Sieć supermarketów Rewe wycofuje ze swojego asortymentu jeden z produktów, ponieważ jest ryzyko, że mogą się w nim znajdować odłamki szkła.

Piekarnia z Monachium Panificio Italiano Veritas GmgH wycofuje ze sprzedaży bułki do odpieku z pomidorami i oliwkami, które można było kupić w Rewe („REWE Beste Wahl Tomaten Oliven Brötchen“). Jak podaje firma, w opakowaniu mogą się znajdować odłamki szkła.

Działanie ma charakter prewencyjny. Jak tłumaczy kierownik sprzedaży, Stefan Gaugigl, „nie jest wykluczone, że w opakowaniu mogą się znajdować małe, przezroczyste kawałeczki szkła”.

Sprawa dotyczy opakowań 400 g z datą ważności do 30.10.2018 r. W sklepach Rewe na terenie Badenii-Wirtembergii, Saksonii, Saksonii-Anhalt, Hesji oraz Schlezwiku-Holsztyn, sprzedano ok. 500 sztuk tego produktu. Wspomniane bułeczki z oliwkami i pomidorami były w sprzedaży od 20 sierpnia. Dostawca bułek od razu zareagował i wycofał wadliwy towar ze sprzedaży. Do zanieczyszczenia opakowania doszło najprawdopodobniej w trakcie prac konserwacyjnych urządzeń.

Podobne sytuacje zdarzają się niestety co jakiś czas. W poniedziałek Rewe musiało wycofać ze sprzedaży ser, ze względu na ryzyko zakażenia salmonellą. Z kolei Edeka i Marktkauf wycofały bardzo popularny produkt mrożony ze względu na to, że mogły się w nim znajdować plastikowe elementy.

Źródło: merkur.de

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Oferty pracy w Niemczech - sprawdź teraz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika