 24 godziny oraz w przypadku wizyt z powodów rodzinnych trwających do 72 godzin. moje pytanie (kieruję do Admin.) dotyczy obecnej sytuacji prawnej,… Czytaj więcej »

  Yoo

  Jak będzie to weryfikowane, w jakim województwie, kiedy i jak długo byłem?

  Yoo

  Czyli jeśli to prawda i nie będą wyłapywać i spisywać na granicy, to będzie to dosyć mało skuteczny przepis, tzn nawet gdyby spisywali, to nie są w stanie za bardzo zweryfikować czy ktoś mówi prawdę odnośnie miejsca pobytu w Polsce. Oczywiście nie namawiam do wprowadzania w błąd.

  Patrycja

  Przecież masz GPS w telefonie

  Maciek

  Jak będzie to weryfikowane, w jakim województwie, kiedy i jak długo byłem?

  Zenek

  Witam jeśli ktos ma info co wprowadzą w sachsen anhalt prosze podać link pipna sprawa…

  Darek

  pytanie a co jak ja chcę przylecieć do Niemiec na weekend po powrocie muszę iść na kwarantannę?

  Boss

  Siedź w domu i nie roznoś zarazy

  Qwerty

  Kwarantanna obowiązuje tylko wtedy jak nie mamy aktualnego testu z wynikiem ujemnym na koronawirusa czyli wieszając do Niemiec test nie starszy niż 48godzin .Inaczej obowiązkowa kwarantanna

  Malgorzata

  Jeśli wrócę z obszaru ryzyka, a test będzie ujemny, to tez mam kwarantanne?

  Andrzej

  Jak znam Polakow nikt sie nie przyznawaj z jakiego regionu z Polski wraca

  Mirosław

  Rtylko ze nie ma zadnego wirusa

  Pawel

  Wiadomo do kiedy sa te obostrzenia czy ro jest do odwolania ??

  18
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x