Youtuber napadł na kiosk w Essen – tłumaczył się tym, że ,, to tylko zabawa”

0
660

We wtorek po południu policjanci w Essen otrzymali nietypowe zgłoszenie: „Zamaskowani i uzbrojeni mężczyźni napadli właśnie na kiosk przy Frohnhauser Straße 359!”

Policja natychmiast udała się na miejsce zdarzenia, dwanaście samochodów policyjnych otoczyło kiosk.

Napad w Essen?

Rzeczywiście po krótkiej chwili, dwie zamaskowane osoby z bronią w ręku wybiegły z kiosku. Policjanci wycelowali w nich swoją broń. Dwaj podejrzani (16 i 17 lat) natychmiast rzucili swoje pistolety i padli na ziemię. Zdenerwowani krzyczeli: „My tylko kręcimy film, to tylko zabawa!”.

„To tylko zabawa”

Całe szczęście, że chłopcy zareagowali w ten sposób i od razu posłuchali poleceń policjantów. W innym wypadku, cała ta sprawa mogłaby się skończyć inaczej.

Służby zażądały opuszczenia kiosku przez kolejne osoby – byli to mężczyźni w wieku 36, 15, 21, 29 i 48 lat. Dwóch z nich (29-latek oraz 36-latek) nie wykazało żadnego zrozumienia dla policyjnych poleceń, na dodatek byli oni agresywni względem funkcjonariuszy.

Najpierw należy uzyskać zgodę

Agresywny 29-latek określał się mianem Youtubera. Jednak jeśli zamierza się kręcić film lub planuje się inne tego typu działania, które mogą prowadzić do problemów czy nieporozumień wśród ogółu społeczeństwa, należy to wcześniej zgłosić w odpowiednim urzędzie i zapytać o zgodę. Youtuber jednak nie uznał tego za stosowne.

Po tym, jak policjanci upewnili się, że nie był to prawdziwy napad, wrócili do swoich dotychczasowych obowiązków. Natomiast doniesienie, które wpłynęło dotyczy wszystkich osób zaangażowanych w „napad”: aktorów, ich pomocników, właściciela kiosku i Youtubera.

Przykre jest to, że niektórzy z uczestników całego tego zdarzenia do końca nie zrozumieli, w jak dużym niebezpieczeństwie się znaleźli.

Źródło: www.derwesten.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

    Praca w Niemczech

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Please enter your comment!
    Please enter your name here