Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Zasada „2G“: oto jakie zasady obowiązują teraz w poszczególnych landach Niemiec

  Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Zasada „2G” (Geimpfte und Genesene – zaszczepieni i ozdrowieńcy) brzmi prosto i tak właśnie byłoby, gdyby nie to, że przepisy różnią się w zależności od kraju związkowego. Oto przegląd aktualnych regulacji obowiązujących w poszczególnych landach.

  Berlin

  Osoby zaszczepione i ozdrowieńcy w Berlinie mogą liczyć na kolejne udogodnienia pomimo trwającej pandemii koronawirusa. Senat zadecydował we wtorek, że w niektórych obszarach, takich jak gastronomia czy imprezy masowe, właściciele, czy też organizatorzy, będą mogli sami decydować o tym, czy dostęp do obiektów będą miały wyłącznie osoby zaszczepione lub wyleczone („2G”), czy również osoby z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa („3G”). Jeśli zdecydują się na wariant „2G”, dotychczasowe ograniczenia związane z pandemią COVID-19, takie jak obowiązek zachowania dystansu czy noszenia maseczki, nie będą już miały zastosowania.

  Brandenburgia

  Rozmowy na temat wprowadzenia zasady „2G” toczą się również w Brandenburgii. Nic jednak nie jest jeszcze przesądzone.

  Dolna Saksonia

  Także w Dolnej Saksonii ma być w przyszłości możliwe zastosowanie zasady „2G” w kolejnych obszarach (takich jak np. gastronomia, kultura, imprezy i sport). Poinformował o tym we wtorek premier Stephan Weil (SPD) na posiedzeniu parlamentu w Hanowerze. Również w tym kraju związkowym w przypadku wyboru wariantu „2G”, nie będzie już obowiązku noszenia maseczek i zachowywania dystansu.

  Dostęp do tych usług będą miały też osoby poniżej 18. roku życia, nawet jeśli nie są zaszczepione i nie są ozdrowieńcami, jako że regularnie poddają się testom na koronawirusa przed pójściem do szkoły. Obecne przepisy wydane w celu zwalczania pandemii koronawirusa obowiązują do 22 września. Tak więc zmiany dotyczące szerszego stosowania zasady „2G” zostaną prawdopodobnie wprowadzone w życie w przyszłym tygodniu.

  Hesja

  Podobne rozwiązanie chce wprowadzić w swoim kraju związkowym premier Hesji Volker Bouffier (CDU). Chce on dopuścić możliwość stosowania zasady „2G” przez właścicieli lokali gastronomicznych i organizatorów imprez. Wszystko wskazuje na to, że na mocy nowego rozporządzenia będą oni mogli wpuszczać do swoich prywatnych obiektów wyłącznie osoby zaszczepione i wyleczone („2G”), poinformował Bouffier w poniedziałek w wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

  Organizatorzy różnego rodzaju wydarzeń, restauratorzy i fryzjerzy będą mogli sami zdecydować, czy przyjmować tylko osoby zaszczepione i ozdrowieńców, którzy będą w znacznym stopniu zwolnieni z ograniczeń nałożonych w związku z pandemią koronawirusa, powiedział rzecznik rządu. W urzędach i w transporcie publicznym nadal ma obowiązywać zasada „3G”.

  Bawaria

  Rząd Bawarii z kolei nie chce forsować rozwiązań opartych na zasadzie „2G”. Premier Markus Söder (CSU) wyjaśnił na początku miesiąca w Monachium po posiedzeniu swojego gabinetu, że osoby posiadające negatywny wynik testu na koronawirusa będą nadal traktowane tak samo jak osoby zaszczepione i ozdrowieńcy, jeśli chodzi o dostęp do restauracji, imprez kulturalnych i sportowych, czy siłowni.

  Stosowanie zasady „2G” jest również w Bawarii „teoretycznie możliwe i niezabronione, ale nie jest to proponowane przez państwo”, powiedział Söder.

  Nadrenia Północna-Westfalia

  Już w ubiegłym miesiącu premier Nadrenii Północnej-Westfalii Armin Laschet podkreślił, że zasada „2G” przyznająca więcej praw tylko osobom zaszczepionym i ozdrowieńcom nie wchodzi w rachubę jeśli chodzi o Nadrenię Północną-Westfalię.

  Hamburg

  Hamburg był pierwszym krajem związkowym, który wprowadził możliwość stosowania zasady „2G”. Miało to miejsce w dniu 28 sierpnia. Dzięki temu Senat pozwolił na to, aby podczas imprez niemal nie obowiązywały obostrzenia nałożone w związku z pandemią – pod warunkiem, że uczestniczą w nich tylko osoby zaszczepione i wyleczone z COVID-19.

  Organizatorzy wydarzeń i właściciele lokali gastronomicznych mogą zatem sami zdecydować, czy chcą wpuszczać do swoich obiektów tylko osoby zaszczepione i ozdrowieńców, którzy zostaną w dużym stopniu zwolnieni z obowiązku przestrzegania dotychczasowych wymogów typu dystans i maska, czy też chcą nadal korzystać z modelu „3G”, a zatem umożliwiać dostęp do świadczonych przez siebie usług także tym osobom, które są w stanie przedłożyć negatywny wynik testu na koronawirusa.

  Badenia-Wirtembergia, Nadrenia-Palatynat i Szlezwik-Holsztyn

  W Badenii-Wirtembergii, Nadrenii-Palatynacie i Szlezwiku-Holsztynie zasada „2G” ma być stosowana tylko w sytuacji zagrażającego szpitalom przeciążenia ze względu na dużą liczbę hospitalizacji związanych z zachorowaniem na COVID-19.

  Gdyby w przyszłości doszło do przekroczenia dopuszczalnych wartości w Badenii-Wirtembergii, obowiązywać zacznie zasada „2G”. Osoby niezaszczepione nie miałyby już wtedy dostępu do restauracji, imprez kulturalnych i sportowych, a ponadto musiałyby ograniczyć do minimum kontakty społeczne. Nowe rozporządzenie wejdzie w życie w poniedziałek.

  Daniel Günther (CDU), premier kraju związkowego Szlezwik-Holsztyn, dał jasno do zrozumienia, że jeśli sytuacja w szpitalach znów stanie się poważna, przepisy zostaną zaostrzone. Zostałaby wówczas wprowadzona zasada „2G” z opcją wyboru zasady „3G”.

  Również Nadrenia-Palatynat zapowiedziała wprowadzenie zasady „2G” w razie pogorszenia sytuacji na oddziałach intensywnej terapii. Rząd nie przewiduje wprowadzenia kolejnego lockdownu. Zamiast tego, wraz ze wzrostem zapadalności ograniczony zostanie dostęp osób niezaszczepionych do różnego rodzaju usług.

  Brema, Saara

  W obu krajach związkowych odsetek osób zaszczepionych jest jednym z najwyższych w Niemczech. Nie podjęto jednak jeszcze decyzji w sprawie ewentualnego wprowadzenia zasady „2G”.

  Saksonia-Anhalt

  We wtorek rząd krajowy w Saksonii-Anhalt również zdecydował się na wprowadzenie możliwości stosowania zasady „2G”. Zgodnie z przedstawionym w Magdeburgu znowelizowanym rozporządzeniem, przedsiębiorstwa i organizatorzy imprez mogą sami decydować o tym, czy chcą świadczyć usługi tylko dla osób zaszczepionych i wyleczonych z COVID-19. Jest to jedynie propozycja, a nie zobowiązanie, wyjaśnił rząd. Wybrany wariant musi zostać wcześniej zgłoszony do urzędu ds. zdrowia publicznego i podany do publicznej wiadomości poprzez zamieszczenie ogłoszenia lub tablicy informacyjnej w danym miejscu.

  Meklemburgia-Pomorze Przednie, Saksonia i Turyngia

  Jak na razie nie wiadomo, jakie decyzje odnośnie ewentualnego wprowadzenia zasady „2G” zapadną w tych krajach związkowych.

  Źródło: www.zdf.de

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

  4 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  4 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Tomek

  Jeszcze żółte opaski z narysowaną strzykawką zamiast gwiazdy Dawida dla niezaszczepionych wyprowadzić. Obozy jeszcze stoją.

  Marta

  Nooooo….. Znam z historii z lat 30 jeden napis ktory widnial …. Ktos wie co mam na mysli!?????

  Historia ppwtórka

  Jeszcze jakiś czas temu zapewniali że korzystanie z podróżowania, lokali itp nie bedzie uzaleznione od tego czy ktos jest zaszczepiony..Nikt nie ma prawa wywierać nacisku ,presji w celu przyjmowania nieprzebadanego preparatu nazwanego szczepionką. Jak narazie stosuje sie psychiczna presję ze niby nie jest przymusowa ale….Wejście do wagonów pociągów do.auschwitz też nie było przymusowe ale Ci ktorzy weszli przedłużyli sobie o killa miesięcy pobyt na tym Świecie. Metody są, jak Panstwo widzicie takie same.

  Last edited 9 dni temu by Historia ppwtórka
  Maciej

  na all inklusive lecicie i w amoku zakladacie te opaski i dajecie sie segregowac 😀

  188,277FaniLubię
  5,205ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2021 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Niemcy: Strzelił kasjerowi w głowę, bo ten zwrócił mu uwagę na brak maski

  W sobotę został zastrzelony pracownik stacji benzynowej w Idar-Oberstein. Podejrzany przyznał się do winy - i wyjaśnił motyw. Strzelił w głowe kasjerowi, po tym gdy...

  Niemcy: prawdopodobnie od 11 października osoby niezaszczepione nie będą już uprawnione do zasiłku chorobowego w przypadku kwarantanny

  Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce w Niemczech osoby niezaszczepione, które będą musiały przejść kwarantannę, nie będą już uprawnione do pobierania zasiłku chorobowego....

  Płaca minimalna w Niemczech 2021 – kwoty oraz najważniejsze regulacje!

  Od 1.01.15 obowiązuje w Niemczech płaca minimalna (niem. Mindestlohn), która wynosiła wtedy 8,50 euro na godzinę. Regulacja ta ma na celu zwalczenie zbyt niskich...
  4
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x