Z Polski do Niemiec można przywieźć 800 sztuk papierosów. W tej kwestii nic się nie zmieniło i takie ograniczenie dotyczy prawie wszystkich państw w Unii Europejskiej. Na początku grudnia 2013 mówiono o tym, że planowane są zmiany w ustawie o wyrobach tytoniowych, zgodnie z którymi od roku 2014 dopuszczalna ilość przywiezionych papierosów miała być ograniczona tylko do 300 sztuk. Jednak 20-go grudnia 2013 okazało się, że Polska na czas zmieniła przepisy dotyczące wyrobów tytoniowych i wszystko zostało po staremu.

Od pewnego czasu widać spore zainteresowanie tym tematem. Wiele osób przestraszyło się, że ograniczenie ilości przywożonych papierosów jest aktualne, ponieważ mało kto zwraca uwagę na daty, czytając różne informacje w mediach społecznościowych. Specjalnie dla Was dzwoniliśmy w tej sprawie do Głównego Urzędu Celnego w Stralsund.

Ile papierosów można przewieźć z Polski do Niemiec?

Jak potwierdziła rzecznika Głównego Urzędu Celnego, osoba dorosła, może nie płacąc podatku wwieźć następujące ilości wyrobów tytoniowych do Niemiec w obrębie UE:

  • Papierosy – 800 sztuk
  • Cygaretki – 400 sztuk
  • Cygara – 200 sztuk
  • Tytoń do palenia – 1 kilogram

Te ilości dotyczą także Polski. Żadne zmiany nie są w tej chwili planowane. Rzecznika dodała, że: „Te ilości dotyczą jedynie użytku prywatnego”. Pozostałe wyroby tytoniowe nie są dozwolone, nawet jeśli podróżujący zaznaczy, że to prezent.

W niektórych krajach dozwolone były mniejsze ilości

Z takich państw jak Bułgaria, Chorwacja, Litwa, Łotwa, Węgry czy Rumunia, podróżujący mogli przez jakiś czas przywieźć do Niemiec tylko 300 papierosów bez płacenia podatku. Powodem były bardzo niskie stawki podatkowe, obowiązujące w tych państwach. Do końca 2017 roku, kraje te miały czas na dostosowanie się do regulacji unijnych i podniesienie stawek podatkowych do określonego w Unii Europejskiej minimum. Od 01.01.2018 roku, limit został zwiększony do obowiązującego w innych krajach, czyli do 800 sztuk.

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Oferty pracy w Niemczech - sprawdź teraz!

1 KOMENTARZ

  1. Mam niemiecka credit karte z postbank Niemcy.W Polsce nie wszystkie sklepy akceptuja platnosc ta karta.Nie moge tez wyplacic z tej karty,dlaczego.Gdzie w Polsce jest akceptacja tej karty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika