W Polsce znaleziono zarażonego dzika – Niemcy przygotowują się na wybuch epidemii!

0
3840

Rząd Saksonii spodziewa się wybuchu epidemii wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASP) w Niemczech „Aktualnie nie chodzi już o to, czy afrykański pomór świń nadejdzie, ale o to, kiedy to nastąpi” – powiedziała we wtorek minister spraw społecznych, Barbara Klepsch (CDU), podczas czterodniowego ćwiczenia kryzysowego przeprowadzanego w mieście Grimma.

W Polsce znaleziono zarażonego dzika

Według informacji z Polski, około 40 kilometrów od granicy z Niemcami, w pobliżu Nowogrodu Bobrzańskiego, u martwego dzika wykryto wirus afrykańskiego pomoru świń (donosi TAG24).

Ćwiczenia na dużą skalę w Saksonii

Saksonia przeprowadza od poniedziałku ćwiczenia na dużą skalę. Po uruchomieniu Państwowego Centrum Zwalczania Chorób Zwierząt i utworzeniu zespołu kryzysowego, we wtorek w Thümmlitzwald (powiat lipski) przeszkolono w poszukiwaniu, zabezpieczaniu i usuwaniu martwych dzików.

Do poszukiwania zwłok zwierząt wykorzystano zasoby ludzkie, ale także psy i drony. „Zakładam, że jesteśmy dobrze przygotowani na wybuch epidemii” – powiedziała minister Klepsch.

Według Sabine Christochowitz, szefowej jednostki zwalczania chorób zwierząt, planowane jest utworzenie polsko-niemieckiej grupy roboczej. Oczekują, że grupa robocza zostanie powołana przed świętami Bożego Narodzenia.

źródło: tag24.de

 • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Praca w Niemczech

  Dodaj komentarz

  avatar
    Obserwuj  
  Powiadom o