Więcej >>

  Schufa

  Saksonia: powrót szkół do normalnego funkcjonowania po wakacjach

  Schufa Niemcy

  W Saksonii lekcje w szkołach mają wrócić do normalnego trybu od początku nowego roku szkolnego – niejasne jest jednak, jak dokładnie powinno to wyglądać. „Obecnie opracowywane są odpowiednie rozwiązania” – poinformował premier Kretschmer. Plany mają także wpływ na ponowne uruchomienie gospodarki.

  Powrót po wakacjach

  Rząd Saksonii w Dreźnie pracuje obecnie nad rozwiązaniem, aby od nowego roku szkolnego szkoły działały nie tylko w trybie opieki awaryjnej, tak jak ma to miejsce obecnie. Według „Focus” Kretschmer nie chciał jeszcze wymieniać żadnych konkretnych rozwiązań branych pod uwagę. Polityk CDU podkreślił, że przedszkola i szkoły odgrywają podwójnie istotną rolę i są kluczowym aspektem dla ponownego uruchomienia gospodarki.

  „Z jednej strony dzieci chcą i muszą się uczyć” – powiedział Kretschmer. „Z drugiej strony rodzice mogą zacząć swoją pracę z pełnym zaangażowaniem tylko wtedy, gdy są pewni, że ich dzieci są pod dobrą opieką”. Z własnego doświadczenia potwierdził, że „połączenie pracy zdalnej z opieką nad dziećmi nie jest możliwe przez długi czas”.

  Decyzje należą do krajów związkowych

  Przez tygodnie szkoły i ośrodki opieki dziennej w całych Niemczech były zamknięte z powodu pandemii koronawirusa. Szkolne działania zaczęły być stopniowo wznawiane od końca kwietnia. Uczniowie uczą się na przemian w szkole i w domu i dzieleni są na mniejsze grupy, aby przestrzegać zasad utrzymania odległości.

  Niemieckie Stowarzyszenie Nauczycieli wydało prognozę, że obecna sytuacja może potrwać do następnego roku szkolnego. W ośrodkach opieki dziennej (przedszkola, żłobki) system opieki awaryjnej jest dalej rozszerzany. Kraje związkowe same decydują, kiedy powrócić do normalnej działalności, a także jakie nowe reguły postępowania wprowadzić w szkołach.

  Źródło: www.n-tv.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  Chcesz kupić tańsze bilety do Europa Park, Disneyland Paris albo innego parku rozrywki? A może tańszy bilet do Tropical Islands albo na spektakularny musical “Król lew”? Jeśli tak, to koniecznie zajrzyj na www.travelcircus.de!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x