Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Polski program do fakturowania w Niemczech!

  W 2020 roku odnotowano w Niemczech rekordowe wpływy z podatku od posiadania psa

  Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Według danych Federalnego Urzędu Statystycznego, w pierwszym roku pandemii z podatku od posiadania psa uzyskano w Niemczech rekordowe wpływy do budżetu, około 380 milionów euro.

  Dla miast i gmin oznaczało to wzrost o 2,7 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. W 2019 roku wpływy z podatku od posiadania psa wyniosły 370 mln euro.

  Liczba właścicieli psów rośnie również w 2021 roku

  Można przypuszczać, że w roku lockdownów i niezrealizowanych planów urlopowych wiele osób spełniło swoje skryte pragnienie posiadania czworonożnego przyjaciela.

  Jednak jak pokazują wpływy z podatków, wyraźny trend wzrostowy dotyczący posiadania zwierząt domowych był widoczny już przed pandemią. W 2010 roku podatek od psów przyniósł miastom i gminom 258 milionów euro.

  Tendencja ta utrzymuje się do dnia dzisiejszego. W pierwszym kwartale 2021 roku wpływy z podatku od posiadania psa wyniosły około 159 mln euro, czyli o 8,4 procent więcej niż w tym samym kwartale poprzedniego roku. W pierwszym kwartale 2020 roku wpływy z tegoż podatku wyniosły 146 mln euro.

  Obrońcy praw zwierząt ostrzegają przed przepełnionymi schroniskami

  Tymczasem obrońcy praw zwierząt obawiają się, że wielu czworonożnych przyjaciół nabytych podczas pandemii może w niedalekiej przyszłości trafić do schronisk dla zwierząt. Zgłaszane są już takie przypadki, choć na szczęście na razie nie dzieje się to na dużą skalę.

  Annette Rost z berlińskiego towarzystwa opieki nad zwierzętami stwierdziła: „Jesteśmy pewni, że do końca roku schroniska będą wypełnione po brzegi oddanymi zwierzętami”. Schronisko dla zwierząt w stolicy Niemiec jest uważane za największe w Europie.

  Sabine Petersen ze schroniska dla zwierząt w Kilonii wyjaśniła, że obecnie otrzymują ogromną ilość zapytań od ludzi, którzy chcą oddać swoje zwierzęta. Wiele wskazuje na to, że w dużej mierze są to zwierzęta, które zostały nabyte podczas pandemii.

  W Niemczech istnieje ponad 550 schronisk dla zwierząt

  W większości przypadków schroniska mogą tylko w ograniczonym stopniu przygotować się na tę falę. Jeśli obawy obrońców praw zwierząt spełnią się, nie można wykluczyć, że niektóre z ponad 550 schronisk dla zwierząt w Niemczech nie będą w stanie natychmiast przyjąć ich do siebie i że psy lub koty mogą zostać porzucone.

  Właścicielom psów, którzy czują, że nie radzą sobie ze swoim pupilem, Fundacja Cztery Łapy poleca udanie się z nim do szkoły dla psów lub szczeniąt. Z kolei w ciągu dnia, gdy właściciele przebywają w pracy, mogą np. skorzystać z oferty świetlic dla psów.

  Z doświadczenia obrońców praw zwierząt wynika, że psy są coraz częściej oddawane w okresie urlopowym. Ci, którzy chcieli uczynić czas pandemii koronawirusa bardziej znośnym i w tym celu zakupili szczeniaka, muszą teraz zmierzyć się z „nieprzemyślanymi wyzwaniami”. Cierpią na tym zawsze zwierzęta.

  Źródło: www.web.de

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info
  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  188,277FaniLubię
  5,205ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2021 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Niemcy: Strzelił kasjerowi w głowę, bo ten zwrócił mu uwagę na brak maski

  W sobotę został zastrzelony pracownik stacji benzynowej w Idar-Oberstein. Podejrzany przyznał się do winy - i wyjaśnił motyw. Strzelił w głowe kasjerowi, po tym gdy...

  Niemcy: prawdopodobnie od 11 października osoby niezaszczepione nie będą już uprawnione do zasiłku chorobowego w przypadku kwarantanny

  Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce w Niemczech osoby niezaszczepione, które będą musiały przejść kwarantannę, nie będą już uprawnione do pobierania zasiłku chorobowego....

  Płaca minimalna w Niemczech 2021 – kwoty oraz najważniejsze regulacje!

  Od 1.01.15 obowiązuje w Niemczech płaca minimalna (niem. Mindestlohn), która wynosiła wtedy 8,50 euro na godzinę. Regulacja ta ma na celu zwalczenie zbyt niskich...
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x