Więcej >>

  Praca w Niemczech

  Prawicowi ekstremiści mobilizują się na demonstracje antykoronawirusowe w Lipsku

  Praca w Niemczech

  Policja w Lipsku przygotowuje się do zakrojonej na szeroką skalę operacji: Saksońskie Biuro Ochrony Konstytucji przestrzega przed infiltracją przez prawicowych ekstremistów podczas protestów antykoronawirusowych. Lewicowa scena ekstremistyczna również nawołuje do działania.

  Demonstracje antykoronawirusowe w Lipsku

  W sobotę rano rozpoczęły się w Lipsku przygotowania do kilku zapowiedzianych demonstracji, na które spodziewanych jest kilka tysięcy uczestników. Od ósmej rano centrum miasta jest uważane za obszar kontrolowany, według rzecznika policji. Oznacza to, że do wieczora będą mogłyby być przeprowadzane tam kontrole osobowe bez konkretnego powodu.

  Prawicowi ekstremiści planują uczestnictwo w protestach

  Saksońskie Biuro Ochrony Konstytucji ostrzegło przed prawicowymi ekstremistami infiltrującymi antykoronawirusowe protesty. Prawicowa scena ekstremistyczna jest mobilizowana w całym kraju do udziału w tym wydarzeniu wraz z przeciwnikami polityki koronawirusowej. Oprócz lokalnych grup NPD, na demonstrację w Lipsku zapowiedziały się także osoby z prawicowej sceny ekstremistycznej. Ponadto, lewicowa scena ekstremistyczna mobilizuje się do działań w tym dniu.

  Na sobotę w różnych miejscach w mieście zarejestrowano demonstracje przeciwników polityki koronawiuroswej oraz spotkania protestacyjne przeciwko niej. Policja oczekuje czterocyfrowej liczby uczestników. “Ale trudno to oszacować – to bardzo niepewne, co nadejdzie”, powiedział rzecznik policji.

  Środki bezpieczeństwa w mieście

  W okolicach Augustusplatz i Kurt-Masur-Platz, w ciągu dnia przygotowano już metalowe barierki. Niemiecki Związek Dziennikarzy w Saksonii poinformował na portalach społecznościowych, że dziennikarze mogą korzystać z ochrony policyjnej po ostatnich atakach na nich.

  Miasto i policja ogłosiły, że każde naruszenie obostrzeń będzie konsekwentnie karane. Dwa tygodnie temu demonstracja organizacji „Querdenken“ w Lipsku doprowadziła do masowych naruszeń obowiązku noszenia masek i gwałtownych starć.

  Demonstracje przeciwko polityce koronawirusowej zostały również zarejestrowane w sobotę w Bochum, Göppingen, Pforzheim, Hanowerze i Berlinie.

  źródło: www.welt.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x