Więcej >>

  Schufa

  Wracasz do Niemiec z obszaru ryzyka? Oto co należy zrobić!

  Schufa Niemcy

  Osoby powracające do Niemiec z obszaru ryzyka są zobowiązane przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa lub udać się do domu – lub do miejsca przeznaczenia – natychmiast po przyjeździe i odbyć dwutygodniową kwarantannę (tzw. “kwarantanna domowa”). Oprócz tego należy niezwłocznie zgłosić się do lokalnego urzędu zdrowia (niem. Gesundheitsamt). Wynik testu na koronawirusa nie może być starszy niż 48 godzin. Przepisy te zostały uzgodnione przez rząd federalny i kraje związkowe. Pod następującym linkiem można znaleźć odpowiedzialny urząd zdrowia: tools.rki.de.

  UWAGA: Dotyczy to równieź osób, które wracają z województw uznanych przez Niemcy za obszary ryzyka: Niemcy ogłaszają 5 polskich województw obszarami ryzyka!

  Test na koronawiursa po powrocie do Niemiec

  W wielu krajach można zrobić test na koronawirusa przed wyjazdem do Niemiec lub zlecić jego wykonanie po przyjeździe do Niemiec. Test na koronawirusa w Niemczech dla osób powracających z obszarów ryzyka jest bezpłatny (www.rnd.de). Koszty testu pokrywają kasy chorych. Na wielu lotniskach w Niemczech znajdują się już obiekty testowe. Alternatywnie, można zadzwonić pod numer 116 117, aby dowiedzieć się, gdzie można przystąpić do testu w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Jeśli chcielibyście zostać zbadani przez lekarza rodzinnego w Niemczech, zdecydowanie powinniście najpierw do niego zadzwonić i umówić termin. Jeśli wynik testu jest pozytywny, w każdym przypadku konieczna jest dwutygodniowa kwarantanna. Ważne jest, aby do czasu uzyskania wyniku testu przestrzegać zasad kwarantanny.

  Podczas kwarantanny nie wolno opuszczać domu lub mieszkania i przyjmować gości. Naruszenie zasad kwarantanny w Niemczech może być bardzo kosztowne!

  Z listy RKI można dowiedzieć się, czy znajdowaliście się w strefie ryzyka. Obszary ryzyka obejmują wiele krajów spoza Europy, ale także z Europy: www.rki.de

  W razie jakichkolwiek pytań dotyczących przepisów regulujących kwarantannę, najlepiej skontaktować się bezpośrednio z lokalnym urzędem zdrowia.

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  21 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  21 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Andrzej

  Walka z wirusem jest zawsze trudna, dlatego każde pociągnięcie władz zmierzające do ograniczenia zgubnych skutków tego wirusa, jest chwalebne.

  Artur

  A co jeśli wjechałem dzisiaj do Niemiec a jestem z obszaru ryzyka polskiego które obowiązywać będą dopiero od soboty, czy też muszę zgłaszać się do Gesundheit , dodam że jestem w rhailand Pfalz

  Yoli

  No tak, a jak sprawdzą skąd się wraca??? Meldunku można nie mieć.

  Mario

  Też mnie to ciekawi. Czyli jak będę miał negatywny wynik testu zrobionego w Polsce wjeżdżając do Niemiec kwarantanna mnie nie obowiązuje?

  Sławek

  Do 48 h ważny test musi być

  Sławek

  Dokładnie podpinam się do pytania jak sprawdzany jest rejon z którego się wraca ?

  waldek

  no właśnie a jak sprawdzą z kont jadę

  Anna

  co z osobami pracującymi w Niemczech, czy jeżeli mąż po tygodniu przebywania na terenie objętym obostrzeniem, po powrocie w poniedziałek do pracy będzie na kwarantannie?

  Mario

  Tak, powinien się zgłosić do Gesundheitsamtu

  Heniu

  Ja sie doczytalem , jezeli dojezdzasz do pracy coziennie lub raz w tygodniu to nie ma kwarantanny.

  Sebastian

  A jak się nie zgłoszę to co? Kto mi udowodni gdzie i kiedy byłem?

  Rafal

  Jestem zmuszony do wyjazdu do pl na 5 dni, jade do województwa śląskiego czyli nie jest w obszarze ryzyka wiec kwarantanne mnie nie obowiązuje tak? A co jeśli podczas tego pobytu wpiszą Śląsk jako obszar ryzyka, bede musiał iść na kwarantanne?

  Mario

  Raz w tyg mają aktualizować listę obszarów zagrożonych. Poza tym ogłaszają taka decyzję 2 dni przed wejściem w życie czyli teoretycznie będziesz miał dużo czasu żeby zdążyć wrócić do De jeszcze nie na kwarantanne.

  Cecylia

  Witam!do kiedy dokładnie można wjechać bez kwarantanny do DE?wyczytałam że po przyjeździe 17 października godzina 00:00 ,czyli sobota jeszcze wolna od kwarantanny?

  Radek

  Też czytałem ale nie bylo po 17 tylko od 17 października czyli czas był do piątku do północy przekroczyć granicę bez kwarantanny

  Bartek

  Lece za tydzień do menczesteru do Angli będę miał potem 2.tygodniwa kwarantannę?

  Tomasz

  A czy wiadomo jak długo to ma trwać?

  Kamila

  A jak jest z wyjazdem z Niemiec do Holandi na parę godzin i wrócić spowrotem do niemiec

  Piotr

  Jeśli chciałbym żeby moja córka przyjechała w następnym tygodniu to czy jeżeli będzie miała zrobiony przed wyjazdem test może przyjechać?

  Marek

  Witam, dziś jadę do Polski, jadę do obszaru nie objętego jeszcze ryzykiem. Po powrocie do Niemiec muszę się gdzieś zgłosić? Czy test na Covid robiony w pracy jest wiążący?

  21
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x