Więcej

  „Ostatnie pokolenie” powraca – Aktywiści klimatyczni przyklejają się do kół samochodów w Berlinie

  Niemieccy aktywiści klimatyczni „Ostatniego Pokolenia” powracają – i używają nietypowych metod. Teraz przyklejają się również do kół samochodowych.

  „Ostatnie pokolenie” przykleja się do kół samochodowych

  W nietypowy sposób aktywiści klimatyczni „Ostatniego Pokolenia” zablokowali w poniedziałek rano ulicę w Berlinie. Według fotografa niemieckiej agencji prasowej, który był na miejscu zdarzenia, dwóch z sześciu protestujących przykleiło się do opon wynajętego samochodu na Hohenzollerndamm w Wilmersdorf. Wcześniej zaparkowali samochód tak, aby zatrzymać ruch uliczny. „Ostatnie pokolenie” opublikowało zdjęcie z akcji. Widać na nim starszego mężczyznę w kapeluszu leżącego na ziemi, który wkłada rękę do koła samochodu i najwyraźniej tam się przykleja. Zazwyczaj aktywiści po prostu przyklejają się do ulic, aby zwrócić uwagę na swoje cele.

  Aktywiści klimatyczni używają mieszanki kleju piaskowego

  Na Hohenzollerndamm użyto nie tylko kleju, ale także mieszanki kleju piaskowego, co utrudnia oderwanie przyklejonych rąk od ulicy. Rzecznik policji nie był w stanie powiedzieć t-online, co dokładnie zawierała ta mieszanka. Powiedział, że była to mieszanka własnej roboty.

  Policja nie jest zaniepokojona: „Jesteśmy na to dobrze przygotowani” – powiedział rzecznik. Stale doskonalą się w trakcie działań „Ostatniego Pokolenia”. Mieszanka kleju własnej roboty była już w pewnym stopniu używana w zeszłym roku. Aktywiści muszą być wielokrotnie usuwani z dróg – lub usuwani sa razem z oponami, do których się przykleili.

  Zdjęcia z blokady na drodze A100 pokazują, jak policja zdjęła oponę z samochodu, najwyraźniej razem z aktywistą. Siedzący na poboczu funkcjonariusz próbuje zdjąć ręce członka „Ostatniego Pokolenia” z opony.

  Korki i ograniczenia w ruchu

  W sumie „Ostatnie Pokolenie” zablokowało 15 miejsc w stolicy w poniedziałek rano. W wielu miejscach pojawiły się korki i ograniczenia w ruchu. Rzeczniczka policji powiedziała, że rano nie można było jeszcze oszacować, ile osób było zaangażowanych w blokady. Podobno wpłynęło to również na ruch na autostradzie A100.

  „Ostatnie Pokolenie” wcześniej wstrzymało swoje blokady na tydzień, aby skupić się na rekrutacji nowych aktywistów klimatycznych.

  Źródło: www.t-online.de

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  3 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  3 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Lukasz

  Odkleją się boleśnie jak kierowca nie zauważy i auto zacznie jechać

  Klaus Schwab + ryży = LOVE

  Ciekawe ile taki zadaniowiec zarabia za taki teatr, bo jeśli robi to z przekonania to brak mi słów 😅

  Filip

  Spakowac ich i wysłać do ich mocodawcow, czyli Ruskich. Amerykanie tak zrobili zeswoimi komuchami przed wojną. Zaladowali ich na statek i wysłali do… dobrobytu.

  Dołącz do nas!

  188,272FaniLubię
  14,600ObserwującyObserwuj
  246ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2023 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Wakacje i ferie szkolne w Niemczech w 2023 roku – terminy dla wszystkich landów!

  Ferie i wakacje w 2023/2024 roku z pewnością będą inne niż wszystkie dotychczas. Nadal nie wiadomo co będzie dozwolone, które europejskie rejony otworzą się...

  Terminy wypłat Kindergeld w 2023 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

  Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...

  Niedziele handlowe w Niemczech – aktualne terminy z podziałem na landy!

  Zgodnie z aktualną ustawą, w Niemczech dopuszczalne są niedziele handlowe, lecz o ich ilości i terminach decydują odgórnie landy, pozostawiając przy tym wolność wyboru...
  3
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x