Więcej >>

  Schufa

  Ile alkoholu można przewieźć z Niemiec do Polski i z Polski do Niemiec?

  Schufa Niemcy

  W obrębie UE nie istnieją ograniczenia co do towaru, jaki może zabrać ze sobą lub kupić osoba prywatna, która podróżuje pomiędzy krajami Unii Europejskiej. Jednak brak ograniczeń obowiązuje tylko i wyłącznie OSOBY PRYWATNE, o czym przeczytacie w dalszej częsci artykułu.

  Przewóz alkoholu przez granicę

  Limity celne zależą od kraju, do którego chcemy podróżować. Specjalne zasady obowiązują w przypadku towaru, który został objęty akcyzą, czyli wyroby tytoniowe (dowiedz się więcej o limitach) oraz alkohol. Dzisiaj pod lupę weźmiemy przewóz alkoholu przez granicę polsko-niemiecką. Jeśli chcecie przewieźć alkohol z Polski do Niemiec i odwrotnie, aby nie płacić podatku akcyzowego, to należy spełnić dwa warunki. Pierwszy z nich zakłada samodzielny transport, zaś drugi stanowi, iż towar musi być przewożony na własny użytek. W przypadku kontroli, zostanie skontrolowane, czy produkty, które przewozicie są przeznaczone tylko i wyłącznie do własnego użytku. Problem może się pojawić, jeśli alkohol będzie przewożony w większej ilości, niż pozwala na to prawo. Oto na co w takim wypadku zwracają uwagę celnicy:

  • Powód przechowywania alkoholu oraz status handlowy posiadacza
  • Miejsce w którym znajduje się alkohol lub zastosowany środek transportu
  • Wszelkie dokumenty dotyczące alkoholu np. rachunki lub faktury
  • Ilość alkoholu

  Ile alkoholu można przewieźć z Niemiec do Polski i z Polski do Niemiec?

  W przypadku ilości przewożonego alkoholu obowiązują następujące limity:

  • 10l spirytus
  • 10l brandy, whisky, rum, wódka, napoje słodkie zawierające alkohol
  • 60l wino musujące
  • 110l piwo

  Zanim ruszycie w podróż, warto jest zapoznać się z limitami celnymi danego kraju. Limity dotyczące papierosów i alkoholu, dotyczą tylko i wyłącznie osób pełnoletnich. Wobec osób niepełnoletnich (poniżej 17 roku życia) są stosowane bardziej restrykcyjne zasady. Dodatkowe informacje uzyskacie kontaktując się z Urzędem Celnym pod nr tel.: +48 12 639 9236.

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  1 KOMENTARZ

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Piotr

  Za komuny to już 2 litry spirytusu było ciężkim przestępstwem, Unia wyzwoliła nas od głupoli ale oni ciągle z nami są, ważne żeby tych głupoli wyciszyć lub zneutralizować.

  1
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x