Strzały na biuro czarnoskórego polityka SPD w Halle!

0
399

W środę w nocy nieznana osoba ostrzelała biuro urodzonego w Senegalu polityka SPD w Halle. Pracownicy zaalarmowali policję po tym, jak zauważyli kilka dziur po kulach w witrynie sklepowej. Według informacji policyjnych, w biurze i dwóch innych budynkach na ulicy znaleziono fragmenty pocisków. Zgodnie z informacjami, które posiada BILD, znalezione części mają wskazywać na broń pneumatyczną. Do zdarzenia miało dojść między wtorkiem po południu a środą rano. Z tego powodu w Bundestagu ma się odbyć w piątek dyskusja dotycząca przemocy wobec polityków.

„Większość to my, demokraci”

Karamba Diaby powiedział BILDowi w środę po południu: „To, co chcą osiągnąć, to aby się wycofać lub być tak zastraszonym, żeby już nie zabierać głosu. Ale ja nie dam się zastraszyć. Tym ludziom nigdy się to nie uda”. Diaby powiedział, że ma zaufanie do policji. „Ci ludzie, którzy chcą strzelać z pistoletów i szerzyć strach, nie stanowią większości. Większość to my, demokraci, którzy chcemy otwartego społeczeństwa”.

źródło: BILD

 • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Praca w Niemczech

  Dodaj komentarz

  avatar
    Obserwuj  
  Powiadom o