28.05.2020

Saksonia: powrót szkół do normalnego funkcjonowania po wakacjach

Ostatnio dodane

Kolonia: Deutsche Post musi zapłacić odszkodowanie w wysokości 18.000 euro!

To był dla Poczty Niemieckiej bardzo drogi list: kobieta pozwała firmę, ponieważ jej pismo nie dotarło na czas do...

Muzułmanie modlili się przed sklepem meblowym – parking Ikea w Wetzlar zna teraz pół świata!

Dużo betonu, niewiele drzew – to zdjęcie z parkingu w Wetzlar jest słynne na całym świecie! Koniec Ramadanu a koronawirus Zdjęcie...

Niemcy: otwarcie szkół i placówek opieki dziennej nabiera tempa

Premier Szlezwika-Holsztynu, Daniel Günther, przyspiesza tempo powrotu do regularnej działalności przedszkoli i szkół podstawowych. Ale przykład Badenii-Wirtembergii pokazuje, że...

Korona-kryzys: Niemiecka gastronomia w dramatycznej sytuacji

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w niemiecką gospodarkę. W szczególności dotknęło to branże hotelarską i gastronomiczną. Restauracje, hotele, bary i...

W Saksonii lekcje w szkołach mają wrócić do normalnego trybu od początku nowego roku szkolnego – niejasne jest jednak, jak dokładnie powinno to wyglądać. „Obecnie opracowywane są odpowiednie rozwiązania” – poinformował premier Kretschmer. Plany mają także wpływ na ponowne uruchomienie gospodarki.

Powrót po wakacjach

Rząd Saksonii w Dreźnie pracuje obecnie nad rozwiązaniem, aby od nowego roku szkolnego szkoły działały nie tylko w trybie opieki awaryjnej, tak jak ma to miejsce obecnie. Według „Focus” Kretschmer nie chciał jeszcze wymieniać żadnych konkretnych rozwiązań branych pod uwagę. Polityk CDU podkreślił, że przedszkola i szkoły odgrywają podwójnie istotną rolę i są kluczowym aspektem dla ponownego uruchomienia gospodarki.

„Z jednej strony dzieci chcą i muszą się uczyć” – powiedział Kretschmer. „Z drugiej strony rodzice mogą zacząć swoją pracę z pełnym zaangażowaniem tylko wtedy, gdy są pewni, że ich dzieci są pod dobrą opieką”. Z własnego doświadczenia potwierdził, że „połączenie pracy zdalnej z opieką nad dziećmi nie jest możliwe przez długi czas”.

Decyzje należą do krajów związkowych

Przez tygodnie szkoły i ośrodki opieki dziennej w całych Niemczech były zamknięte z powodu pandemii koronawirusa. Szkolne działania zaczęły być stopniowo wznawiane od końca kwietnia. Uczniowie uczą się na przemian w szkole i w domu i dzieleni są na mniejsze grupy, aby przestrzegać zasad utrzymania odległości.

Niemieckie Stowarzyszenie Nauczycieli wydało prognozę, że obecna sytuacja może potrwać do następnego roku szkolnego. W ośrodkach opieki dziennej (przedszkola, żłobki) system opieki awaryjnej jest dalej rozszerzany. Kraje związkowe same decydują, kiedy powrócić do normalnej działalności, a także jakie nowe reguły postępowania wprowadzić w szkołach.

Źródło: www.n-tv.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
155,736FaniLubię
3,277ObserwującyObserwuj
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x