Wielkanoc w Niemczech – szykuje się ładna pogoda i dużo korków!

0
850

Kto zostaje na Wielkanoc w Niemczech, może być zadowolony. W ciągu najbliższych dni czeka nas w Niemczech naprawdę ładna, słoneczna pogoda. Z drugiej strony taki długi weekend świąteczny oznacza też oczywiście duży ruch na drogach i korki. Rzecznik ADAC potwierdził, że korków można się spodziewać właściwie w całych Niemczech. Wiele osób wyjeżdża na krótki urlop lub odwiedzić rodzinę. Największy ruch będzie najprawdopodobniej dziś, a potem w poniedziałek – można się wtedy spodziewać tzw. „fali powrotów”.

Wielkanoc w Niemczech – Gdzie można się spodziewać największych korków?

W cierpliwość muszą się uzbroić przede wszystkim kierowcy, poruszający się na następujących odcinkach autostrad:

– Kölner Ring (A1/A3/A4),
– A1 (Köln-Dortmund-Osnabrück),
– A3 (Oberhausen-Köln-Frankfurt),
– A61 (Mönchengladbach-Koblenz),
– A2 (Oberhausen-Dortmund-Hannover).

Ponadto należy się liczyć z utrudnieniami na A3 w okolicy Kreuz Leverkusen w kierunku Frankfurtu – od czwartku wieczorem (godz. 22) do poniedziałku rano (godz. 5) – przejezdne będą tylko dwa pasy z trzech. Poza tym zablokowane będzie połączenie A1 z Dortmundu przez A3 do Frankfurtu. Prace na tym odcinku będą przeprowadzane właśnie w święta, ponieważ wtedy mniejszy jest ruch ciężarówek.

Święta w Niemczech będą ciepłe i suche

Tak więc kierowcy powinni się uzbroić w cierpliwość, ale na szczęście na pogodę nie będą musieli narzekać. Ma być słonecznie, prawie bezchmurnie i aż do 25 stopni.

Z tego cieszą się zwłaszcza właściciele kawiarenek i lodziarni, licząc na duży utarg podczas słonecznych dni świątecznych, które będą sprzyjały spacerom.

Źródło: www.rp-online.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

    Praca w Niemczech

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Please enter your comment!
    Please enter your name here