„Proszę, żadnych Arabów” – rasistowska odpowiedź berlińskiej firmy na aplikację kandydata!

1
2746

Mężczyzna, który ubiegał się o pracę w jednym z berlińskich biur architektonicznych, otrzymał na swoją aplikację bardzo niewybredną odpowiedź. Składała się ona z trzech wyrazów, których mężczyzna miał prawdopodobnie nigdy nie ujrzeć: „Proszę, żadnych Arabów” („Bitte keine Araber”).

Mail został wysłany przez szefową berlińskiego biura architektonicznego. Firma tłumaczy teraz, iż nastąpiła pomyłka. Mężczyzna zgłosił się do firmy w celu odbycia w niej stażu, co firma potwierdziła w oświadczeniu. To, że mail trafił do skrzynki pocztowej nadawcy jest prawdopodobnie przeoczeniem. W rzeczywistości był on przeznaczony do użytku wewnętrznego, ale zamiast wysłać go do kolegi, dotarł do samego wnioskodawcy. Ten zamieścił to na Facebooku, komentując, iż: „To najgorsza odpowiedź odmowna, jaką można dostać”.

Na Twitterze rozgorzała dyskusja o rasizmie w miejscu pracy

Na Twitterze, zrzut z ekranu na którym widać treść listu, w krótkim czasie wzbudził duże poruszenie i wywołał dyskusję o rasizmie w świecie pracy. Autorka Twitta, Bahar Aslan, której rodzice pochodzą z Turcji, napisała: „To, czego doświadczamy na co dzień w pracy, czy przy poszukiwaniu mieszkania, to rasizm”.

Firma twierdzi, że nastąpiło nieporozumienie

Firma architektoniczna przedstawiła sprawę jako nieporozumienie i próbowała bronić się przed oskarżeniem o rasizm wydając oświadczenie: „Oczywiście szanujemy nie tylko ludzi, ale także prawa takie jak AGG” (AGG – Allgemeines Gleichbehandlungsgesetz – ogólna ustawa o równym traktowaniu). Dalej w oświadczeniu można przeczytać, iż „aplikacja została nieumyślnie przypisana do trwającej rekrutacji dla lokalizacji w Chinach. Mężczyzna nie posiadał niezbędnych kwalifikacji na to stanowisko”. Wniosek ten został następnie rzekomo odesłany do sekretariatu ze „skróconym komentarzem”.

źródło: Twitter

 • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Praca w Niemczech

  1
  Dodaj komentarz

  avatar
  1 Ilość komentarzy
  0 Ilość odpowiedzi do komentarzy
  0 Obserwujący
   
  Najpopularniejszy komentarz
  Najwięcej odpowiedzi
  1 Komentujący
  Ja Ostatnio skomentowali
    Obserwuj  
  najnowszy najstarszy najpopularniejszy
  Powiadom o
  Ja
  Gość
  Ja

  Jaki rasizm?? Sam osobiście nigdy w życiu nie zatrudnił takich ludzi, są leniwi, odporni na wiedzę i myślą że wszystko im się należy.