Publiczna komunikacja miejska w Niemczech – Zieloni chcą wprowadzić bilet dzienny za 1 euro!

0
706

Partia Zielonych (niem. „Die Grünen”), chciałaby, aby więcej ludzi korzystało z środków publicznej komunikacji. Aby zachęcić społeczeństwo do jeżdżenia koleją czy autobusami, a mniej samochodem, partia przygotowała tzw. „Drei-Punkte-Plan”, czyli koncepcję, która zakłada m.in. bilety dzienne za 1 euro.

Bilet dzienny na kolej za 1 euro

Zieloni żądają wprowadzenia w całych Niemczech biletów dziennych za 1 euro, które obowiązywałyby na autobusy i pociągi. Jak wyjaśnia przewodniczący partii, Anton Hofreiter, w ten sposób publiczna komunikacja miejska kosztowałaby tylko 365 euro rocznie. Ponadto uczniowie i osoby w trakcie wyuczania zawodu, mieliby jeździć za darmo.

Wspólny bilet na komunikację publiczną

Zieloni mają też szerzej zakrojone plany, jeśli chodzi o komunikację publiczną. Żądają wprowadzenia wspólnego biletu na środki komunikacji publicznej, więcej ofert dotyczących wypożyczenia samochodów i rowerów oraz obniżenia podatku VAT na bilety w ruchu dalekobieżnym z 19% na 7%.

Źródło: zdf.de

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!
Admin
Profesjonalny marketing internetowy dla drobnych firm, jak i przedsiębiorstw. Sprawdź powyższego linka, zapoznaj się z naszą ofertą i daj się znaleźć w internecie :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika