Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Za 1500 euro taksówką z Polski do Brandenburgii: Tak funkcjonuje przemyt do Niemiec!

  Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Aktualny kryzys uchodźczy wygląda nieco inaczej niż w 2015 roku – w ostatnich tygodniach i miesiącach rozwinął się bowiem wokół niego ogromny biznes przemytniczy. Uchodźcy mogą obecnie z łatwością latać z wielu krajów Bliskiego Wschodu na Białoruś, by ostatecznie zostać przemyconymi do Europy.

  Chodzi o nową trasę przerzutową, która od Mińska jest stosunkowo niebezpieczna, ale mimo to jest wybierana przez bardzo wielu uchodźców. Białoruski dyktator Aleksander Łukaszenko (67) nie przejmuje się niebezpieczeństwem, ponieważ może szantażować Europę za pomocą ludzi.

  Tak aktualnie funkcjonuje biznes przemytniczy

  Przemytnicy i biura podróży organizują zaproszenia turystyczne dla osób z Iraku, Syrii, Libanu, Turcji, Iranu i Jordanii: wiza, bilet lotniczy i rezerwacja hotelu na miesiąc na Białorusi (Mińsk) – następnie taksówkami i pieszo osoby te jadą dalej do Europy, często również do krajów UE, takich jak Niemcy.

  „To kosztuje od 1700 do 3000 dolarów” – mówi BILDowi Syryjczyk, który pragnie zachować anonimowość. Na dodatek: za przekroczenie granicy z Polską trzeba zapłacić „1500 dolarów”. Dalej znajduje się dwunastokilometrowy szlak pieszy. „Potem ludzie wsiadają do taksówek, które zabierają ich do Niemiec za kolejne 1500 dolarów” – kontynuuje Syryjczyk.

  „Moja siostra jest w Polsce od pięciu dni i chce do nas dołączyć w Bawarii, ale utknęła w Polsce, bo nie ma pieniędzy na taksówkę. Od dwóch dni nie mamy z nią żadnego kontaktu, mamy nadzieję, że wkrótce będzie w Niemczech.”

  Dd czerwca Łukaszenko pozwala przylatywać uchodźcom z wielu krajów, na przykład z Iraku, którzy następnie są przemycani na Litwę lub do Polski.

  5000 dolarów za przemyt z Iraku do Niemiec

  Ali, Irakijczyk, powiedział BILD: „Jestem w Niemczech od dwunastu dni. Zapłaciłem za to w sumie 5000 dolarów. Podróż była bardzo trudna. A będzie jeszcze trudniej. Po drodze słyszeliśmy o ludziach z mojej ojczyzny, którzy zginęli próbując dostać się do Europy. To sprawiło, że zaczęliśmy się bać. Odradzam ludziom tę drogę, bo jest niebezpieczna, zimna i wojsko kontroluje granicę. Przyjechało z nami wielu Afgańczyków. W obozie dla uchodźców, w którym teraz jestem, Afgańczycy stanowią większość”.

  Sytuacja jest rozpaczliwa dla wielu ludzi i bardzo niebezpieczna. W ciągu ostatniego tygodnia na polskiej granicy znaleziono już martwe ciała.

  Jeden z uchodźców powiedział BILD: „Moi przyjaciele są teraz w lesie w Polsce i próbują przekroczyć granicę. Przemytnicy żądają 3.000 dolarów za przewiezienie ich do granicy niemieckiej w Polsce”.

  Tysiące osób dotarło do Niemiec

  Jedną z osób, która dotarła do Niemiec jest Kais z Syrii: „Jestem w Niemczech od dwóch dni. Umieszczono nas w berlińskim schronisku. Zapłaciłem ponad 4 tys. dolarów. Podróżowałam z pięcioma Afgańczykami z Mińska, teraz wszyscy jesteśmy w Niemczech. Jest bardzo wiele osób, które również przeszły tę drogę, ale tylko nielicznym się to udało. Wielu innych czeka w Mińsku i codziennie próbuje przedostać się do Europy”.

  Parlamentarny sekretarz kraju w Federalnym Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Stepan Mayer (47, CSU) dla BILD: „Państwa UE muszą w tej sytuacji okazać solidarność z Polską i Litwą oraz jasno i konsekwentnie położyć kres białoruskiemu dyktatorowi w jego oczywistej próbie destabilizacji i podziału UE poprzez dodatkowy napływ uchodźców. Łukaszenkowskiemu biuru podróży należy przeciwstawić solidny europejski reżim granic zewnętrznych z Białorusią.”

  źródło: www.bild.de

  Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

  6 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  6 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Sylwester

  Jakieś bzdury tu czytam 🤔 Wątpię że udało się im dostać przez Polską granice ! Tum bardziej teraz jak jest stan wyjątkowy ! Ale to bild to tak jak czytać wyborczą 😉

  Hhhh

  Na Litwę granicą jest bardzo długa. Wystarczy że się na Litwę dostaną i droga wolna do całej Uni

  Marta

  Obstawic lasy i przemytnikow za mordy!!!! Ci z Afganistanu sa bogaci skoro stac ich na taka kase 👍

  Kamil

  co kaza, to pisza, a myslenie i analiza to cnota, wiec ludzie lykaja kit

  Hhhh

  A opozycja w Polsce chce otworzyć granice oni wierzą w to że to biedni uchodzcy . Nic dziwnego że PiS ostatnio zyskuje. Choć nie mówię że PiS dobrze chroni granicy bo jednak jacyś ludzie się przedostają i ladują w DE zachęcając kolejnych a to dopiero początek co będzie jak będą tam setki tys ludzi koczować

  filuś

  Moje pytanie brzmi… Przyjeżdżają do Niemiec i co dalej? Istnieje w Niemczech aż tak rozwinięta szara strefa, że ich wchłonie? Obecnie pracodawcy mogą przebierać w pracownikach. Kto zaryzykuje plajtę swej firmy? Wychodzi na to, że dla kobiet to jedynie ożenek, a co dla mężczyzn… dealerka?

  188,277FaniLubię
  5,205ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2021 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Terminy wypłat Kindergeld w 2021 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

  Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Rekordowe ceny benzyny w Niemczech, już ponad 2 euro za litr!

  Cena paliwa Shell V-Power Racing na stacji znajdującej się w centrum stolicy Niemiec po raz pierwszy przekroczyła dwa euro! W poniedziałek rano w berlińskiej...

  Ceny paliwa w Niemczech: Oto w jakich godzinach opłaca się tankować!

  Wielu kierowcom odejmuje mowę, kiedy spoglądają na aktualne ceny paliwa w Niemczech. W związku z tym warto wiedzieć, kiedy paliwo na niemieckich stacjach jest...
  6
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x